Шаргородський район

Шаргородський район

Мій район - 
це джерела цукрові, 
це подільські ґрунти не пісні. 
Тут росло Коцюбинського слово, 
тут Руданський посіяв пісні. 
Терпко пахне на обріях віку 
тополиної мови озон. 
Росянисту подільську говірку 
береже мій глибинний район.

Петро Перебийніс

Символами Шаргородського району є Прапор та Герб, затверджені рішенням 21 сесії районної 4 скликання від 12 грудня 2005 року № 358. 

Герб

На традиційному щиті, що символізує захист, мужність, справедливість і мирну працю людей, фоном є світло-зелений колір – колір полів та лісів.

У верхній частині хрест, як ознака переважної більшості християнства в районі. За історичним минулим на гербах нашого краю зображувалось золоте подільське сонце.

Фрагмент фортечного муру означає історичне минуле, а дубова гілка - довговічність та міць духу людей нашого краю.

В нижній частині щит перепоясаний жовто - голубою стрічкою що символізує державний Прапор України та напис на ній "Шаргородський район"

Червоний колір нагадує про мужністьт і хоробрість, пролиту кров наших поколінь в боротьбі за свободу і незалежність нашого краю.

По боках верхньої частини щита виглядає колосся, як символ достатку, родючості, мирної праці.

Оброблення - коричневе. 

Прапор

За основу прапора району взято прапор Вінницької області затверджений рішенням сесії Обласної Ради 18 липня 1997 року.

Прапор Шаргородського району – прямокутне синє полотнище зі співвідношенням сторін 3:2; на відстані в 1/10 ширини прапора від верхнього та нижнього країв йдуть дві червоні горизонтальні смуги (шириною 1:10, ширини прапора), що символізують прапор Брацлавського воєводства; по центру розміщено малий герб району.

Синя смуга відтворює колір прапора Подільської землі, відомий спочатку XV століття. Поєднання двох рівновеликих червоного та синього кольору свідчить про історичну єдність Поділля та Брацлавщини (Східного Поділля), а їх повторення гармонує з геральдичним рішенням побудови герба району.

 

Підсумки роботи господарського комплексу району за І-й квартал 2018 року

     В І кварталі 2018 року зведений бюджет Шаргородського по доходах загального фонду без урахування трансфертів виконаний на 138,8%, що становить в сумарному виразі  6823,86 тис. грн.. Із 31 місцевих бюджетів по власних та закріплених доходах   виконали свої планові показники 29 бюджетів.

     Видатки зведеного бюджету Шаргородського району за 3 місяці 2018 профінансовані у сумі 135 733,515 тис.грн., що становить 84,2 відсотка  до затвердженого плану на поточний період, пасажирооборот склав 5,3млн.пас.км, або 155,8 %  до відповідного періоду 2017 року(4 показник серед районів області). При цьому перевезено 158,3 тис. пасажирів або 159,7 % до показника попереднього року. Середньообласні показники відповідно складають: пасажирооборот – 106,0 %, кількість перевезених пасажирів – 99,5 %.                                  

     Вантажооборот склав 3,1млн.ткм, або 133,3%до відповідного періоду 2017 року. При цьому перевезено 29,5  тис.т вантажів, що становить 126,3 % до відповідного періоду попереднього року. Середньообласні темпи росту вантажообороту становлять 108,2 %, обсягу перевезених вантажів - 116,0 %.

     По темпах росту показників пов’язаних з транспортною діяльністю, як в сфері перевезення пасажирів, так і в сфері перевезення вантажів, район посідає виключно 4-5 місця.

     За  попередніми даними моніторингу рівень середньомісячної заробітної плати  штатних працівників по району за січень-лютий  2018 року склав 5512,00 грн.,  за лютий місяць – 5862,00 грн.

     В галузі сільського господарства  рівень заробітної плати  за  січень-лютий   2018 року склав  6080,00  грн., за лютий – 5690,33 грн.

     Станом на 01.04.2018 року атестація робочих місць за умовами праці проведена на 67  підприємствах, установах та організаціях району із 69,  що складає 97,1%.

     За даними моніторингу протягом  І кварталу  2018  року в районі започаткували діяльність  28  новостворених суб’єктів господарювання, з них 3 – юридичні особи,  25 – фізичні особи – підприємців.

     Одночасно припинили господарську діяльність 54 суб’єкти господарювання), з них 3 – юридичні  особи, 51 – фізична особа – підприємець.

