Проведено нараду з головами територіальних громад району, керівниками сільськогосподарських підприємств
Сьогодні, 10 жовтня 2018 року, в районній державній адміністрації відбулася нарада з головами територіальних громад району,керівниками сільськогосподарських підприємств та організації всіх форм власності.
Відкрила та провела нараду голова районної державної адміністрації К.Кедик. В роботі наради взяли участь начальник Жмеринської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби у Вінницькій області О.Кузевич, керівництво районної ради, керівники окремих управлінь, відділів структурних підрозділів районної державної адміністрації, територіальних органів, установ та організацій району.
Основна увага була приділена питанню легалізації зайнятості населення та сплаті податків. З Даного питання доповідала начальник Жмеринської об’єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Вінницькій області О.Кузевич. 5 вересня поточного року Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження "Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення", згідно якого з 5 жовтня розпочалися перевірки усіх роботодавців. Тих, хто офіційно не оформив співробітника або платить заробітну плату у конверті, будуть штрафувати, а це 111 тис.грн. за одного неоформленого працівника. Безумовно, істотні штрафи за неофіційне працевлаштування і "чорні" зарплати мають стати стримувальним фактором тінізації трудового ринку. Активізація перевірок змусить роботодавців платити своїм працівникам легальну зарплату, що призведе до поповнення бюджету та загального розвитку економіки країни.
«Податки мають платити всі, хто працює на землі. І якщо великі сільськогосподарські підприємства більш-менш регулярно сплачують податки, підтримують соціальну сферу району і села, цього не скажеш про одноосібників, переважна більшість яких навіть не подають декларації, а отже, і не сплачують жодної копійки до місцевого бюджету» – зазначила О.Кузевич.
В обговоренні даного питання взяв участь начальник Шаргородського об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області О.Мельник, який повідомив, що згідно статистичних даних, чисельність зайнятого населення станом на 1 жовтня 2018 року становить 5,6 тис.чол., а чисельність пенсіонерів, що отримують пенсію –16,7 тис.чол. Тобто, питома вага пенсіонерів до зайнятого населення становить 298%. Середній розмір пенсійної виплати по району –1 832,20 грн.
Всі роботодавці мають сплачувати страхові внески за своїх працівників, щоб люди змогли потім отримувати пенсії.
Заступник начальника управління соціального захисту населення районної державної адміністрації А.Мазур зазначила, що для оперативного вирішення проблем з питань легалізації трудових відносин та виплати заробітної плати, створено районну робочу групу з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та реалізації державної політики у сфері зайнятості населення.
Починаючи з травня місяця поточного року даною групою проводились рейди-дослідження щодо легалізації тіньової зайнятості населення і попередження випадків використання найманої праці без оформлення трудових відносин на території району. Всього було обстежено 377 юридичних, фізичних осіб-підприємців та осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без її реєстрації. Було виявлено 117 випадків щодо не оформлення трудових відносин з найманими працівниками та 32 випадки здійснення підприємницької діяльності без її реєстрації. І як результат,станом на сьогоднішній день, із 149 виявлених випадків не оформлення трудових відносин та підприємницької діяльності, уже майже 100 осіб, а це 67%, є оформленими і здійснюють свою діяльність відповідно чинного законодавства про працю.
Про розмір орендної плати за землі запасу державної власності сільськогосподарського призначення інформував присутніх начальник відділу у Шаргородському районі ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області В.Голоднюк.
Орендна плата за землю є однією із найбільш бюджетоутворюючих статей дохідної частини сільських рад, тому з боку органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування здійснюються заходи щодо контролю за сплатою орендної плати, а також внесення змін до договорів оренди землі в частині її збільшення. Так, станом на 01.10.2018 року середній розмір річної орендної плати по району становить 1 200 грн./га (десять років назад, тобто у 2008 році він сягавлише80-90грн./га).
Орендна плата по всіх договорах оренди становить більше 4,5 млн.грн.
Начальник управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації І. Дрибущак зупинився на питанні стану розрахунків за оренду земельних паїв та підвів підсумки збирання ранньої групи зернових сільськогосподарськими підприємствами району.
