Шаргородський район

Шаргородський район

Мій район - 
це джерела цукрові, 
це подільські ґрунти не пісні. 
Тут росло Коцюбинського слово, 
тут Руданський посіяв пісні. 
Терпко пахне на обріях віку 
тополиної мови озон. 
Росянисту подільську говірку 
береже мій глибинний район.

Петро Перебийніс

Символами Шаргородського району є Прапор та Герб, затверджені рішенням 21 сесії районної 4 скликання від 12 грудня 2005 року № 358. 

Герб

На традиційному щиті, що символізує захист, мужність, справедливість і мирну працю людей, фоном є світло-зелений колір – колір полів та лісів.

У верхній частині хрест, як ознака переважної більшості християнства в районі. За історичним минулим на гербах нашого краю зображувалось золоте подільське сонце.

Фрагмент фортечного муру означає історичне минуле, а дубова гілка - довговічність та міць духу людей нашого краю.

В нижній частині щит перепоясаний жовто - голубою стрічкою що символізує державний Прапор України та напис на ній "Шаргородський район"

Червоний колір нагадує про мужністьт і хоробрість, пролиту кров наших поколінь в боротьбі за свободу і незалежність нашого краю.

По боках верхньої частини щита виглядає колосся, як символ достатку, родючості, мирної праці.

Оброблення - коричневе. 

Прапор

За основу прапора району взято прапор Вінницької області затверджений рішенням сесії Обласної Ради 18 липня 1997 року.

Прапор Шаргородського району – прямокутне синє полотнище зі співвідношенням сторін 3:2; на відстані в 1/10 ширини прапора від верхнього та нижнього країв йдуть дві червоні горизонтальні смуги (шириною 1:10, ширини прапора), що символізують прапор Брацлавського воєводства; по центру розміщено малий герб району.

Синя смуга відтворює колір прапора Подільської землі, відомий спочатку XV століття. Поєднання двох рівновеликих червоного та синього кольору свідчить про історичну єдність Поділля та Брацлавщини (Східного Поділля), а їх повторення гармонує з геральдичним рішенням побудови герба району.

 

«Про підсумки соціально-економічного і культурного розвитку Шаргородського району у 2017 році  та основні завдання і перспективи на 2018 рік»

Шановні члени колегії та присутні!

          Мені надзвичайно приємно бачити сьогодні у цій залі людей, з якими у 2017 році ми спільно працювали над стратегією соціально-економічного та суспільно-культурного розвитку Шаргородщини.

         Сьогодні ми оцінюємо і аналізуємо пройдене, підбиваючи підсумки року, що минув. За цей, досить короткий  проміжок часу, нам з вами довелось відчути, як радість перемог та досягнень, так і  гіркоту втрат та розчарувань.

         Вже декілька років ми всі живемо у стані «неоголошеної» війни, яка згуртувала нас в спільному прагненні свободи та незалежності для нашої держави. Хочу висловити особливу шану та вдячність тим нашим землякам, кому довелось зі зброєю у руках захищати та відстоювати суверенітет нашої країни на її східних рубежах.

         А тих, хто не повернувся із зони проведення антитерористичної операції, прошу вшанувати хвилиною мовчання…

         Безперечно, що 2017- й рік, як і три попередні роки, для усіх нас був роком випробувань та реальних змін. Ми є свідками та учасниками руйнувань старої системи, децентралізаційних, реформаторських процесів в країні.

         Основною метою діяльності Шаргородської  районної державної адміністрації єзабезпечення:

         - реалізації державної політики на території  району,

         - соціально-економічного та культурного розвитку  району,               

         -надання доступних і якісних адміністративних послуг.

Звіт про проведену роботу за 2017 рік пропоную розглянути через розроблену райдержадміністрацією Карту пріоритетів, де основними  цілями збалансованого розвитку району є:

         - Забезпечення безпеки життєдіяльності населення району.

         - Зростання конкурентоспроможності економіки.

        - Залучення інвестицій та розвиток  міжнародних відносин.

        - Екологічна безпека навколишнього середовища.

        - Розвиток соціальної та культурної сфери.

        - Розвиток місцевого самоврядування. Децентралізація влади та міжбюджетних відносин. 