     В звітному періоді проведено 40 електронних торгів, із яких – 32 допорогові. Загальна сума економії коштів складає понад 284 тис.грн., в тому числі 69 тис. – по допорогових.                                                                                                          

     Відділом з надання адміністративних послуг  надано1925 послуг із яких 13 соціальні, 549 з реєстрації майна,1300 земельні, 63 інші. В даному періоді вирішено питання розширення робочої площі ЦНАП за рахунок виділення йому додаткової кімнати суміжної з приміщенням центру.

     З метою  покращення благоустрою населених пунктів району,  районною державною адміністрацією  розроблено розпорядження  «Про організацію весняної акції з благоустрою та санітарної очистки території населених пунктів Шаргородського району».  Даним розпорядженням затверджено заходи з  благоустрою населених пунктів Шаргородського району, впровадження яких на даний час проходить на належному рівні.

     Завершено опалювальний період для всіх бюджетних закладів району,. В першому кварталі 2018 року як і  протягом  всього опалювального періоду 2017-2018 років, не допускалися збої в його проходженні.

     В звітному кварталі  проведена значна робота спрямована на залучення додаткових коштів для соціально-економічного розвитку району. Прийнято рішення сесії районної Ради про забезпечення співфінансування Проектів по будівництву Зведенівської ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Зведенівка та реконструкції пологового відділення Шаргородської ЦРЛ, на реалізацію яких у 2018 році заплановане виділення коштів з державного Фонду регіонального розвитку.

     Територіальні громади району, в тому числі Шаргородська міська рада та Мурафська ОТГ, подали 34 заявки для участі в 15 обласному Конкурсі проектів розвитку територіальних громад.

     Чотири проекти є учасниками Конкурсу на реалізацію природоохоронних заходів, за рахунок коштів обласного Фонду охорони навколишнього природного середовища.

     Рахнівсько-Лісовою сільською радою подано проект на капітальний ремонт доріг комунальної власності за рахунок коштів державної субвенції із забезпеченням 50- відсоткового співфінансування проекту. 5 територіальних громад району подали заявки на виділення, на умовах співфінансування, додаткових коштів на ремонт доріг загального користування.

Сільське господарство

     Всіма категоріями господарств району під урожай 2018 року посіяно озимих на зерно на площі 14464 га або 100% до прогнозу.

     Станом на 10 квітня 2018 року підживлено озимих на площі 14464 га.

     В структурі посівних площ під урожай 2018 року заплановано посів ярих культур на площі 29547га.

     Господарствами району проводиться посів ярих культур .

     Згідно оперативних даних, готовність машино-тракторного парку сільгосппідприємств району становить 98%.  Паливо-мастильними матеріалами господарства забезпеченні.

     В  районі намітилась чітка тенденція в питанні залучення інвестиційних коштів спрямованих на проведення реконструкції та будівництво приміщень для зберігання сільськогосподарської продукції.

     ФГ «Врожайне» с. Політанки ведеться 2 стадії (модернізації) добудова двох силосних веж елеватора кошторисною вартістю 8,6 млн.грн., обсяг освоєних інвестицій станом 01.04.2018р. становить 4,2 млн. грн.., завершення будівництва заплановано на 01.08.2018 року, буде створено додаткових 3 робочих місця.

Освіта

     Відділ освіти продовжує будівництво Зведенівської СЗШ І-ІІІ ст. для залучення коштів на добудову об’єкту  та введення в дію школи подано матеріали до ДФРР. Проект пройшов попередній конкурсний відбір. Сума проекту складає 4 млн. 401 тис. грн. в тому числі 2 млн. 300 тис. грн. з державного фонду регіонального розвитку Продовжуються роботи спрямовані на підключення газових котлів в Джуринському навчальному закладі на, що виділені кошти в сумі 244 тис. грн.

     Проблемним питанням в роботі закладів освіти є виконання комплексу робіт по забезпеченню протипожежної безпеки. Тривають судові процеси по Голинчинецькій СЗШ І-ІІІ ст. та Шаргородській СЗШ І-ІІІ ст. №1. Невиконання приписів загрожує припиненню роботи навчальних закладів. Освітні заклади району потребують пожежної сигналізації (3 млн. грн.), обробки дерев’яних конструкцій (2,4 млн. грн.), блискавкозахисту (655 тис. грн.), вогнегасників (55 тис. грн.), противогазів (225 тис. грн.).

