Президент: Закон «Про освіту» забезпечує рівні права дітей, які належать до національних меншин
Президент Петро Порошенко заявляє про неприпустимість політизації нового українського Закону «Про освіту», який став не лише вагомою частиною освітньої реформи, а й законом рівних можливостей для усіх учасників освітнього процесу.
Під час виступу на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи Глава Української держави наголосив що Україна розраховує на подальшу підтримку Асамблеї у зміцненні громадянського суспільства в Україні – на основі впровадження демократичних стандартів, підтримки культурного різноманіття, розбудови суспільних інститутів.
«У цьому зв’язку, хотів би привернути увагу до надмірної політизації Закону «Про освіту». Моя позиція щодо сфери освіти є чіткою: якість освіти визначає майбутнє і безпеку кожної держави, і ми не можемо зберегти цю сферу нереформованою. Прийнятий закон став не лише вагомою частиною освітньої реформи, а й законом рівних можливостей для усіх учасників освітнього процесу», - заявив Петро Порошенко.
Глава держави особливо наголосив, що цей Закон створив рівні можливості для усіх учнів – незалежно, від їх походження, місця проживання, національності.
«Неприпустимою є ситуація, коли діти, які належать до національних меншин в Україні, не мають належних знань української мови, що потрібні їм для подальшого навчання в університетах, розбудови кар’єри, для самореалізації в Україні», - підкреслив Петро Порошенко.
За його словами, Закон виправляє цю ситуацію. «Верховна Рада України пішла на те, щоб посилити вивчення української мови на етапі дошкільної та початкової освіти з тим, аби згодом перейти на навчання державною мовою. При цьому не полишаючи вивчення рідної мови в необхідних обсягах», - наголосив він.
Президент нагадав, що у Європейській хартії регіональних мов або мов меншин, яку було ухвалено у Страсбурзі у листопаді 1992 року, йдеться про те, що усі зобов’язання перед нацменшинами мають виконуватися «без шкоди для викладання офіційної мови (мов) держави». Впевнений, що положень цієї Хартії мають належно дотримуватись усі, хто її підписав.
«Хочу запевнити – ми будемо належно гарантувати мовні права відповідно до національного законодавства та міжнародних зобов'язань і стандартів, в тому числі й права навчатися рідною мовою. При цьому – вивчаючи й державну мову – українську», - сказав Петро Порошенко.
Він додав, що рішення спрямувати до Венеціанської Комісії відповідну норму для проведення експертизи є найкращим тому свідченням. «Переконаний, що її висновки дозволять зняти всі контраверсійні трактування цього закону, який фактично має на меті забезпечити достойне місце для всіх національних менших в єдиному українському суспільстві», - сказав Президент.
Петро Порошенко, відповідаючи на запитання учасників засідання, наголосив, що система освіти в Україні потребувала реформування. «Чи можете ви собі уявити, що 75% випускників, які закінчили школи у Береговому (Закарпатська обл. – ред.) не змогли здати тест з української мови. Вони просто не розуміють мову», - зазначив Президент, додавши, що через це ці діти не зможуть влаштуватись на роботу, скористатись послугами державних установ, або продовжити освіту в Україні.
«Це дискримінація цих дітей», - наголосив Глава держави. Він підкреслив, що держава жодним чином не виступає проти мов національних меншин. «Ми будемо вітати, якщо вони будуть вивчати ці мови. Ми створили таку можливість. Лише одне, чого ми просимо – будь ласка, ви маєте вивчати українську мову. Це захист прав цих дітей від дискримінації», - зазначив Президент.
Глава держави ще раз наголосив, що в цьому питанні Україна повністю відкрита та направила проект закону для отримання висновку Венеційської комісії. «Ми готові до діалогу», - сказав Глава держави та додав, що українська сторона готова імплементувати результати цього висновку у проекті закону «Про середню освіту».
Президент заявляє про необхідність широкого роз’яснення сутності конституційних змін щодо реформи децентралізації, схваленої Верховною Радою у першому читанні, із тим, щоб на виконання Мінських домовленостей конституційні зміни відбулися до кінця цього року. «Зараз ніхто не буде прискорювати прийняття змін до Конституції у другому читанні. Саме зараз ми і маємо провести роз’яснювальну роботу – що таке децентралізація», – зазнач ....
6 вересня у Вінниці стартував відбір кандидатів до нової патрульної поліції міста. Вже за першу годину прийому анкет кількість охочих потрапити до лав правоохоронців нового формату склала 240 осіб, і чисельність претендентів з кожною годиною все зростає. «Це довгоочікувана подія, тому що ми говоримо не тільки про зміну назви, а й про зміну формату роботи всієї системи правоохоронних органів. Ні для кого не секрет, що Революція Гідності засвідчила низький рівень довіри народу до пра ....
3 вересня 2015 року в залі засідань райдержадміністрації відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при Шаргородській районній державній адміністрації. На порядок денний засідання комісії було винесено наступні питання: 1. Про доцільність поновлення батьківських прав матері відносно 3-х малолітніх дітей. 2. Про встановлення порядку зустрічей батька з малолітнім сином. 3. Про надання дозволу на укладення договору даруван ....
Шановні підприємці Шаргородщини! Прийміть від імені райдержадміністрації та районної ради найщиріші вітання з нагоди професійного свята – Дня підприємця! Підприємницька діяльність в нашій державі є одним з потужних чинників економічного розвитку, тому сьогодні – приємна нагода відзначити тих, хто всупереч викликам світової кризи продовжує розвивати вітчизняну економіку та формує новітню генерацію підприємницької еліти. Приємно ві ....
За оперативними даними служби з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області на території міста Вінниці відмічається наявність смогу внаслідок горіння торф’яників в Житомирській і Київській областях. Така ситуація спостерігається ще в деяких областях України. В зв’язку з погодними умовами (різке зниження температури повітря в нічні години та висока температура ґрунту, відсутність вітру та низька хмарність, підвищена вологість повітря) призводять до того, що повітряні маси практ ....
3 вересня громадська організація «Вільна громада» провела засідання «Круглого столу» на тему «Проведення реформ – невід’ємна складова розбудови громадянського суспільства». У засіданні взяли участь представники політичних партій та громадських організацій області. Учасники «круглого столу» обговорили роль інститутів громадянського суспільства в проведенні реформ в Україні: реформа місцевого самоврядування, децентралізація влади ....