Вступне слово Президента на прес-конференції 14 січня 2016 року

Христос народився!
Вітаю з Новим роком і з Різдвом. Із Святом Василя. Із Водохрещам, яке приходить до нас у гості. Ці великі празники, як співається в одній з популярних українських колядок.
Cвята швидко минають, приходять будні… І сьогодні, дорогі друзі, шановні журналісти, ми зібралися обговорити основні завдання, які стоять перед нашою країною на 2016 рік.
Це неможливо зробити без стислого аналізу результатів, що вдалося зробити в 2015 році, без дискусії, чого ми досягли; чого не вдалося зробити.
Реформи почалися в 2015 році в різних сферах, але не всі ще дали результати. Війна ніде й ніколи не призводила до того, що країна процвітає. Ми зараз переживаємо військову агресію проти нашої країни, воєнні дії на нашій території. Агресія відбувається не лише військова, але з 1 січня почалася потужна широкомасштабна економічна агресія, яка вступила в фазу ембарго, коли продукцію величезної кількості українських виробників не просто обмежують митом, а фізично не допускають на територію Російської Федерації.
Сьогодні ми можемо твердо сказати, що країна вистояла і створила передумови для розвитку – це головний результат 2015-го року. 
По-перше, ми – суспільство, армія, влада – значною мірою зміцнили обороноздатність нашої держави. Зміцнення обороноздатності відбило будь-яку охоту у ворога йти в наступ на Україну. За день до новорічних свят 30 грудня я побував на Луганщині, зустрівся з військовослужбовцями, які зустрічають Новій рік і Різдво на передовій, і переконався і в надійності наших фронтових позицій, і в міцності бойового духу українських воїнів. 
По-друге, ми забезпечили активність та дієздатність міжнародної коаліції на підтримку України, коаліцію наших друзів. Дуже яскравою демонстрацією цього факту було минулої осені голосування в Організації Об’єднаних Націй 177 країн, які підтримали Україну як непостійного члена Ради Безпеки ООН. Цьому передувала кропітка, достатньо ефективна робота не лише наших дипломатів – в цьому була задіяна велика кількість прихильників України.
Коли ви приїжджаєте на Яворівський полігон, ви побачите десятки прапорів наших країн-союзників, які майоріють, і ці прапори стають свого роду символом нашої військово-технічної співпраці з різними країнами світу. 
Нагадаю, що попередній рік завершився солідарним рішенням усіх 28 країн – членів Європейського союзу про продовження санкцій проти країни-агресора, проти Російської Федерації, яка порушує Мінські угоди, і причиною санкцій є агресія проти України і невиконання Мінських угод. Думаю, ви всі розумієте, що це відбувалося не автоматично і потребувало певних зусиль з боку нашої української команди. Відтак, платою за агресію проти України стала економічна криза, в яку Росія заглиблюється дедалі глибше й глибше.
По-третє. Попри шалену протидію Кремля, з 1 січня почала в повному обсязі діяти поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі з Європейським союзом. А безпрецедентна міграційна криза не стала на заваді, і ми добилися-таки рішення Європейської комісії про завершення процедури оціночної місії по імплементації Плану дій щодо безвізового режиму і отримали рішення про безвізовий режим, хоча ще декілька місяців тому в це мало хто вірив як всередині країни, так і за її межами.
Це, до речі, індикатор того, що в Європейському Союзі і в світі позитивно оцінюють реформи в Україні.
Четверте. Прошу вас згадати початок минулого року, коли ми проводили таку саму прес-конференцію, нашу зустріч. Ця згадка допоможе нам краще усвідомити, яких треба було докласти зусиль, аби уникнути дефолту, забезпечити макроекономічну, фінансову та банківську стабілізацію, реструктуризацію зовнішнього боргу, значним чином збільшити золотовалютні резерви, оздоровити банківську систему і створити всі передумови для відновлення економічного зростання.
Все це – на фоні не лише війни на Донбасі, але й доволі відчутної турбулентності, яку зараз переживає весь світ, світова економіка, що проявляється у знеціненні багатьох валют; не дуже сприятливій зовнішній кон'юнктурі для головних статей нашого експорту. 
Серед наших перших кроків – дерегуляція, скасування різноманітних дозволів та ліцензій. Врешті решт, – істотне зменшення навантаження на фонд заробітної плати шляхом скорочення єдиного соціального внеску, значного скорочення – з більш ніж 40 до 20 відсотків.
Це збільшить суму, яку отримують на руки працівники бюджетних установ. Я також розраховую, що і підприємці, і український бізнес, і інвестори оцінять наше рішення і зроблять крок у відповідь, а саме: підуть на підвищення зарплат українських працівників. Це робилось не тільки для того, щоб підвищити прибутки українських підприємств, але, в першу чергу, щоб, залишаючись конкурентоздатним при виробництві продукції, збільшити долю заробітної плати.
