Проведено нараду з головами територіальних громад району, керівниками сільськогосподарських підприємств
Сьогодні, 10 жовтня 2018 року, в районній державній адміністрації відбулася нарада з головами територіальних громад району,керівниками сільськогосподарських підприємств та організації всіх форм власності.
Відкрила та провела нараду голова районної державної адміністрації К.Кедик. В роботі наради взяли участь начальник Жмеринської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби у Вінницькій області О.Кузевич, керівництво районної ради, керівники окремих управлінь, відділів структурних підрозділів районної державної адміністрації, територіальних органів, установ та організацій району.
Основна увага була приділена питанню легалізації зайнятості населення та сплаті податків. З Даного питання доповідала начальник Жмеринської об’єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Вінницькій області О.Кузевич. 5 вересня поточного року Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження "Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення", згідно якого з 5 жовтня розпочалися перевірки усіх роботодавців. Тих, хто офіційно не оформив співробітника або платить заробітну плату у конверті, будуть штрафувати, а це 111 тис.грн. за одного неоформленого працівника. Безумовно, істотні штрафи за неофіційне працевлаштування і "чорні" зарплати мають стати стримувальним фактором тінізації трудового ринку. Активізація перевірок змусить роботодавців платити своїм працівникам легальну зарплату, що призведе до поповнення бюджету та загального розвитку економіки країни.
«Податки мають платити всі, хто працює на землі. І якщо великі сільськогосподарські підприємства більш-менш регулярно сплачують податки, підтримують соціальну сферу району і села, цього не скажеш про одноосібників, переважна більшість яких навіть не подають декларації, а отже, і не сплачують жодної копійки до місцевого бюджету» – зазначила О.Кузевич.
В обговоренні даного питання взяв участь начальник Шаргородського об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області О.Мельник, який повідомив, що згідно статистичних даних, чисельність зайнятого населення станом на 1 жовтня 2018 року становить 5,6 тис.чол., а чисельність пенсіонерів, що отримують пенсію –16,7 тис.чол. Тобто, питома вага пенсіонерів до зайнятого населення становить 298%. Середній розмір пенсійної виплати по району –1 832,20 грн.
Всі роботодавці мають сплачувати страхові внески за своїх працівників, щоб люди змогли потім отримувати пенсії.
Заступник начальника управління соціального захисту населення районної державної адміністрації А.Мазур зазначила, що для оперативного вирішення проблем з питань легалізації трудових відносин та виплати заробітної плати, створено районну робочу групу з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та реалізації державної політики у сфері зайнятості населення.
Починаючи з травня місяця поточного року даною групою проводились рейди-дослідження щодо легалізації тіньової зайнятості населення і попередження випадків використання найманої праці без оформлення трудових відносин на території району. Всього було обстежено 377 юридичних, фізичних осіб-підприємців та осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без її реєстрації. Було виявлено 117 випадків щодо не оформлення трудових відносин з найманими працівниками та 32 випадки здійснення підприємницької діяльності без її реєстрації. І як результат,станом на сьогоднішній день, із 149 виявлених випадків не оформлення трудових відносин та підприємницької діяльності, уже майже 100 осіб, а це 67%, є оформленими і здійснюють свою діяльність відповідно чинного законодавства про працю.
Про розмір орендної плати за землі запасу державної власності сільськогосподарського призначення інформував присутніх начальник відділу у Шаргородському районі ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області В.Голоднюк.
Орендна плата за землю є однією із найбільш бюджетоутворюючих статей дохідної частини сільських рад, тому з боку органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування здійснюються заходи щодо контролю за сплатою орендної плати, а також внесення змін до договорів оренди землі в частині її збільшення. Так, станом на 01.10.2018 року середній розмір річної орендної плати по району становить 1 200 грн./га (десять років назад, тобто у 2008 році він сягавлише80-90грн./га).
Орендна плата по всіх договорах оренди становить більше 4,5 млн.грн.
Начальник управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації І. Дрибущак зупинився на питанні стану розрахунків за оренду земельних паїв та підвів підсумки збирання ранньої групи зернових сільськогосподарськими підприємствами району.
Станом на 09.10.2018 року по Шаргородському району загальна кількість укладених договорів становить 23 258, а загальна вартість орендованих земель – 1 139 905 тис.грн. Сума фактичної виплати орендної плати 100 861,59 тис.грн., що становить 137%.
