На Вінниччині обговорили ключові питання щодо реалізації реформи місцевого самоврядування
Сьогодні, 13 червня, під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Гижка відбулась нарада з питань впровадження реформи місцевого самоврядування в Україні.
У засіданні також взяли участь директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко та заступник директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Олександр Горба.
До заходу долучилися голови міст, селищ районного значення; голови сільських рад та голови об’єднаних територіальних громад, представники Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України та Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування.
Під час проведення наради керівник Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олег Левченко наголосив на перспективі впровадження реформи місцевого самоврядування на Вінниччині. За даними «Центру розвитку місцевого самоврядування», на сьогодні у Вінницькій області створено 35 об’єднаних територіальних громад, до складу яких увійшли 103 громади. З них – 19 сільських,10 селищних та 6 міських. Варто підкреслити, що наразі в ОТГ мешкає четверта частина населення регіону.
Крім цього, за кількістю договорів міжмуніципального співробітництва (ММС) Вінниччина посідає 2-ге місце в Україні. Зокрема, 98 громад використовують зазначені договори у таких сферах як: благоустрій, житлово-комунальне господарство, соціальні послуги та інші.
Під час обговорення нагальних питань щодо перебігу реформи місцевого самоврядування, значна увага була приділена ключовим викликам для невеликих громад, динаміці державної підтримки на місцях, вирішенню питання щодо подолання географічних відстаней між громадами, економічного обґрунтування необхідності приєднання територіальних громад на конкретних прикладах, формуванню шкільної мережі в малих територіальних громадах, включаючи питання відповідного кадрового забезпечення тощо.
Також керівник Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України Владислав Філатов поінформував присутніх про реалізацію вимог ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад, сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення». Зокрема, посадовець підкреслив необхідність урахування комплексу фінансово-економічних, соціальних показників під час практичної реалізації Перспективного плану.
Присутні також ознайомились із ключовими проблемами та перспективами об’єднання територіальних громад, особливостями їх фінансової спроможності тощо.
На завершення засідання, перший заступник голови ОДА Андрій Гижко наголосив на персональній відповідальності керівників на місцях щодо процесу об’єднання територіальних громад та їх подальшого становища. Також Андрій Гижко підкреслив наявність граничних термінів стосовно етапів об’єднання, передбачених нормами чинного законодавства. Зокрема, не пізніше 23 червня необхідно прийняти рішення сесії суміжної громади про надання згоди на добровільне об’єднання та делегування представника до складу спільної робочої групи. Натомість, підготовка проектів рішень щодо добровільного об’єднання та громадське обговорення має відбутися не пізніше 3 липня. Не пізніше 15 липня має бути рішення сесії всіх громад про схвалення проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Схвалені проекти рішень до облдержадміністрації необхідно подати не пізніше 17 липня.
Вже 1 серпня поточного року передбачено надання висновків обласною державною адміністрацією.
З 11 травня 2016 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2016 року N 326 «Про внесення змін до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2016 року №99», згідно якої виконання функцій з державної реєстрації громадських формувань покладено на відповідні головні територіальні управління юстиції. Враховуючи наведене вище, для державної реєстрації громадських формувань (громадських об'єднань, їх відокремлених підрозділів, гром ....
Пожежа — стихійне лихо, що має катастрофічні наслідки для природи й людей. Найчастіше лісова пожежа провокується людською недбалістю: не загашені багаття, кинуті недопалки, іскри вихлопів. Рідше вона починається в результаті удару блискавки в сухостійне дерево або внаслідок тривалого тертя дерев. Найбільш пожежонебезпечними ліси стають у період сухої та спекотної погоди. Літо — час пікніків. А будь-який пікнік зазвичай не обходиться без багаття. На «живому» в ....
2 червня 2016 року в залі засідань райдержадміністрації відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини. В роботі комісії прийняли участь: начальник служби у справах дітей В.Коломієць, головний спеціаліст відділу опіки, піклування та усиновлення дітей служби у справах дітей С.Одудовський, головний спеціаліст сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації С.Марценюк, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді райдержадміністр ....
Уже традиційно щорічно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей –‒ прекрасне свято радості та надії. За ініціативи сектору сім’ї, молоді та спорту, відділу освіти та служби у справах дітей райдержадміністрації, в рамках Всеукраїнської інформаційно-профілактичної акції «Відповідальність починається з мене», саме в цей день 01 червня поточного року на площі біля Шаргородського районного Будинку культури відбулось районне свято під назвою «Світле ....
Вчора , 1 червня, завершився другий день обговорення пропозицій до Перспективного плану формування громад Вінницької області. Засідання обласної робочої групи із забезпечення відкритості та прозорості роботи під час внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Вінницької області відбулось під головуванням першого заступника голови ОДА Андрія Гижка. В ході засідання, з метою виконання завдань, які визначені Законом України «Про добровільне об’єднанн ....
Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони». Підписання закону відбулося під час зустрічі Президента з представниками Волонтерського десанту Міністерства оборони, зокрема Тетяною Домановою, Артуром Переверзєвим, Павлом Кирієнком, Анастасією Ковальовою та Вадимом Малородом. В зустрічі також взяли участь Міністр оборони України генерал-армії Степан Полторак та Заступн ....