На Вінниччині обговорили ключові питання щодо реалізації реформи місцевого самоврядування
Сьогодні, 13 червня, під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Гижка відбулась нарада з питань впровадження реформи місцевого самоврядування в Україні.
У засіданні також взяли участь директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко та заступник директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Олександр Горба.
До заходу долучилися голови міст, селищ районного значення; голови сільських рад та голови об’єднаних територіальних громад, представники Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України та Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування.
Під час проведення наради керівник Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олег Левченко наголосив на перспективі впровадження реформи місцевого самоврядування на Вінниччині. За даними «Центру розвитку місцевого самоврядування», на сьогодні у Вінницькій області створено 35 об’єднаних територіальних громад, до складу яких увійшли 103 громади. З них – 19 сільських,10 селищних та 6 міських. Варто підкреслити, що наразі в ОТГ мешкає четверта частина населення регіону.
Крім цього, за кількістю договорів міжмуніципального співробітництва (ММС) Вінниччина посідає 2-ге місце в Україні. Зокрема, 98 громад використовують зазначені договори у таких сферах як: благоустрій, житлово-комунальне господарство, соціальні послуги та інші.
Під час обговорення нагальних питань щодо перебігу реформи місцевого самоврядування, значна увага була приділена ключовим викликам для невеликих громад, динаміці державної підтримки на місцях, вирішенню питання щодо подолання географічних відстаней між громадами, економічного обґрунтування необхідності приєднання територіальних громад на конкретних прикладах, формуванню шкільної мережі в малих територіальних громадах, включаючи питання відповідного кадрового забезпечення тощо.
Також керівник Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України Владислав Філатов поінформував присутніх про реалізацію вимог ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад, сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення». Зокрема, посадовець підкреслив необхідність урахування комплексу фінансово-економічних, соціальних показників під час практичної реалізації Перспективного плану.
Присутні також ознайомились із ключовими проблемами та перспективами об’єднання територіальних громад, особливостями їх фінансової спроможності тощо.
На завершення засідання, перший заступник голови ОДА Андрій Гижко наголосив на персональній відповідальності керівників на місцях щодо процесу об’єднання територіальних громад та їх подальшого становища. Також Андрій Гижко підкреслив наявність граничних термінів стосовно етапів об’єднання, передбачених нормами чинного законодавства. Зокрема, не пізніше 23 червня необхідно прийняти рішення сесії суміжної громади про надання згоди на добровільне об’єднання та делегування представника до складу спільної робочої групи. Натомість, підготовка проектів рішень щодо добровільного об’єднання та громадське обговорення має відбутися не пізніше 3 липня. Не пізніше 15 липня має бути рішення сесії всіх громад про схвалення проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Схвалені проекти рішень до облдержадміністрації необхідно подати не пізніше 17 липня.
Вже 1 серпня поточного року передбачено надання висновків обласною державною адміністрацією.
З початку весни з кожним новим тижнем, як тільки Урядова програма безповоротної фінансової допомоги на утеплення житла знову запрацювала на повну силу, її популярність швидко зростає. Лише за останній тиждень понад 5 тисяч українських родин скористалися "теплими" кредитами, залучивши 119,3 млн грн. на утеплення житла. Для порівняння позаминулого тижня кількість нових учасників програми склала близько 4 тисяч сімей, а сума коштів – 89 млн гривень. "Результати по ....
„Якщо упродовж січня-лютого 2016 року до місцевих бюджетів регіону було перераховано понад 569,2 мільйонів гривень податків, зборів та інших платежів, то вже цьогоріч ця сума сягнула майже 887,4 мільйонів гривень”, – зазначає начальник ГУ ДФС у Вінницькій області Руслан Осмоловський, – тож наразі можемо констатувати зростання більш ніж у 1,5 рази”. За словами високопосадовця основним джерелом наповнення місцевих бюджетів залишається податок на доходи ф ....
Агенція регіонального розвитку Вінницької області продовжує працювати з інвесторами, а також залучати нові інвестиції. Так, підходять до завершення переговори щодо залучення 30 млн. євро інвестицій у Вінницьку область. Співпрацю з даним інвестором Агенція розпочала ще у вересні 2016 року. Відтак, в рамках робочого візиту та з метою офіційного запуску проекту Вінницьку область відвідає принц Абдуллібін Ялаві Аль Сауд. В рамках свого візиту, який відбудеться наприкінці квітня ц.р., ....
Всеукраїнський національно-патріотичний марафон відвідав 20 березня 2017 року до Шаргородського р-ну. Громада міста Шаргорода, місцева адміністрація та керівники району, разом з учасниками Всеукраїнського національно-патріотичного марафону, вшанували пам'ять Захисників Вітчизни з нагоди 73 річниці визволення Шаргородщини від Німецько-фашистських загарбників. На запрошення Всеукраїнського марафону, на заходах був присутній заступник голови Координаційної ради з пи ....
Коли у 2017 році очікується зміна соціальних стандартів? Законом України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” передбачено, що у 2017 році соціальні стандарти зростуть двічі: у травні та в грудні. 1. Розміри мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму на 2017 рік: Мінімальна заробітна плата з 01 січня складатиме 3200,00 грн.; Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць: з 01 січня — 1544 грн, з 01 травня — 16 ....
У Шаргородському районі продовжується інформаційна кампанія щодо впровадження інноваційної послуги – патронат над дитиною. Патронат – своєрідна «швидка» сімейна допомога дитині, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, потребує захисту у сім’ї патронатних вихователів, та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для в ....