         Для забезпечення належного рівня безпеки життєдіяльності населення району, в полі зору районної державної адміністрації, систематично знаходяться питання забезпечення громадської безпеки, територіальної оборони, запобігання виникненню надзвичайних ситуацій.

         Забезпечено облаштування і утримання в належному стані запасного пункту управління.

         Здійснюються заходи по зміцненню матеріально-технічної бази загонів територіальної оборони №26. Протягом року проводились навчання загонів та їх командного складу.

         Проведено  6  засідань районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. 

         51 посадова особа пройшла навчання в навчально-методичному Центрі Цивільного Захисту.

         Комунальні підприємства «Комунсервіс» та «Надія»  приймали участь у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, яка склалася в результаті вибухів на складі військової частини м. Калинівка.  В селі  Павлівка спільно відремонтовано пошкоджений будинок, на що витрачено 115 тис.грн.

         В 2017 році з районного бюджету на підтримку роботи військового комісаріату, відділення поліції та підрозділів служби з надзвичайних ситуацій,  виділено кошти в сумі 318 тис.грн.

         Крім того, в районі функціонує місцева пожежна охорона, на фінансування якої виділено 2 млн. 85 тис.грн.

         Райдержадміністрацією налагоджено належну співпрацю з райвійськкоматом, результатом якої є виконання поставлених завдань щодо призову громадян на строкову службу та за контрактом.

        Протягом 2017 року співробітниками поліції у співпраці з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування здійснено ряд організаційних та практичних заходів, спрямованих на зміцнення законності та правопорядку.

         Зростання конкурентоспроможності економіки районузалежить від виконання програми економічного і соціального розвитку району, поліпшення розвитку сільських територій та наповнення місцевих бюджетів.

         Зведений бюджет району по власних та закріплених доходах, з урахуванням дотацій та трансфертів, становив 568 млн.602 тис.грн..

         Власні надходження до зведеного бюджету становлять 112 млн. 257 тис. грн., із яких  - 32 млн.218 тис. грн. (28,7 %) надходження  від суб’єктів малого підприємництва. Рівень виконання власних надходжень  становить 116,68 %.

         Надходження до районного бюджету становлять 63 млн.335 тис. грн.. Рівень виконання - 119,3 %.

         При перерозподілі фінансового ресурсу державного бюджету, додатково надійшли кошти у вигляді медичної субвенції 3 млн. 655 тис. грн. та додаткової дотації на фінансове забезпечення заробітної плати працівникам бюджетної галузі, в сумі 771 тис. грн.

         В звітному періоді зареєстровано 249 суб'єктів підприємницької діяльності, в тому числі 17 - юридичних осіб та 232 - фізичних особи підприємців, що на 108 осіб більше від попереднього року. Станом на 1 січня 2018 року на території району зареєстровано 661 юридична особа та 1294 фізичних особи підприємців.

         Протягом року через Центр надання адміністративних послуг надавалось 134 видів послуг та 4 документи дозвільного характеру. Всього надано 12 тис.131 послугу. Всі послуги надаються виключно через адміністраторів Центру.

         Основною галуззю в економічному розвитку району є аграрний сектор.

         Минулого року всіма категоріями господарств зібрано урожай ранніх зернових та зернобобових культур на площі 20184 га. При середній урожайності 53 ц/га,  намолочено 106,9 тис т. збіжжя.

         Крім того, на площі 24189 га,  зібрано урожай пізніх культур  при середній урожайності соняшнику 28 цнт./га, кукурудзи - 71 цнт./га.

         Громадське тваринництво Шаргородського району зосереджене в 11- ти сільськогосподарських підприємствах.

         В 2017 році на 5% - до 2935 голів, збільшено поголів’я великої рогатої худоби.  Надої молока сільськогосподарськими підприємствами становлять 5653 тонн. Надій на одну корову складає 5608 л.

         В звітному році на 9% - до  3968 цнт. зросло виробництво м'яса, в тому числі:

         - м’яса ВРХ – 3367 цнт.;

         - м’яса свинини – 601 цтн.

