Зміни до пенсійного забезпечення

До уваги роботодавців!

Шаргородське об’єднане управління Пенсійного фонду України   Вінницької області повідомляє, що на Веб-порталі Пенсійного фонду України запроваджено кабінет страхувальника (роботодавця).

За допомогою даного сервісу роботодавці можуть переглянути інформацію про забезпечення соціальних прав їхніх працівників, правильність подання звітів, сплату ЄСВта заборгованість підприємства перед Фондом.Якщо права працівників порушено, у кабінеті страхувальника буде зазначено, скільком застрахованим особам з вини роботодавця не зарахували певний період до страхового стажу.

Окрім того, у кабінеті роботодавець може бачити зауваження до його звітів з ЄСВта рекомендації, як усунути помилки/неточності.

Увійти до свого кабінету роботодавець може через електронний цифровий підпис  (ЕЦП – печатки підприємства або особи, яка надала останній звіт з ЄСВ).

Ще одна функція, яка стала доступною для роботодавців у кабінеті — можливість отримати інформацію для розрахунку лікарняних.

Нагадуємо, що для того, щоб отримати з ФСС допомогу по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах (лікарняні і декретні), роботодавцеві потрібно заповнити нову Заяву-розрахунок. У таблиці 2 Заяви-розрахунку є графи 21 і 22, в яких потрібно зазначати страховий стаж працівника.  Визначення страхового стажу (на момент настання страхового випадку) є першочерговим завданням роботодавця.

Раніше правила його обчислення були такі:

1) за періоди роботи застрахованої особи до 01.01.2011 р. стаж визначали за трудовою книжкою працівника;

2) з 01.01.2011 р. — якщо працівник після 01.01.2011 р. працював тільки в одного роботодавця, а саме в того, який зараз оплачує йому лікарняний, то страховий стаж такого працівника можна було визначити на підставі даних персоніфікованого обліку, а саме: ЄСВ-звіту або довідки з Пенсійного фонду за ф. ОК-7 (роботодавець або отримував її самостійно або просив зробити це працівника);

В листі Мінсоцполітикивід 27.04.2018 р. № 613/0/51-18/218 зазначається, що страховий стаж із соцстрахування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності за період до 2016 року може обчислюватися за даними ф. ОК-7, а починаючи з 2016 року — за даними ф. ОК-5 або ОК-7. Якщо працівник після 01.01.2011 р. працював ще й в інших роботодавців, то для підтвердження страхового стажу йому потрібно було особисто надати довідку за ф. ОК-7.

Зараз роботодавець через власний електронний кабінет може отримати дані про страховий стаж працівника за весь необхідний йому період, а не лише за період перебування в трудових відносинах з роботодавцем. Для цього видається довідка «Дані про трудовий та страховий стаж» (додаток 9 доПоложення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління ПФУ від 18.06.2014 р. № 10-1, у редакції постанови правління ПФУ від 27.03.2018 р. № 8-1).Це можна реалізувати зайшовши на портал https://portal.pfu.gov.ua.Додаток 9 можуть отримати і самі працівники особисто в управліннях Пенсійного фонду України або за допомогою ЕЦП.

Зазначимо, що довідки за ф. ОК-5 і ОК-7 ніхто не скасовував. Вони підходять для підтвердження стажу так само, як і додаток 9.

Як отримати додаток 9 роботодавцеві ?

Спершу потрібно авторизуватися на порталі ПФУ  https://portal.pfu.gov.ua/. Далі обираємо «Запити на отримання електронних документів» і в меню обираємо «Довідка про трудовий та страховий стаж».

Потім: заповнити Новий запит на отримання документів з даними свого співробітника/ Підписати дані страхувальника / Відправити до ПФУ запит.

Для отримання довідки перейти до розділу «Звернення» й обрати останнє виконане завдання.

Нюанси розрахунку стажу

На сьогодні система отримання довідки за формою додатка 9 містить ряд нюансів. Незважаючи на те, що дані про страховий стаж особи мають бути надані за весь період, коли нею були сплачені страхові внески, додаток 9 обліковує стаж працівника тільки з 2004 року.

Крім того, в додатку 9 може відображатись не весь страховий стаж працівника. Так, наприклад з 01.01.2004 р. по 01.07.2013 р. страхові внески з грошової допомоги по вагітності та пологах не сплачувались, тому додаток 9 не міститиме інформацію про даний період. Але згідно з ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001р. №2240-IIІ, який діяв до 01.01.2015 р та  чинним ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»від 23.09.1999р. №1105-XIV, вищезазначений період зараховується до страхового стажу.

Якщо бухгалтерською службою раніше обчислювався страховий стаж працівнику і відомо, що він перевищує 8 років (є довідки ОК-7, ОК-5 та/або дані ПФ/ЄСВ-звітності), то Довідка про страховий стаж(додаток 9) не потрібна. У такому разі, в графі 21 Заяви-розрахунку необхідно проставитичисло 96 і більше не визначати загальний страховий стаж.

Чи потрібно кожного разу при заповненні Заяви-розрахунку на одного і того ж працівника за різними страховими випадками отримувати нову довідку (додаток 9)?

Ні, робити це не обов’язково. Якщо в бухгалтерській службі уже є додаток 9, то можна його використовувати при наступному страховому випадку (з урахуванням відпрацьованих працівником подальших періодів стажу, якщо вони впливають на суму допомоги).

06.11.2018 р. 

 

Школа майбутнього пенсіонера

     При Шаргородському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Вінницької області працює “Школа майбутнього пенсіонера". У школі, як майбутні пенсіонери, так і громадяни, що вже  перебувають на заслуженому відпочинку, можуть отримати консультації з пенсійного забезпечення. Роз'яснення, які надають фахівці управління, допомагають громадянам адаптуватись до нового  статусу, заздалегідь підготувати документи для призначення пенсії, вирішити проблемні питання.

     Школа працює кожної останньої п’ятниці місяця  о 15.00 год. за адресою м. Шаргород  вул. Героїв Майдану 222 .

15.06.2018 р.

 

Шаргородське об’єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області інформує:

В управлінні працює «гаряча» телефонна лінія за номером 21704.

«Гаряча» телефонна лінія функціонує з 9.00 до 16.00 години щоденно. Відповіді на запитання надає начальник Шаргородського відділу з питань призначення перерахунку та виплати пенсії Роздоба Т.Б.

Також запроваджено СМС інформування пенсіонерів та застрахованих осіб .

Для підключення послуги потрібно звернутися до управління та надати свою згоду.

14.06.2018 р.

Так легальній заробітній платі

   Конституцією України визначено нашу державу, як таку, що зобов’язана проводити активну державну соціальну політику, спрямовану на забезпечення громадянам найважливіших соціальних прав, до яких, безумовно відноситься право на працю та її гідну оплату, житло, освіту, охорону здоров’я, соціальний захист, тобто -  на гідний рівень добробуту.

    Основою задля добробуту громадян є легальна заробітна плата. Адже заробітна плата – це одна з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, суб’єктів господарювання та держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення. Те, що відносини між роботодавцями та найманими працівниками нерідко не відповідають нормам чинного законодавства, а виплата заробітної плати здійснюється «у конвертах», або у розмірах менших за мінімальну заробітну плату,- не є секретом для більшості громадян. Адже, отримуючи зарплату в «конверті», людина позбавляє себе гідної пенсії в майбутньому, а згода на отримання мінімальної заробітної плати передбачає мінімальний коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні розміру пенсії.

 

    Так, з метою  донесення до суспільства переваг щодо легального працевлаштування та отримання гідної заробітної плати, працівниками  Шаргородського об’єднаного управління Пенсійного фонду України  Вінницької області 17 травня 2018 року було проведено «флеш – моб» на тему:  «Так легальній заробітній платі».

31.05.2018 р.

Що таке Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України та як ним користуватися

      Пенсійний фонд надає зручну можливість здійснювати постійний контроль за такими даними, що впливають на пенсійні права громадянина.
      Веб-портал надає громадянам можливість зручно і оперативно взаємодіяти з органами ПФУ, дистанційно отримувати послуги, які раніше вимагали особистого звернення в управління Фонду. Принциповою відмінністю від попередніх форм інформування Пенсійним фондом через Інтернет є той факт, що веб-портал надає електронні послуги кожній особі індивідуально. Портал працює з дотриманням вимог до захисту персональних даних.
      У відкритому доступі (без реєстрації) на порталі надається багато корисної інформації з питань пенсійного страхування, бланки документів, інструкції щодо їх заповнення тощо.
      Електронні послуги, які може отримати користувач на порталі після відповідної реєстрації:

• отримання інформації з персоніфікованого обліку (для працюючих громадян)
• отримання пенсійної інформації (для пенсіонерів)
• формування запитів на попередню підготовку документів
• можливість подачі скарг
• запис на прийом до фахівців Фонду
• отримання інформації про стан розрахунків платників з ПФУ (для юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців).

      Звернувшись до послуг, які надаватимуться через веб-портал, користувачі зможуть отримати інформацію щодо умов, порядку призначення, перерахунку та виплати своєї пенсії, також можна буде ознайомитись із формами заяв, необхідних для призначення, перерахунку та виплати своєї пенсії, отримання допомоги на поховання та заповнити їх, користуючись наданими інструкціями.

      Підприємці та особи, які забезпечують себе роботою самостійно, зможуть отримати таку інформацію як взяття їх на облік в органах Пенсійного фонду України, ознайомитись з умовами нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування, з умовами та порядком складання і подання звітності, а також отримати форми бланків, заяв, інших документів, необхідних для взяття на облік тощо.

24.05.2018 р.

 

Як зареєструватися на веб-порталі ПФУ

Для Вашої зручності процедура реєстрації на веб-порталі максимально спрощена.

Найбільш тривалим є етап особистого звернення до територіального органу Пенсійного фонду для оформлення заяви на реєстрацію.

Для реєстрації у якості користувача Веб-порталу ПФУ Вам необхідно виконати наступні кроки:

1. З'ясувати, до якого територіального органу Пенсійного фонду України Вам необхідно звернутись для оформлення заяви.

2. Прийти до Пенсійного фонду та оформити заяву, яку Ви можете оформити вдома, зайшовши на сайт :http://portal.pfu.gov.ua в розділ «Нормативні документи» і обравши необхідну форму заяви:

 • Для громадянина;
 • Для юридичної особи (страхувальника).

            Проте, у разі необхідності, фахівці Фонду допоможуть Вам у її заповненні. З відповідною заявою Вам необхідно звернутися в територіальний підрозділ Пенсійного фонду за місцем пенсійного обліку та надати документ, який засвідчує особу.

            Внесені у заяву відомості перевіряються, вносяться до інформаційної системи Пенсійного фонду.

            Після чого друкується розписка про одержання заяви особою або страхувальником, а також (важливо !!!)«реєстраційний код».

Цей код необхідний Вам для реєстрації на Веб-порталі, отже, зберігайте його в таємниці до моменту закінчення реєстрації!

Завершити реєстрацію необхідно зайшовши на Веб-портал Пенсійного фонду в мережі Інтернет (http://portal.pfu.gov.ua) та обравши пункт меню «Реєстрація на порталі».