     Нагальна потреба, яка ставить під загрозу подальше електропостачання закладів освіти, це оформлення свідоцтв на  право власності НВЗ (349 тис. грн.), оскільки без цих документів  РЕМ відмовляється переукладати угоду.

    19 шкіл із 36 не отримали акти на землю, і  для виготовлення цієї документації необхідно 130 тис. грн.

     Відділом освіти придбано 2 насоси для перекачки води для Федорівського та Конатковецького НВК.

     Не вирішеним залишається  питання, щодо виведення з підвального приміщення котельні Плебанівської СЗШ І-ІІІ ст.

     Є необхідність в заміні пічного опалення на водяне в Сапіжанській та Носиківській СЗШ І-ІІ ст

     Сталися зміни у мережі закладів освіти.  Так 18 сесія 7 скликання Шаргородської районної ради від 30.03.2018 року  прийняла рішення  (№ 269 «Про Зміну  назви Деребчинської загальноосвітньої середньої школи І-ІІІ ступенів   на  опорний заклад «Деребчинська середня загальноосвітня школа I-III ст.  », до якого здійснюється організоване підвезення шкільним автобусом учнів із сіл Мала Деребчинка, Семенівка, Аристівка, Володимирівка, у яких ліквідовано навчальні заклади І ст.).

     Згідно рішення районної сесії від 22 грудня 2017 року 16 сесія 7 скликання  «Щодо створення Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Шаргородської районної ради Вінницької області було створено Інклюзивно-ресурсний центр. Між головою районної ради та директором ІРЦ підписаний контракт.

     Відділ освіти забезпечив протягом лютого-березня 2018 рпідвищення кваліфікації вчителівдля роботи в умовах Нової української школи, з яких   І-ий етап вже пройшли  47 педагогів початкових класів, 41 учитель іноземної мови та 38 заступників директорів шкіл з навчально-виховної  роботи.

     Готується технічна документація  та розрахунки для початку проведення відкритих торгів по закупівлі вугілля, гранул, щепи. 

     Адміністрації та педагогічні колективи навчальних закладів району в рамках здійснення освітнього процесу забезпечують проведення «круглих столів», відеопрезинтацій, усних журналів, бесід та інших культурно-просвітницьких заходів, метою яких є підняття престижу військової служби, здійснення військово-патріотичного виховання школярів та агітація щодо вступу на військову службу до лав збройних сил України.

Культура

     У районі культурно – освітню діяльність  забезпечують 90 установ:44 клубних заклади, 41 бібліотека, 2 дитячі музичні школи, районний кінотеатр,  2 музейних установи.

     В зв’язку із недостатнім фінансуванням галузі культури району на 2018 рік,  внесено певні зміни в штатні розписи закладів культури райцентру: скорочено 2 посади спеціалістів.  9 працівників переведено на 0.5 ставки ; 1 працівника  - на 0.25 ставки.

     Протягом звітного періоду проведено поточний ремонт фасаду кінотеатру за рахунок  позабюджетних коштів на суму 11.0 тис. грн.., виготовлено проектно-кошторисну документацію на поточний ремонт  дерев’яних сходів  адмінбудівлі районної бібліотеки.            

     Робота установ галузі у І кварталі 2018 року була спрямована на  підготовку та відзначення  Дня Соборності України, Дня Гідності та Свободи, вшанування Героїв Небесної Сотні, роковинам Чорнобильської катастрофи.

     Працівникам культури було  проведено районний  різдвяно–новорічний  фестиваль народної творчості «Різдвяне мереживо», виставку – конкурс новорічних композицій  «Зимова феєрія», благодійну акцію .

     У 1 кварталі проведено районні конкурси:

-    дитячо - юнацький естрадний конкурс «Домісолька»;

-  читців «Кобзар І Україна», до чергової  річниці від дня народження Т.Шевченка;

-   3 районний  фестиваль - конкурс «Грай, мій баян», за участі вихованців та викладачів  дитячих музичних шкіл району.

     Працівники культури району прийняли участь:

-   у обласному мистецькому  проекті «Різдво в Буші» в с. Буша Ямпільського району,

-   народний    аматорський колектив  «Веселі музики» Хоменківського

    СБК  та учасники  народного театру мініатюр Джуринського СБК взяли участь  в Х Всеукраїнському святі сатири та гумору ім. С.Руданського в м. Калинівка.

