Діяльність Громадської ради

ПРОТОКОЛ

засідання Громадської ради при Шаргородській районній державній адміністрації

м. Шаргород                                                             08 лютого 2016 року

Час проведення: 09.00 год.

Місце проведення: зала засідань райдержадміністрації 

Присутні: члени Громадської ради при РДА. начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА В.Островерхий

Запрошені: перший заступник голови райдержадміністрації В.Роздоба

Засідання Громадської ради провів: голова Громадської ради при РДА  І.Низькоклон

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:     

1. Про пріоритетні завдання райдержадміністрації  на 2016 рік та співпрацю райдержадміністрації  і Громадської ради у вирішенні політичних та економічних питань  в  Шаргородському районі.

Інформував  Островерхий В.І. – начальник відділу інформаційної діяльності та консультацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

2. Про роботу Громадської ради при райдержадміністрації в 2015 році та обговорення Плану роботи Громадської ради на перше півріччя 2016 року.

Інформував  Низькоклон І.В. – голова Громадської ради при райдержадміністрації

3. Участь членів Громадської ради при райдержадміністрації в районних заходах з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан  і Дня Героїв Небесної Сотні.

Інформував  Низькоклон І.В. – голова Громадської ради при райдержадміністрації

4. Різне.

 

СЛУХАЛИ:  Про пріоритетні завдання райдержадміністрації  на 2016 рік та співпрацю райдержадміністрації  і  Громадської ради у вирішенні політичних та економічних питань  в  Шаргородському районі.

 

ВИСТУПИЛИ: 

Островерхий В.І. – начальник відділу інформаційної діяльності та консультацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

У своєму виступі Островерхий В.І.  зазначив наступне.

 В Україні усвідомлюють важливість і необхідність офіційного визнання ролі громадянського суспільства в розвитку правової, соціальної, демократичної держави, й  тому прагнуть скористатися позитивним досвідом європейських країн.

Поштовхом для становлення громадянського суспільства в нашій державі стало прагнення до створення демократичного суспільства, потреба у всебічному забезпеченні прав і свобод людини, визнання необхідності створення правової держави.

  Можна сказати, що для взаємодії держави та громадянського суспільства в  районі вже створено визначені умови, але вони повинні одержати свій подальший інтенсивний розвиток на основі системних підходів до формування української моделі громадянського суспільства, націленої на досягнення високих стандартів якості життя громадян і реалізацію демократичних прав і свобод у суспільстві.

Наступним кроком для створення сприятливих умов для подальшого  розвитку  громадянського  суспільства в районі має стати оновлена Громадська рада при райдержадміністрації.

Громадська рада при районній державній адміністрації має стати постійно діючим колегіальним виборним консультативно-дорадчим органом, яка діятиме з метою забезпечення участі громадян і їх об’єднань в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади, налагодження ефективної взаємодії таких органів з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики.

В свою чергу  районна державна адміністрація бере на себе зобов’язання  створити належні умови для діяльності Громадської ради, а також забезпечити обов’язковий розгляд її рішень. 

Така співпраця на мою думку прискорить подолання нинішнього управлінського хаосу, суспільної стагнації та економічного спаду, сприятиме культурному та духовному розвитку нашого району.

Разом ми здолаємо усі труднощі і побудуємо таку державу, за яку нам не буде соромно дивитись в очі нашим дітям і онукам.

 

ВИРІШИЛИ:

Інформацію начальника відділу інформаційної діяльності та консультацій з громадськістю апарату райдержадміністрації       Островерхого В.І.  прийняти до відома.

Стан співпраці райдержадміністрації  і  Громадської ради у вирішенні політичних та економічних питань  в  Шаргородському районі визнати задовільним.

 

СЛУХАЛИ:  Про роботу Громадської ради при райдержадміністрації в 2015 році та обговорення Плану роботи Громадської ради на перше півріччя 2016 року.

 

ВИСТУПИЛИ: 

Низькоклон І.В. – голова Громадської ради при райдержадміністрації, голова районного осередку Міжнародної  громадської  організації  «Україна -Польща-Німеччина»

У своєму виступі Низькоклон І.В.  зазначив наступне.

Громадська рада при Шаргородській районній держадміністрації є постійно діючим колегіальним виборним консультативно-дорадчим органом, утвореним для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади, налагодження ефективної взаємодії зазначених органів з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики.