Заповніть реєстраційну форму. Звертаємо увагу, що логін та пароль бажано вибирати такими, що не містять Ваших справжніх імен та прізвищ. Виконання такої рекомендації підвищить рівень захисту Ваших персональних даних.

            На введену Вами адресу електронної пошти прийде лист, необхідний для підтвердження реєстрації.

            Після підтвердження Ви отримаєте повідомлення Веб-порталу про успішне закінчення реєстрації, після чого на Веб-порталі автоматично формується нова персональна сторінка користувача порталу. З неї і здійснюється доступ до персоніфікованих електронних послуг Пенсійного Фонду.

            Надалі доступ до електронних послуг, які передбачають персоналізований доступ (одержання виписок, надсилання запитів, запис на прийом тощо), здійснюється після авторизації на Веб-порталі «Вхід».

24.05.2018р.

 

Перерахунок “військових пенсій

      На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 ( далі постанова 103) органами  Пенсійного фонду України проведено перерахунки пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб( далі-Закон).

      Згідно з пунктом 1 постанови 103 перерахунку підлягають пенсії, призначені відповідно до Закону до 01.03.2018року ( крім пенсій, призначених особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, яку особа займала на дату звільнення зі служби ( на дату відрядження для роботи в органи державної влади, органи місцевого самоврядування або сформовані ними органи, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені  станом на 01.03.2018року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017року  № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”.

      Органи Пенсійного фонду України здійснюють перерахунок пенсії  на підставі довідок про складові оновленого грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, після надходження довідок від уповноважених органів міністерств та відомств. 

      Виплата перерахованих відповідно до пункту 1 постанови 103 підвищених пенсій з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством    (окрім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом), здійснюватиметься     з 01.01.2018 року - 50 %;

з 01.01.2019 року по 31.12.2019 року - 75%;

з 01.01.2020 року - 100% суми підвищення пенсії,визначеного станом на 01.03.2018 року.

       Приклад:

      Гр.О отримує пенсію за вислугу років. Розмір пенсії, обчислений із грошового забезпечення, визначеного станом на 01.01.2018р., становив 2796,90 грн, у тому числі надбавки, підвищення та доплати, на які пенсіонер мав право.

      Розмір грошового забезпечення, визначеного на підставі довідки, виданої уповноваженим органом Міністерства оборони України, з урахуванням трьох складових грошового забезпечення ( посадовий оклад, оклад за військовим званням, відсоткова надбавка за вислугу років) станом на 01.03.2018року становив - 11625,00 грн. Розмір пенсії з 01.01.2018року - 8137,50 грн. Різниця становить 5340,60 грн ( 8137,50 грн — 2796,90 грн).

      Визначаємо різницю між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до пункту 2 постанови 103, і місячним розміром   пенсії, яку особа отримувала до 1 березня поточного року. Виплата перерахованого розміру пенсії здійснюється поетапно, а саме :

       з 01.01. 2018 р. по 31.12.2018р.- 2670,30 грн (5340,60х50%);

       з 01.01. 2019р. по 31.12.2019 р.- 4005,45 грн ( 5340,60х75%);

       з 01.01. 2020 р. - 5340,60 грн.

      Повний розмір пенсії з 01.010.2020 р. становитеме 8137,50 грн.

      Отже, починаючи  з 1 січня поточного року гр.О отримуватиме пенсію в розмірі 5467,20 грн ( 2796,90 грн — розмір пенсії на 01.01.2018 р.+ 2670,30-50% від 5340,60 грн).                     

      Максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 13 Закону , не має перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків ававрії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому порядку  до категорії 1, - 100%, до категорії 2 — 95% відповідних сум грошового забезпечення. 

      Якщо внаслідок проведеного перерахунку пенсій розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію згідно із Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

27.04.2018р.

Звітує   Шаргородське об'єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області

     Робота Шаргородського об'єднаногоуправління Пенсійного фонду України Вінницької області  за  2017рік була спрямована на забезпечення своєчасної виплати пенсій і інших соціальних виплат, поліпшення обслуговування громадян, збільшення власних надходжень, вдосконалення взаємодії з органами Державної фіскальної служби по забезпеченню надходження коштів від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, реалізації запланованих заходів.На протязі 2017 року пенсії та допомоги виплачувались вчасно та в повному обсязі.

         План по надходженню власних коштів до бюджету Пенсійного фонду України по об’єднаному  управлінню виконано на 109,5 %. При плановому завданні 737,5 тис. грн. фактично надійшло 807,6 тис. грн.  Крім того,  надходження  коштів по сплаті  єдиного внеску становлять 114 343,2 тис.грн. при  плані 100 252,41 тис.грн, тобто  виконання складає 114,05 %.  План по надходженнях збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що відповідно до Закону сплачується з окремих видів господарських операцій, за  звітний рік виконано на 152,3 %,  при  плановому завданні 577,2 тис. грн.  фактично зібрано 878,8 тис. грн.

         Протягом  звітного періоду   проводилась робота по залученню пенсіонерів для виплати пенсій через банківські установи. Питома вага пенсіонерів, які отримують пенсію та грошову допомогу через поточні рахунки в установах банків від початку року збільшилась на  1,6 %( з30,4% на початок року до 32%на кінець року).  

         Станом на 1 січня 2018 року по управліннюнараховується 23 626  одержувачів пенсій та грошових допомог. Від початку2017  року контингент зменшився  на 373  пенсіонери.  Із загальної кількості пенсіонерів на обліку в об’єднаному управлінні перебуває  128  внутрішньо-переміщених осіб, виплати проводяться 94 особам.За  2017 рік  управлінням призначено  784нових пенсій   тапроведено 1384  індивідуальнихперерахунківпенсій.

Середній розмір пенсійної виплати на одного пенсіонера  за  2017рік  склав 1 830,76 грн.,  що на  372,94 грн.  більше,  ніж   в 2016  році (1457грн. 82 коп.).

         Станом на 01.01.2018 року загальна сума заборгованості по внесках до Пенсійного фонду складає  646,5 тис. грн., з яких недоїмка по страхових внесках – 511,7 тис. грн., борг по фінансових санкціях і пені – 134,8  тис.грн., заборгованість по відшкодуванню виплат і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах (список №1,№2) – 456,6 тис.грн. З загальної суми боргу  рахується борг по підприємствах з дієвим статусом боргу на суму 47,5 тис.грн. Найбільший боржник –ДП «Мурафський кар’єр», за яким  рахується найбільша сума боргу 1055,6 тис. грн.  Зазначене підприємство знаходиться в процедурі розпорядження майном.

          Відповідно до спільного листа Міністерства доходів і зборів України та Пенсійного фонду України від 27.12.2013 року № 21052/5/99-17-03-01-16, № 36398/05-10 „Про надання роз’яснень щодо єдиного внеску” та листа Пенсійного фонду України від 04.03.2014 року № 5788/05-10  і від 12.02.2015  № 4244/05-10 спеціалістами відділу адміністрування, супроводження інформаційних систем,  електронних реєстрів і захисту інформації  управління надаються консультації платникам з приводу заповнення звітності по єдиному внеску.

Станом на 01.01.2018 року проведено інформаційно – роз’яснювальну роботу щодо популяризації веб - порталу послуг ПФУ  - 30 зустрічей в трудових колективах , 5 публікацій у місцевих ЗМІ та 5 у соціальних мережах, 4 виступи на радіо ,  4 зустрічі за місцем проживання ,  оформлено 4 інформаційні куточки/стенди, виготовлено 1454 одиниць інформаційних   матеріалів ( буклети, брошури, листівки) 

        Протягом  року  спеціалістами відділу адміністрування, супроводження інформаційних систем,  електронних реєстрів і захисту інформації   була проведена аналітична робота із звітністю: щодо страхувальників,по яких присутнє повідомлення про прийняття на роботу, але відсутнє відображення трудових відносин із застрахованими особами у дод. 4 таблиця 5 за  грудень  2016  року та січень - жовтень 2017 року; проаналізовано завантаження до Державного реєстру застрахованих осіб звітності щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове  державне  соціальне страхування від страхувальників, які використовують найману працю та від фізичних осіб – підприємців.

Виявлені помилки у звітності роботодавців передано до органів доходів і зборів (ДФСУ) для подальшого опрацювання  та направленолисти – повідомлення страхувальникам щодо необхідності виправити їх. Зокрема станом на 01.01.2018 року відправлено до ДФСУ повідомлення  по 32 страхувальниках.

         З початку 2017 року від відділів державної реєстрації актів цивільного стану  було отримано відомості  на громадян, які померли,   на 1167 осіб.

В системі  Веб – сок опрацьовано списки  по даті смерті на 425 померлих застрахованих осіб.

         Продовжується розвиток розгортання комплексної системи захисту інформації Інформаційно – телекомунікаційної системи Пенсійного фонду України відповідно до протоколів, затверджених наказом ПФУ №143 від 13.07.2017 року.

Оперативно проводилось встановлення  всіх доведених до управління оновлень на  автоматизовані системи.

         Спеціалісти управлінняпостійно працюють над підвищенням свого кваліфікаційного рівня шляхом вивчення нормативних матеріалів, листів головного управління щодо правильності прийому звітності ЄСВ, змін в пенсійному законодавстві та проведенням виробничих нарад.  

         В 4 кварталі 2017 рокууправліннямдо Вінницького окружного адміністративного суду передано позовні заяви про стягнення боргу з підприємств-боржників включно за грудень місяць 2017 року. З суми загального боргу 19.9 тис.грн.,що склався станом на 01.01.2018 року, в відділі ДВС знаходиться14.9 тис.  грн, на розгляді в  суді  -5.0 тис грн.

         Ознайомлено з усіма виконавчими провадженнями, що знаходяться в органах ДВС, складено 27 актів ознайомлень з документами по виконавчих провадженнях про стягнення страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, з наданням зауважень та рекомендацій та про стягнення боргу по відшкодуванню пенсій призначених на пільгоивх умовах. По виконавчих провадженнях, що знаходяться в інших областях, надіслано запити про надання інформації про хід виконавчих дій. Так, станом на 01.01.2018 року на примусовому виконанні знаходиться  7 виконавчих документів (вимог про сплату страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування) на суму 13.6 тис грн. Заборгованість по єдиному соціальному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що перебувала на примусовому стягненні, повернута державними виконавцями без виконання у зв'язку з відсутністю самих боржників та майна, на яке можна звернути стягнення. Відповідно до чинного законодавства стягувачем такого боргу надалі є Фіскальна державна служба. В залишку 2 вимоги на суму 0.8 тис грн.   Крім того, перебуває на виконанні 1 рішення суду на суму 14.9  тис. грн. по відшкодуванню пенсій, призначених на пільгових умовах. Протягом 2017 року до Шаргородського відділу ДВС передано 8 виконавчих листів на суму 45.3 тис грн.

       В 4 кварталі 2017 року в  управлінні проведено навчання та тестування з питань антикорупційного законодавства та державної служби, в якому взяли участь всі  державні службовці  управління. 

       На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2016 року № 167 для ідентифікації одержувачів пенсій, які є внутрішньо переміщеними особами, та забезпечення виплати їм пенсій запроваджено емісію платіжних карток, які одночасно є пенсійним посвідченням.