    В обласному конкурсі читців переможець районного конкурсу у віковій категорії  7 - 12 років  Юрій Вигановський зайняв 3 призове місце.колективи  народної творчості та окремі учасники взяли участь у багатьох  Міжнародних, Всеукраїнських та обласних конкурсах та фестивалях.  Маємо багато призових місць та Гран – Прі.

    Вихованці Шаргородської дитячої музичної школи ім..М.Леонтовича на протязі І кварталу взяли участь у двох міжнародних конкурсах та одному всеукраїнському.

    До центральної районної бібліотеки  надійшло з  обласного резервно-обмінного фонду  488 примірників книг 

    На завершальному етапі передача книжкових фондів  міської та сільських бібліотек району на баланс  відповідних  рад.

    Протягом 1 кварталу до КО «Шаргородська районна кіновідеомережа» . Безкоштовно проведено  11 кіносеансів  для дітей, учасників АТО та їх сімей. Проведено прем’єрний показ  фільму «Кіборги».

    В Шаргородському музеї образотворчого мистецтва  на протязі  І кварталу було оформлено 10 різножанрових  виставок. 

Охорона здоров’я

    В звітному періоді продовжувалися роботи по завершеню     реконструкції пологового відділення Шаргородської ЦРЛ на що вже виділено  та виготовлена проектно-кошторисна документація «Капітальний ремонт дитячого відділення Шаргородської ЦРЛ» на що в 1- му кварталі виділено понад 3.5 млн. грн.

    Крім того проект по реконструкції пологового відділення пройшов попередній конкурсний відбір на фінансування у 2018 році за рахунок коштів ДФРР .

    Фінансування ЦРЛ за І квартал 2018 року склало 96,5% від запланованого.

    Проведено 984 операції.

    Стаціонарна допомога в Шаргородській ЦРЛ надається на 210 ліжках.

    За І квартал 2018 року стаціонарну допомогу отримало 2303 хворих, за аналогічний період минулого року стаціонарно проліковано – 2285 хворих.          

    В пологовому відділенні проведено 83 пологів, з них 10 шляхом кесарського розтину

    Консультативна поліклініка Шаргородської ЦРЛ за 3 місяці 2018 року прийняла 50413 хворих за благодійну допомогу придбано:

-   Медикаменти  на суму 35805 грн.Та апаратуру:

·  Бокс УФО -1 шт на суму 21 300

·  Стерилізатор – 1 шт. на суму 13 200

·  Мед. інструментарій-26 829

·  Твердий інвентар-10035

·  Мякий інвентар-2956

-  виплати населенню по безкоштовних рецептах 115,9  тис. грн. тобто 29,0% від запланованого. На реалізацію  програми  «Доступні ліки» хворим на серцевосудинну патологію, бронхіальну астму та цукровий діабет ІІ типу профінансовано 263,5 тис. грн., тобто на 17,5 % від  запланованого.

    В процесі реформування галузі між Центром ПМСД та районною державною адміністрацією було підписано Договір про надання медичних послуг на  2018 рік.

    Проводиться поточний ремонт Шаргородської амбулаторії  ЗПСМ №1 та №2  та Джуринської  АЗПСМ на що витрачено 32,1 тис. грн.

    Додатково  виділено  із районного  бюджету -  50,0 тис. грн. для закупівлі  туберкуліну.

    Амбулаторно – поліклінічну  допомогу  на  первинному   рівні надають  10 амбулаторій ЗПСМ  та 36 ФАПів  та ФП. Кількість відвідувань до лікарів  ЗПСМ  в І кв. 2018р.  збільшилась на  3,1% та складає – 7961,8  на 10 тис населення.

    Медичними працівниками ФАПів та ФП прийнято – 45482людей.

    Станом  на 01.01.2018р.  в  Шаргородському ЦПМСД  функціонує  денний стаціонар  на 150  ліжок.

    Кількість  пролікованих в фізіотерапевтичних  кабінетах  Центру – 3864 особи.

    За І кв.  2018р.  в села   району  здійснено  186 виїздів, під час яких  оглянуто  - 1456 осіб , в тому числі вдома 685 осіб.

Соціальний захист

    Станом на 01.04.2018 року на території району проживає  понад 57 тис. людей, із яких

    -  ветерани війни  - 1674  чол.;     - діти війни – 4326 чол.;

    -  ветерани праці – 2696 чол.;      - багатодітні сім»ї - 762.

    -  постраждалі  внаслідок аварії на ЧАЕС -  1177 чол.

