На Вінниччині обговорили ключові питання щодо реалізації реформи місцевого самоврядування
Сьогодні, 13 червня, під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Гижка відбулась нарада з питань впровадження реформи місцевого самоврядування в Україні.
У засіданні також взяли участь директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко та заступник директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Олександр Горба.
До заходу долучилися голови міст, селищ районного значення; голови сільських рад та голови об’єднаних територіальних громад, представники Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України та Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування.
Під час проведення наради керівник Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олег Левченко наголосив на перспективі впровадження реформи місцевого самоврядування на Вінниччині. За даними «Центру розвитку місцевого самоврядування», на сьогодні у Вінницькій області створено 35 об’єднаних територіальних громад, до складу яких увійшли 103 громади. З них – 19 сільських,10 селищних та 6 міських. Варто підкреслити, що наразі в ОТГ мешкає четверта частина населення регіону.
Крім цього, за кількістю договорів міжмуніципального співробітництва (ММС) Вінниччина посідає 2-ге місце в Україні. Зокрема, 98 громад використовують зазначені договори у таких сферах як: благоустрій, житлово-комунальне господарство, соціальні послуги та інші.
Під час обговорення нагальних питань щодо перебігу реформи місцевого самоврядування, значна увага була приділена ключовим викликам для невеликих громад, динаміці державної підтримки на місцях, вирішенню питання щодо подолання географічних відстаней між громадами, економічного обґрунтування необхідності приєднання територіальних громад на конкретних прикладах, формуванню шкільної мережі в малих територіальних громадах, включаючи питання відповідного кадрового забезпечення тощо.
Також керівник Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України Владислав Філатов поінформував присутніх про реалізацію вимог ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад, сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення». Зокрема, посадовець підкреслив необхідність урахування комплексу фінансово-економічних, соціальних показників під час практичної реалізації Перспективного плану.
Присутні також ознайомились із ключовими проблемами та перспективами об’єднання територіальних громад, особливостями їх фінансової спроможності тощо.
На завершення засідання, перший заступник голови ОДА Андрій Гижко наголосив на персональній відповідальності керівників на місцях щодо процесу об’єднання територіальних громад та їх подальшого становища. Також Андрій Гижко підкреслив наявність граничних термінів стосовно етапів об’єднання, передбачених нормами чинного законодавства. Зокрема, не пізніше 23 червня необхідно прийняти рішення сесії суміжної громади про надання згоди на добровільне об’єднання та делегування представника до складу спільної робочої групи. Натомість, підготовка проектів рішень щодо добровільного об’єднання та громадське обговорення має відбутися не пізніше 3 липня. Не пізніше 15 липня має бути рішення сесії всіх громад про схвалення проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Схвалені проекти рішень до облдержадміністрації необхідно подати не пізніше 17 липня.
Вже 1 серпня поточного року передбачено надання висновків обласною державною адміністрацією.
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 24.12.2003 р. №250, при районній державній адміністрації створена та діє комісія з питань призначення та виплат пенсій, допомог та субсидій. 08 лютого 2017 року, управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації проведено чергове засідання комісії з питань призначення і виплати пенсій, допомог та субсидій. Комісію провів заступник голови комісії, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації ....
Німецький Бундестаг 21 травня 2015 року ухвалив рішення про виплату "символічної грошової допомоги" обсягом 2500 євро колишнім радянським військовослужбовцям, які перебували в німецькому полоні під час Другої світової війни. Відповідна директива набула чинності 14 жовтня минулого року, а здійснювати виплати доручили Федеральному відомству централізованих служб та невирішених майнових питань (Bundesamt fr zentrale Dienste und offene Vermgensfragen, BADV). Текст Вербальн ....
Чинним законодавством (Цивільним кодексом України (ЦКУ) та Законом України «Про нотаріат») встановлені гарантії захисту прав дітей при оформленні спадщини. Так, за загальним правилом, щоб прийняти спадщину, треба подати заяву до нотаріуса протягом 6 місяців з дня смерті спадкодавця. Але відповідно до ч. 4 ст. 1268 ЦКУ малолітня (до 14 років) або неповнолітня (від 14 до 18 років) особа вважається такою, що прийняла спадщину, якщо не відмовилася від неї у встановленому пор ....
08 лютого поточного року голова районної державної адміністрації К.Кедик спільно з головою районної ради М.Поповим, з запланованою робочою поїздкою відвідали Мурафську територіальну громаду. Дана робоча поїздка, керівниками району, була заздалегідь запланована з метою зустрічі з активом територіальних громад: с. Клекотина та с.Мурафа, які вирішили об’єднатись в єдину територіальну громаду. В Україні з грудня місяця минулого року стартувала реформа ....
Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з Президентом Швейцарської Конфедерації Доріс Лойтхард. Глави держав наголосили, що за 25 років з часу встановлення дипломатичних відносин між Україною та Швейцарією закладено надійні підвалини двостороннього партнерства та наголосили на спільному інтересі надалі поглиблювати таке взаємовигідне співробітництво. Президент України детально поінформував про загострення на Донбасі. Петро Порошенко привернув увагу до складної гуманітар ....
«Тільки не йдіть з Авдіївки!» Це слова української жінки до української армії. Жінки, яка прийшла до наших солдатів після тижня обстрілів з «градів» українського міста Авдіївка. Не пішли. Встояли. Вирівняли стратегічну ситуацію на фронті. Ціною життя кращих синів України, які віддали своє життя заради надії для мільйонів. Заради нашої перемоги. Бо Українська армія сьогодні стала надією для мільйонів наших громадян не тільки у Донецький і Луганській областя ....