        Протягом 2017 року до  відділу та сектору обслуговування громадян управління  звернулося  24 765 чоловік, яким вчасно та якісно  надано послуги. Крім того, на особистий прийом  до керівництва  управління звернулося 301 особа,  крім того було здійснено  97 виїздів, через засоби зв’язку  надано послуг 84  особам та  6 чоловік  звернулось через вищі органи державної влади. Протягом звітного періоду до  управління надійшло 5 запитів на отримання публічної інформації. В управлінні продовжується робота по впровадженню обслуговування громадян на рівні територіальних громад з подальшою обробкою пенсійної документації. З цією метою налагоджена співпраця з Бабчинецькою та Мурафською об’єднаними територіальними громадами (ОТГ). Чернівецьким сектором та Шаргородським відділом обслуговування громадян з лютого по грудень 2017 року надано 219 послуг в ОТГ.На веб-порталі Пенсійного фонду України зареєстровано  1724  особи.

          При зверненнях громадян восновному порушуються питання роз’яснення діючого пенсійного законодавства, призначення та перерахунку пенсій.

          За звітний період  з метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи, пов’язаної із запровадженням накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування,  виготовленота розповсюджено 1300  буклетів.

        Протягом 2017 року щомісячно здійснювався моніторинг даних про заробітну плату по страхувальниках та проводиться співставлення з показниками середньої номінальної заробітної плати за видами економічної діяльності.

16 січня 2018 року

Порядок виплати пенсії за січень 2018 року

  13 грудня 2017 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову за № 970 “Деякі питання виплати пенсії” відповідно якої пенсію за січень 2018 року частині українцям виплатять в грудні 2017 року.
     Пенсіонерам, які отримують пенсії через відділення поштового  зв'язку за датами виплати з 4 по 8 число, виплата пенсії за січень 2017 року буде проведена  з 26  по 28 грудня 2017 року. Виплату пенсій за січень 2018 року через відділення поштового  зв'язку розподілено на два виплатних періоди:
     І період  за датами виплати з 4 по 8 число,
     ІІ період  за датами виплати з 9 по 25 число.
     Для тих пенсіонерів, які отримують пенсії через установи банків  за датами виплати з 4 по 13 число, виплата пенсії за січень 2018 року буде проведена також   з 26  по 28 грудня 2017 року.
     Наголошуємо, що виплату пенсій за ІІ період решта пенсіонерам буде проведено на протязі січня 2018 року за загальним порядком до 25 числа.
29 грудня 2017 року 
 
Ведеться системна робота щодо роз'яснення населенню району основних змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій
10 жовтня 2017 року, начальник Шаргородського  об'єднаного  управління  Пенсійного  фонду України Вінницької області Г. Мельник та перший заступник начальника управління Л.Черняк спільно провели зустріч з трудовим колективом Рахнівсько-Лісової сільської ради, педагогічним колективом місцевого навчального закладу та жителями с.Рахни — Лісові. 
В ході зустрічей присутнім було роз'яснено особливості проведення перерахунків пенсій у зв'язку з прийняттям Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” та переваги отримання пенсій через банківські установи. 
По закінченні зустрічі  були надані чіткі відповіді на чисельні запитання присутніх. 
11.10.2017 р.
 

До уваги громадян!

Консультації  через скайп зв'язок.

         З метою вдосконалення якості обслуговування громадян в Шаргородському об'єднаномууправлінні Пенсійного фонду України Вінницької області запроваджено дистанційну форму надання консультацій громадянам за допомогою Skype- зв'язку.

         Для того, щоб отримати дистанційну консультацію необхідно зареєструватися в програмі “Skype” та знайти Шаргородське об'єднанеуправління Пенсійного фонду України Вінницької області за адресою: “Відділ обслуговування громадян”.

         Фахівці управління  охоче нададуть консультації з будь-якого пенсійного питання.

         Телефон для довідок  (04344) 2-19-87

27.02.2017 р.

 

День вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав та 28-а річниця виведення радянських військ з Афганістану
15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав та 28-а річниця виведення радянських військ з Афганістану.
Ми вшановуємо учасників бойових дій, які воювали на теренах інших держав, особливо воїнів-афганців. В цій кривавій війні самовідданість, мужність і героїзм виявили українці – офіцери та солдати. Багато з них не повернулися до родин, до коханих. Ми пам’ятаємо про них! 
  В колективі Шаргородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області також є працівник, якому довелося пройти через пекло тієї страшної війни, оскільки він приймав участь у бойових діях  на території Афганістану.  Це завідувач господарством Солодун В.І. За виконання інтернаціонального обов'язку Володимир Іванович був нагороджений медаллю “Захиснику вітчизни”, Подякою Кабінету Міністрів України  та відзнакою “Ветеран Афганської війни”.
Колектив управління привітав Володимира Івановича зі святом та побажав йому наснаги, здоров’я, добра та благополуччя.
Також працівники Шаргородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області взяли участь в мітину, який проходив біля памятника загиблим воїнам-афганцям  м. Шаргород.
Начальник управління Мельник О. Г. та перший заступник начальника упаравління Черняк Л. І. висловили  ветеранам війни в Афганістані та учасникам бойових дій на територіях інших держав  глибоку шану та повагу їх мужності. 
15.02.2017 р.
 

Роз’яснення щодо нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) фізичними особами – підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, та особами, які провадять незалежну професійну діяльність

Законом України від 06 грудня 2016 року № 1774-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (далі – Закон № 1774) внесено низку змін до Закону № 2464, які набуличинності з 01 січня 2017 року, зокрема щодо нарахування та сплати єдиного внеску фізичними особами – підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, та особами, які провадять незалежну професійну діяльність.

Платники єдиного внеску зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок(пункт 1 частини другої статті 6 Закону № 2464).

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина дванадцята статті 9 Закону № 2464).

Платниками єдиного внеску відповідно до пунктів 4 та 5 частини першої статті 4 Закону № 2464 є фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність.

Згідно з нормами частини п’ятої статті 8 Закону № 2464 єдиний внесок для всіх платників єдиного внеску (крім пільгових категорій) встановлено у розмірі 22 відсотки до визначеної статтею 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.

- з січня  пo грудень2017= 3200 *0,22 = 704,00 гривні;

- з січня  по квітень 2016 = 1378 * 0,22 = 303,16 гривень,

 в травні-листопаді 2016 = 1450 * 0,22 = 319,00 гривень,

в грудні 2016 = 1600 * 0,22 = 352 гривні.

Щодо звільнення від сплати єдиного внеску

З 01.01.2017 фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу (частина четверта статті 4 Закону № 2464 у редакції Закону № 1774).

Зазначена норма не застосовується до осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

Щодо термінів сплати єдиного внеску

Терміни сплати єдиного внеску для фізичних осіб – підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, у 2017 році залишаться незмінними.

Фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (абзац третій частини восьмої статті 9 Закону № 2464).

Фізичні особи – підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування, зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року (абзац третій частини восьмої статті 9 Закону № 2464).

Особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 1 травня наступного року (абзац четвертий частини восьмої статті 9 Закону № 2464).

Щодо строків та порядку подання обов’язкової звітності фізичними особами – підприємцями та особами, які провадять незалежну професійну діяльність        

Строки та порядок подання Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (далі – Звіт) згідно з додатком 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435 (далі – Порядок), залишилися незмінними:

фізичні особи – підприємці саміза себе повинні надати дo10 лютого 2017 рокузaпопередній 2016 рік;

особи, що забезпечують себе самостiйно працею до 01 трaвня 2017 року за 2016 рік.

У разі припинення діяльності фізичні особи – підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов'язані подати самі за себе Звіт із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності (пункт 8 розділу ІІІ Порядку).

 

Шаргородське об’єднане управління

Пенсійного фонду України  Вінницької  області

 

Виправлення помилок у звіті з ЄСВ

В даний час переважна більшість бухгалтерів формують та подають звітність щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (Звіт з ЄСВ) з використанням спеціалізованого програмного забезпечення, яке мінімізує появу технічних помилок. Проте навіть досвідчені бухгалтери не застраховані від можливих огріхів у звітності. Тож розглянемо шляхи виправлення найбільш типових помилок.

Звіт із ЄСВ не подавався

У разі, якщо страхувальник взагалі не подавав звіт за попередній звітний період (періоди), то в поточному звітному місяці НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ відображення сум нарахованого єдиного внеску застрахованим особам за попередній звітний період (періоди).

У такому випадку страхувальнику необхідно подати Звіт із ЄСВ за попередній період (періоди) (як зазначено в п. 3 розд. V Порядку № 435).

Увага! Якщо мова йде про звіт за по­передній звітний період (періоди) до 2016 року, якого не подавали, то його слід подавати до органу Державної фіскальної служби України за формою, яка діяла з 01.05.15 р.

Такий звіт подається лише один раз за один звітний період.

Повторне подання замість помилкового звіту

Це можливо лише тоді, коли ще не минув термін подання Звіту з ЄСВ. Так, у п. 1 розд. V Порядку № 435 зазначено:У разі виявлення помилки у Звіті до закінчення строку подання цього Звіту страхувальник повторно формує та подає Звіт у повному обсязі до органу доходів і зборів за місцем обліку”. Тоді чинним вважатиметься останній електронний або паперовий Звіт із ЄСВ, поданий до закінчення строків подання звітності (не пізніше ніж 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного місяця).

Подаючи новий звіт, слід бути уважним, аби виправляючи одну помилку, не припуститися іншої.

Коли звіт подали помилково не за звітний, а за попередній період, страхувальнику треба подати його повторно за поточний період.

Якщо страхувальник до закінчення строку подання Звіту з ЄСВ подає за поточний звітний період лише окремі таблиці Звіту з ЄСВ із зазначенням типу форми “скасовуюча”, “додаткова”, то цей звіт вважають таким, що не подавався.

Виправлення помилок в таблиці 1

Відомості в таблиці 1 Звіту з ЄСВ можуть бути виправлені або під час подання Звіту на заміну помилкового, або ж у поточному звіті шляхом внесення відомостей до рядків 4 та 5.

Відомості в “шапці” таблиці 1 (наприклад, у реквізитах 14 та 15) виправити не вдасться.

Виправлення помилок в таблиці 5

 • Помилка у відомостях про пра­цівника

Якщо ви припустилися помилки в будь-якому з реквізитів таблиці 5 Звіту з ЄСВ, то формуйте та подавайте ДВІ таких таблиці (одну – зі статусом “скасовуюча” і неправильними рядка­ми, та другу – зі статусом “початкова” та правильними даними) й оформляйте до них титульний аркуш.

 • Працівника не включили до таблиці 5

Буває, відомості про прийнятого працівника не включили до таблиці 5, але водночас відомості в таблиці 6 стосовно нього за звітний період подали. Тоді в наступному звітному періоді потрібно подати таблицю 5 зі статусом “додаткова” за місяць прийняття працівника на роботу й окремим титульним аркушем.

Аналогічно діють у разі необхід­ності показати звільнення працівни­ка та в інших випадках, коли забули включити працівника до таблиці 5.