         Нарахування орендної плати за використання земельних ділянок-паїв складає - 76 млн. 145 тис. грн.. Фактично виплачено 91 млн. 575 тис. грн. або 120% до нарахованого. На даний час розрахунки за земельні та майнові паї завершено.

         Впродовж року аграріями району придбано 96 одиниць нової високопродуктивної с/г техніки на загальну суму 110 млн.383тис. грн., в тому числі 58 одиниць техніки вітчизняного виробництва - на суму 21 млн.983 тис. грн.

         Інвестиції в тваринницьку галузь складають біля 3 млн. грн., з них  2 млн. 500 тис. грн. – приватним підприємством «Юхимівське».   

          В звітному періоді приватним підприємством «Золотий колос» с.Михайлівка здійснено будівництво нового водопроводу кошторисною вартістю 2 млн.100 тис. грн.

         На даний час фермерським господарством «Врожайне» здійснюється модернізація елеватора (добудовуються дві силосні вежі) в селі Політанки,  кошторисною вартістю 8 млн. 694 тис. грн.

         На належному рівні знаходиться розвиток більшості галузей економічного сектору району.

         Темп росту до відповідного періоду попереднього року становить:

-         роздрібного товарообігу - 120,4  % (50 млн.565 тис.грн.),

-         виконання будівельних  робіт - 122,2 % (11 млн. 607 тис. грн.),

-         введення в експлуатацію житла - 71,2  % (865 м.куб.)

-         вантажообігу - 289,4 % (20 млн.500 тис. тонно/кілометрів)

-         пасажирообігу - 102,1% (29 млн. 400 тис. пасажиро/кілометрів)

-         обсягу реалізованої промислової продукції - 109,4  % ( 2 млн. 227 тис. грн.)

         Згідно попередніх розрахунків середній розмір заробітної плати зріс на 64 % та становить 5140 грн. При цьому середній розмір заробітної плати в галузі сільського господарства зріс на  94 % та становить 7260 грн.

         Протягом 2017 року здійснено ряд заходів по підвищенню енергоефективності в закладах освіти, медицини та культури . Проведено реконструкцію систем опалення, заміну котлів, вікон, дверей на енергоефективні  та утеплення дахів,  на загальну суму більше 1 млн. 600 тис. грн. Зокрема, близько 550 тис. грн.  на придбання та заміну котлів  в закладах освіти  та охорони здоров’я району.

         В результаті вжитих заходів, забезпечено зменшення споживання в порівнянні з попереднім роком природного газу:  на 65 тис. м3 (21%), вугілля на 100,9 т.,  теплової енергії на 157  Гігакалорій.

         Залучення інвестицій та розвиток міжнародних відносин є важливим напрямком для розвитку конкурентоспроможної економіки району.

         За 9 місяців звітного року в економіку району залучено

         143 млн. 397 тис. грн. вітчизняних капітальних інвестицій. Протягом останніх 5 - ти років обсяг  капітальних інвестицій збільшився майже в 4 рази (з 52 млн.800 тис. грн. у 2013 році до очікуваних понад 190 млн. грн., за результатами роботи 2017 року).

         Обсяг зовнішньо-торговельного обігу за 9 місяців 2017 року склав 5 млн. 906 тис. дол. США., що становить 73,4 % до річного показника 2016 року. Експорт товарів становив 3 млн. 362 тис. дол. США, імпорт товарів становив  2 млн. 544 тис. дол. США.  Позитивне сальдо зовнішньо – торговельного обігу складає 818 тис. дол. США.

         Громадські організації, приватні підприємства району підтримують тісні зв’язки з партнерами, що знаходяться в Молдові, Польщі, Словаччині та Румунії.

        Важливу роль в розвитку цивілізованого суспільства займає екологічна безпека навколишнього середовищата включає в себе заходи, спрямовані на охорону та санітарне очищення, ліквідацію стихійних сміттєзвалищ, поводження з твердими побутовими відходами.

        Для реалізації вищезазначених заходів в районі розроблена концепція розширення об’єктів природно-заповідного фонду. В 2017 році проведено інвентаризацію 140 водних об’єктів та гідротехнічних споруд.

