На Вінниччині обговорили ключові питання щодо реалізації реформи місцевого самоврядування
Сьогодні, 13 червня, під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Гижка відбулась нарада з питань впровадження реформи місцевого самоврядування в Україні.
У засіданні також взяли участь директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко та заступник директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Олександр Горба.
До заходу долучилися голови міст, селищ районного значення; голови сільських рад та голови об’єднаних територіальних громад, представники Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України та Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування.
Під час проведення наради керівник Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олег Левченко наголосив на перспективі впровадження реформи місцевого самоврядування на Вінниччині. За даними «Центру розвитку місцевого самоврядування», на сьогодні у Вінницькій області створено 35 об’єднаних територіальних громад, до складу яких увійшли 103 громади. З них – 19 сільських,10 селищних та 6 міських. Варто підкреслити, що наразі в ОТГ мешкає четверта частина населення регіону.
Крім цього, за кількістю договорів міжмуніципального співробітництва (ММС) Вінниччина посідає 2-ге місце в Україні. Зокрема, 98 громад використовують зазначені договори у таких сферах як: благоустрій, житлово-комунальне господарство, соціальні послуги та інші.
Під час обговорення нагальних питань щодо перебігу реформи місцевого самоврядування, значна увага була приділена ключовим викликам для невеликих громад, динаміці державної підтримки на місцях, вирішенню питання щодо подолання географічних відстаней між громадами, економічного обґрунтування необхідності приєднання територіальних громад на конкретних прикладах, формуванню шкільної мережі в малих територіальних громадах, включаючи питання відповідного кадрового забезпечення тощо.
Також керівник Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України Владислав Філатов поінформував присутніх про реалізацію вимог ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад, сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення». Зокрема, посадовець підкреслив необхідність урахування комплексу фінансово-економічних, соціальних показників під час практичної реалізації Перспективного плану.
Присутні також ознайомились із ключовими проблемами та перспективами об’єднання територіальних громад, особливостями їх фінансової спроможності тощо.
На завершення засідання, перший заступник голови ОДА Андрій Гижко наголосив на персональній відповідальності керівників на місцях щодо процесу об’єднання територіальних громад та їх подальшого становища. Також Андрій Гижко підкреслив наявність граничних термінів стосовно етапів об’єднання, передбачених нормами чинного законодавства. Зокрема, не пізніше 23 червня необхідно прийняти рішення сесії суміжної громади про надання згоди на добровільне об’єднання та делегування представника до складу спільної робочої групи. Натомість, підготовка проектів рішень щодо добровільного об’єднання та громадське обговорення має відбутися не пізніше 3 липня. Не пізніше 15 липня має бути рішення сесії всіх громад про схвалення проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Схвалені проекти рішень до облдержадміністрації необхідно подати не пізніше 17 липня.
Вже 1 серпня поточного року передбачено надання висновків обласною державною адміністрацією.
Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк звернувся до Міноборони, МВС та неурядових організацій надати пропозиції щодо призначення Міністра у справах учасників АТО без створення відповідного міністерства. Про це Глава Уряду заявив на засіданні Кабінету Міністрів у середу, 21 жовтня. Глава Уряду нагадав, що відповідно до закону України про Кабінет Міністрів України, в Прем'єр-міністра є конституційні повноваження щодо внесення до Парламенту кандидатур двох міністрів без створення від ....
Маємо розпочати інтенсивну підготовку до остаточного прийняття законопроектів, які стосуються запровадження безвізового режиму для українців. На цьому наголосив у п’ятницю Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман під час брифінгу по завершенні робочої наради з питань підготовки законопроектів, спрямованих на виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України за участю урядовців та експертів у п’ятницю. В.Гройсман підкреслив, що запр ....
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 24.12.2003р. №250 при районній державній адміністрації створена та діє комісія з питань призначення та виплат пенсій, допомог та субсидій. 21 жовтня 2015 року відбулося чергове засідання комісії з питань призначення і виплати пенсій, субсидій та соціальних допомог за участі начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації В.Редька - заступника голови комісії. Було розглянуто 94 заяв громадян району пр ....
«Кабінет Міністрів схвалює концепцію судової реформи, щоби українські суди нарешті стали незалежні та здійснювали правосуддя не іменем долара США, а іменем України», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду в середу, 21 жовтня. «Основна проблема, яка сьогодні існує в Україні в питанні захисту прав і свобод людини і громадянина, - це суди», - підкреслив Глава Уряду. Судова реформа, яка пропонується Урядом і яка підтримується ....
Добровольці, які прийшли до складу Міністерства внутрішніх справ, є основою, на якій повинен бути сформований Корпус оперативно-раптової дії і підрозділи спеціального призначення Національної гвардії України, - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у вівторок, 20 жовтня, на засіданні колегії МВС України щодо підготовки органів внутрішніх справ до забезпечення правопорядку під час проведення місцевих виборів. Глава Уряду зазначив, що нова Національна поліція – це нове ....
Претенденти на службу до нової поліції перейшли до наступного етапу випробувань — здачі заліків з фізичної підготовки. Претенденти на службу в патрульну поліції мають скласти фізичні нормативи - біг на 100 (або човниковий) і 1000 м, підтягування для чоловіків та віджимання для жінок. Тих, хто успішно пройде залік з фізичної підготовки, чекає психологічне тестування. Як повідомлялося раніше, у Вінниці зареєструвалися 8849 кандидатів в нову патрульну поліцію, конкурс станов ....