Станом на 09.10.2018 року по Шаргородському району загальна кількість укладених договорів становить 23 258, а загальна вартість орендованих земель – 1 139 905 тис.грн. Сума фактичної виплати орендної плати 100 861,59 тис.грн., що становить 137%.
Цьогорічні погодні умови внесли свої корективи щодо вчасності збирання врожаю та вплинули на відповідну якість зерна. Валовий збір зернових ранньої групи сільськогосподарськими підприємствами району склав 92,2 тис. тонн, урожайність – 48,8 ц/га (по області 49,5 ц/га).
Вичерпавши весь порядок денний, голова районної державної адміністрації К.Кедик зазначила, що питання легалізації тіньової зайнятості населення та сплати податків неодноразово піднімалися на засіданнях колегії районної державної адміністрації та нарадах. Але тепер, коли в країні розпочався новий етап боротьби із нечесними роботодавцями, є надія, що і наші підприємці зрозуміють важливість даного питання та з відповідальністю віднесуться до нього.
І ми вже бачимо деякі результати: з початку жовтня місяця в районі уже зареєструвалось 65 фізичних осіб-підприємців, а припинило свою діяльність лише 6 осіб. Це говорить про те, що наші громадяни все ж таки почали дослуховуються до вимог чинного законодавства і працювати виключно в правовому полі.Тобто, методом посилення перевірок і контролю можна отримати бажані результати, які суттєво зможуть вплинути на екнономіку району.
Ось уже як на протязі другого тижня працює друга табірна зміна в ДОК ім.В.Загурного, яка розпочала свою роботу з 16.07.2017 року і працюватиме до 05.08.2017 року. На протязі двох табірних змін заплановано оздоровити учнівську молодь - школярів Шаргородщини, у кількості 312 дітей, віком від семи до шістнадцяти років. На даний час, в 2-ій табірній зміні оздоровлюється 153 дитини, з числа пільгових категорій, за кошти районного бюджету, зокрема: - 21 дитина учасників АТО; ....
Президент Петро Порошенко та Президент Білорусі Олександр Лукашенко обговорили весь спектр актуальних питань взаємодії між двома державами на двосторонньому рівні та у багатосторонніх форматах. «У нас дуже багато спільних інтересів, дуже багато спільних проектів. І наша співпраця є надзвичайно ефективною, корисною і взаємовигідною», - наголосив Глава Української держави. За його словами, очільники України та Білорусі мають політичну волю і наполегливе прагнення втілювати ці інте ....
23 травня 2017 року рішенням сесії Мурафської об’єднаної територіальної громади призначено вибори старости села Клекотина. Це стало підставою для оголошення Мурафською сільською виборчою комісією про початок виборчого процесу. 17 червня 2017 року стартував виборчий процес з перших виборів старости с.Клекотина Клекотинського виборчого округу Мурафської об’єднаної територіальної громади Шаргородського району Вінницької області. До виборчог ....
Зараз дуже популярна тема про так звані приховані трудові правовідносини. Йдеться про те, що через реформи в оплаті праці частішають випадки умисної підміни фізичними особами-підприємцями та юридичними особами трудових договорів договорами цивільно-правового характеру, за для зменшення власних фактичних витрат на оплату праці. Варто зазначити, що трудові відносини між роботодавцем та найманим працівником регулюються КЗпП України, цивільно-правові відносини між підпри ....
Ключова мотивація об’єднання територіальних громад – отримання адміністративних повноважень та акумуляція ресурсів для вирішення місцевих проблем і реалізації проектів місцевого значення. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, спілкуючись із журналістами у Тернопільській області. «Найголовніша мотивація - ресурси і повноваження. Громада об’єдналася - у неї є фінанси і повноваження", - наголосив Володимир Гройсман. При цьому він додав ....
ОГОЛОШЕННЯ про проведення другого етапу конкурсного відбору інвестиційних проектів для часткового відшкодування з обласного бюджету відсоткових ставок за кредитами, залученими суб’єктами малого і середнього підприємництва В рамках реалізації заходів Регіональної програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2017 рік, затвердженої рішенням 13 сесії обласної Ради 7 скликання від 20 грудня 2016 року № 225 оголошується конкурс інвестиційних проектів для часткового ....