Урядом було виділено майже 46 млн грн на розвиток Нової української школи в області
Сьогодні, 10 липня, в прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА відбулась прес-конференція в.о. директора Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Володимира Буняка щодо підсумків 2017 – 2018 навчального року та впровадження на Вінниччині Нової української школи.
За словами посадовця, Урядом було виділено кошти в розмірі 45,8 млн грн для створення освітнього простору нової початкової школи на Вінниччині. «Розподіл коштів для успішного втілення та розвитку Нової української школи в області виглядає таким чином: 40% від зазначеної суми спрямовано на закупівлю дидактичних матеріалів, 40% буде призначено на забезпечення обладнання з урахуванням кількості учнів у навчальних закладах, 20% - на оснащення аудиторій комп’ютерною технікою», - зауважив Володимир Буняк.
Варто зазначити, що цьогоріч 1 вересня на Вінниччині очікують 18743 учнів перших класів, кількість яких налічуватиме 1079.
Також значна увага під час прес-конференції була приділена особливостям підготовки вчителів, які з нового навчального року працюватимуть з першокласниками. За словами Володимира Буняка, для проведення навчання освітян Урядом було виділено 17,2 млн. грн.
На сьогодні 1163 вчителя області, які цьогоріч працюватимуть з першими класами, вже пройшли навчання та отримали сертифікати КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти». Крім цього, для освоєння простору нової початкової школи, освітяни також пройшли електронну систему підготовки вчителя першого класу, яка надає можливість перевірити власні знання, ознайомитися з основними засадами та підходами до роботи Нової української школи. Згідно з підсумками навчання за електронною системою, вчителі отримали відповідні сертифікати, що засвідчують готовність до викладання за новою системою.
За словами Володимира Буняка, у серпні поточного року на базі КВНЗ «Вінницької академії неперервної освіти» буде організовано додаткову навчальну сесію для тих освітян, які працюватимуть з першокласниками, але з вагомих причин не змогли пройти відповідну підготовку вчасно.
Також посадовець поінформував присутніх про забезпечення навчально-виховного процесу з урахуванням інноваційних підходів, зазначивши, що вже цього тижня райони області отримають комплекти LEGO Play Box для перших класів. Загалом, методика LEGO «Шість цеглинок» надаватиме можливість для розвитку моторики рук, а також просторового і об’ємного мислення дітлахів.
Під час прес-конференції значна увага була приділена організації навчально-виховного процесу з урахуванням інформаційних технологій, проходження тестових завдань в електронному вигляді, моніторингу знань учнів у цифровому форматі.
Також в.о. директора Департаменту освіти і науки ОДА зазначив про ключові виклики, які на сьогодні постають перед освітньою системою. За словами посадовця, надання якісної освіти є одним із найбільш важливих завдань сьогодення. Зокрема, посадовець акцентував увагу на потребі підвищення якості підготовки за математичним напрямом. Зокрема, з 1 вересня поточного року на базі Вінницького національного технічного університету працюватиме «Подільський науково-технічний ліцей для обдарованої молоді». Новий заклад надаватиме можливість усім талановитим дітям області отримати якісні знання на конкурентних засадах. До ліцею зможуть потрапити учні 8 – 10-х класів, а з наступного навчального року – 11-х. Крім цього, у новоствореному закладі буде забезпечено утримання вихованців, включаючи 5-разове харчування та проживання.
Під час прес-конференції обговорили питання щодо формування системи опорних шкіл, на забезпечення та облаштування яких було виділено 18,1 млн. грн. За словами Володимира Буняка, на сьогодні в області вже діє 14 таких шкіл, а до кінця року буде створено ще 19.
Моніторинг підготовки учителів області має важливе значення не лише для успішної реалізації освітньої реформи, а й для підвищення якості знань учнів. Так, з 1 вересня поточного року буде створено незалежну установу, робота якої буде спрямована на моніторинг знань освітян. Також від початку навчального року буде оцінено підготовку вчителів у районах Вінниччини на базі Центру оцінювання якості освіти.
Останнім часом до управління агропромислового розвитку Шаргородської райдержадміністрації поступає багато скарг від жителів району і в т. ч. м. Шаргород щодо спалювання рослинних решток на присадибних ділянках. Від спалювання картоплиння і бур’янів, як наслідок,задимлення населених пунктів, особливо в вечірній період часу (з 18.00 год) коли атмосферний тиск падає і дим стелиться над землею, страждають в першу чергу алергетики, люди, які хворіють на серцево-судинні ....
На виконання Указу Президента України «Про заходи щодо забезпечення захисту прав та законних інтересів дітей» та з метою проведення роботи щодо соціального захисту дітей вразливих категорій, що проживають на території району, 03 вересня поточного року о 11.00 в залі засідань райдержадміністрації відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини. Роботу комісії очолив перший заступник голови райдержадміністрації, заступник голови комісії Ю.Щур. В ....
Розвиток дитини – від дошкільної освіти до вищого навчального закладу – має стати пріоритетом всіх рівнів влади, передусім місцевої. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. «Треба дати дітям все найкраще, аби вони були успішними і конкурентними. Для нас пріоритет – розвиток дитини. І це комплекс дій – від підтримки освітян і завершуючи створенням середовища для доступності і рівності освіти в цілому по Україні». ....
Кооперативний рух є одним із пріоритетних напрямків регіонального розвитку Вінниччини, - так вважають експерти Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за сприяння Програми «U-LEAD з Європою». Протягом літа для представників об’єднаних територіальних громад області Центром та Програмою було організовано кілька виїзних навчальних сесій з питань кооперації, а нещодавно у м. Вінниці відбувся тренінг на тему: «Бізнес-плану ....
1 вересня поточного року, у всіх навчальних закладах Шаргородщини розпочався новий 2018-2019 навчальний рік, який знаменує відкриття новітньої, осяйної дороги – дороги до знань, до нових звершень. Перше вересня – це день, який завжди буде світлим і радісним, найбільш очікуваним святом не лише для тих, хто вперше переступить поріг школи, а і для тих, хто знову сяде за парту та зробить черговий крок по довгій, але такій цікавій, повній відкриттів та досягнень, шкіль ....
Телеканал ІТА «ВІТА»:У переддень першого вересня у Зведенівці Шаргородського району урочисто відкрили нову школу ....