Один із найбагатодітніших районів області – Шаргородський район

1. Багатодітні сім`ї.

     Наш Шаргородський район - один із найбагатодітніших районів області, в якому проживає 56 588 осіб, а це близько 20 тисяч сімей. З них в районі проживає 773 багатодітних сім`ї, в яких виховується 2656 дітей:  609 сімей виховують по троє дітей, 64 сім`ї виховує по четверо дітей, 62 сім`ї – по п`ятеро дітей, 19 сімей – по шестеро дітей, 10 сімей – по семеро дітей, 4 сім`ї виховує восьмеро дітей, 3 сім`ї виховує дев`ятеро дітей та 2 сім`ї виховує десятеро дітей.  

     754 сім`ї перебуває на обліку в управлінні соціального захисту населення та отримують пільги для багатодітних сімей. Понад 550 багатодітних сімей отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям.

     Багатодітні сім`ї, які проживають на території району, повідомляються про необхідність отримання посвідчень багатодітної сім`ї та звертаються до сектору сім`ї, молоді та спорту райдержадміністрації для отримання таких посвідчень, з наявністю яких вони мають право на пільги для багатодітних сімей, передбачені Законом України №1343-VI від 19.05.2009 року "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей". 

     Багатодітні сім`ї мають право на пільги, якщо середньомісячний сукупний дохід сім`ї за попередні 6 місяців не перевищує 2470 грн. на кожного члена сім`ї. Відповідно до методичних рекомендацій до постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 року №319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» у разі призначення таким особам житлової субсидії їм не нараховуються відповідні пільги.

      Багатодітним сім'ям надаються такі пільги:
     1) 50-відсоткова   знижка   плати   за   користування  житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством  (21  кв.  метр загальної площі житла на кожного члена сім'ї,  який постійно проживає в  жилому  приміщенні  (будинку),  та  додатково 10,5 кв. метра на сім'ю);
     2) 50-відсоткова  знижка  плати  за користування комунальними послугами (газопостачання,  електропостачання та інші послуги)  та вартості  скрапленого  балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством.
     Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення,  становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім'ї,  який постійно проживає в жилому приміщенні  (будинку),  та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю;
     3) 50-відсоткова   знижка   вартості  палива,  у  тому  числі рідкого,  в межах норм,  визначених законодавством,  у  разі  якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;
     4) позачергове  встановлення квартирних телефонів.  Абонентна плата  за  користування  квартирним  телефоном  встановлюється   у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.
     Пільги щодо  плати за користування житлом (квартирної плати), комунальними послугами та вартості  палива,  передбачені  пунктами 1-3  частини  третьої  цієї статті,  надаються багатодітним сім'ям незалежно від виду житла та форми власності на нього.

     Дітям з багатодітних сімей надаються такі пільги:

     1) безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;
     2) щорічне медичне обстеження і диспансеризація  в  державних та  комунальних закладах охорони здоров'я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування;
     3) першочергове  обслуговування  в  лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;
     4) безоплатний  проїзд  усіма  видами  міського пасажирського транспорту  (крім  таксі),  автомобільним  транспортом  загального користування в сільській місцевості,  а також залізничним і водним транспортом приміського  сполучення  та  автобусами  приміських  і міжміських  маршрутів,  у  тому  числі внутрірайонних,  внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання;
     5) безоплатне одержання послуг з оздоровлення  та  відпочинку відповідно  до  Закону  України  "Про  оздоровлення  та відпочинок дітей" ( 375-17 ).
     Протягом чотирьох місяців 2018 року для отримання почесного звання України «Мати-героїня» до департаменту сімейної та молодіжної політики облдержадміністрації направлено подання на 4 кандидатури багатодітних матерів Шаргородського району.    

     Всього 659 жінкам Шаргородського району присвоєно почесне звання України «Мати-героїня». 635 з них отримали одноразову винагороду, яка становить 10 прожиткових мінімумів.

     В районі діє Районна цільова соціальна комплексна програма підтримки сім’ї та молоді, демографічного розвитку, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, попередження насильства в сім'ї та протидії торгівлі людьми на 2016 - 2018 роки, яка була затверджена рішенням сесії Шаргородської районної ради 7 скликання №69 від 12.05.2016 року.   Відповідно до даної програми протягом року в районі проводяться заходи для дітей пільгових категорій та забезпечується їхня участь у обласних святах та заходах.         

2. Прийомні сім`ї та дитячі будинки сімейного типу.

     На території Шаргородського району функціонує 2 ДБСТ та 3 ПС, в яких виховується 23 дитини-сироти та дитини позбавленої батьківського піклування.

     Вперше дитячий будинок сімейного типу було створено на базі сім’ї Білозора Володимира Дмитровича та Галини Василівни, жителів с. Руданське Шаргородського району, які виховували двох неповнолітніх власних дітей. У вересні 2006 року їм було передано на виховання трьох дітей, позбавлених батьківського піклування. Після чого, сім’я отримала статус дитячого будинку сімейного типу, що, безперечно, є досить доброю умовою для влаштування у родину більшої кількості осиротілих дітей.