У своїй діяльності наша рада керується Конституцією та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, а також цим Положенням про Громадську раду.

Основними завданнями нашої Громадської ради є:

- створення умов для реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами;

- здійснення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади;

- сприяння врахуванню органом виконавчої влади громадської думки під час формування та реалізації державної політики.

Хочу зазначити, що протягом 2015 року ми з вами провели 3 засідання Громадської ради.

Я, як голова Громадської ради брав участь у засіданнях колегій райдержадміністрації, був запрошений на наради з головами та секретарями міської і сільських рад та ін., а також мав можливість виступати перед учасниками нарад, які проводились районною державною адміністрацією.

Шановні колеги! Відповідно до Положення про Громадську раду ми маємо скласти і подати до районної державної адміністрації пропозиції до орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю. Тому прошу кожного з вас озвучити свої пропозиції до Плану роботи

 

Участь в обговоренні взяли:

Пастушенко В.М. - голова Шаргородського районного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка

На початку свого виступу, я хотів висловити бажання детально ознайомитись з Програмою районної державної адміністрації про соціально-економічний та культурний розвиток Шаргородського району. На мою думку, жителі Шаргородщини мають знати над чим працювати і куди рухатись.

Що стосується формування Плану роботи Громадської ради при РДА на перше півріччя 2016 року, то хочу озвучити наступні пропозиції:

1. Про шляхи вирішення проблемного питання, що виникло у зв’язку з обвалом ґрунту на території Сапіжанської територіальної громади на місці  недіючої шахти з видобутку вапнякового каменя.

2. Про ситуацію, що склалась навколо Джуринського отрутомогильника та шляхи ліквідації даної «екологічної катастрофи».

3. Про хід проведення процесу декомунізації в Шаргородському районі.

4. Про стан громадських пасовищ.

5. Про основні принципи, права та обов’язки громадян при взятті в оренду ставків на території району.

 

Благун В.М. - член об’єднаного комітету профспілки Шаргородської райспоживспілки

Вважаю, що в нашому районі за останній період часу сталось багато позитивних змін. Проте ще є над чим працювати. І наше з вами завдання, на сьогодення, - зробити все від нас залежне, аби громадянам Шаргородщини жилось комфортніше та стабільніше.

З цією метою вважаю за необхідне розглянути  на засіданнях Громадської ради при РДА в першому півріччі 2016 року наступні питання:

1. Про розвиток медичної галузі в Шаргородському районі.

2. Виділення житла для працюючої на території Шаргородського району молоді  на пільгових умовах.

3. Створення на території району будівельної організації. Винесення даного питання на розгляд чергової сесії районної ради.

4. Облаштування торгівельних місць для населення району. Методи оплати за надання торгівельних послуг.

5. Основні аспекти підготовки  до опалювального сезону на території району. Забезпечення державних установ паливно-мастильними матеріалами.

На завершення свого виступу хочу висловити прохання від імені більшості членів Громадської ради при РДА – щодо виділення райдержадміністрацією робочої кімнати для організації належної діяльності  Громадської ради при РДА.

 

На всі зауваження та проблемні питання, які хвилювали  членів Громадської ради та які були підняті під час їх виступів, надав роз’яснення  Островерхий В.І. – начальник  відділу  інформаційної  діяльності  та комунікацій  з  громадськістю  апарату  райдержадміністрації.

 

ВИРІШИЛИ:

Заслухавши та обговоривши надані пропозиції щодо проекту Плану роботи Громадської ради при РДА на перше півріччя 2016 року, члени Громадської ради дійшли згоди:  доповнивши та опрацювавши їх, внести до плану роботи.

СЛУХАЛИ:  Про участь членів Громадської ради при райдержадміністрації в районних заходах з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан  та  Дня вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні.

ВИСТУПИЛИ: 

Низькоклон І.В. – голова Громадської ради при райдержадміністрації, голова районного осередку Міжнародної  громадської  організації  «Україна -Польща-Німеччина»

У своєму виступі зазначив, що питання участі Громадської ради при РДА  в  організації  та  відзначенні державних свят повинно стояти на контролі кожного члена Громадської ради. Питання про  хід  підготовки та  активної участі членів Громадської ради,  у відзначенні державних свят  на території Шаргородщини,  Громадська рада повинна обговорювати на своїх чергових засіданнях.