Виправлення помилок в таблиці 6

 • Працівника не включили до таблиці 6

Якщо зарплату працівникові було нараховано у відповідному місяці (про це свідчать первинні документи), але його забули включити до таблиці 6, вирішення проблеми буде таким (звіс­но, якщо минув термін подання звіту і вже не можна подати новий звіт за та­кий місяць): такий огріх можна виправити винятково в наступ­ному звітному періоді. У звіті за мі­сяць, у якому виявили помилку, в таб­лиці 6 окремим рядком показують таку зарплату з кодом типу нарахувань “2” у реквізиті 10 і зазначають місяць, за який було нараховано та не відобра­жено зарплату, у реквізиті 11.

Поза тим суму такої зарплати необ­хідно відобразити в рядку 4.1 табли­ці 1 Звіту з ЄСВ, в якому виявили по­милку, та вказати на зміст помилки.

 • Помилка в реквізитах (окрім сум) у таблиці 6

Якщо ви помилилися в реквізитах 6-10, 12-16 та 22-25 (зокрема, у податковому номері фізособи – платника податку, категорії застра­хованої особи, кількості днів трудо­вих відносин тощо) таблиці б, то для ви­правлення відомостей слід діяти так: формують і подають дві таблиці 6 (одну – зі статусом “скасовуюча”, де вказують неправильний рядок, другу – зі статусом “початкова” та правильним рядком). До того ж фор­мують до них титульний аркуш.

Якщо необхідно зменшити відомості в реквізитах 13-16 за попередні звітні періоди, можна застосувати знак і зазначити місяць і рік, за які потрібно змінити показник у поточному звіті. А от у разі потреби збільшити дані за цими показниками за попередні періоди слід сформувати таблицю 6 з ознакою “скасовуюча”, якою скасо­вують неправильний показник, та по­дати відомості про правильний збіль­шений показник у другій таблиці 6 із позначкою “початкова”.

 • Помилки в реквізитах із зар­платою та ЄСВ таблиці 6

Слід знати, що подання коригу­вальних звітів у зв’язку з неправильно нарахованими сумами доходу та єди­ного внеску не передбачено. Усе за­вдяки пп. 1.6.2 Інструкції зі статистики зарплати: якщо нарахування фонду оп­лати праці здійснюють за попередній період, зокрема у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, вияв­ленням помилок, то їх відображають у фонді оплати праці того місяця, у яко­му проводять нарахування.

Зауважимо: донарахування (зайве нарахування) сум доходу та єдиного внеску тягне за собою також відоб­раження в таблиці 1. Його прово­дять у рядках 4 та/або 5, і воно може спричинити застосування штрафних санкцій.

Будь-які виправ­лення щодо сум доходів застрахо­ваних осіб та/або сум єдиного внес­ку – підстава для перевірки страху­вальника.

Помилки, пов’язані з коригуванням відпрацьованого часу

Не секрет, що подекуди (найчасті­ше – у бюджетних установах) та­бель подають до бухгалтерії за кіль­ка днів до закінчення місяця. Тож може так статися, що працівнику за­крили й оплатили останні дні робо­чими, а він зненацька захворів.

У такому випадку також доводить­ся коригувати не лише нараховану зарплату, але й дані таблиці б.

Виправляють цю помилку у два при­йоми:

 • Зменшують нараховану зарпла­ту. Для цього в окремому рядку таблиці 6 за звітний місяць відобража­ють суму надмірної зарплати та ЄСВ зі знаком із зазначенням відповід­ного попереднього місяця.
 • Відображають іще одним ряд­ком нарахування лікарняних та єди­ного внеску з них. У ньому заповню­ють реквізит 9, зазначають код “29”, а також у реквізиті 13 проставляють кількість календарних днів хвороби.

Увага! Вносити від’ємні значення сум нарахованої зарплати (доходу) допустимо лише:

 • у разі відображення сум пере­рахунків заробітку (доходу), що пов’язані з уточненням кількості відпрацьованого часу через тимча­сову непрацездатність, та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, нарахованих за попередні періоди;
 • у разі відображення сторнова­них сум відпускних за одночасного відображення допомоги з тимчасо­вої непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, нарахованих за попередні періоди.

Це стосується реквізитів 17-21 таблиці 6.

20.01.2017 р.

 

Про порядок виплати пенсії за січень 2017 року

         21 грудня 2016 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову

“ Деякі питання виплати пенсії”. Відповідно цієї постанови виплата  пенсії  січня 2017 року за датами виплати з 4 по 15 число  особам, які отримують пенсії через установи банків, буде проведена з 26 по 31 грудня 2016 року.

         Пенсіонери, які отримують пенсії через відділення поштового  зв'язку за датами виплати з 4 по 10 число, виплата пенсії за січень 2017 року також буде проведена  з 26  по 31 грудня 2016 року.

         Виплату пенсій розподілено на два виплатних періоди:

І період  за датами виплати з 4 по 15 число, ІІ період  за датами виплати з 16 по 25 число для одержувачів пенсій через установи банків ;

І період  за датами виплати з 4 по 10 число, ІІ період  за датами виплати з 11 по 25 число  для одержувачів пенсій  через відділення поштового зв'язку.

Виплату пенсій за ІІ період буде проведено в січні 2017 року за загальним порядком.

         Одночасно зауважуємо, що нарахування пенсій за січень 2017 року проведено за умовами нарахування пенсій за грудень 2016 року. Мінімальний розмір пенсії за віком для осіб , у яких відсутній страховий стаж роботи  20 років для жінок, 25 років для чоловіків — для пенсій призначених  до 1 жовтня 2011 року, 30 років для жінок, 35  років для чоловіків  -  для пенсій призначених  після 1жовтня 2011 року залишається 949 грн. Працюючим пенсіонерам з

1 грудня 2016 року пенсії не перераховувалися, як і раніше виплачуються в розмірі 85% призначеного розміру, але не менше ніж 150 %  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність - 1870,50 грн (1247 Х 150%). Тобто межа виплати пенсії працюючим пенсіонерам з 1 грудня 2016 року збільшилася з 1695 грн до 1870,50 грн.

06 січня 2017 року

 
Шлях до добробуту кожного полягає   через легалізацію заробітної плати.
Легалізація заробітної плати не втрачає актуальності. Виплата заробітної плати у «конверті» обкрадає людей і державу, послаблює соціальний захист працівників.
За оцінками експертів різних інституцій в Україні більша частина заробітної плати виплачується працівникам за різними тіньовими схемами. З великою кількістю працівників роботодавці взагалі не укладають трудові угоди з метою мінімізації витрат та отримання максимального прибутку.
Від несплати податків, внесків з тіньових доходів країна втрачає мільярди гривень доходів до державного бюджету, Пенсійного та інших соціальних фондів, а працівники залишаються без відповідного соціального захисту та належного в майбутньому пенсійного забезпечення.
За аналітичними розрахунками, значна частина населення у працездатному віці залишається офіційно не задіяними на ринку праці, тому основним резервом зростання доходів є легалізація оплати праці та відновлення балансу трудових ресурсів.
Питання виплати офіційної, прозорої зарплати сьогодні дуже актуальне. Адже більшість працівників іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати офіційну (часто мінімальну) та неофіційну (значно вище мінімальної) зарплатню. Трапляється, що вони навіть не знають про те, що їхня «прозора» зарплата значно відрізняється від тої, яка записана у відомості. Ця різниця з’ясовується згодом, коли працівнику потрібна довідка про доходи, наприклад, для отримання кредиту чи для пред’явлення у Пенсійний фонд при оформленні пенсії. От тоді шило і вилазить з мішка.

 

06 січня 2017 року
 

До відома громадян!

         7 грудня  2016 року з 10.00 години до 13.00 години  в Шаргородському  об'єднаному  управлінні  Пенсійного  фонду України Вінницької області буде працювати  “пряма телефонна  лінія” на тему “Перерахунок пенсії з 1 грудня 2016 року” .

         Дзвінки приймаються за телефоном : 043-44-2-22-85

 

         На  запитання  відповість  перший  заступник  начальника  управління     Л. І. Черняк 

 

Пенсійне забезпечення державних службовців    

         З 01 травня 2016 року набув чинності Закон України “Про державну службу” від 10 грудня 2015 року № 889-VIII (далі — Закон № 889-VIII), яким визначено право на пенсійне забезпечення державних службовців відповідно до статті 37 Закону України “Про державну службу” від 16.12.1993 № 3723-XII (далі - Закон № 3723-XII).

Право на пенсію державного службовця відповідно до Закону № 889-VIII мають особи, які:

     -  досягли пенсійного віку;

     -  мають страховий стаж: чоловіки —35 років, жінки — 30 років;

     -  не призначали пенсію відповідно до Закону № 3723-XII та на 1травня 2016 року займали посади державної служби та мали не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону № 3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, або на 1 травня 2016 року мали не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби (незалежно від факту роботи на державній службі на цю дату).

          Нагадуємо, що пенсійний вік для чоловіків державних службовців становить 62 роки, а для таких які народилися з 1 січня 1955р. по 31 грудня 1955 року — 61 рік 6 місяців. Для жінок пенсійний вік встановлено статею 26 Закону України “ Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

      Пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати (для осіб, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями - 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі).

          23 вересня 2016 року набрала чинності урядова постанова від 14.09.2016 № 622 “Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб”, якою затверджено порядок обчислення заробітної плати для призначення пенсій  державним службовцям . Зазначений    порядок застосовується з 1 травня 2016 року слідуючим чином:

   - Посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);

    - Інші виплати враховуються за 60 календарних місяців роботи на посаді державного службовця починаючи з 1 травня 2016 року. У разі, коли на дату звернення за пенсією немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби починаючи з 1 травня 2016 року, середньомісячна сума таких виплат визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат на наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 року.

       - Матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

У всіх випадках заробітна плата для призначення пенсії державного службовця враховується в межах установленої законом на день призначення пенсії максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

         Заробітна плата для обчислення пенсій державним службовцям враховується за довідками про заробітну плату за формами, затвердженими постановами правління Пенсійного фонду України від 14.02.2011 № 5-1 та від 04.09.2013 № 15-1 (до внесення змін).

       Насамкінець нагадуємо, що по 31 грудня 2016 року пенсії особам, які працюють на посадах державної служби в державних органах не виплачуються, крім інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи та учасників бойових дій, осіб, на яких пошируються дія пункту 1 статті 10 Закону України “ Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту.

З 1 січня 2017 року пенсія, призначена відповідно до статті 37 Закону України “ Про державну службу”, у період роботи на посадах державної служби в державних органах буде виплачуватися в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України “ Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

          Після звільнення з роботи виплата пенсії буде виплачуватися в повному розмірі.

03 листопада 2016 року

Міжнародний день людей похилого віку

         Другий місяць осені починається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН, а в Україні це також і День ветерана.

         Ми мало замислюємося над тим, хто ж такі "особи похилого віку", чим маємо завдячувати їм. Передусім, це люди, які піднялися на найвищі вершини життя, з яких всебачиться більш реальним. Їхнє найбільше багатство – досвід, знання, вміння, мудрість. Але найголовніше, що це покоління тих, хто на фронті чи в тилу, вистояли і зробили найбільший внесок у розгром гітлерівського фашизму. Цього не маємо правазабувати.

