На Вінниччині обговорили ключові питання щодо реалізації реформи місцевого самоврядування
Сьогодні, 13 червня, під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Гижка відбулась нарада з питань впровадження реформи місцевого самоврядування в Україні.
У засіданні також взяли участь директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко та заступник директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Олександр Горба.
До заходу долучилися голови міст, селищ районного значення; голови сільських рад та голови об’єднаних територіальних громад, представники Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України та Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування.
Під час проведення наради керівник Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олег Левченко наголосив на перспективі впровадження реформи місцевого самоврядування на Вінниччині. За даними «Центру розвитку місцевого самоврядування», на сьогодні у Вінницькій області створено 35 об’єднаних територіальних громад, до складу яких увійшли 103 громади. З них – 19 сільських,10 селищних та 6 міських. Варто підкреслити, що наразі в ОТГ мешкає четверта частина населення регіону.
Крім цього, за кількістю договорів міжмуніципального співробітництва (ММС) Вінниччина посідає 2-ге місце в Україні. Зокрема, 98 громад використовують зазначені договори у таких сферах як: благоустрій, житлово-комунальне господарство, соціальні послуги та інші.
Під час обговорення нагальних питань щодо перебігу реформи місцевого самоврядування, значна увага була приділена ключовим викликам для невеликих громад, динаміці державної підтримки на місцях, вирішенню питання щодо подолання географічних відстаней між громадами, економічного обґрунтування необхідності приєднання територіальних громад на конкретних прикладах, формуванню шкільної мережі в малих територіальних громадах, включаючи питання відповідного кадрового забезпечення тощо.
Також керівник Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України Владислав Філатов поінформував присутніх про реалізацію вимог ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад, сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення». Зокрема, посадовець підкреслив необхідність урахування комплексу фінансово-економічних, соціальних показників під час практичної реалізації Перспективного плану.
Присутні також ознайомились із ключовими проблемами та перспективами об’єднання територіальних громад, особливостями їх фінансової спроможності тощо.
На завершення засідання, перший заступник голови ОДА Андрій Гижко наголосив на персональній відповідальності керівників на місцях щодо процесу об’єднання територіальних громад та їх подальшого становища. Також Андрій Гижко підкреслив наявність граничних термінів стосовно етапів об’єднання, передбачених нормами чинного законодавства. Зокрема, не пізніше 23 червня необхідно прийняти рішення сесії суміжної громади про надання згоди на добровільне об’єднання та делегування представника до складу спільної робочої групи. Натомість, підготовка проектів рішень щодо добровільного об’єднання та громадське обговорення має відбутися не пізніше 3 липня. Не пізніше 15 липня має бути рішення сесії всіх громад про схвалення проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Схвалені проекти рішень до облдержадміністрації необхідно подати не пізніше 17 липня.
Вже 1 серпня поточного року передбачено надання висновків обласною державною адміністрацією.
Сьогодні, 7 травня, під головуванням заступника голови облдержадміністрації Ігоря Івасюка відбулася нарада організаційного комітету з проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Цьогоріч основна сесія тестування триватиме з 22 травня до 13 червня. Для проведення зовнішнього незалежного оцінювання сформовано мережу з 59 пунктів проведення ЗНО на базі закладів загальної освіти (45 пунктів), навчальних закладів вищої та професійно-технічної освіти (17 пунктів). Під час наради, заступн ....
Спалювання сухих рослинних залишків, особливо в останній час в нашому районі почастішали випадки випалювання очерету щодля наших громадян настільки стало звичним, що практично не звертається увага на те, якої шкоди ці дії завдають довкіллю, життю та здоров’ю людей. При згоранні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється майже 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, важкі метали та низка канцерогенних сполук. З димом у повітря вивільняють ....
І знову у сюжеті ТСН смерть дитини до року, що можливо пов'язана із вживанням дитячої суміші, яку приготували на криничній воді забрудненій нітратами. Вода є фактором передачі багатьох інфекцій бактеріального та вірусного походження. Однак, небезпеку для здоров’я становлять ще й різноманітні хімічні сполуки, що можуть бути у питній воді, якщо їх вміст перевищує гранично допустимі норми. Впродовж останніх років зростає нітратне забруднення ґрунтових вод, які ши ....
Проблема стихійної торгівлі існує у всіх містах та районах України. Проте на вулицях в м. Шаргород, та в населених пунктах с. Голинченці, с. Хоменки, с. Руданське, с. Івашківці, с. Плебанівка, с. Михайлівка розгорнулася несанкціонована торгівля м’ясними і молочними продуктами, рибою, овочами, особливо в «базарні» дні. Зручно і швидко… Але не завжди корисно! Продукти, які продаються з землі, із необладнаного автот ....
07 травня 2018 року о 10.00 годині, при районній державній адміністрації відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, Рішення № 8, проведення якої викликано виявленням ще одного випадку захворювання тварин на сказ на території району - у с. Михайлівка. Головував на даному засіданні заступник голови районної державної адміністрації Микола Гавліцький. На протязі 2018 року було виявлено 5 випадків сказу тварин в таких населених пунктах: с. Слобода ....
В даний час в господарствах району триває комплекс весняно-польових робіт. За оперативною інформацією на сьогоднішній день: Загальна площа посіву ярих культур – 29547 га, з них рання група ярих зернових культур становитиме 4226 га. Ярі зернові та зернобобові культури із 4226 га посіяно на площі 4291 га, що становить 101,5 % до прогнозу. Посів гороху проведено на площі – 1308 га, ярого ячменю посіяно на площі 2756 га, яру пшеницю посі ....