На Вінниччині обговорили ключові питання щодо реалізації реформи місцевого самоврядування
Сьогодні, 13 червня, під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Гижка відбулась нарада з питань впровадження реформи місцевого самоврядування в Україні.
У засіданні також взяли участь директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко та заступник директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Олександр Горба.
До заходу долучилися голови міст, селищ районного значення; голови сільських рад та голови об’єднаних територіальних громад, представники Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України та Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування.
Під час проведення наради керівник Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олег Левченко наголосив на перспективі впровадження реформи місцевого самоврядування на Вінниччині. За даними «Центру розвитку місцевого самоврядування», на сьогодні у Вінницькій області створено 35 об’єднаних територіальних громад, до складу яких увійшли 103 громади. З них – 19 сільських,10 селищних та 6 міських. Варто підкреслити, що наразі в ОТГ мешкає четверта частина населення регіону.
Крім цього, за кількістю договорів міжмуніципального співробітництва (ММС) Вінниччина посідає 2-ге місце в Україні. Зокрема, 98 громад використовують зазначені договори у таких сферах як: благоустрій, житлово-комунальне господарство, соціальні послуги та інші.
Під час обговорення нагальних питань щодо перебігу реформи місцевого самоврядування, значна увага була приділена ключовим викликам для невеликих громад, динаміці державної підтримки на місцях, вирішенню питання щодо подолання географічних відстаней між громадами, економічного обґрунтування необхідності приєднання територіальних громад на конкретних прикладах, формуванню шкільної мережі в малих територіальних громадах, включаючи питання відповідного кадрового забезпечення тощо.
Також керівник Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України Владислав Філатов поінформував присутніх про реалізацію вимог ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад, сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення». Зокрема, посадовець підкреслив необхідність урахування комплексу фінансово-економічних, соціальних показників під час практичної реалізації Перспективного плану.
Присутні також ознайомились із ключовими проблемами та перспективами об’єднання територіальних громад, особливостями їх фінансової спроможності тощо.
На завершення засідання, перший заступник голови ОДА Андрій Гижко наголосив на персональній відповідальності керівників на місцях щодо процесу об’єднання територіальних громад та їх подальшого становища. Також Андрій Гижко підкреслив наявність граничних термінів стосовно етапів об’єднання, передбачених нормами чинного законодавства. Зокрема, не пізніше 23 червня необхідно прийняти рішення сесії суміжної громади про надання згоди на добровільне об’єднання та делегування представника до складу спільної робочої групи. Натомість, підготовка проектів рішень щодо добровільного об’єднання та громадське обговорення має відбутися не пізніше 3 липня. Не пізніше 15 липня має бути рішення сесії всіх громад про схвалення проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Схвалені проекти рішень до облдержадміністрації необхідно подати не пізніше 17 липня.
Вже 1 серпня поточного року передбачено надання висновків обласною державною адміністрацією.
З 25 серпня 2015 року Державна фіскальна служба України запроваджує у тестовому режимі новий електронний сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису». З 1вересня 2015 року сервіс буде запущено у штатному режимі. Фізична особа – платник податків для отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб &n ....
Про це повідомив начальник філії Вінницького обласного управління АТ «Ощадбанк» Юрій Боковий під час обласної селекторної наради в Укртелекомі 2 вересня. З метою стимулювання населення до енергозбереження прийнято Постанову Кабінету Міністрів України від 1.03.2010 р. №243 «Про затвердження Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2015 роки&r ....
Шановні співвітчизники! Шановна світова спільното! 70 років тому ціною надзвичайних зусиль десятків націй було покладено край найжахливішому та наймасштабнішому за всю історію людства збройному конфлікту — Другій світової війні. Наша земля була кривавою ареною запеклих бойових дій. Саме на українських теренах відбулася майже половина всіх стратегічних оборонних і наступальних операцій східноєвропейського театру бойових дій, саме в Україні було розгромлено більше половини нац ....
Сьогодні, в залі засідань райдержадміністрації відбулась обласна селекторна нарада під головуванням голови облдержадміністрації Валерія Коровія. В селекторній нараді взяли участь: заступник директора Вінницького обласного центру зайнятості Світлана Аляб’єва, голова райдержадміністрації Михайло Попов, представники районного військового комісаріату, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районної ради та районних служб, голови територіальних громад району, представн ....
Сьогодні, 2 вересня 2015 року, в місті Шаргород біля Меморіалу Слави відбувся мітинг-реквієм з нагоди 70-ї річниці завершення Другої світової війни. В мітингу взяли участь: голова районної державної адміністрації Михайло Попов, голова районної організації ветеранів війни Петро Васильков, працівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районної ради та районних служб, учасники АТО, лідери районних осередків політичних партій та громадських організацій, громадськість району. ....
За останні роки в Україні змінилося багато законів щодо усиновлення, а сама процедура усиновлення дітей стала більш прозорою та доступною з удосконаленням законодавства України про усиновлення. На теперішній час усиновленням дітей займаються служби у справах дітей, де працюють спеціалісти, які мають кваліфікацію та досвід роботи. Ця система допомагає людині, яка прийняла для себе внутрішнє рішення й прийшла до висновку, що бажає усиновити дитину, зробити це якомога простіше. Усиновлення ....