Урядом було виділено майже 46 млн грн на розвиток Нової української школи в області
Сьогодні, 10 липня, в прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА відбулась прес-конференція в.о. директора Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Володимира Буняка щодо підсумків 2017 – 2018 навчального року та впровадження на Вінниччині Нової української школи.
За словами посадовця, Урядом було виділено кошти в розмірі 45,8 млн грн для створення освітнього простору нової початкової школи на Вінниччині. «Розподіл коштів для успішного втілення та розвитку Нової української школи в області виглядає таким чином: 40% від зазначеної суми спрямовано на закупівлю дидактичних матеріалів, 40% буде призначено на забезпечення обладнання з урахуванням кількості учнів у навчальних закладах, 20% - на оснащення аудиторій комп’ютерною технікою», - зауважив Володимир Буняк.
Варто зазначити, що цьогоріч 1 вересня на Вінниччині очікують 18743 учнів перших класів, кількість яких налічуватиме 1079.
Також значна увага під час прес-конференції була приділена особливостям підготовки вчителів, які з нового навчального року працюватимуть з першокласниками. За словами Володимира Буняка, для проведення навчання освітян Урядом було виділено 17,2 млн. грн.
На сьогодні 1163 вчителя області, які цьогоріч працюватимуть з першими класами, вже пройшли навчання та отримали сертифікати КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти». Крім цього, для освоєння простору нової початкової школи, освітяни також пройшли електронну систему підготовки вчителя першого класу, яка надає можливість перевірити власні знання, ознайомитися з основними засадами та підходами до роботи Нової української школи. Згідно з підсумками навчання за електронною системою, вчителі отримали відповідні сертифікати, що засвідчують готовність до викладання за новою системою.
За словами Володимира Буняка, у серпні поточного року на базі КВНЗ «Вінницької академії неперервної освіти» буде організовано додаткову навчальну сесію для тих освітян, які працюватимуть з першокласниками, але з вагомих причин не змогли пройти відповідну підготовку вчасно.
Також посадовець поінформував присутніх про забезпечення навчально-виховного процесу з урахуванням інноваційних підходів, зазначивши, що вже цього тижня райони області отримають комплекти LEGO Play Box для перших класів. Загалом, методика LEGO «Шість цеглинок» надаватиме можливість для розвитку моторики рук, а також просторового і об’ємного мислення дітлахів.
Під час прес-конференції значна увага була приділена організації навчально-виховного процесу з урахуванням інформаційних технологій, проходження тестових завдань в електронному вигляді, моніторингу знань учнів у цифровому форматі.
Також в.о. директора Департаменту освіти і науки ОДА зазначив про ключові виклики, які на сьогодні постають перед освітньою системою. За словами посадовця, надання якісної освіти є одним із найбільш важливих завдань сьогодення. Зокрема, посадовець акцентував увагу на потребі підвищення якості підготовки за математичним напрямом. Зокрема, з 1 вересня поточного року на базі Вінницького національного технічного університету працюватиме «Подільський науково-технічний ліцей для обдарованої молоді». Новий заклад надаватиме можливість усім талановитим дітям області отримати якісні знання на конкурентних засадах. До ліцею зможуть потрапити учні 8 – 10-х класів, а з наступного навчального року – 11-х. Крім цього, у новоствореному закладі буде забезпечено утримання вихованців, включаючи 5-разове харчування та проживання.
Під час прес-конференції обговорили питання щодо формування системи опорних шкіл, на забезпечення та облаштування яких було виділено 18,1 млн. грн. За словами Володимира Буняка, на сьогодні в області вже діє 14 таких шкіл, а до кінця року буде створено ще 19.
Моніторинг підготовки учителів області має важливе значення не лише для успішної реалізації освітньої реформи, а й для підвищення якості знань учнів. Так, з 1 вересня поточного року буде створено незалежну установу, робота якої буде спрямована на моніторинг знань освітян. Також від початку навчального року буде оцінено підготовку вчителів у районах Вінниччини на базі Центру оцінювання якості освіти.
31 січня 2017 року в приміщенні облдержадміністрації відбулось засідання колегії ОДА «Про підсумки соціально-економічного розвитку області за 2016 рік та основні завдання на 2017 рік» під головуванням Валерія Коровія. В засіданні взяли участь: члени колегії облдержадміністрації, керівники силових структур області, голови райдержадміністрацій, голови районних рад, міські голови міст обласного значення, керівники обласних департаментів, управлінь, установ та організацій, голови ....
Про це сьогодні на засіданні колегії облдержадміністрації повідомила Директор Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталя Заболотна. Вона інформувала «Про розгляд експертних пропозицій в межах проведення громадської експертизи діяльності облдержадміністрації у сфері національно-патріотичного виховання дітей та молоді». Посадовець довела до відома присутніх експертні пропозиції, які надійшли від Громадської ради при облдержадміністрації за р ....
Все більше нових ОСББ приєднується до Урядової програми з енергоефективності. Так, у січні 2017 року 25 ОСББ стали її учасниками та залучили на впровадження енергоефективних заходів у своїх будинках 1,6 млн. гривень. Це у 2,2 рази більше ніж за аналогічний період минулого року, коли лише 10 ОСББ використали на ці цілі близько 700 тис гривень. «Позитивна динаміка попиту ОСББ на програму чітко відображає, що користуватися Урядовою підтримкою при утепленні дійсно вигідно. Фінанс ....
Про зміни у законодавстві щодо державного нагляду в сфері господарської діяльності, які набули чинності з 1 січня поточного року, інформував сьогодні під час засідання колегії ОДА начальник Управління Держпраці у Вінницькій області Володимир Марунько. У своїй презентації посадовець звернув увагу на основні завдання, які постали перед працівниками Держпраці у зв’язку із набуттям чинності з 1 січня 2017 року законів: Закону України від 21 грудня 2016 року № 1801-VIII «Про Держа ....
Президент Петро Порошенко висловив задоволення тим, що динаміка україно-німецьких відносин на вищому рівні є дуже високою. «Сьогодні це десятий візит і наша десята зустріч з пані Канцлером. Символічно, що наша зустріч відбувається під час 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Німеччиною. Наголошую на тому, що за цей період наше партнерство досягло безпрецедентного рівня довіри», - сказав Петро Порошенко під час спільної з Федеральним канцлером Німеччини зуст ....
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у понеділок зустрівся з представниками Європейської мовної спілки для обговорення нагальних питань підготовки до пісенного конкурсу "Євробачення-2017". "Для нас є надзвичайно важливим проведення "Євробачення" в Україні. Ми почали достатньо предметно готуватися до конкурсу і надаємо цьому надзвичайно великого значення. Переконані, що він пройде на найвищому рівні, - наголосив Володимир Гройсман на початку зустрічі. - Ми ....