Президент: Закон «Про освіту» забезпечує рівні права дітей, які належать до національних меншин
Президент Петро Порошенко заявляє про неприпустимість політизації нового українського Закону «Про освіту», який став не лише вагомою частиною освітньої реформи, а й законом рівних можливостей для усіх учасників освітнього процесу.
Під час виступу на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи Глава Української держави наголосив що Україна розраховує на подальшу підтримку Асамблеї у зміцненні громадянського суспільства в Україні – на основі впровадження демократичних стандартів, підтримки культурного різноманіття, розбудови суспільних інститутів.
«У цьому зв’язку, хотів би привернути увагу до надмірної політизації Закону «Про освіту». Моя позиція щодо сфери освіти є чіткою: якість освіти визначає майбутнє і безпеку кожної держави, і ми не можемо зберегти цю сферу нереформованою. Прийнятий закон став не лише вагомою частиною освітньої реформи, а й законом рівних можливостей для усіх учасників освітнього процесу», - заявив Петро Порошенко.
Глава держави особливо наголосив, що цей Закон створив рівні можливості для усіх учнів – незалежно, від їх походження, місця проживання, національності.
«Неприпустимою є ситуація, коли діти, які належать до національних меншин в Україні, не мають належних знань української мови, що потрібні їм для подальшого навчання в університетах, розбудови кар’єри, для самореалізації в Україні», - підкреслив Петро Порошенко.
За його словами, Закон виправляє цю ситуацію. «Верховна Рада України пішла на те, щоб посилити вивчення української мови на етапі дошкільної та початкової освіти з тим, аби згодом перейти на навчання державною мовою. При цьому не полишаючи вивчення рідної мови в необхідних обсягах», - наголосив він.
Президент нагадав, що у Європейській хартії регіональних мов або мов меншин, яку було ухвалено у Страсбурзі у листопаді 1992 року, йдеться про те, що усі зобов’язання перед нацменшинами мають виконуватися «без шкоди для викладання офіційної мови (мов) держави». Впевнений, що положень цієї Хартії мають належно дотримуватись усі, хто її підписав.
«Хочу запевнити – ми будемо належно гарантувати мовні права відповідно до національного законодавства та міжнародних зобов'язань і стандартів, в тому числі й права навчатися рідною мовою. При цьому – вивчаючи й державну мову – українську», - сказав Петро Порошенко.
Він додав, що рішення спрямувати до Венеціанської Комісії відповідну норму для проведення експертизи є найкращим тому свідченням. «Переконаний, що її висновки дозволять зняти всі контраверсійні трактування цього закону, який фактично має на меті забезпечити достойне місце для всіх національних менших в єдиному українському суспільстві», - сказав Президент.
Петро Порошенко, відповідаючи на запитання учасників засідання, наголосив, що система освіти в Україні потребувала реформування. «Чи можете ви собі уявити, що 75% випускників, які закінчили школи у Береговому (Закарпатська обл. – ред.) не змогли здати тест з української мови. Вони просто не розуміють мову», - зазначив Президент, додавши, що через це ці діти не зможуть влаштуватись на роботу, скористатись послугами державних установ, або продовжити освіту в Україні.
«Це дискримінація цих дітей», - наголосив Глава держави. Він підкреслив, що держава жодним чином не виступає проти мов національних меншин. «Ми будемо вітати, якщо вони будуть вивчати ці мови. Ми створили таку можливість. Лише одне, чого ми просимо – будь ласка, ви маєте вивчати українську мову. Це захист прав цих дітей від дискримінації», - зазначив Президент.
Глава держави ще раз наголосив, що в цьому питанні Україна повністю відкрита та направила проект закону для отримання висновку Венеційської комісії. «Ми готові до діалогу», - сказав Глава держави та додав, що українська сторона готова імплементувати результати цього висновку у проекті закону «Про середню освіту».
Декларувати свої доходи — це конституційний обов’язок громадян (ч. 2 ст. 67 Конституції України). Відповідно до норм Податкового кодексу України (далі – Кодекс) громадяни, які подають податкові декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) розподіляються на дві категорії: особи, які зобов’язані подати річну декларацію та особи, які мають право подати декларацію. Податкова декларація подається платниками податків за місцем с ....
Шаргородське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області інформує: спеціалістами структурних підрозділів Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області при здійсненні планових перевірок закладів роздрібної торгівлі, на виконання наказу № 3304-О від 18.09.2018 року Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області «Про відбір зразків для цілей державного контролю 2018 році», в зв’язку з підозрою на фальс ....
Постановою ЦВК від 20.12.2018 року затверджено Календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2018 року. Порядок проведення виборів Президента України встановлено Законом України "Про вибори Президента України" . Конституцією України та Законом визначено, що право голосу на виборах Президента України мають громадяни України, яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років. Не має п ....
Цього року в Україні вперше буде здійснено перерахунок пенсій в автоматичному режимі на основі чіткої формули, яка враховує показник середньої зарплати та рівня інфляції. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. «В січні у нас буде перерахунок пенсій для військових пенсіонерів, це десь 500 тис. осіб. А 1 березня буде масовий перерахунок пенсій для всіх українських громадян. Це буде вперше автоматична індексація», – сказав Володимир Грой ....
Традиційно, напередодні свят українські крамниці наповнюються новорічною атрибутикою, зокрема, піротехнічними виробами. Яскраві обгортки та передсвятковий настрій спонукають громадян купувати численні петарди, салюти та феєрверки. Проте трапляється так, що замість очікуваних веселощів, людина може отримати травми. Тож з метою попередження виникнення трагічних випадків під час застосування піротехнічних виробів, рятувальники ДСНС України нагадують елементарні правила безпечного їх використання ....
Дорогі співвітчизники! Вітаю з Новим Роком! Сьогодні ми зустрічаємо новий 2019 рік і проводжаємо минулий! 2018 рік був для нашої країни роком важкої праці та важливих досягнень. Вдалося стабілізувати економічну та соціальну ситуацію, вийти на сталий розвиток промисловості. Знайдено резерви для підвищення мінімальної заробітної плати з початку наступного року, яка з 1 січня становитиме 4 173 гривні. Ми вперше заклали автоматичний перерахунок пенсій залежно від інф ....