На Вінниччині обговорили ключові питання щодо реалізації реформи місцевого самоврядування
Сьогодні, 13 червня, під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Гижка відбулась нарада з питань впровадження реформи місцевого самоврядування в Україні.
У засіданні також взяли участь директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко та заступник директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Олександр Горба.
До заходу долучилися голови міст, селищ районного значення; голови сільських рад та голови об’єднаних територіальних громад, представники Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України та Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування.
Під час проведення наради керівник Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олег Левченко наголосив на перспективі впровадження реформи місцевого самоврядування на Вінниччині. За даними «Центру розвитку місцевого самоврядування», на сьогодні у Вінницькій області створено 35 об’єднаних територіальних громад, до складу яких увійшли 103 громади. З них – 19 сільських,10 селищних та 6 міських. Варто підкреслити, що наразі в ОТГ мешкає четверта частина населення регіону.
Крім цього, за кількістю договорів міжмуніципального співробітництва (ММС) Вінниччина посідає 2-ге місце в Україні. Зокрема, 98 громад використовують зазначені договори у таких сферах як: благоустрій, житлово-комунальне господарство, соціальні послуги та інші.
Під час обговорення нагальних питань щодо перебігу реформи місцевого самоврядування, значна увага була приділена ключовим викликам для невеликих громад, динаміці державної підтримки на місцях, вирішенню питання щодо подолання географічних відстаней між громадами, економічного обґрунтування необхідності приєднання територіальних громад на конкретних прикладах, формуванню шкільної мережі в малих територіальних громадах, включаючи питання відповідного кадрового забезпечення тощо.
Також керівник Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України Владислав Філатов поінформував присутніх про реалізацію вимог ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад, сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення». Зокрема, посадовець підкреслив необхідність урахування комплексу фінансово-економічних, соціальних показників під час практичної реалізації Перспективного плану.
Присутні також ознайомились із ключовими проблемами та перспективами об’єднання територіальних громад, особливостями їх фінансової спроможності тощо.
На завершення засідання, перший заступник голови ОДА Андрій Гижко наголосив на персональній відповідальності керівників на місцях щодо процесу об’єднання територіальних громад та їх подальшого становища. Також Андрій Гижко підкреслив наявність граничних термінів стосовно етапів об’єднання, передбачених нормами чинного законодавства. Зокрема, не пізніше 23 червня необхідно прийняти рішення сесії суміжної громади про надання згоди на добровільне об’єднання та делегування представника до складу спільної робочої групи. Натомість, підготовка проектів рішень щодо добровільного об’єднання та громадське обговорення має відбутися не пізніше 3 липня. Не пізніше 15 липня має бути рішення сесії всіх громад про схвалення проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Схвалені проекти рішень до облдержадміністрації необхідно подати не пізніше 17 липня.
Вже 1 серпня поточного року передбачено надання висновків обласною державною адміністрацією.
Дзвінки на «гарячу лінію» зі стаціонарних номерів мережі Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні. Номер телефону «гарячої лінії» обласного Штабу оборони 0800 500 455 діє цілодобово. Нагадаємо, що до контактного центру обласного Штабу оборони також можна цілодобово телефонувати на «гарячу» лінію: 67-17-15; 67-07-20 . За першу добу роботи до контактного центру н ....
Розпорядження№ 912 голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій підписав 28 листопада 2018 року. Відповідно до розпорядження утворено штаб оборони для координації дій Збройних Сил України, Національної гвардії України, органів Національної поліції, служби безпеки та місцевих органів виконавчої влади в умовах воєнного стану. Також, розпорядженням утворено контактний центр Штабу, який розміщується в Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОД ....
Відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації Валерія Коровія від 28 листопада 2018 року №912 «Про утворення штабу оборони для координації дій Збройних Сил України, Національної гвардії України, органів Національної поліції, служби безпеки та місцевих органів виконавчої влади в умовах воєнного стану», на Вінниччині створено контактний центр Штабу, розташований у Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА. Визначено ....
Голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій 29 листопада зустрівся із представниками засобів масової інформації Вінниччини, аби інформувати медійників та громадськість регіону про основні позиції, передбачені впровадженням в дію на території Вінницької області Закону України «Про правовий режим воєнного стану», та заходи, які вживаються нині в регіоні. «В області діє Рада оборони, яку очолює голова обласної державної адміністрації. На ви ....
На цьому голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій акцентував під час брифінгу з питань впровадження у Вінницькій області правового режиму воєнного стану. «Ніяких примусових речей стосовно мобілізації майна не буде. Жодні чинники, які б обмежували права і свободи громадян на мирні зібрання, відсутні. Комендантська година на цьому етапі не передбачена. Школи, дитячі садочки, лікарні працюють в звичайному режимі. Разом з тим, відповідно до Указу Пре ....