        В районі в даний час функціонує 36 паспортизованих, упорядкованих сміттєзвалищ та діє затверджена сесією районної Ради  Програма поводження з твердими побутовими відходами. Створено і проводиться систематичний моніторинг інтерактивної мапи сміттєзвалищ, що дало змогу ліквідувати 27 стихійних сміттєзвалищ.

        Протягом 2017 року реалізовано 6 екологічних проектів, із яких 2 – з використанням коштів обласного Конкурсу проектів розвитку територіальних громад та 4 – з використанням коштів обласного екологічного фонду, на що разом залучено майже  2 млн. 500 тис. грн. додаткових коштів. При реалізації проектів придбано 2 сміттєвози (с. Рахни-Лісові, с. Плебанівка), виготовлено контейнери для збору сміття та побудовано 15 площадок для їх розміщення, проведено реконструкцію греблі в с. Юхимівка, розчищення русла річки в с. Зведенівка та впровадження екологічних заходів в с. Клекотина.

        Проводиться широка інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення щодо роздільного збору твердих побутових відходів та поводження з ними. Комунальним підприємством «Комунсервіс»  заплановано з 1 березня 2018 року розпочати  роздільне збирання сміття в м.Шаргород.

         Покращення рівня життя населення району в значній мірі залежить від розвитку соціальної та культурної сфери.

        В галузі освіти на належному рівні був організований навчально-виховний процес у 30-ти середніх загальноосвітніх школах, 9-ти навчально-виховних комплексах, районній гімназії, 29-ти дошкільних навчальних закладах та 3-х позашкільних закладах, які охоплюють 5979 школярів та 1999 дошкільнят.

        Робота районної влади спрямовувалась на покращення надання якісних освітніх послуг.

        Протягом року продовжувалося будівництво загальноосвітньої школи в с. Зведенівка. При цьому з різних джерел фінансування виділено і освоєно     3 млн. 838 тис. грн..

        Проведено ремонт приміщення Шаргородського дитячого садочка №1 на суму 1 млн. 600 тис. грн.

        Проведено капітальний ремонт Юхимівської школи. Загальна вартість робіт якої становить 1 млн. 500 тис. грн..

        На території району функціонує стаціонарний дитячий оздоровчий комплекс ім. В.Загурного с.Клекотина. В поточному році проведено значний комплекс робіт по благоустрою даного закладу, на що з районного бюджету виділено 258 тис. грн. Зокрема, і найголовніше – капітально відремонтовано систему водопостачання та артсвердловину вартістю 129 тис. грн., що дало змогу забезпечити оздоровчий комплекс якісною питною водою.

        Облаштовано внутрішні вбиральні в Клекотинській, Михайлівській та Івашковецькій школах,  на загальну суму  350 тис. грн.

        Здійснено заходи по підвищенню енергоефективності в навчальних закладах району (заміна вікон, дверей, утеплення дахів, реконструкція систем опалення) на загальну суму більше 600 тис. грн.

        На харчування дітей виділено кошти в сумі 3 млн. 20 тис. грн.

        По програмі “Шкільний автобус” придбано автобус “Атаман” для Деребчинської школи. При цьому забезпечено співфінансування з районного бюджету в сумі 560 тис. грн. (загальна вартість автобуса 1 млн. 700 тис. грн.).

        Для покращення рівня навчально-виховного процесу, підвищення рівня знань, придбано 38 одиниць комп’ютерної техніки та  15 одиниць багатофункціональних пристроїв на загальну суму 385 тис. грн.

        Розвиток  галузі охорони здоровя району знаходиться на постійному контролі керівництва району, що дозволяє своєчасно реагувати на її проблемні питання.

        Надання медичної допомоги забезпечують: районна центральна лікарня та Центр первинної медико-санітарної допомоги, до складу якого входить 11 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини, 35 фельдшерсько-акушерських та фельдшерських пунктів.

        Для покращення матеріальної бази галузі здійснено ряд заходів, в тому числі:

        Розпочато реконструкцію пологового відділення центральної районної лікарні, на що освоєно кошти в  сумі 3 млн. 700 тис. грн.

        Здійснено капітальний ремонт стерилізаційного відділення лікарні на загальну суму 144 тис. грн.

        На 420 тис. грн. здійснено заходи по підвищенню енергоефективності в медичних закладах району первинної ланки.

