На Вінниччині обговорили ключові питання щодо реалізації реформи місцевого самоврядування
Сьогодні, 13 червня, під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Гижка відбулась нарада з питань впровадження реформи місцевого самоврядування в Україні.
У засіданні також взяли участь директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко та заступник директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Олександр Горба.
До заходу долучилися голови міст, селищ районного значення; голови сільських рад та голови об’єднаних територіальних громад, представники Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України та Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування.
Під час проведення наради керівник Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олег Левченко наголосив на перспективі впровадження реформи місцевого самоврядування на Вінниччині. За даними «Центру розвитку місцевого самоврядування», на сьогодні у Вінницькій області створено 35 об’єднаних територіальних громад, до складу яких увійшли 103 громади. З них – 19 сільських,10 селищних та 6 міських. Варто підкреслити, що наразі в ОТГ мешкає четверта частина населення регіону.
Крім цього, за кількістю договорів міжмуніципального співробітництва (ММС) Вінниччина посідає 2-ге місце в Україні. Зокрема, 98 громад використовують зазначені договори у таких сферах як: благоустрій, житлово-комунальне господарство, соціальні послуги та інші.
Під час обговорення нагальних питань щодо перебігу реформи місцевого самоврядування, значна увага була приділена ключовим викликам для невеликих громад, динаміці державної підтримки на місцях, вирішенню питання щодо подолання географічних відстаней між громадами, економічного обґрунтування необхідності приєднання територіальних громад на конкретних прикладах, формуванню шкільної мережі в малих територіальних громадах, включаючи питання відповідного кадрового забезпечення тощо.
Також керівник Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України Владислав Філатов поінформував присутніх про реалізацію вимог ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад, сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення». Зокрема, посадовець підкреслив необхідність урахування комплексу фінансово-економічних, соціальних показників під час практичної реалізації Перспективного плану.
Присутні також ознайомились із ключовими проблемами та перспективами об’єднання територіальних громад, особливостями їх фінансової спроможності тощо.
На завершення засідання, перший заступник голови ОДА Андрій Гижко наголосив на персональній відповідальності керівників на місцях щодо процесу об’єднання територіальних громад та їх подальшого становища. Також Андрій Гижко підкреслив наявність граничних термінів стосовно етапів об’єднання, передбачених нормами чинного законодавства. Зокрема, не пізніше 23 червня необхідно прийняти рішення сесії суміжної громади про надання згоди на добровільне об’єднання та делегування представника до складу спільної робочої групи. Натомість, підготовка проектів рішень щодо добровільного об’єднання та громадське обговорення має відбутися не пізніше 3 липня. Не пізніше 15 липня має бути рішення сесії всіх громад про схвалення проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Схвалені проекти рішень до облдержадміністрації необхідно подати не пізніше 17 липня.
Вже 1 серпня поточного року передбачено надання висновків обласною державною адміністрацією.
На цьому наголосив перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гижко під час засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради, яке відбулося 11 березня. Головні питання, що розглядались під час засідання – це організація заходів і практичні дії районних робочих груп з грантової діяльності у підготовці заявок на участь в 13 обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад, українських та європейських проектах і ко ....
У рамках офіційного візиту до Турецької Республіки Президент України Петро Порошенко зустрівся з Архієпископом Константинополя – Нового Риму та Вселенським Патріархом Варфоломієм І. Президент висловив вдячність за «величезну допомогу, яку Український народ отримує від Вселенського Патріарха Варфоломія І». «Я дуже вдячний Патріарху за постійну турботу, постійну молитву про Україну, її процвітання, про мир на українській землі, за постійну допомогу, яку Мати-Церква над ....
3 березня 2016 року свій сотий день народження відзначила жителька села Клекотина Шаргородського району Люшко Яніна Вікентіївна. У ювілярки було нелегке життя, але, як сама зізнається, всі події переживала за підтримки вищих сил. Віра в Бога, позитивне ставлення до життя, напевне, й стали вирішальними причинами досягнення пані Яніною такого поважного віку. Народилася Яніна Вікентіївна в багатодітній родині жителів села Клекотина Куцолабського Вікентія і Куцолабської Єлизавети (Люжб ....
Як повідомляє Департамент агропромислового розвитку ОДА, станом на 10.03.2016 року по всіх категоріях господарств області закрито вологи на площі 95,4 тис. га, підготовлено грунту під посів ярих культур на площі - 26,2 тис. га. В 10 районах області розпочали посів ранніх ярих зернових та зернобобових культур, а саме: Бершадському, Козятинському, Крижопільському, Могилів-Подільському, Мурованокуриловецькому, Теплицькому, Чернівецькому, Чечельницькому, Шаргородському та Ямпільському района ....
10 березня поточного року заступник голови районної державної адміністрації М. Гавліцький провів нараду з питання виконання Доручення голови обласної державної адміністрації В.Коровія від 05.02.2016 року №01.01-11/805 за результатами наради з головами райдержадміністрацій 01 лютого 2016 року. На нараду були запрошені: начальник відділу економічного розвитку та житлово-комунального господарства райдержадміністрації – Л.Заграй, начальник фінансового управл ....
Підсніжники, проліски, білоцвіт весняний, крокуси, черемша, горицвіт, дикі тюльпани та півонії, вовче лико, анемона лісова та нарцисоцвіта, анемона дібровна, гадюча цибулька, різні види рясту – ці дикоростучі рослини квітнуть наприкінці зими та протягом весни. Їх називають першоцвітами, більшість з цих трав знаходиться на межі зникнення і занесена до Червоної книги України, тобто збір в природі та торгівля ними заборонені й караються законом. Першими зацвітають підсніжники складчас ....