Урядом було виділено майже 46 млн грн на розвиток Нової української школи в області
Сьогодні, 10 липня, в прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА відбулась прес-конференція в.о. директора Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Володимира Буняка щодо підсумків 2017 – 2018 навчального року та впровадження на Вінниччині Нової української школи.
За словами посадовця, Урядом було виділено кошти в розмірі 45,8 млн грн для створення освітнього простору нової початкової школи на Вінниччині. «Розподіл коштів для успішного втілення та розвитку Нової української школи в області виглядає таким чином: 40% від зазначеної суми спрямовано на закупівлю дидактичних матеріалів, 40% буде призначено на забезпечення обладнання з урахуванням кількості учнів у навчальних закладах, 20% - на оснащення аудиторій комп’ютерною технікою», - зауважив Володимир Буняк.
Варто зазначити, що цьогоріч 1 вересня на Вінниччині очікують 18743 учнів перших класів, кількість яких налічуватиме 1079.
Також значна увага під час прес-конференції була приділена особливостям підготовки вчителів, які з нового навчального року працюватимуть з першокласниками. За словами Володимира Буняка, для проведення навчання освітян Урядом було виділено 17,2 млн. грн.
На сьогодні 1163 вчителя області, які цьогоріч працюватимуть з першими класами, вже пройшли навчання та отримали сертифікати КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти». Крім цього, для освоєння простору нової початкової школи, освітяни також пройшли електронну систему підготовки вчителя першого класу, яка надає можливість перевірити власні знання, ознайомитися з основними засадами та підходами до роботи Нової української школи. Згідно з підсумками навчання за електронною системою, вчителі отримали відповідні сертифікати, що засвідчують готовність до викладання за новою системою.
За словами Володимира Буняка, у серпні поточного року на базі КВНЗ «Вінницької академії неперервної освіти» буде організовано додаткову навчальну сесію для тих освітян, які працюватимуть з першокласниками, але з вагомих причин не змогли пройти відповідну підготовку вчасно.
Також посадовець поінформував присутніх про забезпечення навчально-виховного процесу з урахуванням інноваційних підходів, зазначивши, що вже цього тижня райони області отримають комплекти LEGO Play Box для перших класів. Загалом, методика LEGO «Шість цеглинок» надаватиме можливість для розвитку моторики рук, а також просторового і об’ємного мислення дітлахів.
Під час прес-конференції значна увага була приділена організації навчально-виховного процесу з урахуванням інформаційних технологій, проходження тестових завдань в електронному вигляді, моніторингу знань учнів у цифровому форматі.
Також в.о. директора Департаменту освіти і науки ОДА зазначив про ключові виклики, які на сьогодні постають перед освітньою системою. За словами посадовця, надання якісної освіти є одним із найбільш важливих завдань сьогодення. Зокрема, посадовець акцентував увагу на потребі підвищення якості підготовки за математичним напрямом. Зокрема, з 1 вересня поточного року на базі Вінницького національного технічного університету працюватиме «Подільський науково-технічний ліцей для обдарованої молоді». Новий заклад надаватиме можливість усім талановитим дітям області отримати якісні знання на конкурентних засадах. До ліцею зможуть потрапити учні 8 – 10-х класів, а з наступного навчального року – 11-х. Крім цього, у новоствореному закладі буде забезпечено утримання вихованців, включаючи 5-разове харчування та проживання.
Під час прес-конференції обговорили питання щодо формування системи опорних шкіл, на забезпечення та облаштування яких було виділено 18,1 млн. грн. За словами Володимира Буняка, на сьогодні в області вже діє 14 таких шкіл, а до кінця року буде створено ще 19.
Моніторинг підготовки учителів області має важливе значення не лише для успішної реалізації освітньої реформи, а й для підвищення якості знань учнів. Так, з 1 вересня поточного року буде створено незалежну установу, робота якої буде спрямована на моніторинг знань освітян. Також від початку навчального року буде оцінено підготовку вчителів у районах Вінниччини на базі Центру оцінювання якості освіти.
Сьогодні, в актовій залі райдержадміністрації відбулись урочисті заходи з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Щорічно в цей день, на території нашого краю та в усьому світі, вшановують мужніх та героїчних людей, які ціною свого власного життя врятували світ від ядерної катастрофи. Голова райдержадміністрації К.Кедик у своїй промові до присутніх шаргородчан, які безпосередньо брали участь у ліквідації наслідків вибуху на Чорнобильські ....
Уряд у середу ухвалив рішення про призначення директора центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями "Гармонія" у м. Вінниця Раїси Панасюк Уповноваженою Уряду з питань прав людей з інвалідністю. Відповідну пропозицію Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман висунув під час розгляду рішень Уряду та проектів законів, направлених на створення сприятливих умов для людей із обмеженими можливостями, на засіданні Кабінету Міністрів. ....
Шановні ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС! Чорнобильська катастрофа — найбільша екологічна катастрофа сучасності, яка трапилася о 00 год. 23 хв. 26 квітня 1986 року, коли вибухнув реактор 4- го енергоблоку Чорнобильської АЕС. Радіоактивного ураження зазнали близько 600 тис. осіб, насамперед ліквідатори катастрофи (пожежники, військові, фахівці, котрі гасили пожежу, дезактивували місцевість, споруджували захисний комплекс – Саркофаг та ін.). Ми низько вклоняємось ус ....
Для зручних подорожей залізницею під час новорічних та різдвяних свят Укрзалізниця вже призначила 22 додаткові поїзди на 167 рейсів у різних напрямках. Завдяки цьому компанія додатково запропонувала пасажирам понад 227 тис. місць у поїздах на пікові дати. Наразі на період з 23 грудня по 10 січня призначені додаткові поїзди: 1. № 191/192 Київ – Львів, відправлення з Києва 29, 30, 31 грудня, 2, 6, 8, 9, 10 січня, зворотно 29, 30 грудня та 1, 2, 7, 8, 9, 10 січня. 2. № 197/198 Киї ....
Сьогодні, 13 грудня поточного року, новопризначений голова районної державної адміністрації Катерина Кедик провела першуоперативну нараду з начальниками управлінь, відділів, структурних підрозділів районної державної адміністрації та керівниками територіальних органів з поточних питань щодо соціально-економічного та культурного розвитку району. К.Кедик окреслила своє бачення основних проблемних питань Шаргородського району, з якими зіткнулася протягом першого тижня роботи перебуваючи на п ....
У цьому переконалися ОСББ-учасники Урядової програми з енергоефективності, яких на сьогодні вже 593. При цьому, стрімке зростання попиту з боку ОСББ на програму відзначається у другій половині 2016 року. Якщо навесні цього року суми залучених на утеплення коштів становили 2-4 млн грн у місяць, то у вересні ОСББ використано вже 13 млн. грн, у листопаді – 14 млн. гривень. Відповідно в рази зросла і кількість ОСББ-учасників програми. Пояснення такої шаленої популярності «теплих& ....