ВИРІШИЛИ:

Взяти   активну  участь  в районних заходах з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан  та  Дня вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні.

 

З заключним словом та підведенням підсумків  щодо проведеного засідання Громадської ради при райдержадміністрації виступив Роздоба В.П. – перший заступник голови райдержадміністрації,  який зазначив наступне.

Саме найперше В.Роздоба висловив вдячність всім членам Громадської ради   за  їх активну громадянську позицію,  за співпрацю, за порозуміння, толерантність і взаємодопомогу.

Всі висловлені пропозиції, які були підняті  вами під час обговорення питань порядку денного, на сьогодення, заслуговують на увагу.

Також відмітив, що кожне підняте проблемне питання буде прийняте до уваги, а також буде перебувати  на контролі  керівництва району. Хоч деякі з них, які були висловлені сьогодні, нам відомі і над якими ми працюємо. На жаль, не завжди позитивний результат в цьому напрямку залежить тільки від нас, потрібна увага  та  цілеспрямована  допомога  громадськості  у вирішенні піднятих проблемних питань.

 

Голова Громадської ради при Шаргородській районній державній адміністрації     І.Низькоклон

 

Протокол №3

засідання Громадської ради при Шаргородській райдержадміністрації

 від  12  червня 2015 року

Присутні: 9 членів громадської ради  при  районній  державній адміністрації (зі складу, затвердженого  розпорядженням Голови Шаргородської РДА від 08 квітня 2015 року №89), перший заступник голови Шаргородської РДА Роздоба В.П., заступник виконавчого апарату районної ради Загороднюк В.І., начальник відділу освіти райдержадміністрації Кутнік В.О., спеціаліст І категорії  відділу  інформаційної діяльності так комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації Пантілєєва С.В.

Порядок  денний:

1. Оздоровлення дітей бійців АТО.                 

2. Децентралізація влади.

 

По першому питанню порядку денного виступили С. Сандул - головний спеціаліст відділу освіти райдержадміністрації, голова відокремленого підрозділу громадської організації «За нове життя» у Шаргородському районі, С. Андрєєв - член громадського формування з охорони громадського порядку в місті Вінниця та Вінницькій області «Вінницька Обласна Народна Самооборона».

С. Сандул - головний спеціаліст відділу освіти райдержадміністрації  повідомила, що з 14 червня 2015 року розпочнеться перша табірна зміна в таборі імені В.Загурного  в селі Клекотина. З метою належної діяльності табору ім.Загурного було виділено 800 тис. гривень. С.Сандул також повідомила, що  в першу зміну у таборі відпочивають  31 дитина бійців АТО,  2 дитини з сімей переселенців та 37 дітей та 2 супроводжуючих з Луганської області. Для відпочинку дітей у таборі ім.Загурного у другу зміну на даний час уже зареєстровано 20 заяв від сімей бійців АТО про відпочинок дітей. 

Питання щодо оздоровлення дітей перебуває на постійному контролі у керівництва районної державної адміністрації.

С.Андрєєв запропонував усунути з посади старшого вихователя ДОК ім.В.Загурного вчительку Федорівського НВК Сівірінську І.Д..

В порядку інформації виступив начальник відділу освіти Кутнік В.О. і запевнив присутніх, що Сівірінська І.Д. не відсторонена від педагогічної діяльності, а кримінальне впровадження щодо неї триває по факту фінансово-господарських порушень.

По першому питанню вирішили: відхилити пропозицію Андрєєва С.В. стосовно кандидатури старшого вихователя дитячого оздоровчого табору ім. В.Загурного.

По другому у питанню порядку денного виступили: В.Роздоба   – перший заступник голови райдержадміністрації, В.Загороднюк – керівник виконавчого апарату районної ради,  В.Пастушенко – голова Шаргородського районного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка.

В.Роздоба ознайомив присутніх з нормативно-правовою базою по здійсненню адміністративно-територіальної реформи в державі та необхідності її реалізації, наголосив на позитивних очікуваних результатах цієї реформи. Роздоба В. наголосив, що адміністративно-територіальна реформа – це реальний вагомий крок по формуванню громадянського суспільства, розбудові Української держави в напрямку євроінтеграції незалежної країни.

В.Загороднюк ознайомив присутніх з особливостями цієї реформи в районі.