     Через деякий час, до дитячого відділення Шаргородської ЦРЛ, було влаштовано п’ятеро дітей з однієї сім’ї так, як батьки не належним чином виконували свої батьківські обов’язки, тому діти були вилучені з даної сім’ї. Подружжя Білозорів вже дізнавшись про ситуацію, що склалася з дітьми, без усяких вагань вирішили взяти дітей у свою родину. Так в січні 2007 року п’ятеро дітей, позбавлених батьківського піклування були влаштовані до дитячого будинку сімейного типу Білозора Володимира Дмитровича та Білозор Галини Василівни. І на цьому поповнення ДБСТ не закінчується, і вже в жовтні 2009 року службою у справах дітей було до влаштовано ще двоє дітей-сиріт. Здається, що сім’я уже в повному складі, але через певний період часу з’являється братик (по маминій лінії) останніх двох до влаштованих дітей – сиріт і тому Володимир Дмитрович і Галина Василівна не залишаючись в сторонні наважуються брати і цю дитину до своєї великої та дружньої родини. І так в дитячому будинку сімейного типу Білозорів виховувалося на той час 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.  На сьогоднішній день двом дітям виповнилося 18 років і ці особи були виведені із складу вихованців дитячого будинку сімейного типу. Зараз вони навчаються у вищих навчальних закладах, але стежку додому Білозорів не забувають ніколи.

     Слідом за родиною Білозорів виявили бажання взяти дітей у свою сім’ю жителі с. Копистирина Шаргородського району.  В січня 2007 року була створена прийомна сім’я на базі родини Лишка Віктора Вікторовича та Лишко Тетяни Людвігівни та передано їм було на виховання двох дітей, позбавлених батьківського піклування.

     В березні 2008 року була знову створена  прийомна сім’я на базі родини Колесніка Анатолія Вікторовича та Колеснік Валентини Вікторівни, жителів с. Михайлівка Шаргородського району, куди було влаштовано троє дітей, позбавлених батьківського піклування.

     В 2008 році (квітень) створюється ще одна прийомна сім’я, Андрійчука Дмитра Івановича та Андрійчук Олени Антонівни, жителів м. Шаргорода, які взяли до своєї родини троє дітей, позбавлених батьківського піклування.

     І так уже функціонує один дитячий будинок сімейного типу та три прийомних сім’ї на території Шаргородського району і здається, що усі діти вже влаштовані в сім’ї, але в травні 2011 року до служби у справах дітей звернулася жителька с. Ярового Шаргородського району Стрільчук  Наталія Василівна, з заявою про створення прийомної сім’ї на базі її невеликої родини. І в цьому ж місяці до Наталії Василівни було влаштовано троє дітей-сиріт. Жінка, яка виховувала двоє власних дітей стала мамою уже п’ятьох. З часом змінився сімейний стан Наталії, і разом з чоловіком Олексієм Петровичем подружжя виявляє бажання взяти ще одну дитину, позбавлену батьківського піклування та створити на базі прийомної сім’ї дитячий будинок сімейного типу. Потім була влаштована ще одна дитина (дівчинка), позбавлена батьківського піклування, а згодом до влаштована ще дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківських прав, які навчалися в Буднянській школі-інтернаті. І уже в квітні 2017 року родина Стрільчук Наталії Василівни та Стрільчука Олексія Петровича взяли троє дітей, позбавлених батьківського піклування і так в родині виховується 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

     На сьогоднішній день всі сім’ї укомплектовані та виховують здорових дітей, які знайшли батьківське плече та материнську любов.

З 1 січня 2018 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2017 року, яка триватиме до 1 травня 2018 року. Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи за наслідками 2017 року виникає у громадян, які протягом минулого року отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, від осіб, які не є податковими агентами, у вигляді: - доходів від операцій з продажу чи обміну об’єктів рухомого чи нерухомого майна; - доходів від н ....

Про стан ринку праці у Вінницькій області у 2017 році та про вплив інвестицій на його розвиток йшлося сьогодні під час прес-конференції, яка відбулась у Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА. З представниками місцевих засобів масової інформації спілкувались директор Вінницького обласного центру зайнятості Галина Скоковська та начальник відділу по роботі з персоналом підприємства «Електричні системи» Оксана Борис. «Підвищення рівня зайн ....

В Україні розпочато збір анкет на участь у Іграх Нескорених 2018. Цього року п’ятнадцять учасників нашої збірної вдруге візьмуть участь у міжнародних змаганнях у Сіднеї. У 2017 році збірна України вперше дебютувала у міжнародних змаганнях Invictus Games у Торонто з вражаючими результатами — 14 медалей (8 золотих, 3 срібних та 3 бронзових) в шести напрямках спорту: пауерліфтинг, плавання, легка атлетика, веслування на тренажері, стрільба з лука та велоспорт на шосе. У 2018 ....

30 січня поточного року районною бібліотекою для дорослих було проведено літературно-музичний ранок «Таке життя - коротким не назвеш», присвячений 80-ти річчю від дня народження Володимира Висоцького - видатного поета, актора та співака. Володимир Висоцький – це голос цілої епохи! Його творчість ніколи не залишала людей байдужими, завжди змушувала думати, додавала сил… Тому, напевно, і вечір пам’яті талановитої особистості проходив в атмосфері теплоти, п ....

Як не захворіти на дифтерію Продовжуючи тему про небезпеку захворювань на інфекції, які на сьогодні є керованими, слід зазначити, що попередити їх можна лише профілактичними щепленнями. Так, за результатами захворюваності на інфекційні хвороби, 2017 рік та початок 2018року був ускладнений спалахами кору у деяких областях України, зокрема Одеській, Київський, Івано-Франківській та Закарпатті. Прогнозоване підвищення захворюваності на кір відбулося. Основною із причин, які призвел ....

Передача на місця повноважень та фінансових ресурсів, поглиблення децентралізації і розвиток регіонів є незмінними пріоритетами роботи Уряду України, і тепер на перший план виходять питання відповідальності місцевої влади за ефективне використання наданих ресурсів. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі зі Спеціальним посланником Уряду ФРН з питань реформування України у галузях урядування та децентралізації Георгом Мільбрадтом. Професор Мільбрадт прид ....

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762