         Турбота про людей похилого віку посідає центральне місце в діяльності Шаргородського об'єднаногоуправління Пенсійного фонду України Вінницької області адже понад 12164 пенсіонерів району – люди віком понад 60 років. Найважливіше завдання – щоб люди поважного покоління, які звертаються до управління  за консультаціями, отримали кваліфіковану допомогу, відчули чуйне ставлення до їхніх життєвих проблем та залишилися вдоволені результатами й рівнем обслуговування.

         Під особливою увагою спеціалістів знаходяться учасники війни, яких в районі налічується 925 осіб, учасники бойових дій – 119осіб, інваліди війни – 139 осіб, діти війни –  4768 осіб.                                  Керівництво та спеціалісти управління завжди готові відповісти на наболілі питання громадян, тож систематично проводять виїзні прийоми за місцем їх проживання. Необхідну інформацію можна також отримати, звернувшись до громадської приймальні, адже вони працюють за принципом «єдиного вікна».

         У житті кожного з нас рано чи пізно настане своя золота осінь. Тож не зайвим буде нагадати молоді про людський обов’язок бути уважними й турботливими до найповажнішої частини суспільства.                                           

А всім пенсіонерам бажаю, перш за все, здоров’я, тепла в родині, уваги рідних і близьких.

Начальник Шаргородського  об'єднаногоуправління          

Пенсійного фонду України Вінницької області      

Олег Мельник 

 
Веб-портал надає електронні послуги кожній особі індивідуально. 
 
Багато хто з нас замислювався над такими питаннями: «Чи сплачує за мене роботодавець кошти до Пенсійного фонду?», «Чи вірно відображаються мої індивідуальні дані та обліковується моя заробітна плата в органах Пенсійного фонду?», «Який страховий стаж я здобув?».
На сьогоднішній день Пенсійний фонд України надає можливість здійснювати постійний контроль за даними, що можуть впливати на пенсійні права громадян, за допомогою веб-порталу Пенсійного фонду України, який знаходиться за адресою http://portal.pfu.gov.ua/. Тут зручно і оперативно можна взаємодіяти з органами Пенсійного фонду та дистанційно отримувати послуги, які раніше вимагали особистого звернення до Фонду.
Принциповою відмінністю від попередніх форм інформування Пенсійним фондом через Інтернет є той факт, що веб-портал надає електронні послуги кожній особі індивідуально. Портал працює з дотриманням вимог до захисту персональних даних.
У відкритому доступі (без процедури реєстрації) на порталі викладено багато корисної інформації з питань пенсійного страхування, бланки документів, інструкції щодо їх заповнення тощо.
Після проходження відповідної процедури реєстрації, коло електронних послуг значно розширюється, надаються наступні можливості: отримання інформації про страховий стаж, нараховану заробітну плату та сплачені страхові внески з системи персоніфікованого обліку починаючи з 2000 року (для тих громадян, які працюють чи працювали); отримання пенсійної інформації (для пенсіонерів);формування запитів на попередню підготовку документів; можливість подачі скарг; запис на прийом до фахівців Фонду; отримання інформації про стан розрахунків платників з Пенсійним фондом України (для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців).
Процедура реєстрації на веб-порталі максимально спрощена – проводиться така процедура тільки один раз. Для цього необхідно звернутися до Шаргородського обєднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області. При зверненні необхідно заповнити заяву (можна підготувати заяву вдома за формою, яка викладена на веб-порталі, або заповнити безпосередньо при зверненні до Фонду – при необхідності фахівці Фонду допоможуть Вам у її заповненні). Працівники Фонду ідентифікують особу заявника (представника) шляхом перевірки пред’явлених документів та перевіряють повноту та відповідність вказаних у заяві персональних даних особи даним, що містяться у пред’явлених цією особою документах.
Звертаємо увагу, що також існує можливість подачі заяви на реєстрацію безпосередньо з порталу (без особистої явки до органу ПФУ). Але слід враховувати, що така послуга доступна тільки при наявності електронно-цифрового підпису (ЕЦП), що також надасть в майбутньому додаткові можливості, а саме: подання звернень щодо перерахунку пенсії без безпосередньої явки до відділу ПФУ; подання звернень щодо призначення пенсії без безпосередньої явки до відділу ПФУ; перегляд електронної пенсійної справи.
Реєструйтесь на веб-порталі та отримуйте зручний доступ до електронних послуг без черг та зайвих витрат.
 
08 вересня 2016 року

 

 
Легалізація заробітної плати.
 
Одними з найболючіших проблем сьогодення в нашій державі є виплата заробітної плати «в конвертах» та легалізація робочих місць.
Згідно статті 8 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі Закону), право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані відповідно до чинного законодавства та досягли встановленого пенсійного віку чи визнані інвалідами в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж. Стаття 24 цього ж Закону визначає, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
У зв’язку з цим особливої актуальності набуває питання легалізації заробітної плати, виплати її в повному обсязі. Багато працівників свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати офіційну (мінімальну) та неофіційну (значно вищу від мінімальної) зарплату. Іноді вони просто не знають, що їхня офіційна зарплата значно відрізняється від тієї, яку вони фактично одержують. Ця різниця проявляється згодом, коли працівнику потрібна буде довідка про доходи для оформлення кредиту, субсидії, соціальної допомоги, пенсії. Щоб не виникало таких проблем, кожна застрахована особа може отримати інформацію про сплачені внески,  звернувшись у Шаргородське об'єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області . 
Досвід показує, що значна частина громадян, не знаючи чинного законодавства про працю та пенсійне забезпечення, вважає, що запис в трудовій книжці дасть можливість отримати пенсію за весь трудовий стаж. Однак, на сьогоднішній день поняття «трудовий стаж» замінено на «страховий стаж». Пенсійний фонд здійснює облік нарахованої заробітної плати і сплачених страхових внесків персонально по кожному працівнику чи підприємцю, а також облік періодів роботи, за які сплачено ці внески. І саме від цих величин залежить розмір майбутньої пенсії.

Тому, звертаємось до роботодавців, які надають перевагу виплаті заробітної плати «в конвертах» з проханням, проявити свою громадянську позицію, легалізувати реальну заробітну плату працівників і не прирікати їх на низькі соціальні виплати.

08 вересня 2016 року

До уваги роботодавців та приватних підприємців

            Шаргородське об’єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області нагадує про необхідність надавати до управління інформацію стосовно пенсіонерів, прийнятих на роботу та звільнених з роботи. Дані необхідні для попередження переплат по пенсіям у зв’язку з працевлаштуванням пенсіонерів так, як не працюючим пенсіонерам здійснюється індексація пенсії відповідно до Закону України „Про індексацію грошових доходів населення ”, та „Порядку проведення індексації грошових доходів населення”, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року № 1078. Інформацію просимо надавати до Шаргородського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області до 20 числа у вигляді таблиці з зазначенням ПІБ пенсіонерів, дати народження, ідентифікаційного номера, адреси проживання, дати прийняття (звільнення) на роботу та номер наказу. 

 

26.08.2016 року

Щодо пенсійного забезпечення державних службовців

            1 травня 2016 року набув чинності Закон України «Про державну службу» №889  яким передбачені певні особливості пенсійного забезпечення державних службовців. Зокрема, згідно Закону № 889 втратив чинність Закон України «Про державну службу» №3723 від 16.12.1993, окрім статті 37, яка за певних умов передбачає право державних службовців, на призначення пенсії за віком.

            На призначення пенсії у порядку, визначеному статтею 37 Закону України«Про державну службу»  № 3723 для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій державних службовців, визначених статтею 25  вище зазначеного  Закону №3723 та актами Кабінету Міністрів України, можуть розраховувати дві категорії осіб:

– державні службовці, які на 1 травня 2016 року займаютьпосади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців і виходять на пенсію із державної служби;

– особи, які на 1 травня 2016 року мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби і незалежно від того чи вони на момент виходу на пенсію перебувають на державній службі.

            Пенсії особам, які мають право  на їх призначення відповідно до Закону України«Про державну службу»  № 3723, призначаються за умови досягнення пенсійного віку для чоловіків 62 роки, для жінок – віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» і за наявності загального страхового стажу для чоловіків – 35, для жінок – 30 років.

            До досягнення 62-річного віку право на пенсію за віком мають державні службовці – чоловіки, які народилися в період з 1 січня по 31 грудня 1955 року при досягнені 61 року та 6місяців.

            Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60% від суми заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а особам, які на день звернення щодо призначення пенсії не є державними службовцями – у розмірі 60% від заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

            Окрім того, змінено механізм визначення заробітної плати державних службовців, тому під час визначення заробітної плати для обчислення пенсій відповідно до статті 37 Закону України«Про державну службу»  № 3723 не застосовуються нормативно-правові акти, ухвалені до набрання чинності Закону України«Про державну службу»  № 889.

            Слід зазначити, що пенсії по інвалідності та в разі втрати годувальника, а також пенсії за віком особам, які не мають права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону 3723, призначаються за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

            У період роботи на посадах та на умовах, передбачених законами України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», пенсії не виплачуються згідно порядку виплати пенсій, чинному до 31.12.2016. У період роботи на інших посадах/роботах пенсія, розмір якої перевищує 150% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, що втратили працездатність, виплачується у розмірі 85% призначеного розміру, але не менше 150% прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність. Після звільнення з роботи виплата пенсій поновлюється.

            Зазначені обмеження щодо виплати пенсій не застосовуються до інвалідів І та ІІ групи, інвалідів війни ІІІ групи та учасників бойових дій, особам  які проходять військову службу або перебувають на посадах у Міністерстві оборони України, Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України, Міністерстві внутрішніх справ України, Апараті Ради національної безпеки і оборони України, Державній спеціальній службі транспорту, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, Державній прикордонній службі України, Управлінні державної охорони України та інших.

11 серпня 2016 року

Переваги отримання пенсій через банківські установи

            Коли настає час оформляти пенсію, перед людиною постає питання: „Де отримувати виплату - у банку чи на пошті?”. Чинним законодавством за кожним пенсіонером закріплене право вибору способу одержання пенсії. Одержувати пенсію через відділення поштового зв'язку або через уповноважені установи банків - особистий вибір кожної літньої людини.

            Виплата пенсій через банківські установи - це складова системи заходів, спрямованих на економію пенсійних коштів. Адже банки обслуговують пенсіонерів безкоштовно, що забезпечує економію Пенсійних коштів на витрати, пов'язані із доставкою пенсій.

            Одержання пенсії через банки має ряд переваг, а саме: відсутність черг; можливість отримання пенсії в будь-який зручний для громадян час; зняття з поточного пенсійного рахунку як усієї зарахованої суми, так і її частини; можливість розраховуватися пластиковою карткою за товари та послуги (наприклад, оплату комунальних послуг); в разі відкриття карткового рахунку – можливість зняття коштів через мережу банкоматів на території України, які працюють цілодобово.