     У звітному періоді нараховано різних видів державних допомоги більше 5,6 тис. сім’ям на суму 23,4  млн.грн. Всі види допомоги профінансовано на 100%.

     Станом на 01.04.2018 року отримали субсидії на оплату житлово-комунальних послуг  6871 сім’я  на загальну суму 43,1 млн.грн..

     Отримали субсидії  на придбання твердого палива  31 сім’я  на загальну суму 87,3  тис.грн.

     Надано  пільг  на придбання твердого палива та скрапленого газу, з оплати  за користування житлово-комунальними послугами, послугами зв’язку,  проїзду на міських, приміських, міжобласних маршрутах загального користування, залізничним транспортом,  ветеранам війни, чорнобильцям, за професійною ознакою та іншим пільговим категоріям громадян на загальну суму  2273,9  тис.грн.

     Станом на 01.04.2018 року на обліку в управлінні перебуває  450 учасників  бойових дій антитерористичної операції,   12 інвалідів війни та 6 сімей загиблих в зоні АТО,  які отримали відповідні посвідчення та користуються пільгами .

     Відповідно до Порядку використання коштів обласного бюджету для надання  щомісячної соціальної допомоги членам сімей загиблих учасників антитерористичної операції для компенсації за пільговий проїзд  6 членам сімей загиблих учасників АТО  щомісячно виплачується  грошова допомога на проїзд в сумі  по 200 грн. кожному,

     В даний час   з питань оздоровлення перебуває на обліку 84 учасники бойових дій – учасники АТО.                                                                                                                        

     На території району проживає більше 3,0 тисяч людей з інвалідністю.

     Інваліди усіх категорій які мають проблеми з опорно-руховим апаратом  забезпечуються безкоштовно  ортопедичними виробами та технічними засобами реабілітації.

     Протягом  січня-березня 2018 року було видано 85 направлень  на  різні підприємства   України (за особистим вибором заявника)  для забезпечення ортопедичними виробами та технічними засобами реабілітації. 

     Також на обліку в управлінні перебуває 4 учасника бойових дій,  які приймали участь в антитерористичній операції і отримали контузію,   мають групу інвалідності,   яких позачергово забезпечено технічними та іншими засобами реабілітації.

     Інваліди,  які мають потребу в санаторно-курортному лікуванні, забезпечуються безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів України.  

     Інвалідам,  які з різних причин не скористалися путівкою на санаторно-курортне лікування,  виплачується компенсація за невикористане  санаторно-курортне лікування.  За  І квартал 2018 року 9  інвалідам  виплачено компенсацію на суму  3,3 тис. грн.

     4  особам з інвалідністю  та громадянам похилого віку із числа малозабезпечених  сімей за їх заявами   в І кварталі 2018 року  виплачено  одноразової матеріальної допомоги за кошти з державного бюджету   на суму 2,7 тис. грн.

     В І кварталі 2018 році видано  4 направлення дітям-інвалідам  до центру реабілітації особливої дитини  «Промінь» м. Вінниця.

     На даний час   на обліку перебуває 12 осіб хворих  з  хронічною  нирковою  недостатністю, яким виплачується  компенсація на проїзд. 

     Станом на 01.04.2018 року на обліку в управлінні перебуває  35 осіб (27 сімей)  вимушених переселенців,  в тому числі:

     -  з АР Крим – 2 чол.;

     -  з Донецької та Луганської областей – 33 чол.

     З початку 2017 року 27 сім’ям вимушених переселенців призначено щомісячну адресну допомогу  для покриття витрат на проживання , в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на суму 107,8  тис. грн.   

                                Молодіжна та сімейна політика                                        

     На обліку  служби у справах дітей перебуває 114 дітей облікових категорій та 12 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, у них виховується 31 дитина. Рейдовими групами проведено 4 рейди, обстежено 33 сім»ї.

     За результатами роботи, проведеної з сім`ями, що опинились в складних життєвих обставинах, службою у справах дітей порушено 3 справи про позбавлення  батьківських прав відносно 7 дітей.

     Протягом кварталу за поданням служби було притягнуто до відповідальності за невиконання батьківських обов'язків 2- є батьків.

     Станом на  11.04.2018 року на обліку в службі у справах дітей перебуває 79 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 62 проживають в районі. 78 влаштовані в сімейні форми виховання , 1 виховується в державному закладі. 

     Протягом 1-го кварталу 1  дитина набула статусу дитини, позбавленої батьківського піклування. На даний  час вона  влаштована під опіку  в сім`юродичів.

