Президент: Закон «Про освіту» забезпечує рівні права дітей, які належать до національних меншин
Президент Петро Порошенко заявляє про неприпустимість політизації нового українського Закону «Про освіту», який став не лише вагомою частиною освітньої реформи, а й законом рівних можливостей для усіх учасників освітнього процесу.
Під час виступу на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи Глава Української держави наголосив що Україна розраховує на подальшу підтримку Асамблеї у зміцненні громадянського суспільства в Україні – на основі впровадження демократичних стандартів, підтримки культурного різноманіття, розбудови суспільних інститутів.
«У цьому зв’язку, хотів би привернути увагу до надмірної політизації Закону «Про освіту». Моя позиція щодо сфери освіти є чіткою: якість освіти визначає майбутнє і безпеку кожної держави, і ми не можемо зберегти цю сферу нереформованою. Прийнятий закон став не лише вагомою частиною освітньої реформи, а й законом рівних можливостей для усіх учасників освітнього процесу», - заявив Петро Порошенко.
Глава держави особливо наголосив, що цей Закон створив рівні можливості для усіх учнів – незалежно, від їх походження, місця проживання, національності.
«Неприпустимою є ситуація, коли діти, які належать до національних меншин в Україні, не мають належних знань української мови, що потрібні їм для подальшого навчання в університетах, розбудови кар’єри, для самореалізації в Україні», - підкреслив Петро Порошенко.
За його словами, Закон виправляє цю ситуацію. «Верховна Рада України пішла на те, щоб посилити вивчення української мови на етапі дошкільної та початкової освіти з тим, аби згодом перейти на навчання державною мовою. При цьому не полишаючи вивчення рідної мови в необхідних обсягах», - наголосив він.
Президент нагадав, що у Європейській хартії регіональних мов або мов меншин, яку було ухвалено у Страсбурзі у листопаді 1992 року, йдеться про те, що усі зобов’язання перед нацменшинами мають виконуватися «без шкоди для викладання офіційної мови (мов) держави». Впевнений, що положень цієї Хартії мають належно дотримуватись усі, хто її підписав.
«Хочу запевнити – ми будемо належно гарантувати мовні права відповідно до національного законодавства та міжнародних зобов'язань і стандартів, в тому числі й права навчатися рідною мовою. При цьому – вивчаючи й державну мову – українську», - сказав Петро Порошенко.
Він додав, що рішення спрямувати до Венеціанської Комісії відповідну норму для проведення експертизи є найкращим тому свідченням. «Переконаний, що її висновки дозволять зняти всі контраверсійні трактування цього закону, який фактично має на меті забезпечити достойне місце для всіх національних менших в єдиному українському суспільстві», - сказав Президент.
Петро Порошенко, відповідаючи на запитання учасників засідання, наголосив, що система освіти в Україні потребувала реформування. «Чи можете ви собі уявити, що 75% випускників, які закінчили школи у Береговому (Закарпатська обл. – ред.) не змогли здати тест з української мови. Вони просто не розуміють мову», - зазначив Президент, додавши, що через це ці діти не зможуть влаштуватись на роботу, скористатись послугами державних установ, або продовжити освіту в Україні.
«Це дискримінація цих дітей», - наголосив Глава держави. Він підкреслив, що держава жодним чином не виступає проти мов національних меншин. «Ми будемо вітати, якщо вони будуть вивчати ці мови. Ми створили таку можливість. Лише одне, чого ми просимо – будь ласка, ви маєте вивчати українську мову. Це захист прав цих дітей від дискримінації», - зазначив Президент.
Глава держави ще раз наголосив, що в цьому питанні Україна повністю відкрита та направила проект закону для отримання висновку Венеційської комісії. «Ми готові до діалогу», - сказав Глава держави та додав, що українська сторона готова імплементувати результати цього висновку у проекті закону «Про середню освіту».
01.12.2018 року зросте прожитковий мінімум для працездатних осіб. Водночас збільшаться й інші види прожиткового мінімуму. На які ще показники це вплине? Згідно зі ст. 7 Закону від 07.12.2017 р. № 2246 «Про Державний бюджет на 2018 рік» (далі — Закон № 2246) з 01.12.2018 р. прожитковий мінімум на одну особу збільшиться і становитиме 1853 грн. Однак це загальний показник, а для основних соціальних і демографічних груп населення прожитковий мінімум буде таким: ....
Навколишній світ і наше сьогодення заставляє митців тримати свою творчість десь в глибині подій, десь за кулісами. Але музика жива. Вона ллється через верх усяких негараздів і війн… Як приємно, що музикою займається молодь, діти. Таким доказом був концерт студентів Вінницького коледжу культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича, який відбувся 1-го грудня в актовій залі Шаргородської дитячої музичної школи. Кларнет, гобой, фагот, туба, фортепіано, акордеон, банд ....
З метою сприяння громадянам у вирішенні питань, з якими вони звертаються до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підвищення ефективності роботи зі зверненнями громадян при Шаргородській районній державній адміністрації діє постійно діюча комісія з питань розгляду звернень громадян. Комісія створена з метою всебічного контролю за розглядом звернень громадян і вирішення порушених у них проблем, задоволення законних прав та інтересів громадян, підвищення е ....
На виконання статті 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», розпорядження голови Шаргородської райдержадміністрації № 203 від 23.07.2018 р. «Про розроблення Детального плану території для будівництва багатопаливної АЗС на території Мурафської об’єднаної територіальної громади (за межами населеного пункту) Шаргородського району Вінницької області 30.11.2018р. в залі засідань райдержадміністрації відбулись громадські слухання щодо врахуван ....
На виконання вимог Указу Президента України від 26.11.2018 року №392/2018 «Щодо надзвичайних заходів із забезпечення державного суверенітету і незалежності України та введення воєнного стану в Україні», на Вінничинні відповідно до рішення ради оборони області виконується ряд заходів, які передбаченно Законом України «Про правовий режим воєнного стану». Всі військові частини Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів вико ....
Сьогодні, 03 грудня 2018 року, відбулось засідання позачергової 22 сесії Шаргородської районної ради 7-го скликання. В роботі сесії взяла участь голова райдержадміністрації Катерина Кедик. Засідання провів голова районної ради Михайло Попов. На розгляд позачергової сесії було винесено питання «Про внесення змін до рішення 16 сесії районної ради 7 скликання від 22 грудня 2017 року № 229 «Про районний бюджет на 2018 рік» з якого ....