Цьогорічні погодні умови внесли свої корективи щодо вчасності збирання врожаю та вплинули на відповідну якість зерна. Валовий збір зернових ранньої групи сільськогосподарськими підприємствами району склав 92,2 тис. тонн, урожайність – 48,8 ц/га (по області 49,5 ц/га).
Вичерпавши весь порядок денний, голова районної державної адміністрації К.Кедик зазначила, що питання легалізації тіньової зайнятості населення та сплати податків неодноразово піднімалися на засіданнях колегії районної державної адміністрації та нарадах. Але тепер, коли в країні розпочався новий етап боротьби із нечесними роботодавцями, є надія, що і наші підприємці зрозуміють важливість даного питання та з відповідальністю віднесуться до нього.
І ми вже бачимо деякі результати: з початку жовтня місяця в районі уже зареєструвалось 65 фізичних осіб-підприємців, а припинило свою діяльність лише 6 осіб. Це говорить про те, що наші громадяни все ж таки почали дослуховуються до вимог чинного законодавства і працювати виключно в правовому полі.Тобто, методом посилення перевірок і контролю можна отримати бажані результати, які суттєво зможуть вплинути на екнономіку району.
12 травня 2016 року в рамках соціальної програми Голови Благодійного Фонду Порошенка, дружини Президента України Марини Порошенко та за підтримки Департаменту освіти і науки облдержадміністрації в Культурному центрі «Галерея ХХІ» розпочав роботу перший із серії тренінгів з питань інклюзії, у якому беруть участь близько 40 працівників освіти Вінницької області. «Мета тренінгу – щоб уже цього року сотні особливих дітей мали можливість навчатися в інклюзивних к ....
Сьогодні 12 травня 2016 року в актовій залі райдержадміністрації відбулася 5 чергова сесія Шаргородської районної ради 7-го скликання. Сесію провів голова районної ради М.Попов. В роботі сесії взяли участь: депутати Вінницької обласної ради В.Соляник і Д.Копера, перший заступник голови райдержадміністрації В.Роздоба та керівник апарату райдержадміністрації Т.Павлишена. На засідання сесії районної ради були запрошені та взяли участь: депутати районної ради, начальники упра ....
Ім’я Анатолія Нагребецького відоме, мабуть, кожному жителю нашого району. Він є активним дописувачем «Шаргородщини», де публікує статті краєзнавчого змісту. Крім цього, в історико-дослідницькому доробку Анатолія Никифоровича є 17 книг про події, що відбувалися на теренах Шаргородщини та в окремих населених пунктах нашого району. Нещодавно в Конатківському сільському Будинку культури відбулася презентація чергової книги «Конатківці – єдине село на планеті ....
На Вінниччині з початку запровадження ініціативи про забезпечення землею із заявами на отримання ділянок звернулись 6712 учасників антитерористичної операції. На сьогодні військові отримали дозволи на розробку проектів землеустрою для відведення 5821 земельних ділянок. Їх загальна площа становить 6049,74 гектарів. Інші звернення знаходяться на стадії розгляду. Найбільші земельні площі – 5810,59 га (3696 ділянок) – учасники АТО отримають для ведення особистого селянського госп ....
Для участі в тестуванні з цього навчального предмета зареєструвалося 236 осіб. Для випускників загальноосвітніх закладів 2016 року результат зовнішнього оцінювання з математики може бути зарахований як оцінка за державну підсумкову атестацію (за бажанням випускника). Цього дня працював один пункт проведення ППЗНО №48 ― «Шаргородська районна гімназія». Деньдругого тестування можна оцінити як якісноорганізований, без суттєвихпорушень з боку персоналу, якийзабезпечувавпроведення ....
Процес перейменування вулиць в рамках декомунізації в нашому місті торкнувся і податкової сфери. У реєстраційному посвідченні реєстратора розрахункових операцій (РРО) зазначена юридична адреса розташування господарської одиниці – магазину або кіоску. Слід пам’ятати, що РРО може застосовуватись тільки в тій господарській одиниці, яка зазначена в реєстраційному посвідченні. У разі зміни даних, суб'єкт господарювання подає до органу ДФС за місцем реєстрації реєстратора ....