     В даний час  обліку кандидатів  в  усиновителі  перебуває 3сім’ї

     Серед дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування 2-є дітей мають житло  у власності,  76 мають житло  на праві користування, 1-а  дитина не має житла. По досягненню 16-ти років діти –сироти та діти, позбавлені батьківського піклування за місцем походження ставляться на квартирний облік. В даний час на  такому  обліку перебуває  25 дітей.

     Шаргородський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей тамолоді  веде облік сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Таких сімей  на обліку в центрі є 174 (в них 473 дитини). Всі ці сім’ї пройшли, або проходять процедуру соціального супроводу в ході якого періодично проводяться відвідування.

     Протягом І кварталу 2018  року працівниками центру було відвідано та здійснено початкову оцінку потреб 53 сімей, в яких виховується 125 дітей.  - 8 сімей (23 дітей) перебували під супроводом. Під соціальний супровід було взято 1 сім’ю  (3 дітей ) та припинено соціальний супровід відносно 2 сімей (7 дітей).

     У звітному періоді було продовжено роботу по запобіганню ранньому соціальному сирітству, запобіганню відмовам матерів від новонароджених дітей. В ході даної роботи було проведено 13 групових занять в пологовому відділенні і в жіночій консультації: лекцій, групових консультацій, якими було охоплено 51 вагітну жінку.

     Протягом І кварталу 2018 року, фахівцями із соціальної роботи в загальноосвітніх закладах району було проведено 13 групових заходів, якими охоплено 163 особу.

     Також, у звітному періоді проводилась робота по соціальному супроводженню прийомних сімей (3 сім’ї, 8 дітей) та дитячих будинків сімейного типу( 2  ДБСТ, 20  дітей  ),  та  серед опікунів/піклувальників (28 сім’ї, 38 дитини ). В ході роботи здійснено 5 відвідувань прийомних сімей , ДБСТ та сімей опікунів. З метою підвищення виховного потенціалу було проведено 1 групу зустрічей прийомних батьків та батьків-вихователів, а також, сімей опікунів/піклувальників

      Соціальною роботою було охоплено 32 сім’ї мобілізованих для участі в АТО. За результатами здійснення оцінки потреб, працівниками центру складаються соціальні паспорти, в яких зазначаються усі потреби сімей мобілізованих та демобілізованих учасників АТО, сімей загиблих. Наразі, в РЦ СССДМ є 541 складених соціальних паспортів.

     Центр займається створенням та поширенням соціальної реклами, а також, інформує громадськість про спектр та можливість отримання соціальних послуг.

Земельні відносини

     За звітний період по результатах укладених договорів оренди на землі запасу сільськогосподарського призначення державної власності середній розмір орендної плати за 1 га у порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшився на 8% і становить 1191,95 грн/га.

     За землі резервного фонду сільськогосподарського призначення державної власності середній розмір орендної плати за 1 га збільшився на 4% і становить 962,63 грн/га.

     Одним із найважливіших завдань  залишається забезпечення учасників АТО та членів сімей загиблих учасників АТО земельними ділянками.

     Проводиться робота щодо резервування та підготовка викопіювання із кадастрової карти. Так, протягом 3 місяців до Відділу у Шаргородському районі Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області із заявами про надання викопіювань земельних ділянок звернулося 40 громадян-учасників АТО, в результаті чого було надано 40 викопіювань на земельні ділянки загальною площею 67,2135 га.

      Також, спільно із землевпорядниками місцевих рад, підготовлено фотографії зарезервованих земельних ділянок, які будуть передаватись у власність учасникам АТО та членам сімей загиблих учасників АТО.

      Станом на 1 квітня 2018 року Відділом спільно з органами місцевого самоврядування зарезервовано більше 120 га земель для забезпечення учасників АТО та сімей загиблих

      На даний час підготовлено та передано до Головного управління матеріали по 4 земельних ділянках, які включено в перелік земельних ділянок право оренди яких може бути реалізовано на земельних торгах на території Івашковецької, Копистиринської, Носиківської, Юліямпільської сільських рад.

      На виконання доручення Держгеокадастру України готуються матеріали щодо проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності з метою передачі повноважень розпорядження ними Мурафській територіальній громаді загальною площею 1143,57 га.

Пенсійне забезпечення

      Протягом  січня-березня 2018 року до бюджету Пенсійного фонду надійшло 175,5 тис.грн. власних коштів при запланованих 163,2 тис. грн. Виконання плану становить 107,6%.

