На Вінниччині обговорили ключові питання щодо реалізації реформи місцевого самоврядування
Сьогодні, 13 червня, під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Гижка відбулась нарада з питань впровадження реформи місцевого самоврядування в Україні.
У засіданні також взяли участь директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко та заступник директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Олександр Горба.
До заходу долучилися голови міст, селищ районного значення; голови сільських рад та голови об’єднаних територіальних громад, представники Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України та Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування.
Під час проведення наради керівник Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олег Левченко наголосив на перспективі впровадження реформи місцевого самоврядування на Вінниччині. За даними «Центру розвитку місцевого самоврядування», на сьогодні у Вінницькій області створено 35 об’єднаних територіальних громад, до складу яких увійшли 103 громади. З них – 19 сільських,10 селищних та 6 міських. Варто підкреслити, що наразі в ОТГ мешкає четверта частина населення регіону.
Крім цього, за кількістю договорів міжмуніципального співробітництва (ММС) Вінниччина посідає 2-ге місце в Україні. Зокрема, 98 громад використовують зазначені договори у таких сферах як: благоустрій, житлово-комунальне господарство, соціальні послуги та інші.
Під час обговорення нагальних питань щодо перебігу реформи місцевого самоврядування, значна увага була приділена ключовим викликам для невеликих громад, динаміці державної підтримки на місцях, вирішенню питання щодо подолання географічних відстаней між громадами, економічного обґрунтування необхідності приєднання територіальних громад на конкретних прикладах, формуванню шкільної мережі в малих територіальних громадах, включаючи питання відповідного кадрового забезпечення тощо.
Також керівник Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України Владислав Філатов поінформував присутніх про реалізацію вимог ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад, сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення». Зокрема, посадовець підкреслив необхідність урахування комплексу фінансово-економічних, соціальних показників під час практичної реалізації Перспективного плану.
Присутні також ознайомились із ключовими проблемами та перспективами об’єднання територіальних громад, особливостями їх фінансової спроможності тощо.
На завершення засідання, перший заступник голови ОДА Андрій Гижко наголосив на персональній відповідальності керівників на місцях щодо процесу об’єднання територіальних громад та їх подальшого становища. Також Андрій Гижко підкреслив наявність граничних термінів стосовно етапів об’єднання, передбачених нормами чинного законодавства. Зокрема, не пізніше 23 червня необхідно прийняти рішення сесії суміжної громади про надання згоди на добровільне об’єднання та делегування представника до складу спільної робочої групи. Натомість, підготовка проектів рішень щодо добровільного об’єднання та громадське обговорення має відбутися не пізніше 3 липня. Не пізніше 15 липня має бути рішення сесії всіх громад про схвалення проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Схвалені проекти рішень до облдержадміністрації необхідно подати не пізніше 17 липня.
Вже 1 серпня поточного року передбачено надання висновків обласною державною адміністрацією.
Для запобігання надзвичайних ситуацій, та пожеж під час опалювального сезону громадяни повинні знати основні вимоги правил користування різними обігрівальними приладами: - очищувати димоходи та печі від сажі перед початком, а також протягом всього опалювального сезону; - не залишати печі, які топляться, без догляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям. Забороняється: - користуватися печами, які мають тріщини; - не розміщувати паливо й інші горючі речовини і матеріал ....
Управлінням Державної казначейської служби України у Шаргородському районі Вінницької області було ініційовано проведення наради із бухгалтерами виборчих комісій району. Дана нарада відбулася 2 жовтня 2015 року, на якій було висвітлено основні моменти порядку фінансування виборчих комісій під час підготовки і проведення місцевих виборів. Також учасників наради було ознайомлено з вимогами наказу МФУ від 22.06.2012 №758 «Про затвердження Порядку відкриття та закриття рахунків у н ....
Президент Петро Порошенко під час наради з інформаційно-патріотичного виховання у Військовому інституті КНУ імені Шевченка зазначив, що завдяки зусиллям українських військових та дипломатів вдалося досягти призупинення воєнних дій, однак, війна ще не закінчена, і до перемоги ще далеко. «Внаслідок мого візиту до Берліну наприкінці серпня та домовленостей в Парижі 2 жовтня вдалося якщо не завершити, то поставити на паузу гарячу фазу конфлікту. Головне, що нам вдалося зараз зупинити гаря ....
Місцеві вибори, що відбудуться 25 жовтня цього року, мають свої особливості щодо осіб, яким надано право обирати депутатів та міського (сільських) голів. Відповідно до статті 3 Закону про місцеві вибори, право обирати місцевих депутатів мають дієздатні громадяни України, яким на день голосування вже виповнилося 18 років, і місце проживання яких офіційно зареєстроване (так звана «прописка») на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці. ....
Президент Петро Порошенко на першому засіданні Національної ради з антикорупційної політики наголосив, що нині в Україні майже щодня відбуваються гучні корупційні викриття та резонансні затримання, а за останні 2 місяці більше півтисячі осіб було притягнуто до кримінальної відповідальності. «Вони є індикатором того, що ми реально почали війну проти цього найбільшого зла та того, що ніхто і ніколи не захистить корупціонера від справедливого покарання», – підкреслив Глава де ....
Проголосований за основу законопроект про зниження рентної плати за видобуток газу лобіює інтереси газових олігархів і є прямим ударом по малозабезпечених громадянах, які отримують субсидії саме з наддоходів, які вилучаються в газових олігархів і в державної компанії «Укргазвидобування». Про це заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні міжвідомчої робочої групи з питань надання субсидій у вівторок, 6 жовтня. Глава Уряду зазначив, що вже 3,3 мільйона домого ....