Урядом було виділено майже 46 млн грн на розвиток Нової української школи в області
Сьогодні, 10 липня, в прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА відбулась прес-конференція в.о. директора Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Володимира Буняка щодо підсумків 2017 – 2018 навчального року та впровадження на Вінниччині Нової української школи.
За словами посадовця, Урядом було виділено кошти в розмірі 45,8 млн грн для створення освітнього простору нової початкової школи на Вінниччині. «Розподіл коштів для успішного втілення та розвитку Нової української школи в області виглядає таким чином: 40% від зазначеної суми спрямовано на закупівлю дидактичних матеріалів, 40% буде призначено на забезпечення обладнання з урахуванням кількості учнів у навчальних закладах, 20% - на оснащення аудиторій комп’ютерною технікою», - зауважив Володимир Буняк.
Варто зазначити, що цьогоріч 1 вересня на Вінниччині очікують 18743 учнів перших класів, кількість яких налічуватиме 1079.
Також значна увага під час прес-конференції була приділена особливостям підготовки вчителів, які з нового навчального року працюватимуть з першокласниками. За словами Володимира Буняка, для проведення навчання освітян Урядом було виділено 17,2 млн. грн.
На сьогодні 1163 вчителя області, які цьогоріч працюватимуть з першими класами, вже пройшли навчання та отримали сертифікати КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти». Крім цього, для освоєння простору нової початкової школи, освітяни також пройшли електронну систему підготовки вчителя першого класу, яка надає можливість перевірити власні знання, ознайомитися з основними засадами та підходами до роботи Нової української школи. Згідно з підсумками навчання за електронною системою, вчителі отримали відповідні сертифікати, що засвідчують готовність до викладання за новою системою.
За словами Володимира Буняка, у серпні поточного року на базі КВНЗ «Вінницької академії неперервної освіти» буде організовано додаткову навчальну сесію для тих освітян, які працюватимуть з першокласниками, але з вагомих причин не змогли пройти відповідну підготовку вчасно.
Також посадовець поінформував присутніх про забезпечення навчально-виховного процесу з урахуванням інноваційних підходів, зазначивши, що вже цього тижня райони області отримають комплекти LEGO Play Box для перших класів. Загалом, методика LEGO «Шість цеглинок» надаватиме можливість для розвитку моторики рук, а також просторового і об’ємного мислення дітлахів.
Під час прес-конференції значна увага була приділена організації навчально-виховного процесу з урахуванням інформаційних технологій, проходження тестових завдань в електронному вигляді, моніторингу знань учнів у цифровому форматі.
Також в.о. директора Департаменту освіти і науки ОДА зазначив про ключові виклики, які на сьогодні постають перед освітньою системою. За словами посадовця, надання якісної освіти є одним із найбільш важливих завдань сьогодення. Зокрема, посадовець акцентував увагу на потребі підвищення якості підготовки за математичним напрямом. Зокрема, з 1 вересня поточного року на базі Вінницького національного технічного університету працюватиме «Подільський науково-технічний ліцей для обдарованої молоді». Новий заклад надаватиме можливість усім талановитим дітям області отримати якісні знання на конкурентних засадах. До ліцею зможуть потрапити учні 8 – 10-х класів, а з наступного навчального року – 11-х. Крім цього, у новоствореному закладі буде забезпечено утримання вихованців, включаючи 5-разове харчування та проживання.
Під час прес-конференції обговорили питання щодо формування системи опорних шкіл, на забезпечення та облаштування яких було виділено 18,1 млн. грн. За словами Володимира Буняка, на сьогодні в області вже діє 14 таких шкіл, а до кінця року буде створено ще 19.
Моніторинг підготовки учителів області має важливе значення не лише для успішної реалізації освітньої реформи, а й для підвищення якості знань учнів. Так, з 1 вересня поточного року буде створено незалежну установу, робота якої буде спрямована на моніторинг знань освітян. Також від початку навчального року буде оцінено підготовку вчителів у районах Вінниччини на базі Центру оцінювання якості освіти.
Зі святом творчих людей! Районна державна адміністрація та районна рада щиро і сердечно вітає усіх працівників культури та аматорів народного мистецтва зі святом! Українська культура, одна з небагатьох, яка змогла вистояти під могутнім натиском чужих агресивних впливів, зберегти свою самобутність і первозданну чистоту. Завдяки цьому вона зайняла гідне місце в світовій культурі . Культурні досягнення та традиції – це скарб, яким треба вправно скористатися. Тож, збереження к ....
Президент України розпочав свій перший офіційний візит до Республіки Словенія на запрошення Президента цієї країни. В програмі візиту зустріч Глави Української держави з Президентом Республіки Словенія Борутом Пахором, українсько-словенські переговори під головуванням Президентів України та Словенії, за результатами яких буде підписано низку двосторонніх документів. Крім цього Петро Порошенко проведе зустрічі з Прем’єр-міністром Республіки Словенія Міро Цераром та Головою Державних ....
10 листопада 2016 року з 10.00 години до 13.00 години в Шаргородському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Вінницької області буде працювати “пряма телефонна лінія” на тему “Пенсійне забезпечення” . Дзвінки приймаються за телефоном : 043-44-2-21-89 На запитання надасть відповідь начальник Шаргородського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Роздоба Т. Б. ....
На Шаргородщині вже стало гарною традицією віншувати тих, хто своєю творчістю, любов’ю до обраної професії запалюють та зігрівають серця інших. І саме тому, 4 листопадав приміщені Шаргородського районного Будинку культури привітання приймали ті, хто створює святковий настрій всім, від наймолодшого до найстаршого, хто відкриває кожній людині двері у світ прекрасного, прищеплюють любов до своєї землі. ....
31 жовтня 2016 року в Україні завершився процес призначення житлових субсидій на новий опалювальний період (2016-2017рр). Інформація про розмір субсидії, визначений на основі сукупного доходу кожного окремого домогосподарства та інформації про тарифи від надавачів послуг, буде відображена у листопадових платіжках за оплату комунальних послуг. В суспільстві ширилося багато міфів про програму житлових субсидій. Один з найпоширеніших – «клопоту з оформленням субсидії багато, а в ....
Багато років соціальні стандарти в Україні піднімалися дуже повільно і відставали від реальних темпів інфляції, що провокувало зубожіння населення. Це, у свою чергу, негативно впливало і на економіку через скорочення споживчого попиту. Аби подолати кризові явища в економіці, уряди провідних країн не скорочували, а навпаки,збільшували соціальні видатки аби відновити внутрішній попит. «В українських реаліях підвищення мінімальної зарплати матиме ще один позитивний ефект – виве ....