На Вінниччині обговорили ключові питання щодо реалізації реформи місцевого самоврядування
Сьогодні, 13 червня, під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Гижка відбулась нарада з питань впровадження реформи місцевого самоврядування в Україні.
У засіданні також взяли участь директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко та заступник директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Олександр Горба.
До заходу долучилися голови міст, селищ районного значення; голови сільських рад та голови об’єднаних територіальних громад, представники Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України та Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування.
Під час проведення наради керівник Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олег Левченко наголосив на перспективі впровадження реформи місцевого самоврядування на Вінниччині. За даними «Центру розвитку місцевого самоврядування», на сьогодні у Вінницькій області створено 35 об’єднаних територіальних громад, до складу яких увійшли 103 громади. З них – 19 сільських,10 селищних та 6 міських. Варто підкреслити, що наразі в ОТГ мешкає четверта частина населення регіону.
Крім цього, за кількістю договорів міжмуніципального співробітництва (ММС) Вінниччина посідає 2-ге місце в Україні. Зокрема, 98 громад використовують зазначені договори у таких сферах як: благоустрій, житлово-комунальне господарство, соціальні послуги та інші.
Під час обговорення нагальних питань щодо перебігу реформи місцевого самоврядування, значна увага була приділена ключовим викликам для невеликих громад, динаміці державної підтримки на місцях, вирішенню питання щодо подолання географічних відстаней між громадами, економічного обґрунтування необхідності приєднання територіальних громад на конкретних прикладах, формуванню шкільної мережі в малих територіальних громадах, включаючи питання відповідного кадрового забезпечення тощо.
Також керівник Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України Владислав Філатов поінформував присутніх про реалізацію вимог ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад, сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення». Зокрема, посадовець підкреслив необхідність урахування комплексу фінансово-економічних, соціальних показників під час практичної реалізації Перспективного плану.
Присутні також ознайомились із ключовими проблемами та перспективами об’єднання територіальних громад, особливостями їх фінансової спроможності тощо.
На завершення засідання, перший заступник голови ОДА Андрій Гижко наголосив на персональній відповідальності керівників на місцях щодо процесу об’єднання територіальних громад та їх подальшого становища. Також Андрій Гижко підкреслив наявність граничних термінів стосовно етапів об’єднання, передбачених нормами чинного законодавства. Зокрема, не пізніше 23 червня необхідно прийняти рішення сесії суміжної громади про надання згоди на добровільне об’єднання та делегування представника до складу спільної робочої групи. Натомість, підготовка проектів рішень щодо добровільного об’єднання та громадське обговорення має відбутися не пізніше 3 липня. Не пізніше 15 липня має бути рішення сесії всіх громад про схвалення проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Схвалені проекти рішень до облдержадміністрації необхідно подати не пізніше 17 липня.
Вже 1 серпня поточного року передбачено надання висновків обласною державною адміністрацією.
Видатки за державною цільовою програмою енергоефективності, з якої фінансується програма «теплих кредитів», збільшено на 300 млн гривень. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, коментуючи прийняття відповідної постанови КМУ. «Прийняті зміни забезпечать виконання програми «теплих кредитів» у 2017 році. З початку дії програми нею скористалось близько 300 тисяч українських родин. Лиш ....
12 липня в Державному концерні «Укроборонпром», м. Київ, відбулось урочисте підписання «Угоди про початок виробництва» між ДП «Електричні системи» та компанією Delphi, в особі в.о. директора ДП «Електричні системи» Олександра Тищенка та виконавчого директора компанії Delphi Луїса Фігуеіредо в присутності представників Посольства США в Україні та Міністерства торгівлі США. Результатом підписання Угоди стане налагодження виробництва джгутів, к ....
Пілотний проект «Літній наметовий табір сімейного розвитку для учасників антитерористичної операції та членів їх сімей» було створено у 2016 році за ініціативи учасника антитерористичної операції Леоніда Гуменного, підтримки Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрацій. Проект «Літній наметовий табір сімейного розвитку для учасників антитерористичної операції та членів їх сім’ї» отримав багато схвальних відгуків від учасників АТО та їх ....
Сьогодні, 12 липня 2017 року, під головуванням голови райдержадміністрації, голови колегії К.Кедик, відбулось засідання колегії районної державної адміністрації. В засіданні колегії взяли участь: заступники голів райдержадміністрації та районної ради, начальники управлінь, відділів, структурних підрозділів районної державної адміністрації, районної ради та територіальних органів, міський та сільські голови, керівники підприємств, установ та організацій району, представники гро ....
На днях, голова райдержадміністрації К.Кедик, продовжила робочі поїздки в територіальні громади району, з метою ознайомлення зі станом об’єктів соціальної сфери Шаргородщини. Тому, свою чергову поїздку вона здійснила в Івашковецьку та Руданську територіальні громади. В робочій поїздці керівника району супроводжували начальник відділу освіти райдержадміністрації В.Кутнік та голови відвідуваних територіальних громад: Івашковецької – Н.Кримчук, Руданської – Р.Стратійчук. ....
Зведений бюджет Шаргородського району станом на 01.07.2017 року, по власних та закріплених доходах виконано на 140,6% до поточного періоду, при піврічному плані 30 477,9 тис. грн. фактично поступило 42 863,3 тис. грн. Із 33 місцевих бюджетів по власних та закріплених доходах виконали свої планові показники 32 бюджети що становить 97,0 відсотки всіх бюджетів. Невиконання виникло в селі Плебанівка –33,3 тис. грн. Районний бюджет виконаний на 153,1% при піврічному плані ....