На Вінниччині обговорили ключові питання щодо реалізації реформи місцевого самоврядування
Сьогодні, 13 червня, під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Гижка відбулась нарада з питань впровадження реформи місцевого самоврядування в Україні.
У засіданні також взяли участь директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко та заступник директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Олександр Горба.
До заходу долучилися голови міст, селищ районного значення; голови сільських рад та голови об’єднаних територіальних громад, представники Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України та Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування.
Під час проведення наради керівник Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олег Левченко наголосив на перспективі впровадження реформи місцевого самоврядування на Вінниччині. За даними «Центру розвитку місцевого самоврядування», на сьогодні у Вінницькій області створено 35 об’єднаних територіальних громад, до складу яких увійшли 103 громади. З них – 19 сільських,10 селищних та 6 міських. Варто підкреслити, що наразі в ОТГ мешкає четверта частина населення регіону.
Крім цього, за кількістю договорів міжмуніципального співробітництва (ММС) Вінниччина посідає 2-ге місце в Україні. Зокрема, 98 громад використовують зазначені договори у таких сферах як: благоустрій, житлово-комунальне господарство, соціальні послуги та інші.
Під час обговорення нагальних питань щодо перебігу реформи місцевого самоврядування, значна увага була приділена ключовим викликам для невеликих громад, динаміці державної підтримки на місцях, вирішенню питання щодо подолання географічних відстаней між громадами, економічного обґрунтування необхідності приєднання територіальних громад на конкретних прикладах, формуванню шкільної мережі в малих територіальних громадах, включаючи питання відповідного кадрового забезпечення тощо.
Також керівник Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України Владислав Філатов поінформував присутніх про реалізацію вимог ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад, сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення». Зокрема, посадовець підкреслив необхідність урахування комплексу фінансово-економічних, соціальних показників під час практичної реалізації Перспективного плану.
Присутні також ознайомились із ключовими проблемами та перспективами об’єднання територіальних громад, особливостями їх фінансової спроможності тощо.
На завершення засідання, перший заступник голови ОДА Андрій Гижко наголосив на персональній відповідальності керівників на місцях щодо процесу об’єднання територіальних громад та їх подальшого становища. Також Андрій Гижко підкреслив наявність граничних термінів стосовно етапів об’єднання, передбачених нормами чинного законодавства. Зокрема, не пізніше 23 червня необхідно прийняти рішення сесії суміжної громади про надання згоди на добровільне об’єднання та делегування представника до складу спільної робочої групи. Натомість, підготовка проектів рішень щодо добровільного об’єднання та громадське обговорення має відбутися не пізніше 3 липня. Не пізніше 15 липня має бути рішення сесії всіх громад про схвалення проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Схвалені проекти рішень до облдержадміністрації необхідно подати не пізніше 17 липня.
Вже 1 серпня поточного року передбачено надання висновків обласною державною адміністрацією.
На запрошення Генерального консула Румунії в Чернівцях Елеонори Молдован, голова облдержадміністрації Валерій Коровій та заступник голови обласної Ради Олександр Качур 1 грудня привітали наших сусідів державним святом – Національним Днем Румунії. В урочистих заходах, що проходили в місті Чернівці з нагоди святкування, також взяли участь представники Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької областей, делегації з різних повітів Румунії, представники духовенства, творчі ко ....
Шановні шаргородці! У 1992 році Генеральна Асамблея ООН з метою привернення уваги до проблем інвалідів, захисту їх гідності, прав і благополуччя, та привернення уваги суспільства до переваг, які воно отримує від участі інвалідів у політичному, соціальному, економічному і культурному житті проголосила 3 грудня Міжнародним днем людей з обмеженими можливостями. Мета, заради якої цей день був проголошений, – повне і рівне дотримання прав людини і участь інвалідів в житті ....
У Верховній Раді України тривають консультації для пошуку необхідної кількості голосів для остаточного ухвалення змін до Конституції України у частині децентралізації. «Ми сьогодні ведемо діалог всередині Парламенту для того, щоб знайти конфігурацію отримання більш ніж 300 голосів за зміни до Конституції», - сказав В.Гройсман, відповідаючи на запитання журналістів у понеділок у Харкові. Відповідаючи на запитання щодо можливості внесення змін до відповідного законопроекту на ни ....
Президент України присвоїв звання Героя України (посмертно) працівнику прокуратури Сергію Цимбалу, який загинув, захищаючи державний суверенітет та територіальну цілісність України. Глава держави вручив орден «Зірка Героя» дружині загиблого Лілії та його маленькому сину Олександру. Прокурор Сергій Цимбал добровільно пішов солдатом до лав Збройних Сил України та героїчно загинув у 2014 році під Дебальцевим, прикривши собою своїх побратимів. Вручаючи нагороду у Генерал ....
З нагоди 24-ї річниці підтвердження всеукраїнським референдумом Акта проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року, Президент України Петро Порошенко 1 грудня підписав Указ №670 «Про відзначення державними нагородами України «за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю». Згідно Указу: Орденом княгині ....
Основним бюджетним пріоритетом наступного року має стати продовження фінансування реформ децентралізації та енергоефективності. Це головні реформи, які спрямують країну до економічного розвитку, заявив Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко в інтерв’ю у програмі "Погляд" на "5 каналі". «Ми маємо продовжити реформи, які почали в 2015 році, і прописати у Держбюдже ....