На Вінниччині обговорили ключові питання щодо реалізації реформи місцевого самоврядування
Сьогодні, 13 червня, під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Гижка відбулась нарада з питань впровадження реформи місцевого самоврядування в Україні.
У засіданні також взяли участь директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко та заступник директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Олександр Горба.
До заходу долучилися голови міст, селищ районного значення; голови сільських рад та голови об’єднаних територіальних громад, представники Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України та Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування.
Під час проведення наради керівник Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олег Левченко наголосив на перспективі впровадження реформи місцевого самоврядування на Вінниччині. За даними «Центру розвитку місцевого самоврядування», на сьогодні у Вінницькій області створено 35 об’єднаних територіальних громад, до складу яких увійшли 103 громади. З них – 19 сільських,10 селищних та 6 міських. Варто підкреслити, що наразі в ОТГ мешкає четверта частина населення регіону.
Крім цього, за кількістю договорів міжмуніципального співробітництва (ММС) Вінниччина посідає 2-ге місце в Україні. Зокрема, 98 громад використовують зазначені договори у таких сферах як: благоустрій, житлово-комунальне господарство, соціальні послуги та інші.
Під час обговорення нагальних питань щодо перебігу реформи місцевого самоврядування, значна увага була приділена ключовим викликам для невеликих громад, динаміці державної підтримки на місцях, вирішенню питання щодо подолання географічних відстаней між громадами, економічного обґрунтування необхідності приєднання територіальних громад на конкретних прикладах, формуванню шкільної мережі в малих територіальних громадах, включаючи питання відповідного кадрового забезпечення тощо.
Також керівник Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України Владислав Філатов поінформував присутніх про реалізацію вимог ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад, сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення». Зокрема, посадовець підкреслив необхідність урахування комплексу фінансово-економічних, соціальних показників під час практичної реалізації Перспективного плану.
Присутні також ознайомились із ключовими проблемами та перспективами об’єднання територіальних громад, особливостями їх фінансової спроможності тощо.
На завершення засідання, перший заступник голови ОДА Андрій Гижко наголосив на персональній відповідальності керівників на місцях щодо процесу об’єднання територіальних громад та їх подальшого становища. Також Андрій Гижко підкреслив наявність граничних термінів стосовно етапів об’єднання, передбачених нормами чинного законодавства. Зокрема, не пізніше 23 червня необхідно прийняти рішення сесії суміжної громади про надання згоди на добровільне об’єднання та делегування представника до складу спільної робочої групи. Натомість, підготовка проектів рішень щодо добровільного об’єднання та громадське обговорення має відбутися не пізніше 3 липня. Не пізніше 15 липня має бути рішення сесії всіх громад про схвалення проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Схвалені проекти рішень до облдержадміністрації необхідно подати не пізніше 17 липня.
Вже 1 серпня поточного року передбачено надання висновків обласною державною адміністрацією.
3 жовтня 2017 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», підготовлений Урядом, який підписав Президент України 8 жовтня і який вступив в дію 11 жовтня 2017 року. Цю реформу чекали пенсіонери. Це надзвичайно важливе рішення. З прийняттям даного закону було закладено основу справедливої пенсійної системи. Ухвалена Парламентом України урядової пенсійної реформи дозволить вже в жовтні підвищити ран ....
Сьогодні, 12 жовтня 2017 року, в селі Плебанівка відкрито два пам’ятні знаки учаснику антитерористичної операції Поперечному Григорію Миколайовичу – старшому солдату, спецробітнику роти ремонтно-відновлювального батальйону 4-ої окремої бригади, який загинув, захищаючи незалежність і суверенітет України на Сході нашої держави 11 травня 2016 року. Розпочались дані заходи із відкриття на фасаді Плебанівської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів меморіальної дош ....
За статтею 21 КЗпПУ працівникові надано право реалізувати свої здібності до праці через укладення трудового договору на одному чи водночас на кількох підприємствах, в установах, організаціях. Це дає змогу працівникам, крім основного трудового договору, укладати договори про роботу за сумісництвом. Сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або і ....
Центр надання адміністративних послуг при Шаргородській райдержадміністрації створений розпорядженням голови райдержадміністрації №290 від 09.12.2013 року. Однак фактично Центр розпочав свою діяльність 16.10.2014 року. Причинами затримки стали: відсутність оргтехніки, меблів, електропостачання приміщення, персоналу. В зв’язку з дефіцитом коштів виділених на оплату електроенергії було прийнято рішення по переведення ЦНАПу з приміщення розташованого за адресою: м.Шаргород, вул. Г.Ма ....
Президент Петро Порошенко заявляє про неприпустимість політизації нового українського Закону «Про освіту», який став не лише вагомою частиною освітньої реформи, а й законом рівних можливостей для усіх учасників освітнього процесу. Під час виступу на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи Глава Української держави наголосив що Україна розраховує на подальшу підтримку Асамблеї у зміцненні громадянського суспільства в Україні – на основі впровадження демократичних ст ....
Державний комітет телебачення і радіомовлення України оголосив Всеукраїнський конкурс на краще періодичне друковане видання для дітей та юнацтва. Конкурс проводиться у таких номінаціях: «Краще періодичне друковане видання для дітей», «Краще періодичне друковане видання для юнацтва». Положення про Конкурс розміщено на веб-сайті Держкомтелерадіо України під рубрикою «Виставки, премії, конкурси, фестивалі» в розділі «Конкурси». http://comin ....