На Вінниччині обговорили ключові питання щодо реалізації реформи місцевого самоврядування
Сьогодні, 13 червня, під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Гижка відбулась нарада з питань впровадження реформи місцевого самоврядування в Україні.
У засіданні також взяли участь директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко та заступник директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Олександр Горба.
До заходу долучилися голови міст, селищ районного значення; голови сільських рад та голови об’єднаних територіальних громад, представники Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України та Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування.
Під час проведення наради керівник Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олег Левченко наголосив на перспективі впровадження реформи місцевого самоврядування на Вінниччині. За даними «Центру розвитку місцевого самоврядування», на сьогодні у Вінницькій області створено 35 об’єднаних територіальних громад, до складу яких увійшли 103 громади. З них – 19 сільських,10 селищних та 6 міських. Варто підкреслити, що наразі в ОТГ мешкає четверта частина населення регіону.
Крім цього, за кількістю договорів міжмуніципального співробітництва (ММС) Вінниччина посідає 2-ге місце в Україні. Зокрема, 98 громад використовують зазначені договори у таких сферах як: благоустрій, житлово-комунальне господарство, соціальні послуги та інші.
Під час обговорення нагальних питань щодо перебігу реформи місцевого самоврядування, значна увага була приділена ключовим викликам для невеликих громад, динаміці державної підтримки на місцях, вирішенню питання щодо подолання географічних відстаней між громадами, економічного обґрунтування необхідності приєднання територіальних громад на конкретних прикладах, формуванню шкільної мережі в малих територіальних громадах, включаючи питання відповідного кадрового забезпечення тощо.
Також керівник Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України Владислав Філатов поінформував присутніх про реалізацію вимог ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад, сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення». Зокрема, посадовець підкреслив необхідність урахування комплексу фінансово-економічних, соціальних показників під час практичної реалізації Перспективного плану.
Присутні також ознайомились із ключовими проблемами та перспективами об’єднання територіальних громад, особливостями їх фінансової спроможності тощо.
На завершення засідання, перший заступник голови ОДА Андрій Гижко наголосив на персональній відповідальності керівників на місцях щодо процесу об’єднання територіальних громад та їх подальшого становища. Також Андрій Гижко підкреслив наявність граничних термінів стосовно етапів об’єднання, передбачених нормами чинного законодавства. Зокрема, не пізніше 23 червня необхідно прийняти рішення сесії суміжної громади про надання згоди на добровільне об’єднання та делегування представника до складу спільної робочої групи. Натомість, підготовка проектів рішень щодо добровільного об’єднання та громадське обговорення має відбутися не пізніше 3 липня. Не пізніше 15 липня має бути рішення сесії всіх громад про схвалення проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Схвалені проекти рішень до облдержадміністрації необхідно подати не пізніше 17 липня.
Вже 1 серпня поточного року передбачено надання висновків обласною державною адміністрацією.
Уже з січня 2019 року в Україні почнеться запровадження надання пільг і субсидій у грошовій формі. Міністерство соціальної політики України фіналізувало проект відповідної постанови та найближчим часом має намір винести його на розгляд засідання Кабінету Міністрів України. Уже з січня 2019 року в Україні почнеться запровадження надання пільг і субсидій у грошовій формі. Міністерство соціальної політики України фіналізувало проект відповідної постанови та найближчим часом має намір винести ....
В даний час бджільництво, як галузь сільського господарства, динамічно розвивається та інтенсифікується, потребує спільних зусиль щодо вирішення наявних проблем як з боку пасічників, так і з боку аграріїв, зокрема, під час використання пестицидів та агрохімікатів, упорядкування добросусідства тощо. Одним із взаємовигідним підходів кооперації пасічника та аграрія є налагоджена робота по запиленню ентомофільних культур медоносними бджолами і відповідно збільшення вирощеної про ....
Взяти відповідальність на себе і працювати так, щоби українці бачили результати роботи - Президент зібрав регіони на масштабну Раду регіонального розвитку в столиці аби підсумувати результати за рік і знайти ідеї для планів на майбутнє. Головне завдання влади – захистити людей Від місцевих голів до міністрів і Президента - в понеділок 12 листопада в столиці зібралися мало не всі, в чиїх руках нині державне кермо: ті, хто приймають закони, розподіляють кошти, а потім перетворюют ....
Запроваджена Урядом України реформа системи охорони здоров’я продовжується, і її перші результати вже відчуваються: змінюється філософія організації роботи галузі, принципи фінансування, підвищується мотивація лікарів працювати краще. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час всеукраїнської наради з питань трансформації системи охорони здоров’я, яка проходить у Вінниці. Місто і область наразі входять до лідерів змін. Перед нарадою Глава Уряду відві ....
Хай нива щедро колоситься! З почуттям глибокої поваги і шани, від імені районної державної адміністрації та районної ради щиро вітаємо всіх трударів сільськогосподарської галузі Шаргородщини з Днем працівників сільського господарства. В усі часи, важка праця сільгоспвиробника була і залишається визначальною складовою розвитку Шаргородщини, запорукою її процвітання. У цей святковий день, висловлюємо щиру вдячність кожному, хто годує наш край, працює ....
Минуло 73 роки з часу закінчення Другої світової війни 1939-1945 років. Проте ми завжди пам`ятатимемо подвиг українських солдатів, які в боротьбі з ворогом проявили усю міць та безстрашшя нашого народу у цій жорстокій війні. Тому сьогодні, 16 листопада 2018 року, в центрі міста Шаргород відбувся урочистий мітинг, присвячений відкриттю оновленого пам’ятника загиблим воїнам у роки Другої світової війни 1939-1945 років . Пам’ятник було споруджено для уві ....