            В отримувачів пенсій через банк є ще одна незаперечна перевага. Якщо пенсіонер з якоїсь причини не зміг прийти за виплатою на пошту, кошти після 25 числа повертаються до Пенсійного фонду, і одержати їх можна буде лише у наступному місяці. Кошти, які перераховуються на рахунок у банку залишаються доступними у будь-який момент після надходження на рахунок (карту).

            Для одержання пенсійної виплати через банківську установу, необхідно відкрити рахунок в банку і написати відповідну заяву в територіальному управлінні Пенсійного фонду України, або ж заяву можна залишити у відділенні банку, і працівники фінансової установи передадуть її до управління. Відкриття і обслуговування пенсійних рахунків – безкоштовне. В будь-який час пенсіонер має право відмовитись від послуг одного банку і скористатись послугами іншого.

15 червня 2016 року

 

До відома внутрішньо переміщених осіб

Постановою Кабінету Міністрів України від 14 березня 2016 року за № 167 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» передбачено, що усі види соціальної допомоги та компенсацій, довічних державних стипендій за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду України, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, що призначені внутрішньо переміщеним особам, здійснюється через рахунки та мережу установ і пристроїв публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України».

Для ідентифікації одержувачів пенсій, які є внутрішньо переміщеними особами, та забезпечення виплати їм пенсій здійснюється емісія платіжних карток, які одночасно є пенсійним посвідченням, із зазначенням на них графічної та електронної інформації про власника та його електронного цифрового підпису.

Строк дії карток, які одночасно є пенсійним посвідченням, встановлюється до трьох років.

Для оформлення електронного пенсійного посвідчення пенсіонери із числа внутрішньо переміщених осіб повинні надати документи, а саме: паспорт, довідка про реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи, довідку тимчасово переміщеної особи та фотокартку. (30х25мм)
Тому всім внутрішньо переміщеним особам необхідно звернутись до управління Пенсійного фонду з вищепереліченими документами та заповнити відповідну заяву на виготовлення електронного пенсійного посвідчення.

07.06.2016 р.

 

Дії пенсіонера при зміні місця проживання

При переїзді на постійне або тимчасове місце проживання до іншої адміністративно-територіальної одиниці, пенсіонеру необхідно особисто звернутись до органу Пенсійного фонду України за новим місцем проживання з заявою про переведення виплати пенсії у зв’язку зі зміною місця проживання. При цьому необхідно пред’явити паспорт (або інший документ, що засвідчує особу, місце її проживання (реєстрації) та вік) та документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків).

При переміщені пенсіонера, виплата пенсії за попереднім місцем проживання припиняється та поновлюється за новим місцем проживання з наступного місяця після останнього місяця припинення виплати пенсії за попереднім місцем проживання.

07.06.2016 року           

 

Вишивану сорочку українці одягали з давніх-давен, адже свято вірили, що вона захищає від усього злого та є оберегом.

         Начальник Шаргородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області Мельник О. Г. переконаний, що українська вишиванка — це національна святиня, оберіг наших душ та сердець, який єднає покоління українців й несе в собі силу України її історію та героїзм. Цей символ патріотизму єднає нас між собою любов'юдо рідного краю, до України, до наших безсмертних традицій. Адже сила та мудрість тисячолітніх традицій дає нам натхнення до праці та віру у світле майбутнє нашої країни.

         Тому сьогодні, 19 травня, в день української вишиванки, працівники  управління на чолі з керівником,  не лише  підтримали  народні традиції, а й вкотре нагадали про єдність та незалежність  українського народу.   

19 травня 2016 року 

Вічна слава воїнам - героям !

         У ці весняні, сонячні, травневі дні ми з сумов згадуємо події Великої Вітчизняної війни, та вшановуємо покоління людей, які доклавши неймовірних зусиль, зупинили ворога та відстояли свободу  Батьківщини.

         На превеликий жаль з кожним роком все менше залишається людей, які в єдиному пориві, не шкодуючи себе,  здобули перемогу та й надалі демонструють приклад небайдужого ставлення до майбутнього нашої держави.

         6 травня 2016 року, напередодні свята, з квітами та подарунками  начальник управління О. Мельник та завідувач сектору персоналу та організаційно-інформаційної роботи Т. Політрава Шаргородського об'єднаного  управління Пенсійного фонду України Вінницької області відвідали ветерана війни, довгожителя Бургелу Василя Дем'яновича, 1919 року народження, жителя с. Федорівка Шаргородського району.

Василь Дем'янович був призваний на військову службу 24.09.1939 року та пройшовши всі терена війни повернувся додому з перемогою в травні 1945 року.

         Напередодні величного свята Перемоги начальник Шаргородського об'єднаного  управління Пенсійного фонду України Вінницької області О.Мельник привітав Василя Дем'яновича із цим вікопомним святом, висловивши теплі слова вдячності за героїчний подвиг, який він разом зі всім українським народом,   здійснив в ім’я Перемоги, не шкодуючи свого життя в ім'я майбутнього покоління нашої держави та всього українського народу. А також побажав ветерану міцного здоров'я, довголіття, любові, поваги та підтримки рідних та близьких.

  11 травня 2016 року 

 

Шановні ветерани та учасники Другої світової війни! 

Багато часу минуло від незабутнього травня 1945 року, та подвиг захисників і визволитилів нашої Батьківщини залишається невичерпним джерелом патріотизму, для всього українського народу.

У цей славний день ми згадуємо всіх, чиє життя забрала війна, низько вклоняємося та вшановуємо ветеранів, які винесли тягар війни та підняли країну з руїн у повоєнні роки. Ми вдячні тим, хто в тилу самовідданою працею наближав Перемогу.

Низько схиляючи голови перед визволителями нашої Батьківщини, від імені колективу Шаргородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області щиросердно вітаю Вас, шановні ветерани з Днем Перемоги. Щастя, добра, здоров'я і бадьорості духу на довгі роки. 

Вічна слава Героям !  

З повагою 

начальник Шаргородського об'єднаного управління пенсійного фонду України Вінницької області 

О. Г. Мельник 

 

Шановні шаргородці!

На привеликий жаль  в історії України є немало чорних дат. Та найстрашніше, що усіх нас  спіткало — вибух на Чорнобильській АЕС. Ця страшна трагедія ХХ століття, сколихнула життя не лише України, а й усієї Євроти, адже серед усіх трагедій, які пережило людство, Чорнобильська катастрофа не має аналогів за маштабами забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров'я людей, їх соціальні, економічні і побутові умови життя. Події 30 - річної давності ніколи не зітруться з пам'яті ні сучасних, ні наступних поколінь, ажде Чорнобильський смерч забрав життя багатьох людей, завдав  непоправної шкоди здоров'ю мільйонів українців.

На обліку в Шаргородському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Вінницької області перебуває 58 ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. З них 17 ліквідаторів  I категорії, 30 — II категорії та 11 — III категорії.  

На жаль, багато з тих, хто ризикуючи власним життям та здоров'ям став на захист людства вже не знами. Але ми завжди будемо пам'ятати  та вшановувати  їх героїчний вчинок.   

Ми щиро вдячні  учасникам ліквідації наслідків страшної трагедії, яка спіткала нашу країну, за їх проявлену мужність, героїзм та самовідданість.  

Низько вклоняємося усім ліквідаторам аварії на ЧАЕС нашого району, які 30 років тому, нешкодуючи свого життя та здоров'я вступитли в нерівний бій з невидимим атомним противником та, доклавши неймовірних зусиль, змогли зупинити розбурхану стихію некерованої ядерної реакції і зробили вагомий внесок у справу з подолання наслідків Чорнобильської катастрофи. 

Щиро бажаю Вам міцного здоров'я, життевої енергії та мирного неба над головою. Хай завжди поруч з Вами буде людська подяка за  Вашу добру справу ! 

Начальник Шаргородського обєднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області

Олег Мельник 

21.04.2016р.

Доплати до мінімального страхового внеску

Однією з основних умов призначення пенсії є наявність у людини не менше 15 років страхового стажу. З 2004 року – це період, упродовж якого щомісяця сплачувалися страхові внески у розмірі не меншому за мінімальний страховий внесок.

Розглянемо на конкретному прикладі як перевірити наявний страховий стаж та що робити у разі його недостатності для призначення пенсії.

На  прийом  до  спеціаліста  управління  Пенсійного  фонду України в Шаргородському районі, для  з’ясування наявного страхового стажу  звернувся  майбутній пенсіонер  громадянин Д.

За даними бази персоніфікованого обліку з 01.07.2000 року  встановлено, що під час роботи  на  приватному підприємстві протягом  2004 та 2005 років до страхового стажу громадянина Д. зараховано лише один рік замість двох. Постало питання: чому?

А відповідь проста: протягом 2004-2005 років громадянин Д. працював на підприємстві неповний робочий день, а отже, йому нараховувалася заробітна плата менше мінімального встановленого законодавством рівня, відповідно страхові внески сплачувались в сумі меншій за  мінімальний страховий внесок.

Що робити в даному випадку? Як можна подбати про свій страховий стаж  вже сьогодні ?

Діючим законодавством передбачена можливість здійснення доплати до мінімального страхового внеску у випадках,  коли людина працює неповний робочий час (неповний робочий день, неповний робочий тиждень), або перебуває у відпустці без збереження заробітної плати (ст. 25 і 26 Закону України «Про відпустки»).

Відповідно до статті 24 Закону України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» неповний місяць роботи зараховується до страхового стажу як повний за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків не є меншою за мінімальний страховий внесок. Якщо сума  сплачених внесків є меншою за мінімальний страховий внесок, то цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць лише за умови здійснення відповідної доплати.

Відповідно до пункту 15 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1 (далі – Інструкція), для здійснення доплати до мінімального страхового внеску за періоди, коли людина отримувала заробітну плату менше мінімального законодавчо встановленого рівня, необхідно:

1. Подати до територіального органу Пенсійного фонду України за місцем призначення пенсії заяву відповідного зразка (при цьому при собі необхідно мати паспорт та довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру).

2. В тому ж управлінні Фонду отримати особисті відомості з бази персоніфікованого обліку про періоди роботи за які бажаєте здійснити доплату до мінімального страхового внеску.

3. Отримати в управлінні Фонду повідомлення-розрахунок, який складено спеціалістом Пенсійного фонду на підставі даних персоніфікованого обліку про періоди, за які застрахована особа бажає здійснити доплату в сумі не меншій за мінімальний страховий внесок.

4. Протягом 10 календарних днів з дня його отримання необхідно сплатити вказану в повідомленні-розрахунку суму.

 

5.Протягом одного місяця після здійснення доплати необхідно звернутись до управління Фонду з копією квитанції та надати відомості про суми доплати за відповідні періоди згідно з Додатком 30 даної Інструкції.

21.04.2016р.

До уваги жителів району.

 Шаргородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької облаті повідомляє.

З першого квітня  2016 року змінився  розпорядок роботи управління. 

Понеділок -  четвер  з 8.00 до 17.00 год.

П'ятниця  з 8.00 до 15.45 год.

Обідня перерва  з 13.00 до 13.45  год. 

Субота, неділя — вихідні дні 

Також, в  управлінні працює гаряча лінія  за номером 043-44-2-22-85. згідно графіку роботи. 