В понеділок під час візиту на Тернопільщину я відвідав велике підприємство з німецькими інвестиціями, де працюють майже 4 тисячі працюючих, і після аналізу ситуації з фінансовим балансом внаслідок запропонованих податкових змін і зменшення навантаження на заробітну плату, власники пообіцяли підняти заробітну плату мінімум на 10%. Я закликаю вітчизняних інвесторів підтримати цей почин.
П’яте. Створення нових правоохоронних органів на нових принципах, з нових людей, на нових, конкурсних, засадах. Це я кажу і про патрульну поліцію, і про Національне антикорупційне бюро, і про Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру. Їхнє формування, очевидно, потребувало певного часу. Тому навіть перші висновки щодо їхньої діяльності робити ще зарано. Але, судячи з того, як широко, глибоко та, головне, високо вони почали копати, – для них нема і, сподіваюсь, не буде ані закритих сфер, ані недоторканних осіб.
Підсумовуючи минулий рік, я не можу не сказати про нарешті твердо досягнуту енергетичну незалежність від Російської Федерації, яку ми втілили у життя. Газова голка, на якій країна сиділа десятиліттями, всі роки існування України, яка здавалася нашим довічним прокляттям, нарешті зникла. Навіть у найсміливіших мріях уявити ніхто не міг, що ми колись подолаємо залежність від російського газу. 
Надалі енергетична система України продовжить бути інтегрована до єдиного європейського енергетичного ринку. Це почалося з підписання Energy Community Treaty, в 2015-му році цей процес розвинувся і, впевнений, що буде продовжений у поточному році.
Вже тепер у Євросоюзі ми купуємо газу вдвічі більше, ніж отримуємо з Сибіру.
Хотів би також, як про один з дуже важливих кроків, нагадати про децентралізацію. Попри те, що відповідні зміни до Конституції все ще перебувають в режимі стенд-бай у Верховній Раді, фінансові можливості місцевого самоврядування вже зараз збільшено на 40%. Коли ми говоримо, що передаються реальні права територіальним громадам, це одночасно означає, що передається і відповідний фінансовий ресурс, відповідні можливості, але й, відповідно, – відповідальність.
Завдяки наявності політичної волі та сучасним технологіям суспільство нарешті отримало величезну кількість можливостей контролювати владу – від доступу до майнових реєстрів до антикорупційної системи електронних державних закупівель.
І все, що посіяли минулого року, має цьогоріч дати свої сходи, принести перші плоди.
В межах тих повноважень і сфери відповідальності, які надані мені в парламентсько-президентській моделі, я визначив наступні пріоритети на 2016 рік.
Насамперед, - це забезпечення миру і, наголошую – повернення України на Донбас. В 2016 році має відбутися поновлення українського суверенітету над окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях.
Боротьба за повернення Криму теж залишається першим пріоритетом порядку денного. Ми запропонуємо створити міжнародний механізм з деокупації півострова. Оптимальним форматом для започаткування такого механізму я розглядаю формат «Женева плюс»: за участю наших партнерів з ЄС, США, і, можливо, країн-підписантів Будапештського меморандуму.
Такі надскладні завдання, як повернення Донбасу і Криму, я планую вирішувати насамперед політико-дипломатичним та міжнародно-правовим шляхом.
Ще раз наголошую на нашій твердій відданості повному виконанню всіма учасниками всіх без виключення пунктів Мінських угод. Ніякої ревізії Мінських угод ми не допустимо!
Ставка на дипломатію, ставка на міжнародне право при цьому жодним чином не применшує ролі та значення Збройних Сил України. Суто воєнний бюджет, бюджет Міністерства оборони, наших Збройних Сил на 2016 рік складає 57 млрд. грн., або 2,5% ВВП. Це – мінімально необхідна потреба армії, але це той максимум, який сьогодні можуть потягнути українські платники податків. І отже лише ефективне використання цих коштів забезпечить вирішення першочергових завдань, які стоять перед українським військом.
Вітчизняні підприємства ВПК будуть, як і попереднього року, в повній мірі, по максимуму завантажуватися замовленнями на виготовлення новітніх видів озброєнь. Ми можемо і маємо розраховувати на українську оборонну промисловість.
Дуже важливо - ми підвищуємо грошове забезпечення для військовослужбовців. Наголошую – на момент моєї інавгурації, я дуже добре пам'ятаю мою зустріч зі снайпером 3-го полку спецназу у Кіровограді – перебуваючи у зоні АТО, де ситуація кардинально відрізнялася від того, що є зараз, мобілізований воїн отримував 600 гривень на місяць. Тепер, з 2016 року, мінімум, який отримуватиме український воїн, становитиме 7000 гривень. Це – поза зоною АТО.
