На Вінниччині обговорили ключові питання щодо реалізації реформи місцевого самоврядування
Сьогодні, 13 червня, під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Гижка відбулась нарада з питань впровадження реформи місцевого самоврядування в Україні.
У засіданні також взяли участь директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко та заступник директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Олександр Горба.
До заходу долучилися голови міст, селищ районного значення; голови сільських рад та голови об’єднаних територіальних громад, представники Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України та Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування.
Під час проведення наради керівник Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олег Левченко наголосив на перспективі впровадження реформи місцевого самоврядування на Вінниччині. За даними «Центру розвитку місцевого самоврядування», на сьогодні у Вінницькій області створено 35 об’єднаних територіальних громад, до складу яких увійшли 103 громади. З них – 19 сільських,10 селищних та 6 міських. Варто підкреслити, що наразі в ОТГ мешкає четверта частина населення регіону.
Крім цього, за кількістю договорів міжмуніципального співробітництва (ММС) Вінниччина посідає 2-ге місце в Україні. Зокрема, 98 громад використовують зазначені договори у таких сферах як: благоустрій, житлово-комунальне господарство, соціальні послуги та інші.
Під час обговорення нагальних питань щодо перебігу реформи місцевого самоврядування, значна увага була приділена ключовим викликам для невеликих громад, динаміці державної підтримки на місцях, вирішенню питання щодо подолання географічних відстаней між громадами, економічного обґрунтування необхідності приєднання територіальних громад на конкретних прикладах, формуванню шкільної мережі в малих територіальних громадах, включаючи питання відповідного кадрового забезпечення тощо.
Також керівник Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України Владислав Філатов поінформував присутніх про реалізацію вимог ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад, сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення». Зокрема, посадовець підкреслив необхідність урахування комплексу фінансово-економічних, соціальних показників під час практичної реалізації Перспективного плану.
Присутні також ознайомились із ключовими проблемами та перспективами об’єднання територіальних громад, особливостями їх фінансової спроможності тощо.
На завершення засідання, перший заступник голови ОДА Андрій Гижко наголосив на персональній відповідальності керівників на місцях щодо процесу об’єднання територіальних громад та їх подальшого становища. Також Андрій Гижко підкреслив наявність граничних термінів стосовно етапів об’єднання, передбачених нормами чинного законодавства. Зокрема, не пізніше 23 червня необхідно прийняти рішення сесії суміжної громади про надання згоди на добровільне об’єднання та делегування представника до складу спільної робочої групи. Натомість, підготовка проектів рішень щодо добровільного об’єднання та громадське обговорення має відбутися не пізніше 3 липня. Не пізніше 15 липня має бути рішення сесії всіх громад про схвалення проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Схвалені проекти рішень до облдержадміністрації необхідно подати не пізніше 17 липня.
Вже 1 серпня поточного року передбачено надання висновків обласною державною адміністрацією.
Голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій 30 листопада провів традиційну оперативну нараду з керівниками структурних підрозділів ОДА, зупинившись на актуальних питаннях життєдіяльності регіону. Очільник Вінниччини, зокрема, інформував учасників засідання про кадрові призначення у департаментах екології та природних ресурсів, соціальної та молодіжної політики, а також Департаменті житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури ОДА, директорами яких стали, ві ....
Шановні шаргородчани! Завтра, 28 листопада, весь український народ вшановує пам'ять жертв геноциду українського народу – Голодомору 1932-1933 років в Україні, вчиненого тоталітарним репресивним сталінським режимом, а також голодоморів 1921-1922 років, 1946-1947 років в Україні. Уже ні для кого не є секретом, що саме Голодомор 1932-1933 років є найстрашнішим в історії України. На землі, яка з давніх-давен була житницею Європи, на землі, яка сторицею віддячувала сотням п ....
Сьогодні, 27 листопада 2015 року о 16.00 год. дня біля пам’ятника жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні, за участі громадськості м.Шаргород, відбувся мітинг-реквієм за безневинно убієнними жертвами Геноциду українського народу. В даному заході взяли участь: керівництво району, начальники управлінь, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники районних служб та установ з членами їх колективів, учнів місцевих шкіл: районної гімназії та Шаргородських СЗ ....
Є запитання ? Дзвоніть ! В управлінні Пенсійного фонду України в Шаргородському районі працює гаряча лінія 043-44-2-22-85. Зателефонувавши на гарячу лінію громадяни можуть отримати відповіді на свої запитання з понеділка по п'ятницю з 08.00 до 17.00 годин; обідня перерва з 12.00 до 13.00 годин; субота, неділя - вихідні дні. ....
Закон про державну службу буде розглянуто у сесійній залі у вівторок на наступному пленарному тижні одним з перших питань порядку денного. Про це заявив Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, закриваючи пленарне засідання Парламенту у вівторок. Керівник Парламенту зазначив, що під час доопрацювання законопроекту до розгляду у другому читанні надійшло багато пропозицій від Уряду, депутатських фракцій і груп. Зважаючи на важливість цього документа, В.Гройсман закликав лідерів фра ....
Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк звернувся до Парламенту на сьогоднішньому засіданні ухвалити урядовий законопроект про держслужбу і підтримати поправку щодо формування фонду для збільшення заробітних плат для державних службовців із коштів ЄС та інших міжнародних донорів. Про це він сказав у Парламенті у четвер, 26 листопада. Арсеній Яценюк зазначив, що Уряд вніс до Парламенту проект закону про державну службу: «Парламент дуже активно працював над цим законом». &l ....