На Вінниччині обговорили ключові питання щодо реалізації реформи місцевого самоврядування
Сьогодні, 13 червня, під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Гижка відбулась нарада з питань впровадження реформи місцевого самоврядування в Україні.
У засіданні також взяли участь директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко та заступник директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Олександр Горба.
До заходу долучилися голови міст, селищ районного значення; голови сільських рад та голови об’єднаних територіальних громад, представники Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України та Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування.
Під час проведення наради керівник Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олег Левченко наголосив на перспективі впровадження реформи місцевого самоврядування на Вінниччині. За даними «Центру розвитку місцевого самоврядування», на сьогодні у Вінницькій області створено 35 об’єднаних територіальних громад, до складу яких увійшли 103 громади. З них – 19 сільських,10 селищних та 6 міських. Варто підкреслити, що наразі в ОТГ мешкає четверта частина населення регіону.
Крім цього, за кількістю договорів міжмуніципального співробітництва (ММС) Вінниччина посідає 2-ге місце в Україні. Зокрема, 98 громад використовують зазначені договори у таких сферах як: благоустрій, житлово-комунальне господарство, соціальні послуги та інші.
Під час обговорення нагальних питань щодо перебігу реформи місцевого самоврядування, значна увага була приділена ключовим викликам для невеликих громад, динаміці державної підтримки на місцях, вирішенню питання щодо подолання географічних відстаней між громадами, економічного обґрунтування необхідності приєднання територіальних громад на конкретних прикладах, формуванню шкільної мережі в малих територіальних громадах, включаючи питання відповідного кадрового забезпечення тощо.
Також керівник Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України Владислав Філатов поінформував присутніх про реалізацію вимог ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад, сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення». Зокрема, посадовець підкреслив необхідність урахування комплексу фінансово-економічних, соціальних показників під час практичної реалізації Перспективного плану.
Присутні також ознайомились із ключовими проблемами та перспективами об’єднання територіальних громад, особливостями їх фінансової спроможності тощо.
На завершення засідання, перший заступник голови ОДА Андрій Гижко наголосив на персональній відповідальності керівників на місцях щодо процесу об’єднання територіальних громад та їх подальшого становища. Також Андрій Гижко підкреслив наявність граничних термінів стосовно етапів об’єднання, передбачених нормами чинного законодавства. Зокрема, не пізніше 23 червня необхідно прийняти рішення сесії суміжної громади про надання згоди на добровільне об’єднання та делегування представника до складу спільної робочої групи. Натомість, підготовка проектів рішень щодо добровільного об’єднання та громадське обговорення має відбутися не пізніше 3 липня. Не пізніше 15 липня має бути рішення сесії всіх громад про схвалення проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Схвалені проекти рішень до облдержадміністрації необхідно подати не пізніше 17 липня.
Вже 1 серпня поточного року передбачено надання висновків обласною державною адміністрацією.
28 листопада 2017 року, в районній державній адміністрації відбулось чергове засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян при районній державній адміністрації. Питання, які були розглянуті на комісії стосувались соціального захисту населення,а саме надання матеріальної допомоги на лікування та вирішення соціально-побутових проблем жителів району. Усього на даному засіданні було розглянуто 27 заяв від жителів району. Всі заяви громадян були належним чином ....
Користування газовими приладами при дотриманні правил і інструкцій безпечне та зручне. Проте неправильна їх експлуатація, поганий догляд може призвести не лише до вибухів і пожеж, але й до нещасних випадків. За статистичними даними, в Україні за останні 10 років вдесятеро зріс травматизм у сфері використання газу в побуті. Як засвідчують фахівці, причиною трагедій найчастіше стає халатність господарів. Самовільне втручання в цілісність газових приладів і внутрішньо будинкових газопров ....
28 листопада поточного року з робочою поїздкою в районі перебував заступник голови облдержадміністрації Броварник Василь Михайлович. Основною метою поїздки в наш район представника облдержадміністрації було обговорення та вирішення питання щодо завершення будівництва Зведенівської школи. Адже саме до цього довгобуду на даний час прикута особлива увага, як керівництва області, так і району. Заступника голови облдержадміністрації в даній поїздці супроводж ....
З метою попередження та всебічного інформуванні громадян про небезпеку неврегульованої зовнішньої трудової міграції та в підтримку проведення щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» у Шаргородському районному центрі зайнятості заплановані профінформаційні семінари для безробітних на тему: «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці». Так, сьогодні, 28 листопада було проведено один з таких заходів, у якому ....
Сьогодні, 28 листопада 2017 року, відбулося засідання колегії районної державної адміністрації. Провів дане засідання перший заступник голови райдержадміністрації Ю.Щур. В засіданні колегії взяли участь: члени колегії, керівники управлінь, відділів структурних підрозділів районної державної адміністрації, представники засобів масової інформації. На порядок денний засідання було винесено наступні питання: - Про хід реалізації районної Програми оздоровлення та відпочинку д ....
На жаль, відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам законодавства. Часто працівники отримують офіційну зарплату меншу за мінімальну заробітну плату, а решту зарплати – у «конверті». Таким чином роботодавці ухиляються від сплати податків. Не рідкість і випадки, коли працівники взагалі офіційно не оформлені на роботу. Це робиться роботодавцями для того, аби мiнімізувати витрати та отримати максимальний прибуток. Згідно з Констит ....