На Вінниччині обговорили ключові питання щодо реалізації реформи місцевого самоврядування
Сьогодні, 13 червня, під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Гижка відбулась нарада з питань впровадження реформи місцевого самоврядування в Україні.
У засіданні також взяли участь директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко та заступник директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Олександр Горба.
До заходу долучилися голови міст, селищ районного значення; голови сільських рад та голови об’єднаних територіальних громад, представники Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України та Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування.
Під час проведення наради керівник Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олег Левченко наголосив на перспективі впровадження реформи місцевого самоврядування на Вінниччині. За даними «Центру розвитку місцевого самоврядування», на сьогодні у Вінницькій області створено 35 об’єднаних територіальних громад, до складу яких увійшли 103 громади. З них – 19 сільських,10 селищних та 6 міських. Варто підкреслити, що наразі в ОТГ мешкає четверта частина населення регіону.
Крім цього, за кількістю договорів міжмуніципального співробітництва (ММС) Вінниччина посідає 2-ге місце в Україні. Зокрема, 98 громад використовують зазначені договори у таких сферах як: благоустрій, житлово-комунальне господарство, соціальні послуги та інші.
Під час обговорення нагальних питань щодо перебігу реформи місцевого самоврядування, значна увага була приділена ключовим викликам для невеликих громад, динаміці державної підтримки на місцях, вирішенню питання щодо подолання географічних відстаней між громадами, економічного обґрунтування необхідності приєднання територіальних громад на конкретних прикладах, формуванню шкільної мережі в малих територіальних громадах, включаючи питання відповідного кадрового забезпечення тощо.
Також керівник Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України Владислав Філатов поінформував присутніх про реалізацію вимог ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад, сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення». Зокрема, посадовець підкреслив необхідність урахування комплексу фінансово-економічних, соціальних показників під час практичної реалізації Перспективного плану.
Присутні також ознайомились із ключовими проблемами та перспективами об’єднання територіальних громад, особливостями їх фінансової спроможності тощо.
На завершення засідання, перший заступник голови ОДА Андрій Гижко наголосив на персональній відповідальності керівників на місцях щодо процесу об’єднання територіальних громад та їх подальшого становища. Також Андрій Гижко підкреслив наявність граничних термінів стосовно етапів об’єднання, передбачених нормами чинного законодавства. Зокрема, не пізніше 23 червня необхідно прийняти рішення сесії суміжної громади про надання згоди на добровільне об’єднання та делегування представника до складу спільної робочої групи. Натомість, підготовка проектів рішень щодо добровільного об’єднання та громадське обговорення має відбутися не пізніше 3 липня. Не пізніше 15 липня має бути рішення сесії всіх громад про схвалення проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Схвалені проекти рішень до облдержадміністрації необхідно подати не пізніше 17 липня.
Вже 1 серпня поточного року передбачено надання висновків обласною державною адміністрацією.
Моя вишивана сорочка, неначе долі оберіг В молитві вишиті рядочки, за щастя всіх моїх доріг Її носити насолода, і в будень, і в святковий час Любов до неї то не мода, вона у серці по-всяк-час З метою підтримки проведення в Україні кожного третього четверга травня, Всесвітнього Дня вишиванки, ініційованого Громадською організацією «Всесвітній день вишиванки», управління культури і мистецтв облдержадміністрації спільно з Департаментом культури Вінницької міської ради, ....
Пам´ятка щодо організації проведення випускних вечорів у загальноосвітніх навчальних закладах (для батьків, педагогічного та медичного персоналу навчально-виховних закладів) На порозі чудова та трішки сумна пора – пора випускних вечорів і початку нового дорослого життя. Батьки та класні керівники зараз в клопотах і думках про те, як влаштувати випускникові незвичайне та яскраве свято, свято, яке залишиться в серці кожного навіки. Пам’ятайте головне, свят ....
Щороку в цей день ми повертаємось до трагічної сторінки нашої історії. Це глибока рана не лише для кримських татар, а і всього українського народу. 1944 рік був страшним роком – йшла війна, тисячі людей полягли на полі бою, розруха, холод і голод. Здавалося, гіршого горя і не могло бути. Тоді про таємну постанову Державного комітету оборони № 5859 "Про кримських татар" від 11 травня 1944 року ніхто і не здогадувався. 18 травня 1944 року о 3 годині ранку розпочалася д ....
Запропонований Урядом проект пенсійної реформи, представлений громадськості 17 травня, - цекрасиве і нетривіальне рішення, прораховане і спрямоване на відновлення соціальної справедливості тазбереження пенсійної системи України як такої. Про це сказали представники експертного середовища під час зустрічі із Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом. Зустріч у форматі конструктивної дискусії відбулася з ініціативи Глави Уряду. Володимир Гройсман представив ключові аспекти ....
Президент України Петро Порошенко в рамках робочого візиту до Страсбургу взяв участь в урочистій церемонії підписання рішення ЄС про запровадження безвізового режиму для громадян України. Законодавчий акт Європейського Союзу, яким запроваджується безвізовий режим, підписаний Президентом Європейського Парламенту Антоніо Таяні та міністром внутрішніх справ і національної безпеки головуючої у Раді ЄС Мальти Кармело Абелою. «Сьогодні абсолютно історичний день. Це абсолютно історичний день ....
Прийшла довгоочікувана пора відпочинку на природі. Але на жаль все частіше під час прогулянок у лісі або парку ми спостерігаємо гори сміття. Кожен, хто залишив після себе сміття вважає, що воно саме собою десь подінеться, але не кожен знає скільки пройде часу, щоб сміття розпалось або розклалось. З метою кращого розуміння даного питання і бажанням внести свій вклад у боротьбу зі сміттям Управління Держпродспоживслужби в Шаргородському районі пропонує ознайомитись з наступними д ....