Один із найбагатодітніших районів області – Шаргородський район
1. Багатодітні сім`ї.
Наш Шаргородський район - один із найбагатодітніших районів області, в якому проживає 56 588 осіб, а це близько 20 тисяч сімей. З них в районі проживає 773 багатодітних сім`ї, в яких виховується 2656 дітей: 609 сімей виховують по троє дітей, 64 сім`ї виховує по четверо дітей, 62 сім`ї – по п`ятеро дітей, 19 сімей – по шестеро дітей, 10 сімей – по семеро дітей, 4 сім`ї виховує восьмеро дітей, 3 сім`ї виховує дев`ятеро дітей та 2 сім`ї виховує десятеро дітей.
754 сім`ї перебуває на обліку в управлінні соціального захисту населення та отримують пільги для багатодітних сімей. Понад 550 багатодітних сімей отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям.
Багатодітні сім`ї, які проживають на території району, повідомляються про необхідність отримання посвідчень багатодітної сім`ї та звертаються до сектору сім`ї, молоді та спорту райдержадміністрації для отримання таких посвідчень, з наявністю яких вони мають право на пільги для багатодітних сімей, передбачені Законом України №1343-VI від 19.05.2009 року "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей".
Багатодітні сім`ї мають право на пільги, якщо середньомісячний сукупний дохід сім`ї за попередні 6 місяців не перевищує 2470 грн. на кожного члена сім`ї. Відповідно до методичних рекомендацій до постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 року №319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» у разі призначення таким особам житлової субсидії їм не нараховуються відповідні пільги.
Багатодітним сім'ям надаються такі пільги:
1) 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім'ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю);
2) 50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством.
Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім'ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю;
3) 50-відсоткова знижка вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;
4) позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.
Пільги щодо плати за користування житлом (квартирної плати), комунальними послугами та вартості палива, передбачені пунктами 1-3 частини третьої цієї статті, надаються багатодітним сім'ям незалежно від виду житла та форми власності на нього.
Дітям з багатодітних сімей надаються такі пільги:
1) безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;
2) щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров'я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування;
3) першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;
4) безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання;
5) безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" ( 375-17 ).
Протягом чотирьох місяців 2018 року для отримання почесного звання України «Мати-героїня» до департаменту сімейної та молодіжної політики облдержадміністрації направлено подання на 4 кандидатури багатодітних матерів Шаргородського району.
Всього 659 жінкам Шаргородського району присвоєно почесне звання України «Мати-героїня». 635 з них отримали одноразову винагороду, яка становить 10 прожиткових мінімумів.
В районі діє Районна цільова соціальна комплексна програма підтримки сім’ї та молоді, демографічного розвитку, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, попередження насильства в сім'ї та протидії торгівлі людьми на 2016 - 2018 роки, яка була затверджена рішенням сесії Шаргородської районної ради 7 скликання №69 від 12.05.2016 року. Відповідно до даної програми протягом року в районі проводяться заходи для дітей пільгових категорій та забезпечується їхня участь у обласних святах та заходах.
2. Прийомні сім`ї та дитячі будинки сімейного типу.
На території Шаргородського району функціонує 2 ДБСТ та 3 ПС, в яких виховується 23 дитини-сироти та дитини позбавленої батьківського піклування.
Вперше дитячий будинок сімейного типу було створено на базі сім’ї Білозора Володимира Дмитровича та Галини Василівни, жителів с. Руданське Шаргородського району, які виховували двох неповнолітніх власних дітей. У вересні 2006 року їм було передано на виховання трьох дітей, позбавлених батьківського піклування. Після чого, сім’я отримала статус дитячого будинку сімейного типу, що, безперечно, є досить доброю умовою для влаштування у родину більшої кількості осиротілих дітей.
Через деякий час, до дитячого відділення Шаргородської ЦРЛ, було влаштовано п’ятеро дітей з однієї сім’ї так, як батьки не належним чином виконували свої батьківські обов’язки, тому діти були вилучені з даної сім’ї. Подружжя Білозорів вже дізнавшись про ситуацію, що склалася з дітьми, без усяких вагань вирішили взяти дітей у свою родину. Так в січні 2007 року п’ятеро дітей, позбавлених батьківського піклування були влаштовані до дитячого будинку сімейного типу Білозора Володимира Дмитровича та Білозор Галини Василівни. І на цьому поповнення ДБСТ не закінчується, і вже в жовтні 2009 року службою у справах дітей було до влаштовано ще двоє дітей-сиріт. Здається, що сім’я уже в повному складі, але через певний період часу з’являється братик (по маминій лінії) останніх двох до влаштованих дітей – сиріт і тому Володимир Дмитрович і Галина Василівна не залишаючись в сторонні наважуються брати і цю дитину до своєї великої та дружньої родини. І так в дитячому будинку сімейного типу Білозорів виховувалося на той час 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На сьогоднішній день двом дітям виповнилося 18 років і ці особи були виведені із складу вихованців дитячого будинку сімейного типу. Зараз вони навчаються у вищих навчальних закладах, але стежку додому Білозорів не забувають ніколи.
