Урядом було виділено майже 46 млн грн на розвиток Нової української школи в області
Сьогодні, 10 липня, в прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА відбулась прес-конференція в.о. директора Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Володимира Буняка щодо підсумків 2017 – 2018 навчального року та впровадження на Вінниччині Нової української школи.
За словами посадовця, Урядом було виділено кошти в розмірі 45,8 млн грн для створення освітнього простору нової початкової школи на Вінниччині. «Розподіл коштів для успішного втілення та розвитку Нової української школи в області виглядає таким чином: 40% від зазначеної суми спрямовано на закупівлю дидактичних матеріалів, 40% буде призначено на забезпечення обладнання з урахуванням кількості учнів у навчальних закладах, 20% - на оснащення аудиторій комп’ютерною технікою», - зауважив Володимир Буняк.
Варто зазначити, що цьогоріч 1 вересня на Вінниччині очікують 18743 учнів перших класів, кількість яких налічуватиме 1079.
Також значна увага під час прес-конференції була приділена особливостям підготовки вчителів, які з нового навчального року працюватимуть з першокласниками. За словами Володимира Буняка, для проведення навчання освітян Урядом було виділено 17,2 млн. грн.
На сьогодні 1163 вчителя області, які цьогоріч працюватимуть з першими класами, вже пройшли навчання та отримали сертифікати КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти». Крім цього, для освоєння простору нової початкової школи, освітяни також пройшли електронну систему підготовки вчителя першого класу, яка надає можливість перевірити власні знання, ознайомитися з основними засадами та підходами до роботи Нової української школи. Згідно з підсумками навчання за електронною системою, вчителі отримали відповідні сертифікати, що засвідчують готовність до викладання за новою системою.
За словами Володимира Буняка, у серпні поточного року на базі КВНЗ «Вінницької академії неперервної освіти» буде організовано додаткову навчальну сесію для тих освітян, які працюватимуть з першокласниками, але з вагомих причин не змогли пройти відповідну підготовку вчасно.
Також посадовець поінформував присутніх про забезпечення навчально-виховного процесу з урахуванням інноваційних підходів, зазначивши, що вже цього тижня райони області отримають комплекти LEGO Play Box для перших класів. Загалом, методика LEGO «Шість цеглинок» надаватиме можливість для розвитку моторики рук, а також просторового і об’ємного мислення дітлахів.
Під час прес-конференції значна увага була приділена організації навчально-виховного процесу з урахуванням інформаційних технологій, проходження тестових завдань в електронному вигляді, моніторингу знань учнів у цифровому форматі.
Також в.о. директора Департаменту освіти і науки ОДА зазначив про ключові виклики, які на сьогодні постають перед освітньою системою. За словами посадовця, надання якісної освіти є одним із найбільш важливих завдань сьогодення. Зокрема, посадовець акцентував увагу на потребі підвищення якості підготовки за математичним напрямом. Зокрема, з 1 вересня поточного року на базі Вінницького національного технічного університету працюватиме «Подільський науково-технічний ліцей для обдарованої молоді». Новий заклад надаватиме можливість усім талановитим дітям області отримати якісні знання на конкурентних засадах. До ліцею зможуть потрапити учні 8 – 10-х класів, а з наступного навчального року – 11-х. Крім цього, у новоствореному закладі буде забезпечено утримання вихованців, включаючи 5-разове харчування та проживання.
Під час прес-конференції обговорили питання щодо формування системи опорних шкіл, на забезпечення та облаштування яких було виділено 18,1 млн. грн. За словами Володимира Буняка, на сьогодні в області вже діє 14 таких шкіл, а до кінця року буде створено ще 19.
Моніторинг підготовки учителів області має важливе значення не лише для успішної реалізації освітньої реформи, а й для підвищення якості знань учнів. Так, з 1 вересня поточного року буде створено незалежну установу, робота якої буде спрямована на моніторинг знань освітян. Також від початку навчального року буде оцінено підготовку вчителів у районах Вінниччини на базі Центру оцінювання якості освіти.
Такої домовленості досягнуто в ході офіційного візиту делегації Вінницької області на чолі з головою обласної державної адміністрації Валерієм Коровієм до Ліберецького краю Чеської Республіки. Такої домовленості досягнуто в ході офіційного візиту делегації Вінницької області на чолі з головою обласної державної адміністрації Валерієм Коровієм до Ліберецького краю Чеської Республіки. Про деталі поїздки та реалізацію перших домовленостей між регіонами-партнерами керівник області інформу ....
Урядова програма "Доступні ліки" розпочала роботу у кожній області країни, і Уряд продовжить вдосконалювати систему, щоб охопити все більшу кількість українців та забезпечити ширший доступ громадян до безкоштовних ліків. Про це зазначив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, спілкуючись із журналістами у Харкові. "3 1 квітня ми розпочали програму безкоштовних ліків для українців. Очевидним є факт, що програма почала працювати і люди отримують доступ ....
Про це, а також про результати роботи Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації за 2016 рік, на щопонеділковій нараді голови ОДА з керівниками Департаментів та служб області, поінформувала директор Департаменту Світлана Василюк. Серед основних завдань, які стоять перед структурним підрозділом є здійснення в області інформаційної кампанії з роз’яснення основних положень регіональної та державної політики в цілому. Як повідом ....
В непростий для нашої країни час особлива увага приділяється оздоровленню учасників АТО, які були призвані на військову службу та після виконання своєї місії повернулися на робочі місця. У 2016 році санаторно-курортними закладами України на базі своїх оздоровниць відкрито відділення медико-психологічної реабілітації для постраждалих учасників АТО. За рахунок коштів Фонду здійснюється забезпечення путівками до цих реабілітаційних відділень лише тих осіб, які відповідно до законодавств ....
За інформацією Головного управління статистики у Вінницькій області, у березні 2017р., порівняно з попереднім місяцем та березнем 2016р., індекс промислової продукції становив 105,9% та 116,3%, відповідно. У січні–березні 2017р. спостерігається зростання промислового виробництва проти відповідного періоду попереднього року на 17,9%. За темпами виробництва область серед регіонів України посідає 2 місце. У добувній промисловості і розробленні кар’єрів порівняно з січнем ....
Програма «Доступні ліки» стартувала 1 квітня 2017 року і діє уже майже місяць. Більшість регіонів України, в тому числі Вінницька область, вже мають укладені договори з аптечними мережами, у яких уже можна отримати ліки безкоштовно або з невеликою доплатою. Як зазначають у Департаменті охорони здоров’я Вінницької ОДА, «Доступні ліки» є прикладом децентралізації у сфері охорони здоров’я. У районах Вінницької області триває потужна кампанія з налаг ....