      Станом на 01.04.2018 року надійшло  єдиного  внеску 25242,7 тис. грн. при плановому показникові 23774,1, виконання становить 106,18 %.

      Постійно проводиться аналіз надходження коштів зі сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, зокрема на протязі першого кварталу 2018 року від вжитих заходів щодо погашення заборгованості до Фонду надійшло 42,9 тис.грн.

      На протязі січня — березня 2018 року при здійсненому моніторингу відомостей, що містять ознаки використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю до Головного управління державної фіскальної служби було направлено відомості по 30 страхувальниках та по 22 страхувальниках передано до Головного управління Держпраці у Вінницькій області.

      Протягом кварталу призначено 148 нових пенсійних справ, проведено 266 перерахунків пенсій згідно заяв  пенсіонерів. Призначення та перерахунок пенсій проводиться в 10-денний термін. Загальна кількість пенсіонерів Шаргородського району становить 16 560 чоловік.

      Загальна сума видатків на виплату пенсій та допомоги по району   становить  –  85 315 тис.грн. Середній розмір пенсії становить 1717,30 грн.

Держпродспоживслужба

     Шаргородським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області за І квартал 2018 року  за заявами власників позапланових перевірок та прийнято участь в роботі комісії на 1 об’єкт  нагляду.

     У зв’язку з складною епізоотичною ситуацією щодо сказу тварин на території  Шаргородського району проведено 4 засідання ДНПК при Шаргородській районній державній адміністрації.                                 

      Проведена  активна санітарно-освітня робота з населенням району.

      У зв’язку з ускладненням епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней надруковано та вручено інформаційні листів сільським головам, керівникам господарств різних форм власності, директорам ринків.

      Надруковано та вручено 73 інформаційних листа сільським головам і забійникам худоби Шаргородського району щодо стихійної торгівлі. 

      Підготовлено і розіслано 32 інформаційних листа сільським головам,  щодо необхідності неухильного дотримання вимог санітарного законодавства з метою недопущення виникнення випадків отруєнь в поводженні з пестицидами та агрохімікатами.                                                                                                                                                                                                                       

     З цих питань  спеціалістами управління було  надруковано 5 статей в районній газеті «Шаргородщина», 9 виступів на радіо РТРК «Шаргород», 13 публікацій на сайті Шаргородської  РДА.

     За І квартал 2018 року спеціалістами державної служби ветеринарної медицини району проводився комплекс заходів по профілактиці заразних хвороб тварин.

     Щеплено:  проти сибірки (ВРХ – 5726 гол., ДРХ - 487 гол.,  Коней – 152 гол.), проти сказу котів (570 голів), проти сказу собак (1020 голів).                                                                                                                                                                                                                                                  

     Досліджено: 5796 голів ВРХ  на лейкоз.                                                                   

     На даний час в господарствах району утримується 2846 голів ВРХ, з них 910 корів.            

     Постійно здійснюється контроль та нагляд за заготівлею молока, та досліджується молоко  на субклінічні форми маститів. За І квартал 2018 року досліджено 5703 проб.                                                                  В господарствах району за І квартал 2018 року проводилася дезінфекція тваринницьких приміщень.                                                                                                                                                                                     Державною службою ветеринарної медицини за І квартал 2018 року проідентифіковано ВРХ в громадському секторі – 244 голів, приватному - 920 голів. Свиней - 638 голів.                                                                                                                  

     В систему ветеринарний модуль введено 39 актів лікувально - профілактичних обробок.    

Зайнятість населення

      Ситуація на ринку праці району протягом 1квартал 2018 року  характеризується зменшенням потреби населення у послугах районного центру зайнятості на  29% та зменшення кількості  претендентів на одну вакансію. Всього скористалися послугами служби зайнятості 976 осіб  проти 1267 осіб за 1 квартал 2017 року, з них 425 осіб 

      Станом на 1.04.2018 року на обліку перебуває 804 безробітних проти 982 безробітних на 1.04.2017 року. Кількість поданих роботодавцями вакансій протягом 1 кварталу  поточного року збільшилася на 17.4% і склала 303 вакансії проти 258 у відповідному періоді 2017 року. Кількість роботодавців, які мали вакансії всього 49 переважно в аграрному секторі району в зв»язку з початком сільськогосподарських робіт.

      За сприяння районного центру зайнятості протягом  1 кварталу  2018 року  було працевлаштовано  51 особу.