        Зокрема, проведено ремонт приміщень з утепленням фасаду, благоустрій територій, встановлення водостічних систем Шаргородських №1 та №2, Джуринської, Деребчинської, Михайлівської амбулаторій на загальну суму 340 тис.грн. 

        На підтримку районних закладів охорони здоров’я у 2017 році залучено 420 тис. грн. позабюджетних та спонсорських коштів (закуплено холодильники, електрокардіограф, інше медичне обладнання та інсрументарій).

        За Урядовою програмою «Доступні ліки», 7 аптечними закладами Шаргородського району отоварено 23 тис. 251 рецепт на  суму 1 млн. 39 тис. грн.

        На виконання районної програми на проїзд та закупівлю ліків для 10-ти хворих з нирковою недостатністю (гемодіаліз),  виділено кошти в сумі 142 тис.грн.  

        Додатково до кошторисних призначень, з районного бюджету виділено 930 тис. грн. на придбання медикаментів.

        Також районом надано фінансову допомогу в розмірі 180 тис. 600 грн. обласному ендокринологічному диспансеру для придбання томографа.

        В рамках модернізації первинної ланки медичної допомоги для встановлення програми «Мед-ейлр» виділено кошти в сумі  598 тис. 500 грн.

        В районі культурно-освітню діяльність забезпечують 90 установ:  44 клубних заклади, 41 бібліотека, дві дитячі музичні школи, районний кінотеатр, дві музейних установи.           

        Для покращення матеріально-технічного стану закладів культури та підвищення їх енергоефективності, проведено ремонтні роботи і придбання реквізиту та інвентаря на загальну суму 1 млн. 606 тис.грн.

        Протягом  2017 року проведено понад 4 тисячі культурно-масових заходів. Значними подіями для району, про які не можна не згадати, були:

-  проведення другого Міжнародного фестивалю національних культур “ Всі ми діти твої,Україно!в якому взяли участь творчі колективи з 5 зарубіжних країн;

- Хресна Хода на честь проголошення Санктуарієм Страстей Господніх храму Св. Флоріана в м. Шаргороді та Хресної дороги.

                  - Хресна Хода до Святого місця Богоявлення Матері  Божої на Іософатовій долині в с.Голинчинці;

         В цьому році започатковано та  проведено святкові урочистості з нагоди вшанування хліборобів Шаргородщини  “Золоті зерна”.

         Забезпечено виконання завдань з соціального захисту населення району.

         В звітному періоді надано:

- адресних соціальних допомог 5627 сім’ям на суму  93 млн. 500 тис.грн., що на 7 млн.500 тис. грн. більше показника попереднього року;

- житлових субсидій 15881 сім’ї  - на суму 100 млн.400 тис. грн., що також більше показника попереднього року на 18 млн. 300 тис. грн.;

- пільг на суму 7 млн. 600 тис. грн.

         За програмою монетизації зекономлених коштів субсидій на оплату житлово-комунальних послуг  4477 сімей  отримали готівкою 3 млн. грн.

         Станом на 1 січня 2018 року на обліку перебуває 465 учасників бойових дій з числа учасників АТО, з них 12 – інваліди.

         Районна державна адміністрація систематично проводить зустрічі з учасниками АТО та сім’ями загиблих учасників АТО, вивчає їх основні проблемні питання та напрацьовує шляхи їх вирішення.

         Для виділення земельних ділянок звернулося 143 учасники АТО. Надано 61 дозвіл на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок на загальну площу 85 га та видано 63 накази про їх затвердження на площі 91 га.

         28 учасників АТО отримали направлення на санаторно-курортне лікування.

         На обліку перебуває 110 осіб (94 сім’ї)  вимушених переселенців.

         У 2017 році 45 сім’ям вимушених переселенців призначено щомісячну адресну допомогу  для покриття витрат на проживання , в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на суму 508 тис. 300 грн. 

         З районного бюджету 157 - ми громадянам району надана одноразова матеріальна допомога  на лікування, на загальну суму 143 тис.900 грн.