Це рішення має посилити як привабливість служби за контрактом, так і розширити контрактну складову у формуванні Збройних Сил України. Але я можу наголосити, що скасування призову – точно не буде. 20-річні українські юнаки, без направлення у зону АТО, мають добре навчитися військовій справі. Не мають відволікатися на будь-які інші роботи, але приділяти величезну кількість часу бойовому навчанню.
Окремо хотів би подякувати офісу реформ Міністерства оборони, який був створений на базі Волонтерського десанту, який вже забезпечив прозорість закупівель, медичного, харчового, речового, логістичного і, часто-густо, бойового забезпечення. Подальше реформування Збройних Сил відбуватиметься шляхом тісної взаємодії з нашими західними партнерами та у повній сумісності зі стандартами НАТО в структурі Збройних Сил та озброєннях.
Досягнення євроатлантичних та європейських стандартів є головним змістом нашої внутрішньої та зовнішньої політики.
Дуже важливо, що поїздки до Європейського Союзу без віз нарешті мають стати реальністю вже цього року. Протягом найближчих днів я подам останні першочергові кілька законопроектів, які пришвидшують формальні процедури Євросоюзу, які необхідні для запуску безвізового режиму. В тому числі йдеться і про повернення норми про електронне декларування доходів державних службовців.
Рух європейською дорогою обов’язково має бути двостороннім. Нам слід розчистити дорогу до України для потоку європейських і світових інвестицій. Бо інвестиції – це робочі місця. Інвестиції – це є відновлення економічного зростання. Інвестиції – це питання добробуту кожного окремого українця. Цього року я нарешті прогнозую мільярдні інвестиції в українську економіку.
Європейська інтеграція – ще й добрий стимул для боротьби з корупцією. Антикорупційна стратегія на поточний рік передбачає, нарешті, вихід Національного антикорупційного бюро на проектну потужність; повний перехід органів влади на електронні тендерні закупівлі; подальша дерегуляція та приватизація нестратегічних державних компаній і якнайшвидший, нарешті, запуск Національного агентства із запобігання корупції – хай, нарешті, вони негайно зберуться, оберуть голову і запускають роботу. Бо це також ще один лакмусовий папірець нашого безвізового режиму.
Розраховую, що вже до літа Верховна Рада остаточно увалить конституційні зміни щодо судової системи. Шкода, що Венеціанська комісія не підтримала пропозиції про тотальне звільнення суддів. І ми вирішили очистити систему шляхом персонального, дуже жорсткого і прозорого оцінювання кожного судді, дуже жорсткого контролю над видатками та доходами суддів і нарешті скасуванням суддівської недоторканості.
Від коаліції очікую спільної командної праці на Україну, неухильного виконання коаліційної угоди, яка була погоджена всіма фракціями, що входять до складу коаліції. Очікую вагомих кадрових змін в Кабінеті Міністрів, які, безумовно, мають посилити його потенціал.
Від Уряду – очікую забезпечення економічного зростання і переходу від кредитних кисневих подушок до інвестиційної терапії, активізації реформ по усіх напрямках.
Найбільш важливими вважаю податкову реформу, насамперед в частині адміністрування, та реформу системи охорони здоров’я. І вважаю, що нарешті годі політикам-популістам брехати людям про безкоштовну медицину.
Дорогі друзі, шановні журналісти.
Я пригадую початок минулого року. Мені здається, що тоді в багатьох були присутні доволі таки апокаліптичними настрої – загроза ворожого наступу, обстріл українських міст. Нагадую, що це відбувалося одразу після Волновахи з розстріляним автобусом. Багато з вас були в Краматорську після обстрілу «смерчами» і «ураганами» житлових кварталів. Багато з вас були в Маріуполі після запуску «градів» по дитячим садкам, школам; житловим будинкам. Відбувалося все це напередодні Дебальцевого і велося в умовах, коли золотовалютні резерви країни були помножені на нуль. Чисті – були менше нуля, а золотовалютні були нижче 5 мільярдів. Курс сягав 40 гривень за долар і всі експерти говорили про невідворотність дефолту – як внутрішнього, в банківській системі України, так і міжнародного дефолту за міжнародними зобов'язаннями. В енергетиці всі говорили про дефіцит вугілля, невідворотність віялових відключень електроенергії і фактично повну відсутність оптимізму.
Рік ми прожили, відвоювали і поборолися так, що нарешті я можу стверджувати, що ми повністю змінили порядок денний країни.
У січні п'ятнадцятого року на порядку денному стояло питання вижити. В січні шістнадцятого стоїть питання – як країні стати успішною. Думаю, що кожен відчуває різницю.
2016-й рік – це рік 25-річчя відновлення нашої Незалежності. Це вік, в якому людина стає зрілою, доволі досвідченою, вік, в якому людина здатна вирішувати всі життєві проблеми.
Хотів би наголосити – я з оптимізмом дивлюся вперед і хотів би цим оптимізмом заохотити кожного з вас, якомога більшу кількість людей.
Дякую за увагу.