Слідом за родиною Білозорів виявили бажання взяти дітей у свою сім’ю жителі с. Копистирина Шаргородського району. В січня 2007 року була створена прийомна сім’я на базі родини Лишка Віктора Вікторовича та Лишко Тетяни Людвігівни та передано їм було на виховання двох дітей, позбавлених батьківського піклування.
В березні 2008 року була знову створена прийомна сім’я на базі родини Колесніка Анатолія Вікторовича та Колеснік Валентини Вікторівни, жителів с. Михайлівка Шаргородського району, куди було влаштовано троє дітей, позбавлених батьківського піклування.
В 2008 році (квітень) створюється ще одна прийомна сім’я, Андрійчука Дмитра Івановича та Андрійчук Олени Антонівни, жителів м. Шаргорода, які взяли до своєї родини троє дітей, позбавлених батьківського піклування.
І так уже функціонує один дитячий будинок сімейного типу та три прийомних сім’ї на території Шаргородського району і здається, що усі діти вже влаштовані в сім’ї, але в травні 2011 року до служби у справах дітей звернулася жителька с. Ярового Шаргородського району Стрільчук Наталія Василівна, з заявою про створення прийомної сім’ї на базі її невеликої родини. І в цьому ж місяці до Наталії Василівни було влаштовано троє дітей-сиріт. Жінка, яка виховувала двоє власних дітей стала мамою уже п’ятьох. З часом змінився сімейний стан Наталії, і разом з чоловіком Олексієм Петровичем подружжя виявляє бажання взяти ще одну дитину, позбавлену батьківського піклування та створити на базі прийомної сім’ї дитячий будинок сімейного типу. Потім була влаштована ще одна дитина (дівчинка), позбавлена батьківського піклування, а згодом до влаштована ще дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківських прав, які навчалися в Буднянській школі-інтернаті. І уже в квітні 2017 року родина Стрільчук Наталії Василівни та Стрільчука Олексія Петровича взяли троє дітей, позбавлених батьківського піклування і так в родині виховується 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
На сьогоднішній день всі сім’ї укомплектовані та виховують здорових дітей, які знайшли батьківське плече та материнську любов.
Аналіз криміногенної ситуації в регіоні свідчить про збільшення випадків шахрайських проявів під виглядом збирання коштів на оздоровлення дітей із зони проведення АТО, допомоги бійцям, залученим до виконання бойових завдань в зоні проведення антитерористичної операції та вимушеним переселенцям з АР Крим та зони військового конфлікту. Нечесні на руку ділки під прикриттям «липових» благодійних фондів та організацій звертаються до підприємців та виробників з вимогами про необхід ....
Головне управління ДФС у Вінницькій області інформує про те, що Національний банк України постановою від 28.07.2016р. № 361 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" збільшив термін проведення розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів з 90 до 120 календарних днів та встановив, що такий строк для проведення розрахунків діятиме з 29 липня 2016 року до 14 вересня 2016 року включно. Відділ комунікацій ГУ ДФС у Вінницькій ....
Про підготовку до нового навчального року звітувала сьогодні на апаратній нараді в ОДА заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Чорна. Вона повідомила, що на даний час в усіх дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах проводяться капітальні та поточні ремонти, на які станом на 1 серпня 2016 року, використано 24 млн. 898,8 тис. грн. (19 млн. 821,2 тис. грн. бюджетних коштів та 5 млн. 077,6 тис. грн. спонсорських і благодійних коштів), зокрема: ....
Про хід робіт у даному напрямку повідомив сьогодні під час апаратної наради в облдержадміністрації директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Микола Ткачук. Посадовець зазначив, що незважаючи на комплекс заходів, розпочатих ще в минулі роки і спрямованих на подолання екологічної загрози від впливу непридатних хімічних засобів захисту рослин, ці небезпечні речовини продовжують залишатися серйозною проблемою для нашої області. «Залишок непридатних або заборонених ....
На запрошення департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації працівники центру «Спорт для всіх» 05 серпня 2016 року розпочали діяльність з організації активного дозвілля у «Літньому наметовому сімейному кемпінгу психологічного розвитку для учасників АТО та їх родин». Учасникам кемпінгу запропоновані заходи з різноманітних рухових активностей : веслування на катамарані, дартсу, фрізбі, спідмінтону, пляжного волейболу, футболу, пейнтболу, почат ....
Вінницький ультрамарафонець 52-річний Юрій Тростенюк нещодавно у Нью-Йорку став переможцем Всесвітнього забігу «Самоперевершення» на 3100 миль (5 000 км). Забіг проводився вже 20-й раз за ініціативою Марафонскої команди Шрі Чинмоя. Юрій здолав дистанцію за 46 днів 1 годину 10 хвилин 25 секунд, випередивши найближчого переслідувача майже на 10 миль. Юрій Тростенюк вже вшосте взяв участь у найдовших Всесвітніх забігах. Минулого року він здобув четверте місце. До ць ....