         На території району діють два будинки сімейного типу в с. Ярове та с. Руданське та три прийомні сім’ї, в яких виховується 28 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

         За 2017 рік  Шаргородським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду було виплачено 332 млн. 176 тис. грн..пенсій шістнадцяти з половиною тисячам пенсіонерам,  95 – ти  відсоткам з них, відповідно до реформи, з 1 жовтня 2017 року осучаснено пенсії.         

         Протягом року на зареєстрованому ринку праціперебувало 2110 безробітних шукачів роботи, із них 167 учасників АТО.

         За вказаний період працевлаштовано 609 осіб,  рівень працевлаштування становить 28,9%.

         З метою підтримки здоровя молодого покоління, популяризації та розвитку фізичної культури та спорту у звітному році в районі проведено ряд фізкультурно-спортивних змагань, в яких прийняло участь 2150 осіб.

         На обласні змагання з різних видів спорту відряджено 22 команди (329 чоловік) . В районі проведено змагання обласного рівня з футболу, боксу, тайландського боксу, боротьби дзюдо. На фінансування розвитку фізичної культури і спорту витрачено 1млн.247 тис. грн. коштів районного бюджету та  215 тис. грн. - коштів партнерів.

         В 2017 році  оздоровлено 673 дитини пільгових категорій, в тому числі 313 дітей - в дитячому оздоровчому таборі ім.В. Загурного.  З районного бюджету на заходи з оздоровлення виділено  1млн. 600 тис. грн.

         Діти та молодь Шаргородщини постійно приймають участь в районних та обласних форумах і заходах, спрямованих на розвиток особистості та виховання соціально-відповідальної особи.

         Основними напрямками, спрямованими на розвиток місцевого самоврядування, децентралізації влади та міжбюджетних відносин, зазначеними в нашій Карті пріоритетів, є розвиток інфраструктури територіальних громад, утворення на території району об’єднаних територіальних громад, проведення бюджетними закладами району закупівель за державні кошти через систему PROZORRO.

         Протягом 2017 року в Шаргородському районі бюджетними установами з використанням системи ProZorroпроведено 100 електронних закупівель на загальну суму 36 млн. 800 тис. грн. При цьому досягнуто економію бюджетних коштів в сумі 2 млн. 400 тис. грн.

         Економія від проведених 18-ти  тендерних закупівель становить 2 млн. 120 тис. грн. та 290 тис. грн. - від 82 допорогових закупівель.

         Для участі в конкурсах та грантах протягом  року подано 71 проект, 34 із яких стали переможцями,  в тому числі:

- з державного фонду регіонального розвитку 2 проекти на суму гранту 3 млн. 600 тис. грн.

- з обласного екологічного фонду на реалізацію природоохоронних заходів 4 гранти - на суму 2 млн. 200 тис. грн.;

- з фонду 14 обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад  8 грантів - на суму 800 тис. грн.;

- 1 млн. 140 тис.грн.  – кошти державного бюджету по програмі Шкільний автобус на придбання шкільного автобуса;

- районний конкурс  розвитку територіальних громад 19 грантів -  на суму 500 тис. грн.;

        Всього залучено додаткових грантових коштів на загальну суму 7 млн.740 тис. грн.

        Крім того, у звітному році до районного бюджету надійшло  5 млн. 525 тис. грн. додаткової субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій.

        Продовжено проведення ремонтних робіт та благоустрою на автошляхах району. 

        Протягом року органами місцевого самоврядування відремонтовано доріг комунальної власності на загальну суму 3 млн. 237 тис. грн.,  Шаргородським  дорожньо-ремонтним пунктом філії «Жмеринський райавтодор» на ремонт та утримання доріг державної власності використано 10 млн. 920 тис. грн.

         Крім того, за кошти партнерів, було капітально відремонтовано близько 3 км доріг на загальну суму 5 млн. грн.        

         В звітному періоді у восьми населених пунктах проведено 14 км 134 м зовнішнього вуличного освітлення вартістю  858 тис. грн.

Значна увага приділяється розвитку громадянського  суспільства району.

         З метою забезпечення підвищення якості державного управління, прозорості та відкритості діяльності органів виконавчої влади, при райдержадміністрації створена Громадська рада. У рамках консультацій з громадськістю проводяться публічні заходи, зустрічі голови райдержадміністрації та керівників структурних підрозділів з представниками Громадської ради та громадських організацій.

