На Вінниччині обговорили ключові питання щодо реалізації реформи місцевого самоврядування
Сьогодні, 13 червня, під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Гижка відбулась нарада з питань впровадження реформи місцевого самоврядування в Україні.
У засіданні також взяли участь директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко та заступник директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Олександр Горба.
До заходу долучилися голови міст, селищ районного значення; голови сільських рад та голови об’єднаних територіальних громад, представники Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України та Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування.
Під час проведення наради керівник Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олег Левченко наголосив на перспективі впровадження реформи місцевого самоврядування на Вінниччині. За даними «Центру розвитку місцевого самоврядування», на сьогодні у Вінницькій області створено 35 об’єднаних територіальних громад, до складу яких увійшли 103 громади. З них – 19 сільських,10 селищних та 6 міських. Варто підкреслити, що наразі в ОТГ мешкає четверта частина населення регіону.
Крім цього, за кількістю договорів міжмуніципального співробітництва (ММС) Вінниччина посідає 2-ге місце в Україні. Зокрема, 98 громад використовують зазначені договори у таких сферах як: благоустрій, житлово-комунальне господарство, соціальні послуги та інші.
Під час обговорення нагальних питань щодо перебігу реформи місцевого самоврядування, значна увага була приділена ключовим викликам для невеликих громад, динаміці державної підтримки на місцях, вирішенню питання щодо подолання географічних відстаней між громадами, економічного обґрунтування необхідності приєднання територіальних громад на конкретних прикладах, формуванню шкільної мережі в малих територіальних громадах, включаючи питання відповідного кадрового забезпечення тощо.
Також керівник Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України Владислав Філатов поінформував присутніх про реалізацію вимог ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад, сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення». Зокрема, посадовець підкреслив необхідність урахування комплексу фінансово-економічних, соціальних показників під час практичної реалізації Перспективного плану.
Присутні також ознайомились із ключовими проблемами та перспективами об’єднання територіальних громад, особливостями їх фінансової спроможності тощо.
На завершення засідання, перший заступник голови ОДА Андрій Гижко наголосив на персональній відповідальності керівників на місцях щодо процесу об’єднання територіальних громад та їх подальшого становища. Також Андрій Гижко підкреслив наявність граничних термінів стосовно етапів об’єднання, передбачених нормами чинного законодавства. Зокрема, не пізніше 23 червня необхідно прийняти рішення сесії суміжної громади про надання згоди на добровільне об’єднання та делегування представника до складу спільної робочої групи. Натомість, підготовка проектів рішень щодо добровільного об’єднання та громадське обговорення має відбутися не пізніше 3 липня. Не пізніше 15 липня має бути рішення сесії всіх громад про схвалення проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Схвалені проекти рішень до облдержадміністрації необхідно подати не пізніше 17 липня.
Вже 1 серпня поточного року передбачено надання висновків обласною державною адміністрацією.
За інформацією Головного управління статистики у Вінницькій області, темп виробництва валової продукції сільського господарства Вінницької області (в постійних цінах 2010 року) (попередні дані) за січень-грудень 2015 року становив 90,5% (в минулому році 112,2%). Серед регіонів України Вінниччина зайняла 1-е місце – за обсягом виробництва валової продукції сільського господарства, 4-е місце – у розрахунку на 1 особу, 19-е місце – за темпом виробництва валової продукції. За ....
За січень – листопад 2015 року темпи промислового виробництва підприємств Вінниччини склали 15,6%, це тоді коли в цілому по державі спад промисловості становить 16% . Про це сьогодні в ході прес-конференції повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко. «Ми горді тим, що третій рік поспіль Вінницька область займає лідируючі позиції по темпах приросту промисловості. Найбільший приріст спостерігався в харчовій промисловості, - 105,8 %. Це говорить про те, ....
19 січня голова районної державної адміністрації М.Попов провів щотижневу оперативну нараду з начальниками управлінь, відділів, структурних підрозділів районної державної адміністрації та керівниками територіальних органів з поточних питань щодо соціально-економічного та культурного розвитку району. Начальник відділу освіти районної державної адміністрації В.Кутнік повідомив, що згідно з рішенням районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуаці ....
18 січня поточного року в актовій залі районної державної адміністрації відбулось засідання Оргкомітету щодо підготовки та відзначення на Шаргородщині Дня Соборності України. Відкрив та провів дане засідання перший заступник голови райдержадміністрації, заступник голови Оргкомітету В.Роздоба. Учасники засідання Організаційного комітету детально обговорили План заходів щодо відзначення на Шаргородщині Дня Соборності України, який був затверджений розпорядженням голови районної де ....
В цьому переконаний директор департаменту агропромислового комплексу ОДА Микола Неїлик. Саме таку думку він висловив під час Всеукраїнської селекторної наради, яка відбулась 19 січня 2016 року під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Ярослава Краснопольського. Основне питання, яке було винесено на обговорення стосувалось внесених 24.12.2015 року змін до Податкового кодексу України в частині спец режимів АПК, які вступили в дію з 1 січня 2016 року ....
За даними Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації у 2015 році за рахунок коштів обласного бюджету профінансовано 15 інститутів громадського суспільства, які стали переможцями конкурсу з визначення програм, розроблених громадськими організаціями та творчими спілками, для виконання яких з обласного бюджету надано фінансову підтримку на загальну суму 350 000 гривень. Реалізовувались програми протягом року за п’ятьма напрямками. Зокрема ....