В.Пастушенко запропонував на розгляд Громадської ради перелік пропозицій щодо здійснення адміністративної реформи.

Затвердження цих пропозицій пройшло через голосування членів Громадської ради.

По другому питанню голосували: «за» - 9; «проти» - 0; «утримались» - 0.

 

Вирішили:

Внести пропозиції Громадської ради при Шаргородській райдержадміністрації щодо здійснення адміністративно-територіальної реформи:

-         Розширити законодавчу базу по реалізації адміністративно- територіальної реформи (внесення змін до Конституції України та інших законодавчих актів).

-         Здійснюючи підготовку до адміністративно-територіальної реформи звернути увагу на реальні можливості рядових українців, оскільки створюючи в Шаргородському районі замість одного адміністративно-територіального центру три і більше адміністративно-територіальних одиниць, збільшиться  навантаження на платників податків. Отже, це є економічно недоцільним.

-         Вирішальним фактором у здійсненні реформи має стати чинник добровільності об’єднання адміністративно-територіальних одиниць.

Голова Громадської ради при Шаргородській РДА  Низькоклон І.В.

Секретар громадської ради: Сандул С.М.

 

 

 

 

Протокол №2

засідання Громадської ради при Шаргородській РДА

 від   8 травня 2015 року

Присутні : 8 членів громадської ради  при  районній  державній адміністрації (зі складу, затвердженого  розпорядженням Голови Шаргородської РДА від 08 квітня 2015 року №89), заступник Голови Шаргородської РДА Гавліцький  М.Й.  та начальник  відділу   інформаційної діяльності так комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації Островерхий  В.І.

Порядок  денний:

1.Затвердження  Положення  про громадську раду при Шаргородській райдержадміністрації.

2.Затвердження Регламенту громадської ради при Шаргородській  райдержадміністрації.

3.Утворення комісій та обрання голів комісій громадської ради при Шаргородській  райдержадміністрації.

4.Звіт про роботу Шаргородського районного волонтерського центру.

5.Підготовка плану роботи громадської ради на поточний рік  та  орієнтовного плану  проведення консультацій з громадськістю.

6.Різне (видача посвідчень членів громадської ради).

По першому питанню порядку денного виступили Низькоклон І.В., Андрєєв С.В., Гавліцький М.Й.

По першому питанню порядку вирішили:

затвердити  Положення про громадську раду при  Шаргородській РДА

Голосували: «за» - 7;, «проти» - 0; «утримались» - 1.

Вирішили : затвердити примірне положення  про Громадську Раду

при Шаргородській  райдержадміністрації.

 

По другому у питанню порядку денного виступили Низькоклон І.В., Цехановський О.В., Островерхий І.В.

Голосували: «за» - 7;, «проти» - 0; «утримались» - 1.

Вирішили : затвердити регламент громадської ради при Шаргородській РДА.

 

По третьому у питанню порядку денного виступив Голова Громадської ради  Низькоклон  І. В.  і  вніс  пропозиції щодо складу 3-х постійних комісій при РДА. Голосували: «за» - 7;, «проти» - 0; «утримались» - 1.

Вирішили: про утворення 3 постійних комісій Громадської ради, зокрема:

Постійна комісія громадської ради з питань освіти, культури та духовного відродження, роботи з молоддю, спорту і туризму:

Голова комісії – Андрєєв  Сергій  Володимирович

Члени комісії:

Андрійчук Олена Антонівна,

Павлюк Оксана Олександрівна

Палій Іван Васильович

Постійна комісія громадської ради з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства, соціального захисту населення, зайнятості, роботи з ветеранами

Голова комісії – Васильков Петро Іванович

Члени комісії:

Благун Володимир Миколайович,

Пастушенко Володимир Михайлович,

Сандул Світлана Михайлівна.

Постійна комісія громадської ради з питань  регламенту, депутатської діяльності і етики, гласності, адміністративно-територіального устрою, взаємодії з органами місцевого самоврядування та дотримання законності і правопорядку

Голова комісії – Коки за Юрій Йосипович

Члени комісії:

Низько клон Іван Володимирович,

Москальов Олександр Васильович,

Цехановський Олег Володимирович.

