Відбулась колегія відділу освіти райдержадміністрації та нарада керівників освітніх установ

22 листопада поточного року в залі засідань райдержадміністрації відбулась колегія відділу освіти райдержадміністрації  та нарада керівників освітніх установ району.

На колегії відділу освіти обговорювались наступні  питання:

1. Про стан роботи відділу освіти та закладів освіти району із зверненнями громадян та з питань виконання Закону України «Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія)  у 2016 році.

2. Про підсумки проведення моніторингу з питань виконання Концепції національно-патріотичного виховання школярів.

3. Про стан виконання Плану заходів щодо розвитку психологічної служби системи освіти Шаргородського району на період до 2017 року.

 

По першому питанні порядку денного доповідала методист Шаргородського РМК Мельник В.Я.

В своєму виступі вона зазначила,  що з метою підвищення ефективності роботи у відділі освіти спільно з навчальними закладами освіти додатково здійснено комплекс заходів організаційного та інформаційно-аналітичного характеру: затверджені заходи щодо організації зазначеної роботи, складений графік особистого прийому громадян.  Наголосивши, що особистий прийом громадян у відділі освіти проводиться відповідно до графіка начальником та головними спеціалістами відділу освіти. Досліджуються та вирішуються підняті питання в заявах, скаргах, надаються вичерпні відповіді та пояснення. Забезпечено постійне функціонування «телефону довіри». Інформація, що надходить у телефонному режимі перевіряється, опрацьовується, надається можлива допомога у вирішенні питань.

Звернула увагу на те, що відділом освіти також щоквартально здійснюється  детальний аналіз звернень громадян.

Співдоповідач, директор Слободо-Шаргородської СЗШ І-ІІІ ступенів Стратій Г.П., поділився з колегами щодо стану проведеної роботи з даного питання свого навчального закладу.

2. Про підсумки проведення моніторингу з питань виконання Концепції національно-патріотичного виховання школярів. По даному питанню доповідала головний спеціаліст відділу освіти райдержадміністрації  Сандул С.М.. 

У виступі вона зазначила, що відділом освіти, навчально-виховними закладами району проведена відповідна робота по виконанню Концепції національно-патріотичного виховання  та інших заходів з військово-патріотичного виховання, морального виховання школярів.

В ході  перевірок було встановлено, що  в більшості  шкіл району здійснюється належний контроль з боку адміністрації школи за  організацією  військово-патріотичного виховання школярів  у відповідності з Концепцією військово-патріотичного виховання. Система контролю за виховною діяльністю НВЗ синхронізована в перспективному плані роботи школи в розділі «Контроль  за організацією виховної роботи», річному плані роботи школи та в планах роботи класних керівників та  класоводів.

У відповідності з перспективними планами роботи адміністраціями шкіл видаються аналітичні накази за наслідками здійснення всіх видів внутрішньошкільного  контролю за організацією виховної роботи, питання реалізації Концепції національно-патріотичного виховання виноситься на розгляд педрад. Зупинилась  на позитивних здобутках окремих навчальних закладів з даного питання.

Відзначила окремі навчальні заклади району, які презентували наш район на обласних та Всеукраїнських заходах з національно-патріотичної тематики.

Співдоповідач заступник директора з виховної роботи  Рахнівсько-Лісової СЗШ І-ІІІ ступенів №1 - Філіпішина І.І. поділилась досвідом роботи  свого навчального закладу щодо  виконання Концепції національно-патріотичного виховання.

3. Про стан виконання Плану заходів щодо розвитку психологічної служби системи освіти Шаргородського району на період до 2017 року, доповідала  завідувач Шаргородською ПМПК Куцолапська А.М.

Під час свого виступу вона повідомила, що відділ освіти постійно та цілеспрямовано працював над питанням розвитку психологічної служби району, приведення її у відповідність до нормативно-правової бази та підвищення ефективності роботи.

Починаючи з 2004 р. по 2016 р. посади працівників психологічної служби поступово введено в 23 школах району (39,3 % забезпечення).

На сьогоднішній день виконано ряд завдань та доручень з реалізації проблем організаційного забезпечення діяльності психологічної служби, яка  спрямовується на забезпечення, захист прав і свобод дітей, створення умов комфортного освітнього середовища. Тому за такого підходу приділяється велика увага питанню формування професійної компетенції спеціалістів, готовності не лише до виконання функціональних обов’язків, а й надання системи послуг, які потребують всі учасники навчально-виховного процесу – учні, батьки, педагоги, представники громади.

 

На нараді керівників розглядались наступні питання:

- Про стан забезпечення закладів освіти району підручниками та навчальною літературою на 2016-17 н.р.  Дане питання висвітлювала методист Шаргородського районного методичного кабінету Янчиківська Н.Д.

Під час свого виступу вона зазначила, що у 2016-2017 н.р. за новими підручниками та програмами навчаються учні 8 класу.

Протягом вересня-жовтня район отримав 12197 примірників, що становить 100%.

Для повного забезпечення підручниками учнів 4 та 7 класів район отримав освітню субвенцію в сумі 112600 грн.

