На Вінниччині обговорили ключові питання щодо реалізації реформи місцевого самоврядування
Сьогодні, 13 червня, під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Гижка відбулась нарада з питань впровадження реформи місцевого самоврядування в Україні.
У засіданні також взяли участь директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко та заступник директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Олександр Горба.
До заходу долучилися голови міст, селищ районного значення; голови сільських рад та голови об’єднаних територіальних громад, представники Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України та Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування.
Під час проведення наради керівник Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олег Левченко наголосив на перспективі впровадження реформи місцевого самоврядування на Вінниччині. За даними «Центру розвитку місцевого самоврядування», на сьогодні у Вінницькій області створено 35 об’єднаних територіальних громад, до складу яких увійшли 103 громади. З них – 19 сільських,10 селищних та 6 міських. Варто підкреслити, що наразі в ОТГ мешкає четверта частина населення регіону.
Крім цього, за кількістю договорів міжмуніципального співробітництва (ММС) Вінниччина посідає 2-ге місце в Україні. Зокрема, 98 громад використовують зазначені договори у таких сферах як: благоустрій, житлово-комунальне господарство, соціальні послуги та інші.
Під час обговорення нагальних питань щодо перебігу реформи місцевого самоврядування, значна увага була приділена ключовим викликам для невеликих громад, динаміці державної підтримки на місцях, вирішенню питання щодо подолання географічних відстаней між громадами, економічного обґрунтування необхідності приєднання територіальних громад на конкретних прикладах, формуванню шкільної мережі в малих територіальних громадах, включаючи питання відповідного кадрового забезпечення тощо.
Також керівник Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України Владислав Філатов поінформував присутніх про реалізацію вимог ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад, сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення». Зокрема, посадовець підкреслив необхідність урахування комплексу фінансово-економічних, соціальних показників під час практичної реалізації Перспективного плану.
Присутні також ознайомились із ключовими проблемами та перспективами об’єднання територіальних громад, особливостями їх фінансової спроможності тощо.
На завершення засідання, перший заступник голови ОДА Андрій Гижко наголосив на персональній відповідальності керівників на місцях щодо процесу об’єднання територіальних громад та їх подальшого становища. Також Андрій Гижко підкреслив наявність граничних термінів стосовно етапів об’єднання, передбачених нормами чинного законодавства. Зокрема, не пізніше 23 червня необхідно прийняти рішення сесії суміжної громади про надання згоди на добровільне об’єднання та делегування представника до складу спільної робочої групи. Натомість, підготовка проектів рішень щодо добровільного об’єднання та громадське обговорення має відбутися не пізніше 3 липня. Не пізніше 15 липня має бути рішення сесії всіх громад про схвалення проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Схвалені проекти рішень до облдержадміністрації необхідно подати не пізніше 17 липня.
Вже 1 серпня поточного року передбачено надання висновків обласною державною адміністрацією.
12 лютого поточного року відповідно затвердженого графіку голова районної державної адміністрації Катерина Кедик провела черговий особистий прийом громадян. Зі своїми проблемами до керівника району звернулось двоє мешканців району. Питання, з якими жителі району звернулись до керівника району, стосувались пільгового забезпечення медичними препаратами на лікування дочки та вирішення питання земельних відносин, зокрема приватизації земельних ділянок. Жодне звернення голов ....
Серед інфекційних захворювань, які офіційно реєструються в Україні, грип та ГРВІ в загальній сукупності становлять понад 90%. На території Шаргородського району щорічно реєструється понад 4 тисяч осіб, які перехворіли респіраторною інфекцією, з них 60-70% становлять діти. Так, в минулому році за медичною допомогою з приводу респіраторних захворювань звернулося 4571 , з них 2730-діти до 17 років. На 6-му тижні 2018 року уже зареєстровано 984 випадки захворювання на ГРВІ. ....
12 лютого очільник Вінниччини Валерій Коровій провів щопонеділкову оперативну нараду з директорами департаментів та служб регіону з актуальних питань життєдіяльності області. У засіданні взяла також участь Уповноважена Уряду з питань людей з інвалідністю Раїса Панасюк. Вона запросила учасників зібрання до перегляду першої в Україні інклюзивної вистави, прем’єра якої відбудеться 18 лютого в обласному театрі імені Садовського, а також акцентувала увагу на необхідності реалізації в де ....
Медичну допомогу населенню району на первинному рівні надає Шаргородський Центр ПМСД, до складу якого входять 10 амбулаторій ЗПСМ (з них 1 амбулаторія для обслуговування населення, яке проживає в місті та 9 для обслуговування сільського населення), 36 ФАПів та ФП, з них 15 ФАПів та 21 ФП. З початку 2018 року Шаргородський Центр ПМСД готується до другого етапу реформи, шляхом поетапного переходу на автомізацію закладів первинної медичної допомоги (І квартал 2018 р.), то ....
09 лютого 2018 року, при виконкомі Пеньківської сільської ради, за ініціативи Шаргородського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді та за участі його працівників, відбулося засідання опікунської ради. На засіданні розглядались питання, щодо виховання та догляду за дітьми у сім’ї, яка знаходиться на обліку сімей, що перебувають в складних життєвих обставинах. Основними проблемними питаннями даної сім’ї були: ведення до ....
Президент України Петро Порошенко провів зустріч із Головою Національної Ради Республіки Австрія Вольфгангом Соботкою. Співрозмовники відзначили важливість зміцнення міжпарламентського діалогу між двома країнами. Петро Порошенко висловив сподівання на швидке формування групи дружби з Україною у Національній Раді Австрії. Вольфганг Соботка відзначив реформи, які проводить українська влада. Петро Порошенко проінформував щодо ситуації на Донбасі внаслідок російської агресії. През ....