Президент: Закон «Про освіту» забезпечує рівні права дітей, які належать до національних меншин
Президент Петро Порошенко заявляє про неприпустимість політизації нового українського Закону «Про освіту», який став не лише вагомою частиною освітньої реформи, а й законом рівних можливостей для усіх учасників освітнього процесу.
Під час виступу на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи Глава Української держави наголосив що Україна розраховує на подальшу підтримку Асамблеї у зміцненні громадянського суспільства в Україні – на основі впровадження демократичних стандартів, підтримки культурного різноманіття, розбудови суспільних інститутів.
«У цьому зв’язку, хотів би привернути увагу до надмірної політизації Закону «Про освіту». Моя позиція щодо сфери освіти є чіткою: якість освіти визначає майбутнє і безпеку кожної держави, і ми не можемо зберегти цю сферу нереформованою. Прийнятий закон став не лише вагомою частиною освітньої реформи, а й законом рівних можливостей для усіх учасників освітнього процесу», - заявив Петро Порошенко.
Глава держави особливо наголосив, що цей Закон створив рівні можливості для усіх учнів – незалежно, від їх походження, місця проживання, національності.
«Неприпустимою є ситуація, коли діти, які належать до національних меншин в Україні, не мають належних знань української мови, що потрібні їм для подальшого навчання в університетах, розбудови кар’єри, для самореалізації в Україні», - підкреслив Петро Порошенко.
За його словами, Закон виправляє цю ситуацію. «Верховна Рада України пішла на те, щоб посилити вивчення української мови на етапі дошкільної та початкової освіти з тим, аби згодом перейти на навчання державною мовою. При цьому не полишаючи вивчення рідної мови в необхідних обсягах», - наголосив він.
Президент нагадав, що у Європейській хартії регіональних мов або мов меншин, яку було ухвалено у Страсбурзі у листопаді 1992 року, йдеться про те, що усі зобов’язання перед нацменшинами мають виконуватися «без шкоди для викладання офіційної мови (мов) держави». Впевнений, що положень цієї Хартії мають належно дотримуватись усі, хто її підписав.
«Хочу запевнити – ми будемо належно гарантувати мовні права відповідно до національного законодавства та міжнародних зобов'язань і стандартів, в тому числі й права навчатися рідною мовою. При цьому – вивчаючи й державну мову – українську», - сказав Петро Порошенко.
Він додав, що рішення спрямувати до Венеціанської Комісії відповідну норму для проведення експертизи є найкращим тому свідченням. «Переконаний, що її висновки дозволять зняти всі контраверсійні трактування цього закону, який фактично має на меті забезпечити достойне місце для всіх національних менших в єдиному українському суспільстві», - сказав Президент.
Петро Порошенко, відповідаючи на запитання учасників засідання, наголосив, що система освіти в Україні потребувала реформування. «Чи можете ви собі уявити, що 75% випускників, які закінчили школи у Береговому (Закарпатська обл. – ред.) не змогли здати тест з української мови. Вони просто не розуміють мову», - зазначив Президент, додавши, що через це ці діти не зможуть влаштуватись на роботу, скористатись послугами державних установ, або продовжити освіту в Україні.
«Це дискримінація цих дітей», - наголосив Глава держави. Він підкреслив, що держава жодним чином не виступає проти мов національних меншин. «Ми будемо вітати, якщо вони будуть вивчати ці мови. Ми створили таку можливість. Лише одне, чого ми просимо – будь ласка, ви маєте вивчати українську мову. Це захист прав цих дітей від дискримінації», - зазначив Президент.
Глава держави ще раз наголосив, що в цьому питанні Україна повністю відкрита та направила проект закону для отримання висновку Венеційської комісії. «Ми готові до діалогу», - сказав Глава держави та додав, що українська сторона готова імплементувати результати цього висновку у проекті закону «Про середню освіту».
Про це в ході робочої наради під керівництвом голови облдержадміністрації Валерія Коровія повідомила заступник директора Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Людмила Каратаєва. За її словами, станом на сьогодні, субсидії оформили 330 626 сімей області. «За минулий тиждень надійшло 1768 нових справ. До рознесення повідомлень про нарахування цієї державної допомоги максимально залучаємо «Укрпошту» та центри зайнятості», - зауважила Людмила Каратаєва. ....
У цьому під час щотижневої оперативної наради під керівництвом голови обласної державної адміністрації Валерія Коровія запевнив директор Департаменту цивільного захисту ОДА Сергій Вовченко. «Надзвичайних ситуацій на території області не зареєстровано. Вчора було знеструмлено 65 населених пунктів, найбільше з яких - у Калинівському, Козятинському та Хмільницькому районах. Працювали бригади «Обленерго». Станом на 6 ранку залишилося 58 населених пунктів у 8 районах: Вінниц ....
Як повідомляє Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації, впродовж минулого тижня захворюваність на ГРВІ та грип, в порівнянні із попереднім тижнем, зросла на 2,2 %. Захворюваність в цілому по області була на 27,3% нижчою епідемічного порогового рівня. В цілому по області за медичною допомогою з приводу ГРВІ звернулось 7335 осіб, серед захворілих 4705 (64,1%) дітей. Було госпіталізовано 312 осіб, в т.ч. 243 дитини. На жодній адміністративній території області рівень захворюв ....
Протягом останніх двох років відмічається активний розвиток сфери енергоефективності та відновлюваної енергетики. Держава приймає рішення, завдяки яким проекти у цих сферах стають вигідними для інвестування. Про це повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук у ході наради керівництва «Укргазбанку» з керівниками обласних дирекцій, яка відбулася 10 листопада у м. Києві. «Всі ви знаєте, що Україна підписала Паризьку кліматичну угоду, взявши на себе надзвичайно вел ....
Урядова програма з енергоефективності, яка в народі отримала назву «теплі кредити», буде продовжена у наступному 2017 році. Уряд, відреагувавши на чисельні запити українців, передбачив у доопрацьованому проекті Державного бюджету на 2017 рік 400 млн. грн. на її реалізацію. Про це повідомляє Голова Держенергоефективності Сергій Савчук. За його словами, Прем’єр-міністр України В.Гройсман своїм вольовим рішенням підтримав продовження дії Урядової програми з енергоефективно ....
Уряд додатково виділив понад 359 мільйонів гривень допомоги населенню на закупівлю твердого палива та скрапленого газу. Це рішення прийняли урядовці на засіданні Кабінету Міністрів України 9 листопада. Це означає, що більш ніж півмільйона українських родин, які проживають у сільській місцевості і для опалення житла не використовують природний газ або інші види опалення – централізоване або електричне, мають змогу скористатися урядовою допомогою й закупити тверде паливо, щоб належни ....