Для закупівлі підручників було укладено договори з 4 видавництвами: «Освіта», «Гімназія», «Грамота», «Генеза». Разом замовлено 4517 примірників.

- Питання щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та районних олімпіад для учнів початкових класів в 2016‒2017 н.р. - ознайомила завідуюча Шаргородським районним методичним кабінетом Гуменюк В.А., яка у своєму виступі зупинилась на меті та завданні з проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2016-2017 навчальному році на території Шаргородського району. Також наголосила, що всі олімпіади розпочинаються о 10 годині 00 хвилин і тривають 3-4 години залежно від специфіки предмету.

- Умови проведення районного конкурсу «Учитель року - 2017».  висвітлила завідуюча Шаргородським РМК  Гуменюк В.А.

Під час свого виступу зазначила, що відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації  від 24.10.2016 року № 261–к «Про проведення Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017» та з метою виявлення  і підтримки творчої праці вчителів, підвищення їх професійної компетентності, популяризації педагогічних здобутків у 2016-2017 навчальному році Всеукраїнський конкурс «Учитель року» проходить у таких номінаціях: «Біологія», «Інформатика», «Музичне мистецтво», «Початкова освіта».

Перший (районний) тур Конкурсу буде проводитись 8-9 грудня 2016 року. РМК забезпечує організаційний, науково-методичний та фінансовий супровід проведення районного туру Конкурсу з відповідних номінацій та надає методичну допомогу переможцям Першого туру конкурсу, які братимуть участь у Другому (обласному) турі Конкурсу в січні-лютому 2017 року.

Звернула увагу керівників загальноосвітніх навчальних закладів на необхідності проведення відповідної роз’яснювальної роботи в педколективах щодо участі педагогів у Конкурсі фахової майстерності, своєчасному поданні заявок на участь у ньому бажаючих працівників, наданні методичної допомоги бажаючим брати участь в конкурсі.

- Про особливості проведення ЗНО-2017, доводила до відома присутніх завідуюча Шаргородським РМК  Гуменюк В.А.

Під час виступу вона зазначила, що з часу введення ЗНО до програм вносяться удосконалення з метою пристосувати тексти екзаменів до постійно змінюваної програми освіти. Саме за причиною цього актуальним є питання про особливості здачі ЗНО в 2017 році. 

Перш за все зупинилась на змінах, які торкнулись специфіки зовнішнього оцінювання та часу дії сертифікату та участі у ЗНО випускників 9-го класу, які мають в планах подальший вступ до навчальних закладів середнього рівня.

Довела до відома присутніх, що зовнішнє незалежне оцінювання 2017 року відбудеться з 23 травня до 15 липня 2017 року та обов’язкові предмети для здачі ЗНО: українська мова, англійська мова, історія України або математика.

Тест ЗНО з української мови та літератури є обов’язковим для всіх абітурієнтів.

До уваги відвідувачів сайту! Наш сайт оновився і відтепер знаходиться за адресою http://sharrda.gov.ua/ ....

Уже традиційним стало проведення на Шаргородщині районного фестивалю народної творчості «Різдвяне мереживо». Ось і сьогодні, 11 січня 2019 року, до районного Будинку культури прибули делегації територіальних громад району, щоб знову великою шаргородською родиною поколядувати та защедрувати. У районному святковому заході взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Щур, голова районної ради Михайло Попов, депутат обласної Ради Вадим Соля ....

Сьогодні, 11.01.2019 р., у Громадській організації «Родина Кольпінга» м. Шаргород ранок розпочався з приємних моментів: діти - вихованці ІРЦ виготовляли святкову стрічку, надували повітряні кульки і чекали на гостей, а згодом з хлібом - сіллю зустрічали шанованих гостей із м. Чернівці: секретаря ГО «Справа Кольпінга в Україні» Василя Савку, молодіжного референта ГО «Справа Кольпінга в Україні» Галину Єрьоміну та проектного референта ГО Ігоря Гуц ....

10.01.2019 року в приміщенні Шаргородської районної філії Вінницького обласного центру зайнятості – відбувся інформаційний семінар для роботодавців на тему: «Затвердження Змін до Порядку надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян , що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню» Перед присутніми виступила директор Шаргородської філії – Ніна Кушнір, яка ознайомила присутніх з ситу ....

На території України, а також у інших країнах продовжує бути напруженою ситуація щодо захворювання свиней африканською чумою. Уже майже в усіх областях навколо Вінницької області були зареєстровані випадки захворювання свиней африканською чумоюпочинаючи із 2012 року. У зв’язку з різким ускладненням епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней на території України виникла реальна загроза розповсюдження збудника по всій території держави, де на протязі 2017 року з ....

Зростання економіки цього року має скласти не менше 3%, і це зростання буде реінвестоване в програми розвитку освіти, медицини, проекти енергоефективності, розбудови інфраструктури. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час першого в цьому році засідання Уряду. Глава Уряду наголосив, що минулий, 2018 рік, Україна пройшла достойно, сформовані рекордні за останні роки резерви, а пріоритети на 2019 рік залишаються незмінними. «Пріоритет – ....

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762