До уваги відвідувачів сайту! Наш сайт оновився і відтепер знаходиться за адресою http://sharrda.gov.ua/ ....

Уже традиційним стало проведення на Шаргородщині районного фестивалю народної творчості «Різдвяне мереживо». Ось і сьогодні, 11 січня 2019 року, до районного Будинку культури прибули делегації територіальних громад району, щоб знову великою шаргородською родиною поколядувати та защедрувати. У районному святковому заході взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Щур, голова районної ради Михайло Попов, депутат обласної Ради Вадим Соля ....

Сьогодні, 11.01.2019 р., у Громадській організації «Родина Кольпінга» м. Шаргород ранок розпочався з приємних моментів: діти - вихованці ІРЦ виготовляли святкову стрічку, надували повітряні кульки і чекали на гостей, а згодом з хлібом - сіллю зустрічали шанованих гостей із м. Чернівці: секретаря ГО «Справа Кольпінга в Україні» Василя Савку, молодіжного референта ГО «Справа Кольпінга в Україні» Галину Єрьоміну та проектного референта ГО Ігоря Гуц ....

10.01.2019 року в приміщенні Шаргородської районної філії Вінницького обласного центру зайнятості – відбувся інформаційний семінар для роботодавців на тему: «Затвердження Змін до Порядку надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян , що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню» Перед присутніми виступила директор Шаргородської філії – Ніна Кушнір, яка ознайомила присутніх з ситу ....

На території України, а також у інших країнах продовжує бути напруженою ситуація щодо захворювання свиней африканською чумою. Уже майже в усіх областях навколо Вінницької області були зареєстровані випадки захворювання свиней африканською чумоюпочинаючи із 2012 року. У зв’язку з різким ускладненням епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней на території України виникла реальна загроза розповсюдження збудника по всій території держави, де на протязі 2017 року з ....

Зростання економіки цього року має скласти не менше 3%, і це зростання буде реінвестоване в програми розвитку освіти, медицини, проекти енергоефективності, розбудови інфраструктури. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час першого в цьому році засідання Уряду. Глава Уряду наголосив, що минулий, 2018 рік, Україна пройшла достойно, сформовані рекордні за останні роки резерви, а пріоритети на 2019 рік залишаються незмінними. «Пріоритет – ....

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762