 

По четвертому  питанню по  порядку денного  цього засідання із звітом про роботу Шаргородського районного волонтерського центру виступив Голова Громадської ради при  Шаргородській РДА Низькоклон І.В.. Він закликав всі громадські організації активніше долучитись до волонтерської роботи. В обговоренні звіту прийняв участь член Громадської ради, член громадського формування з охорони громадського порядку в м.Вінниця та Вінницькій області «Вінницька обласна Народна Самооборона» Андрєєв С.В., він проінформував присутніх про  ситуацію на Сході держави, яку  йому  прийшлось спостерігати під час доставки гуманітарної допомоги в цей регіон.

Вирішили : затвердити звіт про роботу Шаргородського районного волонтерського центру.Всім громадським організаціям активніше залучатись до роботи центру.

Голосували: «за» - 8;, «проти» - 0; «утримались» - 0.

По п’ятому у питанню порядку денного виступив Голова Громадської ради  Низькоклон  І. В. і запрпопонував  прийняти  рішення про  внесення пропозиції щодо формування річного та квартальних планів роботи Громадської ради, а також  орієнтовний план проведення консультацій з громадськістю.

Вирішили: прийняти рішення про  внесення пропозиції щодо формування річного та квартальних планів роботи Громадської ради, а також  орієнтовний план проведення консультацій з громадськістю.

Голосували: «за» - 8; «проти» - 0; «утримались» - 0.

 

Члени Громадської ради зініціювали перед Шаргородською  РДА питання щодо виготовлення посвідчень членів Громадської Ради.

Вирішили: зініціювати перед Шаргородською  РДА питання щодо виготовлення посвідчень членів Громадської Ради.

Голосували: «за» - 8;, «проти» - 0; «утримались» - 0.

 

Голова Громадської ради при Шаргородській РДА   Низькоклон І.В.

Секретар громадської ради: Сандул С.М.

Такої домовленості досягнуто в ході офіційного візиту делегації Вінницької області на чолі з головою обласної державної адміністрації Валерієм Коровієм до Ліберецького краю Чеської Республіки. Такої домовленості досягнуто в ході офіційного візиту делегації Вінницької області на чолі з головою обласної державної адміністрації Валерієм Коровієм до Ліберецького краю Чеської Республіки. Про деталі поїздки та реалізацію перших домовленостей між регіонами-партнерами керівник області інформу ....

Урядова програма "Доступні ліки" розпочала роботу у кожній області країни, і Уряд продовжить вдосконалювати систему, щоб охопити все більшу кількість українців та забезпечити ширший доступ громадян до безкоштовних ліків. Про це зазначив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, спілкуючись із журналістами у Харкові. "3 1 квітня ми розпочали програму безкоштовних ліків для українців. Очевидним є факт, що програма почала працювати і люди отримують доступ ....

Про це, а також про результати роботи Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації за 2016 рік, на щопонеділковій нараді голови ОДА з керівниками Департаментів та служб області, поінформувала директор Департаменту Світлана Василюк. Серед основних завдань, які стоять перед структурним підрозділом є здійснення в області інформаційної кампанії з роз’яснення основних положень регіональної та державної політики в цілому. Як повідом ....

В непростий для нашої країни час особлива увага приділяється оздоровленню учасників АТО, які були призвані на військову службу та після виконання своєї місії повернулися на робочі місця. У 2016 році санаторно-курортними закладами України на базі своїх оздоровниць відкрито відділення медико-психологічної реабілітації для постраждалих учасників АТО. За рахунок коштів Фонду здійснюється забезпечення путівками до цих реабілітаційних відділень лише тих осіб, які відповідно до законодавств ....

За інформацією Головного управління статистики у Вінницькій області, у березні 2017р., порівняно з попереднім місяцем та березнем 2016р., індекс промислової продукції становив 105,9% та 116,3%, відповідно. У січні–березні 2017р. спостерігається зростання промислового виробництва проти відповідного періоду попереднього року на 17,9%. За темпами виробництва область серед регіонів України посідає 2 місце. У добувній промисловості і розробленні кар’єрів порівняно з січнем ....

Програма «Доступні ліки» стартувала 1 квітня 2017 року і діє уже майже місяць. Більшість регіонів України, в тому числі Вінницька область, вже мають укладені договори з аптечними мережами, у яких уже можна отримати ліки безкоштовно або з невеликою доплатою. Як зазначають у Департаменті охорони здоров’я Вінницької ОДА, «Доступні ліки» є прикладом децентралізації у сфері охорони здоров’я. У районах Вінницької області триває потужна кампанія з налаг ....