Адміністрація  

 

Легалізація трудових відносин і заробітної плати 

 
Крім багатьох інших негараздів сьогодні в Україні гостро стоїть проблема легалізації трудових відносин та заробітної плати. На жаль, відносини  між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам законодавства. Часто працівники отримують офіційну зарплату  меншу за мінімальну (або на рівні мінімальної), а решту зарплати — у “конверті”. Таким способом роботодавці ухиляються від сплати податку. 
Не рідкість і випадки коли працівники взагалі офіційно не оформлені на роботу. Це робиться роботодавцями для того, аби мінімізувати витрати та отримати максимальний прибуток. Через те, що величезні суми коштів виводяться “в тінь”, держава втрачає десятки мільярдів гривень доходів до держбюджету, Пенсійного та інших страхових фондів, а працівники залишаються позбавленими соцвиплат та соцгарантій.
Користуючись тим, що зараз у нашій державі важко знайти роботу, працедавці змушують робітників працювати за “сірими”, вигідними лише їм схемами, добре розуміючи, що у людей немає іншої альтернативи.
Такі працівники стають повністю беззахисними перед роботодавцями. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично. Працівник  не має ніяких доказів для підтвердження дійсного розміру своєї зарплати і трудового стажу. Роботодавець може платити працівнику стільки і до тих пір, скільки вважає за потрібне. Офіційно неоформлена на роботу людина  ризикує залишитися без права на отримання соцвиплат та пенсії. Таким чином, нелегальна зарплата не лише зменшує надходження до бюджету та державних соцфондів, а й тягне за собою багато неприємностей і для самих працівників. 
Тому легалізація трудових відносин і заробітної плати, ліквідація прихованої зайнятості — є одним з ключових напрямків роботи усіх державних органів. І вирішувати цю проблему треба спільними зусиллями — як державі, так і самим працівникам.
Варто вже зараз відстоювати свої конституційні права — вимагати від роботодавців офіційного оформлення трудових відносин. Людям треба чітко усвідомлювати, що згода отримувати зарплату “в конвертах” може зіграти з ними злий жарт, позбавивши їх у майбутньому всіх соціальних гарантій. 
Ніхто не зможе краще змусити роботодавців чесно платити зароблені гроші, як самі працівники, які повинні просто не погоджуватися на роботу за невигідними для себе умовами.
Суспільство має усвідомити, що легалізація заробітної плати — це гідне забезпечення майбутнього кожного з нас. 
        18 лютого 2016 року

Твоя майбутня пенсія залежить від тебе!

            Сьогодні чимало громадян живуть днем нинішнім, надаючи перевагу тимчасовим вигодам, чим сприяють розвитку такого негативного явища, як «тіньова зайнятість» (використання найманої праці без офіційного працевлаштування). У таких випадках роботодавець не перераховує внески на обов’язкове державне соціальне страхування за найманих працівників. Як наслідок, такі періоди роботи не включаються до страхового стажу останніх і заробіток за них не враховується при розрахунку пенсії. Говорячи простою мовою, роботодавець «краде» у свого робітника майбутню пенсію – адже, як відомо, пенсії у «конвертах» не буває.

            Влаштовуючись на роботу неофіційно, працівник повинен чітко усвідомлювати, що, якщо роботодавець виплачує заробітну плату «в конверті», це означає, що він не укладе трудовий договір і не здійснюватиме відрахування внескiв з заробітної плати. Це неминуче призведе до того, що працівнику не буде зараховуватись страховий стаж, необхідний для нарахування пенсії в майбутньому, не сплачуватимуться кошти згідно з листом непрацездатності при захворюванні, людина буде позбавлена виплат соціального страхування при виникненні нещасного випадку на виробництві або при отриманні професійних захворювань, а при зверненні до міського центру зайнятості – права на отримання виплати по безробіттю.

            Шановні громадяни! Вам вирішувати, що є найголовнішим – жити сьогоденням або мати впевненість у завтрашньому дні, забезпечуючи своїм родинам добробут і спокій, отримувати певні соціальні гарантії.

9 лютого 2016 року

“Тіньова зарплата ” - сьогодні майбутнє без гарантій !

            Заробітна плата  сьогодні є одним з основних джерел доходів громадян. Але роботодавці і наймані працівники перебувають далеко не в однакових умовах. На жаль, тіньові процеси у сфері виплати заробітної плати набули особливого поширення, а проблема боргів із виплати заробітної плати тягнеться не один рік. Саме тому легалізація трудових відносин, контроль за додержанням мінімальних гарантій в оплаті праці є актуальною проблемою, яка потребує уваги громадськості.

         Заробітну плату в “конвертах” без перебільшення можна назвати однією з найбільших на сьогодні перепон в економічному та соціальному розвитку держави.  До того ж вона позбавляє людину соціальної захищеності. Нелегальна робота — це відсутність захисту від незаконного звільнення, гарантій на безпечні й здорові умови праці. Той, хто отримує “тіньову” зарплату, позбавлений виплати допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи, одержання пристойної пенсії в старості та інших виплат, передбачених законодавством.

         Управління Пенсійного фонду України в Шаргородському районі вкотре звертається  до жителів району і вкотре попереджує, що отримуючи неофіційну заробітну плату, ви повністю беззахисні  перед роботодавцем та втрачаєте право на гідне пенсійне  забезпечення в майбутньому.

1 лютого 2016 року 

Зміни у пенсійному законодавстві з 01.01.2016 року

            01.01.2016 року набрав чинності Закон України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» № 928 від 25.12.2015 року згідно з яким встановлено нові прожиткові мінімуми для осіб, які втратили працездатність: з 01.01.2016 р. - 1074 грн.; з 01.05.2016 р. – 1130 грн.; з 01.12.2016 р. – 1208 грн. Відповідно до Закону України від 24.12.2015 року № 909 «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» до об’єкту оподаткування, яким є частина суми пенсій, що перевищує у 2016 році 4134 грн. застосовується ставка податку 15 відсотків, військового збору – 1,5 відсотка. Це означає, що з 01.01.2016 року частина суми пенсії, яка перевищує 4134 грн. обкладатиметься податком 15% та військовим збором 1,5%, всього 16,5%.                                                                                                                                                                                                                                                            

Наприклад: сума пенсії – 5000 грн.; сума податку та військового збору (5000 – 4134 = 866 х 16,5%) = 142,89 грн. Пенсія до виплати 5000 – 142,89 = 4 857,11 грн.                           

Також з 01.01.2016 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 911 від 24.12.2015 року, відповідно до якого максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат, встановлених законодавством) з 01.01.2016 по 31.12.2016 р.р. не може перевищувати 10740 грн.                                       

Отже,  незалежно від зміни прожиткового мінімуму максимальний розмір пенсії у 2016 році не перевищуватиме 10740 грн.                                                                                                     

Даним  Законом також продовжено порядок виплати пенсій працюючим пенсіонерам, передбачений Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» № 213 від 02.03.2015 року. При цьому, пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та «Про державну службу» ветеранам військової служби виплачуються в повному обсязі.                                                                                                          

Особи, які перебувають на державній службі (крім інвалідів 1 та 2 групи та інвалідів війни 3 групи, учасників бойових дій), не мають права на пенсійне забезпечення з 01.01.2016 року по 31.12.2016 року.  Разом з тим, якщо особа має статус «ветеран військової служби», що підтверджується відповідним посвідченням, вона має право на отримання пенсії. Для поновлення виплати пенсій державним службовцям, які мають статус ветеранів військової служби, вказана категорія громадян повинна звернутися до управлінь Пенсійного фонду України за місцем проживання, подати відповідну заяву та надати посвідчення встановленого зразка.

            Вищезазначеним Законом  внесені зміни до п.е ст. 55   Закону України “Про пенсійне забезпечення” з урахуванням змінпрацівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення  після досягнення 55 років і за наявності спеціального стажу роботи за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, станом на 1 квітня 2015 - не менше 25 років та після цієї дати:

з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року - не менше 25 років 6 місяців;

з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року - не менше 26 років;

з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців;

з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року - не менше 27 років;

з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року - не менше 27 років 6 місяців;

з 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року - не менше 28 років;

з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року - не менше 28 років 6 місяців;

з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року - не менше 29 років;

з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року - не менше 29 років 6 місяців;

з 1 квітня 2024 року або після цієї дати - не менше 30 років;

До досягнення віку, встановленого абзацом першим цього пункту, право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення:

які в період до 1 січня 2016 року мали вислугу років на відповідних посадах не менше тривалості, передбаченої абзацами першим та другим цього пункту;

1971 року народження і старші за наявності вислуги років на цих посадах, передбаченої абзацами другим - одинадцятим цього пункту, та після досягнення ними такого віку:

50 років - які народилися з 1 січня 1966 року по 30 червня 1966 року;

50 років 6 місяців - які народилися з 1 липня 1966 року по 31 грудня 1966 року;

51 рік - які народилися з 1 січня 1967 року по 30 червня 1967 року;

51 рік 6 місяців - які народилися з 1 липня 1967 року по 31 грудня 1967 року;

52 роки - які народилися з 1 січня 1968 року по 30 червня 1968 року;

52 роки 6 місяців - які народилися з 1 липня 1968 року по 31 грудня 1968 року;

53 роки - які народилися з 1 січня 1969 року по 30 червня 1969 року;

53 роки 6 місяців - які народилися з 1 липня 1969 року по 31 грудня 1969 року;

54 роки - які народилися з 1 січня 1970 року по 30 червня 1970 року;

54 роки 6 місяців - які народилися з 1 липня 1969 року по 31 грудня 1970 року;

            55 років - які народилися з 1 січня 1971 року.

 

            29.12.2015 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей»  від 23.12.2015 року № 900. Відповідно внесених змін до п. 3 Прикінцевих положень Закону України  № 213 від 02.03.2015 року  виплата пенсій особам, які перебувають на державній службі в органах Національної поліції здійснюється в повному обсязі. Також вказаним Законом внесено зміни до ст.. 43 та ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» згідно з якими передбачений перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право або одержують пенсію на умовах цього Закону з урахуванням видів грошового забезпечення та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.                                                          Відповідно до абзацу 3 ст. 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок проводиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Порядок проведення перерахунку військових пенсій  визначений Постановою КМУ № 45 від 13.02.2008 року. Згідно вказаного порядку військові пенсіонери не повинні особисто звертатися за перерахунком. Міністерство силових структур ( у даному випадку МВС) зобов’язано повідомити Пенсійний  Фонд України про необхідність проведення перерахунку, а уповноважений орган надати довідки про грошове забезпечення для обчислення нового розміру пенсії.  Згідно наданих довідок головними управліннями Пенсійного фонду в областях централізовано проводиться перерахунок пенсій визначеній категорії пенсіонерів-силовиків. Перерахунок проводиться у строки, визначені статтею 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

19 січня 2016 року

АНАЛІТИЧНА ДОВІДКА

про роботу управління  Пенсійного фонду України

в Шаргородському районі   за  зверненнями громадян

12 місяців 2015року

Серед пріоритетів роботи управління Пенсійного фонду в Шаргородському районі головним завданням є підвищення якості обслуговування громадян. Тому в управлінні  сьогодні докладають максимум зусиль, щоб забезпечити вільний доступ громадян до об’єктивної та своєчасної інформації стосовно механізмів пенсійного забезпечення.

