На Вінниччині обговорили ключові питання щодо реалізації реформи місцевого самоврядування
Сьогодні, 13 червня, під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Гижка відбулась нарада з питань впровадження реформи місцевого самоврядування в Україні.
У засіданні також взяли участь директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко та заступник директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Олександр Горба.
До заходу долучилися голови міст, селищ районного значення; голови сільських рад та голови об’єднаних територіальних громад, представники Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України та Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування.
Під час проведення наради керівник Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олег Левченко наголосив на перспективі впровадження реформи місцевого самоврядування на Вінниччині. За даними «Центру розвитку місцевого самоврядування», на сьогодні у Вінницькій області створено 35 об’єднаних територіальних громад, до складу яких увійшли 103 громади. З них – 19 сільських,10 селищних та 6 міських. Варто підкреслити, що наразі в ОТГ мешкає четверта частина населення регіону.
Крім цього, за кількістю договорів міжмуніципального співробітництва (ММС) Вінниччина посідає 2-ге місце в Україні. Зокрема, 98 громад використовують зазначені договори у таких сферах як: благоустрій, житлово-комунальне господарство, соціальні послуги та інші.
Під час обговорення нагальних питань щодо перебігу реформи місцевого самоврядування, значна увага була приділена ключовим викликам для невеликих громад, динаміці державної підтримки на місцях, вирішенню питання щодо подолання географічних відстаней між громадами, економічного обґрунтування необхідності приєднання територіальних громад на конкретних прикладах, формуванню шкільної мережі в малих територіальних громадах, включаючи питання відповідного кадрового забезпечення тощо.
Також керівник Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України Владислав Філатов поінформував присутніх про реалізацію вимог ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад, сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення». Зокрема, посадовець підкреслив необхідність урахування комплексу фінансово-економічних, соціальних показників під час практичної реалізації Перспективного плану.
Присутні також ознайомились із ключовими проблемами та перспективами об’єднання територіальних громад, особливостями їх фінансової спроможності тощо.
На завершення засідання, перший заступник голови ОДА Андрій Гижко наголосив на персональній відповідальності керівників на місцях щодо процесу об’єднання територіальних громад та їх подальшого становища. Також Андрій Гижко підкреслив наявність граничних термінів стосовно етапів об’єднання, передбачених нормами чинного законодавства. Зокрема, не пізніше 23 червня необхідно прийняти рішення сесії суміжної громади про надання згоди на добровільне об’єднання та делегування представника до складу спільної робочої групи. Натомість, підготовка проектів рішень щодо добровільного об’єднання та громадське обговорення має відбутися не пізніше 3 липня. Не пізніше 15 липня має бути рішення сесії всіх громад про схвалення проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Схвалені проекти рішень до облдержадміністрації необхідно подати не пізніше 17 липня.
Вже 1 серпня поточного року передбачено надання висновків обласною державною адміністрацією.
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у п'ятницю зустрівся з представниками Ініціативної групи постраждалих/поранених на Майдані. Сьогоднішня зустріч стала продовженням попередньої наради Володимира Гройсмана із учасниками Революції Гідності наприкінці листопада 2016 року. Тоді за результатами обговорення Прем'єр-міністр дав низку доручень щодо урегулювання окреслених "майданівцями" проблем, зокрема щодо внесення постраждалих/поранених на Майдані до єдиного держ ....
Доходи до місцевих бюджетів за 2015 рік склали 99,8 млрд гривень. У 2016 році ця цифра вже склала 144 млрд грн, що на 16% більше, ніж було закладено місцевою владою. Також додатково до місцевих бюджетів надійшло 49 млрд грн. Це результати розпочатої в 2014 році реформи децентралізації, і ці показники будуть збільшуватися. На цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко на з’їзді Української асоціації районних та обл ....
У минулому році уряд зміг стабілізувати українську економіку після двох років падіння, забезпечити її відновлення і пришвидшення росту . Але зростання економіки – не самоціль. Завдяки зростанню економіки збільшилися надходження до державного бюджету, що уперше за кілька останніх років дозволило уряду відчутно підвищити соціальні стандарти. Коментуючи це, голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій відмітив 5 фактів, що свідчать про відновлення сталого росту ....
Шановні шаргородчани! Вклонімось низько тим, хто вічно буде жити!.. Україна, в різні часи своєї історії, на шляху до свободи і незалежності часто втрачала своїх найкращих синів і дочок. Серед цих героїчних людей постали і Герої Небесної Сотні. Саме вони зуміли рішуче стати до боротьби за волю і свободу у 2014 році, заплативши за перемогу надвисоку ціну — власне життя. Громадяни України об'єдналися, щоб боротися за краще життя своїх дітей, друзів, батьків. 80 днів і ....
Шановні вінничани! Ситуація, що склалася в державі у зв’язку з обмеженням поставок вугілля-антрациту з неконтрольованих територій Донбасу, змусила Президента України та Уряд ввести надзвичайний стан в енергетиці задля збереження енергобезпеки країни. В цій ситуації, як голова обласної державної адміністрації, прошу з розумінням поставитись до таких вимушених дій та об’єднати зусилля для забезпечення стабільної роботи енергосистеми України. 70 % від об ....
Громадяни не завжди дотримуються правил безпечної поведінки під час перебування на зимових водоймах, що найчастіше призводить до непередбачуваних наслідків. Найчастіше під лід потрапляють любителі риболовлі, або допитливі дітлахи. Саме тому, з метою недопущення загибелі людей, особливо дітей, на водоймах, рятувальники постійно проводять роз’яснювальну роботу та профілактичні рейди. Так, 15 лютого дніпропетровські рятувальники провели профілактичну роботу серед рибалок на Каховськом ....