На Вінниччині обговорили ключові питання щодо реалізації реформи місцевого самоврядування
Сьогодні, 13 червня, під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Гижка відбулась нарада з питань впровадження реформи місцевого самоврядування в Україні.
У засіданні також взяли участь директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко та заступник директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Олександр Горба.
До заходу долучилися голови міст, селищ районного значення; голови сільських рад та голови об’єднаних територіальних громад, представники Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України та Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування.
Під час проведення наради керівник Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олег Левченко наголосив на перспективі впровадження реформи місцевого самоврядування на Вінниччині. За даними «Центру розвитку місцевого самоврядування», на сьогодні у Вінницькій області створено 35 об’єднаних територіальних громад, до складу яких увійшли 103 громади. З них – 19 сільських,10 селищних та 6 міських. Варто підкреслити, що наразі в ОТГ мешкає четверта частина населення регіону.
Крім цього, за кількістю договорів міжмуніципального співробітництва (ММС) Вінниччина посідає 2-ге місце в Україні. Зокрема, 98 громад використовують зазначені договори у таких сферах як: благоустрій, житлово-комунальне господарство, соціальні послуги та інші.
Під час обговорення нагальних питань щодо перебігу реформи місцевого самоврядування, значна увага була приділена ключовим викликам для невеликих громад, динаміці державної підтримки на місцях, вирішенню питання щодо подолання географічних відстаней між громадами, економічного обґрунтування необхідності приєднання територіальних громад на конкретних прикладах, формуванню шкільної мережі в малих територіальних громадах, включаючи питання відповідного кадрового забезпечення тощо.
Також керівник Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України Владислав Філатов поінформував присутніх про реалізацію вимог ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад, сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення». Зокрема, посадовець підкреслив необхідність урахування комплексу фінансово-економічних, соціальних показників під час практичної реалізації Перспективного плану.
Присутні також ознайомились із ключовими проблемами та перспективами об’єднання територіальних громад, особливостями їх фінансової спроможності тощо.
На завершення засідання, перший заступник голови ОДА Андрій Гижко наголосив на персональній відповідальності керівників на місцях щодо процесу об’єднання територіальних громад та їх подальшого становища. Також Андрій Гижко підкреслив наявність граничних термінів стосовно етапів об’єднання, передбачених нормами чинного законодавства. Зокрема, не пізніше 23 червня необхідно прийняти рішення сесії суміжної громади про надання згоди на добровільне об’єднання та делегування представника до складу спільної робочої групи. Натомість, підготовка проектів рішень щодо добровільного об’єднання та громадське обговорення має відбутися не пізніше 3 липня. Не пізніше 15 липня має бути рішення сесії всіх громад про схвалення проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Схвалені проекти рішень до облдержадміністрації необхідно подати не пізніше 17 липня.
Вже 1 серпня поточного року передбачено надання висновків обласною державною адміністрацією.
Сьогодні в прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Вінницької обласної державної адміністрації відбулася прес-конференція з питань денаціоналізації культових будівель. У вступному слові начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Ігор Салецький охарактеризував релігійну мережу області. За його словами, на території області в межах 47 релігійних конфесій діє 2158 релігійних організа ....
Відповідно до частини 7 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою подальшого розвитку місцевого самоврядування, визначення ефективних шляхів вирішення проблем життєзабезпечення територіальних громад сіл, селищ і міст області видано розпорядження голови обласної Ради від 15 лютого 2016 року №32 «Про тринадцятий обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад». Даним розпорядженням затверджено Положення, що регулює процедуру ....
В районі триває оздоровча кампанія 2016 року. Так нещодавно, а саме 30 червня повернулися з оздоровчої зміни Дитячого санаторію «Подільський Артек» 25 дітей пільгових категорій нашого району. Нагадаємо це діти таких пільгових категорій, як - 1 дитина – сирота, - 3 дитини, позбавлених батьківської опіки та піклування, - 10 дітей з багатодітних малозабезпечених сімей, - 5 – з багатодітних сімей, - 1 дитина учасника АТО з малозабезпеченої сім`ї ....
На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 19 березня 2015 року №163 п. « Про соціальний супровід, організацію реабілітації, надання пільг учасникам антитерористичної операції, у тому числі демобілізованим» п. 9, та згідно Розпорядження Шаргородської районної державної адміністрації від 23.03.2015р. №71 «Про соціальний супровід, організацію реабілітації, надання пільг учасникам антитерористичної операції, у тому числі демобілізованим&raqu ....
12 липня 2016 року з 10.00 до 12.00 в приміщенні Деребчинської сільської ради буде проводитись виїзний прийом громадян начальника Відділу Держгеокадастру у Шаргородському районі Вінницької області Голоднюком В.М. За додатковою інформацією звертайтесь за тел. 2-12-43. 13 липня 2016 року з 10.00 до 12.00 в приміщенні Джуринської сільської ради буде проводитись виїзний прийом громадян заступника начальника Відділу Держгеокадастру у Шаргородському районі Вінницької області Ковалем М.М.. ....
Президент Петро Порошенко на урочистих заходах з нагоди 2-ої річниці звільнення Слов’янська та Краматорська наголосив, що вже два роки міста живуть нормальним життям, але ще треба відновлювати десятки пошкоджених мостів, сотні кілометрів розбитих доріг, тисячі розтрощених будинків і допомогти сотням тисяч вимушених переселенців. Глава держави підкреслив, що держава робить все можливе аби допомогти місцевим бюджетам, які через руйнацію економіки прифронтових територій відчувають катаст ....