На постійному контролі виконання знаходяться Указ Президента України від 7 лютого 2008 року №109 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», постанова правління Пенсійного фонду України від 22.01.2009 №13-5 «Про стан виконання в головних управліннях Пенсійного фонду України Закону України «Про звернення громадян», указів Президента України від 07.02.2008 № 109 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та від 18.12.2007 №1228 «Про додаткові невідкладні заходи щодо створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями», накази Пенсійного фонду України від 25.02.2008 № 23 «Щодо реалізації Указу Президента від 07.02.2008 № 109», від 24.09.2009 № 118 «Про організацію виконання постанови Кабінету Міністрів України від 12.08.2009 № 898».

На виконання Указів Президента України інаказу Міністерства праці та соціальної політики України від 14.05.05 №168, в частині підвищення якості надання соціальних послуг та покращення умов особистого прийому громадян, в  управлінні створені відповідні умови для прийому громадян з вадами руху.

Організація відповідної роботи постійно знаходиться у полі зору керівництва управління. Результати діяльностізазверненнями громадян систематичнорозглядаються на  виробничих нарадахпри начальнику управління. Протягом  року проведено 3тематичних  наради.

За 12 місяців 2015 року до управління  звернулося 285 осіб, з них 58 - письмово та 227— усно. Всі звернення оперативно розглянуті спеціалістами, заявники отримали вичерпні письмові відповіді на поставлені питання.

Письмових звернень надійшло 58,   аналогічний показник минулого періоду ( 41). Особистий прийом громадян відбувається відповідно до затверджених графіків. Особливу увагу приділено розглядові звернень громадян та забезпеченню першочергового особистого прийому інвалідів Великої Вітчизняної війни, Героїв Соціалістичної Праці, Героїв Радянського Союзу, Героїв України та жінок, які мають почесне звання «Мати-героїня».  Зокрема, за  2015 рік на  прийомі в управлінні  побувало 148 осіб, на виїзних прийомах прийнято 79 осіб.

Найбільше звернень – від пенсіонерів за віком, по інвалідності.

Більшість питань, які надходять – правильність обчислення розміру пенсій, проведення перерахунків пенсій та роз’яснення окремих норм чинного пенсійного законодавства.

З метою спрощення процедур отримання послуг, скорочення строків надання послуг, підвищення комфортності отримання одержувачами послуг, підвищення якості надання послуг, функціонує відділ з обслуговування  громадян за принципом «єдиного вікна» де,  завдяки належно організованій роботі, за 2015 рік отримали роз’яснення 12438  громадян стосовно розміру та перерахунку пенсії та інших роз”яснень пенсійного законодавства. Також запроваджено „гарячу” лінію прямого телефонного зв’язку  з населенням, яка активно використовуються громадянами для отримання консультацій.

З метою підвищення інформованості населення з питань пенсійної реформи, зменшення кількості усних та письмових звернень громадян, здійснюється  інформаційно-роз’яснювальна робота через засоби масової інформації. Зокрема, спеціалістами  в  газеті «Шаргородщина»  протягом   2015 року розміщено 10 статтей, на хвилях місцевого радіо прозвучало  7 виступів та на сайті районної  держаної адміністрації розміщено 25 інформацій, виготовлено 1010 буклетів.

Також при управлінні працює  «Школа майбутнього пенсіонера», де проводяться навчання громадян, які мають намір ще до настання пенсійного віку дізнатись більше про свої права  в сфері пенсійного страхування. Фахівці управління надають роз’яснення про право на пенсію, проводять попередній розрахунок пенсії, розглядають подані документи. Крім цього, за необхідності направляють запити до відповідних інстанцій, інформують про суми страхових внесків, які сплатив роботодавець, тривалість страхового стажу, терміни звернення до фонду та інше.За 12 місяців 2015 року було проведено 7 уроків на яких були присутні 20 громадян. Майбутнім пенсіонерам роз’яснили механізм розрахунку пенсії, способи її виплати і роздали їм Пам’ятки майбутнього пенсіонера та буклети на пенсійну тематику.

 
Виплата пенсій і січні місяці 2016 року. 
 
28 грудня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав закон № 915 -VIII “Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України “Про Державний бюджет України на 2015 рік”, щодо видатків Пенсійного фонду України. 
Відповідно до цього Закону з 29 грудня розпочато виплату пенсій за січень 2016 року. 
Для одержувачів пенсій через установи поштового зв'язку  з датами виплати з 4 по 8 січня виплата пенсій була проведена з 29 по 31 грудня. Пенсіонерам, які з якихось причин не отримають грошові кошти у грудні, виплата буде проведена з 5 по 25 січня 2016 року. З 9 січня поштові відділення здійснюватимуть виплату пенсій за звичним графіком. 

 

Пенсіонери, які отримують пенсію через відділення банків з встановленими датами виплати з 4 по 23 січня, пенсії  зараховані на банківські рахунки також з 29 по 31 грудня. 

 

У 2016 році в Україні почне роботу електронна система нарахування пенсій.

З початку 2016 року в рамках реформування пенсійної системи в Україні розпочнеться впровадження централізованої системи призначення та виплати пенсій (ЦСПВП) на базі електронної пенсійної справи.

         Це дозволить обслуговувати людей за лічені хвилини. Автоматизована обробка даних і документів покликана зробити послуги Пенсійного фонду максимально доступними для всіх громадян незалежно від місця їх проживання, надавати послуги онлайн, мінімізувати час обслуговування.

         Крім того, нова система дозволить уникнути впливу людського фактору при призначенні пенсій та сприятиме зменшенню паперового документообігу. Оскільки для призначення пенсії людина надаватиме працівнику Пенсійного фонду оригінали паспорта, трудової книжки, інших необхідних документів, які будуть відскановані, і на підставі яких буде сформована електронна пенсійна справа. Електронна заява про призначення пенсії   буде заповнена і роздрукована працівником Пенсійного фонду, а особа, якій призначається пенсія, лише поставить на заяві свій підпис.

         Електронні пенсійні справи (первинні документи, розрахунки при призначенні пенсій) будуть основним архівом, захищеним від зовнішніх втручань. Завдяки нововведенням пенсіонери зможуть у будь - який час ознайомитися з даними своєї пенсійної справи через всесвітню мережу  інтернет. 

29 грудня 2015 року

 

Виписка з системи персоніфікованого обліку (форма ОК -5) — постійний контроль за даними, що впливають на Ваші пенсійні права.
 
Багато людей вже знайомі з терміном “Виписка з системи персоніфікованого обліку ” (форма ОК -5). Але є й такі, хто чує про це вперше. 
З липня 2000 року запроваджено персоніфікований облік відомостей про застрахованих осіб (фактично, щодо всіх працюючих та самозайнятих осіб). Система персоніфікованого обліку містить наступні дані:
1. Перелік страхувальників, які подають  відомості до системи персоніфікованого обліку про працівників;
2. За кожний місяць, починаючи з 2000 року, по кожному зі страхувальників: сума заробітку, з якої сплачені страхові внески, кількість днів для стажу, відмітка про сплату страхового внеску/ єдиного  внеску;
Загальні показники за кожний рік, помісячно: загальна сума заробітку, з якого сплачені страхові внески (усього та в межах максимальної величини), страховий стаж;
Відомості про спеціальний (пільговий) стаж, та відомості про стаж який зараховується без сплати страхових внесків (БСВ) по страхувальниках і роках.
Для чого це потрібно ?
Виписка з системи персоніфікованого обліку, так звана форма ОК -5, містить дані, які будуть використовуватися для розрахунку пенсії. 
Крім того, якщо зараз для розрахунку пенсій беруть всі дані з системи персоніфікованого обліку і крім цього майбутній пенсіонер за бажанням може принести довідку з заробітною платою за 60 місяців підряд до 2000 року, то з 01 січня 2016 року — лише дані з системи персоніфікованого обліку (при умові, що в особи є 60 місяців страхового стажу після 2000 року). 
Як отримати доступ до своїх даних з системи персоніфікованого обліку?
Пенсійний фонд України надає можливість відслідкувати свої дані в системі персоніфікованого обліку або отримати форму ОК -5 в електронному вигляді в формі Xml. Все це можна робити на порталі ПФУ (htth://portal.pfu.gov.ua).
Для цього потрібно звернутися до управління Пенсійного фонду України в Шаргородському районі з паспортом та індифікаційним кодом і отримати код реєстрації на порталі. Далі зареєструватися на порталі УПФ (htth://portal.pfu.gov.ua) і в своєму особистому кабінеті зайти в розділ виписка з системи персоніфікованого обліку.
Для власників електронного цифрового підпису (ЕЦП) взагалі нікуди йти не потрібно, заявку на реєстрацію можна подати прямо на порталі htth://portal.pfu.gov.ua. 

 

29 грудня 2015 року 

До уваги відвідувачів сайту! Наш сайт оновився і відтепер знаходиться за адресою http://sharrda.gov.ua/ ....

Уже традиційним стало проведення на Шаргородщині районного фестивалю народної творчості «Різдвяне мереживо». Ось і сьогодні, 11 січня 2019 року, до районного Будинку культури прибули делегації територіальних громад району, щоб знову великою шаргородською родиною поколядувати та защедрувати. У районному святковому заході взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Щур, голова районної ради Михайло Попов, депутат обласної Ради Вадим Соля ....

Сьогодні, 11.01.2019 р., у Громадській організації «Родина Кольпінга» м. Шаргород ранок розпочався з приємних моментів: діти - вихованці ІРЦ виготовляли святкову стрічку, надували повітряні кульки і чекали на гостей, а згодом з хлібом - сіллю зустрічали шанованих гостей із м. Чернівці: секретаря ГО «Справа Кольпінга в Україні» Василя Савку, молодіжного референта ГО «Справа Кольпінга в Україні» Галину Єрьоміну та проектного референта ГО Ігоря Гуц ....

10.01.2019 року в приміщенні Шаргородської районної філії Вінницького обласного центру зайнятості – відбувся інформаційний семінар для роботодавців на тему: «Затвердження Змін до Порядку надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян , що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню» Перед присутніми виступила директор Шаргородської філії – Ніна Кушнір, яка ознайомила присутніх з ситу ....

На території України, а також у інших країнах продовжує бути напруженою ситуація щодо захворювання свиней африканською чумою. Уже майже в усіх областях навколо Вінницької області були зареєстровані випадки захворювання свиней африканською чумоюпочинаючи із 2012 року. У зв’язку з різким ускладненням епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней на території України виникла реальна загроза розповсюдження збудника по всій території держави, де на протязі 2017 року з ....

Зростання економіки цього року має скласти не менше 3%, і це зростання буде реінвестоване в програми розвитку освіти, медицини, проекти енергоефективності, розбудови інфраструктури. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час першого в цьому році засідання Уряду. Глава Уряду наголосив, що минулий, 2018 рік, Україна пройшла достойно, сформовані рекордні за останні роки резерви, а пріоритети на 2019 рік залишаються незмінними. «Пріоритет – ....

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762