         У 2017 році з районного бюджету  виділено 216 тис. грн. на фінансування спілки учасників АТО  та 70 тис. грн. на фінансування районної організації ветеранів України.

         Інформаційна діяльність адміністрації спрямована на утвердження свободи слова, розвиток і поліпшення інформаційної сфери району.

         Райдержадміністрація та її структурні підрозділи постійно співпрацюють з районною газетою “Шаргородщина” та телерадіокомітетом “Шаргород”.

         У 2017 році прийнято районну програму інформатизації на 2017-2020 роки, відповідно до якої буде здійснюватися фінансування розробки та удосконалення офіційного веб-сайту райдержадміністрації та впровадження інформаційно-комп’ютерних технологій.

         У 2018 році райдержадміністрацією та її структурними підрозділами і в подальшому будуть вживатись дієві заходи, спрямованні на покращення рівня життя мешканців району, забезпечення їх економічних та соціальних гарантій.

         Час реформ ніколи не був простим, але уже зараз можна сказати, що вони неодмінно, і я в це щиро вірю, принесуть позитивні зміни в життя кожного українця, кожного з нас.

         Дякую за увагу!

Питання стану довкілля ніколи не втрачає актуальності і набуває особливої гостроти з початком весни. За стійкою традицією навесні у всіх населених пунктах нашої держави проходять заходи з благоустрою територій та їх озеленення. Не є виключенням і наша рідна Шаргородщина. На сьогоднішній день жителями територіальних громад району виконано вже чимало робіт біля прибудинкових територій та в місцях масового відпочинку людей. Не стоять осторонь і працівник ....

19 квітня 2018 року у районному Будинку культури відбувся семінар клубних та бібліотечних працівників району. У семінарі взяли участь: заслужений діяч України, провідний методист з питань нематеріальної культурної спадщини ВОЦНТ Володимир Васильович Титаренко, провідний методист ВОЦНТ Зоя Іванівна Красуляк, головний спеціаліст відділу культури і туризму Мурафської ОТГ Надія Петрівна Рошак, працівники культури району, були запрошені також голови територіальних громад. ....

Президент Петро Порошенко підкреслює, що завжди після здобуття незалежності державою починалася дискусія про автокефалію Церкви. За його словами, так в різні часи було в Греції, Сербії, Румунії, Болгарії, Грузії, в тій же Росії, тощо. «А ми що, хіба, як в тій приказці, у Бога теля з'їли? Україна як незалежна держава, згідно з традиціями православного світу, не просто має право, а зобов’язана конституювати таку Церкву та забезпечити її визнання з боку світового Православ&rs ....

Під час виїзного засідання колегії обласної державної адміністрації, що відбулося 19 квітня у Тростянці, в.о. директора Департаменту освіти і науки ОДА Володимир Буняк інформував учасників зібрання про завершення 2017-2018 навчального року та реалізацію у регіоні Концепції «Нова українська школа». За словами керівника відомства, в області сьогодні нараховується 805 закладів дошкільної освіти, в яких виховується 57 тис. дітей. Різними формами дошкільної освіти охоплено 95,4 % д ....

За попередніми даними моніторингу рівень середньомісячної заробітної плати штатних працівників по району за січень-березень 2018 року склав 5628,00 грн., за березень місяць – 5863,00 грн. В галузі сільського господарства рівень заробітної плати за січень-березень 2018 року склав 6104,00 грн., за березень – 6168,00 грн. У порівнянні з І кварталом 2017 року (4726,00 грн.) рівень оплати праці по району підвищено на 902,00 грн., або на 19,1%. Співвідношення з ....

Проведення весняно-польових робіт та збирання врожаю завжди пов’язано з певним ризиком можливого виникнення епідемічних ускладнень, харчових отруєнь та отруєнь хімічної етіології серед працюючих на сільськогосподарських угіддях. З метою недопущення подібних ускладнень необхідно, в першу чергу звернути увагу на організацію та забезпечення працюючих доброякісною питною водою і продуктами харчування.Крім цього, необхідно вивчити умови праці і відпочинку, в т.ч. включити за ....

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552