      В тимчасових роботахприймалиучасть 173  безробітніх, на оплачуваних громадських роботах по благоустрою території села  працював 1 безробітний.

      Важливароль професійного навчання безробітних, яке дозволяє оперативно реагувати на потребу роботодавців у кадрах. З початку року свою конкурентоспроможність на ринку праці,шляхом професійного навчання,підвищили 82 безробітних

      Одним із пріоритетних напрямків роботи служби зайнятості на сьогодні є надання соціальних послуг демобілізованим учасникам антитерористичної операції.  Протягом  1 кварталу 2018 року в пошуках роботи перебувало 36 безробітних, з них 4 безробітних працевлаштовано, 1 особа проходила профнавчання, на громадських роботах по благоустрою населених пунктів та на роботах тимчасового характеру працював 1 учасник АТО.

       Із тимчасово переміщених осіб із зони проведення АТО на обліку перебувала 1особа. Вона отримала профінформаційні та  профконсультаційні  послуги.  Станом на 01.04.2018 питання працевлаштування даної безробітної ще не вирішено.

       Профорієнтаційні послуги отримали 943 безробітних,  316 осіб з числа молоді, з них 67 учнівської молоді

       За звітний період  на обліку перебувало 38  осіб з інвалідністю, з них 10 осіб молоді до 35 років, 2 особи учасники АТО   Працевлаштовано 4 особи, 1 особа отримала одноразово допомогу по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю, 6 осіб  направлені на профнавчання, 1 безробітний приймав участь у громадських  та тимчасових роботах роботах,  38 осіб  охоплено профорієнтаційними послугами.  Рівень працевлаштування склав 10.5%.

       Особи, які проживають у сільській місцевості станом на 01.04.2018 року складають 88.3%  від загальної кількості безробітних, а саме: 710 чол. проти 882 особи у відповідному періоді минулого року.

Майже щодня на Вінниччині фіксуються випадки надзвичайних подій на водоймах. Так, тільки з початку року рятувальники зафіксували вже понад 52 випадків, при яких загинуло 43 людей. Проте, навіть попри таку статистику, люди продовжують вирушати до місцевих озер та річок, які часто не пристосовані для купання та, нехтуючи заборонами, і далі наражають себе на небезпеку. Найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді є недотримання правил безпечної поведінки грома ....

Море, сонце, пляж. Такий відпочинок найактуальніший влітку. Однак, перебуваючи на сонці, варто врахувати й можливі небезпеки для здоров’я. Тисячі людей їдутьна моря-океани-річки в пошуках відпочинку та засмаги. І часом поїздка на курорт або до міської водойми – не що інше як бажання отримати бронзовий відтінок шкіри. Засмага – фізіологічно необхідне явище, яке захищає людину від надмірного проникнення в організм ультрафіолетових променів. За великим ....

З травня 2018 року робочою групою з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та реалізацію державної політики у сфері зайнятості населення проводяться рейди – дослідження щодо легалізації тіньової зайнятості населення і попередження випадків використання найманої праці без оформлення трудових відносин на території району. Всього обстежено 238 фізичних осіб-підприємців та осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без її реєстрації, ви ....

В країні йде планова підготовка до нового опалювального сезону 2018-2019 рр. І в цьому контексті важливо в першу чергу забезпечити технічний стан підприємств ТКЕ, соціального сектору (дитячі садки, школи, медичні заклади) та житлового. Про це в ефірі ТК «Україна» наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко. «Ми рухаємося згідно напрацьованого плану підготовки до опалю ....

Таке доручення озвучив голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій в ході щотижневої апаратної наради з керівниками департаментів та служб області. Питання впровадження стандартів Нової української школи, зокрема підготовки та облаштування перших класів є одним з пріоритетних для керівництва області. Враховуючи той факт, що на сьогоднішній день в більшості шкіл області досі тривають ремонтні роботи в аудиторіях перших класів та немає необхідного устаткування, Валер ....

Як уже повідомлялось, нещодавно п’ятеро шаргородських дітей, батьки яких захищали мир та незалежність України під час АТО, побували у Ватикані. Члени української делегації, серед яких були і юні шаргородчани, разом із міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним зустрічалися з Папою Римським Франциском під час спільної аудієнції у Ватикані для того, щоб вручити до Бібліотеки Ватикану «Книгу Добра». Книгу «Іменами багата земля Шаргородсь ....

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647