На Вінниччині обговорили ключові питання щодо реалізації реформи місцевого самоврядування
Сьогодні, 13 червня, під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Гижка відбулась нарада з питань впровадження реформи місцевого самоврядування в Україні.
У засіданні також взяли участь директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко та заступник директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Олександр Горба.
До заходу долучилися голови міст, селищ районного значення; голови сільських рад та голови об’єднаних територіальних громад, представники Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України та Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування.
Під час проведення наради керівник Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олег Левченко наголосив на перспективі впровадження реформи місцевого самоврядування на Вінниччині. За даними «Центру розвитку місцевого самоврядування», на сьогодні у Вінницькій області створено 35 об’єднаних територіальних громад, до складу яких увійшли 103 громади. З них – 19 сільських,10 селищних та 6 міських. Варто підкреслити, що наразі в ОТГ мешкає четверта частина населення регіону.
Крім цього, за кількістю договорів міжмуніципального співробітництва (ММС) Вінниччина посідає 2-ге місце в Україні. Зокрема, 98 громад використовують зазначені договори у таких сферах як: благоустрій, житлово-комунальне господарство, соціальні послуги та інші.
Під час обговорення нагальних питань щодо перебігу реформи місцевого самоврядування, значна увага була приділена ключовим викликам для невеликих громад, динаміці державної підтримки на місцях, вирішенню питання щодо подолання географічних відстаней між громадами, економічного обґрунтування необхідності приєднання територіальних громад на конкретних прикладах, формуванню шкільної мережі в малих територіальних громадах, включаючи питання відповідного кадрового забезпечення тощо.
Також керівник Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України Владислав Філатов поінформував присутніх про реалізацію вимог ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад, сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення». Зокрема, посадовець підкреслив необхідність урахування комплексу фінансово-економічних, соціальних показників під час практичної реалізації Перспективного плану.
Присутні також ознайомились із ключовими проблемами та перспективами об’єднання територіальних громад, особливостями їх фінансової спроможності тощо.
На завершення засідання, перший заступник голови ОДА Андрій Гижко наголосив на персональній відповідальності керівників на місцях щодо процесу об’єднання територіальних громад та їх подальшого становища. Також Андрій Гижко підкреслив наявність граничних термінів стосовно етапів об’єднання, передбачених нормами чинного законодавства. Зокрема, не пізніше 23 червня необхідно прийняти рішення сесії суміжної громади про надання згоди на добровільне об’єднання та делегування представника до складу спільної робочої групи. Натомість, підготовка проектів рішень щодо добровільного об’єднання та громадське обговорення має відбутися не пізніше 3 липня. Не пізніше 15 липня має бути рішення сесії всіх громад про схвалення проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Схвалені проекти рішень до облдержадміністрації необхідно подати не пізніше 17 липня.
Вже 1 серпня поточного року передбачено надання висновків обласною державною адміністрацією.
«Україна, йдучи своїм шляхом, обов’язково стане повноправним членом НАТО і повноправним членом Європейського Союзу», - заявив Президент Петро Порошенко у Верховній Раді під час розгляду змін до Конституції щодо закріплення євроінтеграційного вибору України. Глава держави зауважив, що останні роки були і все ще залишаються для України часом великих випробувань. «Країна пережила глибоку економічну кризу, а рівень життя, на жаль, відновлюється надто повіль ....
22 листопада, напередодні Дня пам'яті жертв голодоморів та 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні, у холі облдержадміністрації розпочалось експонування історичної виставки «Україна 1932-1933. Геноцид голодом». Експозиція, розроблена Українським інститутом національної пам'яті спільно з Міністерством закордонних справ України та Національним музеєм «Меморіал жертв Голодомору», має на меті розповісти про маловідомі факти Голодомору 1932 ....
Верховна Рада України схвалила підготовлений Урядом України проект Державного бюджету на 2019 рік. За таке рішення проголосували 240 народних депутатів. Так само Парламент схвалив проекти змін до Бюджетного та Податкового кодексів, які серед іншого забезпечують ресурсну базу наповнення кошторису. Проект Держбюджету передбачає зростання ВВП і поступове зниження дефіциту та боргового навантаження. В документі збережені всі пріоритетні напрямки фінансування, серед яки ....
На виконання Указу Президента України «Про заходи щодо забезпечення захисту прав та законних інтересів дітей» та з метою проведення роботи щодо соціального захисту дітей вразливих категорій, що проживають на території району, сьогодні, 22 листопад 2018 року в залі засідань райдержадміністрації відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини. В засіданні взяли участь члени комісії: начальник відділу опіки, піклування та усиновлення дітей служби у ....
Відповідно до рішення сесії Шаргородської районної ради від 20.06.2018 р. «Про реорганізацію комунальної організації «Шаргородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги»» передбачається вивільнення працівників. Тому за ініціативи Шаргородської районної філії Вінницького обласного центру зайнятості 21 листопада 2018 року в Шаргородському районному центрі первинної медико-санітарної допомоги відбулася зустріч з працівниками установи, які плануютьс ....
Програма «U-LEAD з Європою» прагне тісно співпрацювати з організаціями громадянського суспільства (ОГС/ГО), які сприяють децентралізації на регіональному і місцевому рівнях та підтримують розвиток громад, та запрошує ГО подавати свої проектні пропозиції, щоб отримати фінансування своїх проектів. Програма «U-LEAD з Європою» готова надавати підтримку інноваційним проектам організацій громадянського суспільства (ГО), спрямованим на сприяння розвитку громад, залучення ....