На Вінниччині обговорили ключові питання щодо реалізації реформи місцевого самоврядування
Сьогодні, 13 червня, під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Гижка відбулась нарада з питань впровадження реформи місцевого самоврядування в Україні.
У засіданні також взяли участь директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко та заступник директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Олександр Горба.
До заходу долучилися голови міст, селищ районного значення; голови сільських рад та голови об’єднаних територіальних громад, представники Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України та Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування.
Під час проведення наради керівник Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олег Левченко наголосив на перспективі впровадження реформи місцевого самоврядування на Вінниччині. За даними «Центру розвитку місцевого самоврядування», на сьогодні у Вінницькій області створено 35 об’єднаних територіальних громад, до складу яких увійшли 103 громади. З них – 19 сільських,10 селищних та 6 міських. Варто підкреслити, що наразі в ОТГ мешкає четверта частина населення регіону.
Крім цього, за кількістю договорів міжмуніципального співробітництва (ММС) Вінниччина посідає 2-ге місце в Україні. Зокрема, 98 громад використовують зазначені договори у таких сферах як: благоустрій, житлово-комунальне господарство, соціальні послуги та інші.
Під час обговорення нагальних питань щодо перебігу реформи місцевого самоврядування, значна увага була приділена ключовим викликам для невеликих громад, динаміці державної підтримки на місцях, вирішенню питання щодо подолання географічних відстаней між громадами, економічного обґрунтування необхідності приєднання територіальних громад на конкретних прикладах, формуванню шкільної мережі в малих територіальних громадах, включаючи питання відповідного кадрового забезпечення тощо.
Також керівник Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України Владислав Філатов поінформував присутніх про реалізацію вимог ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад, сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення». Зокрема, посадовець підкреслив необхідність урахування комплексу фінансово-економічних, соціальних показників під час практичної реалізації Перспективного плану.
Присутні також ознайомились із ключовими проблемами та перспективами об’єднання територіальних громад, особливостями їх фінансової спроможності тощо.
На завершення засідання, перший заступник голови ОДА Андрій Гижко наголосив на персональній відповідальності керівників на місцях щодо процесу об’єднання територіальних громад та їх подальшого становища. Також Андрій Гижко підкреслив наявність граничних термінів стосовно етапів об’єднання, передбачених нормами чинного законодавства. Зокрема, не пізніше 23 червня необхідно прийняти рішення сесії суміжної громади про надання згоди на добровільне об’єднання та делегування представника до складу спільної робочої групи. Натомість, підготовка проектів рішень щодо добровільного об’єднання та громадське обговорення має відбутися не пізніше 3 липня. Не пізніше 15 липня має бути рішення сесії всіх громад про схвалення проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Схвалені проекти рішень до облдержадміністрації необхідно подати не пізніше 17 липня.
Вже 1 серпня поточного року передбачено надання висновків обласною державною адміністрацією.
Про це повідомив голова Вінницької ОДА Валерій Коровій. Очільник області зазначив, що впродовж двох років на цьому підприємстві буде створено понад 2,5 тисяч робочих місць. «Окрім цього, працюємо над реалізацією ще одного унікального проекту. Наразі вибирається майданчик недалеко Вінниці, конкретніше – Гнівань. Мова йде про проект на 600 млн. доларів, де буде створено тисячу робочих місць. Працівники цього підприємства отримають роботу із повним соціальним пакетом»,- ....
За інформацією Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації за результатами 6 місяців 2018 року аграрний сектор області займає перше місце в Україні за обсягами виробництва валової сільськогосподарської продукції, по виробництву м’яса та молока, по чисельності поголів’я ВРХ та птиці. Питома вага області у загальнодержавному виробництві за січень-червень склала 8,5%. Темпи обсягів виробництва за півроку складають 107,8% в порівнянн ....
Упродовж січня-червня 2018 року Вінниччина перерахувала до держбюджету 215 мільйонів 35 тисяч гривень військового збору. При цьому, як зазначає начальник ГУ ДФС у Вінницькій області Руслан Осмоловський, перевиконавши індикативний показник на 16 мільйонів 125 тисяч гривень. Проти першого півріччя минулого року, сума перевищення склала 22 мільйона 426 тисяч гривень, а темп приросту 14,6 відсотків. „Така позитивна статистика підтверджує високий рівень свідомості та патріотизму він ....
На цьому голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій акцентував увагу під час щотижневої оперативної наради з директорами департаментів та служб регіону. Очільник Вінниччини доручив керівникам структурних підрозділів ОДА у закріплених за ними районах проінспектувати готовність кожного першого класу до початку нового навчального року. Як повідомив в.о. директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Володимир Буняк, із методологічним забезпеченн ....
Урядова програма "Теплі кредити", яка розроблена Держенергоефективності та запроваджена Урядом, стала для українців реальним інструментом для підвищення енергоефективності своїх домівок. Дана Урядова програма стартувала в Україні з жовтня місяця 2014 року для населення та ОСББ. Результати даної програми видно неозброєним оком - деякі ОСББ фактично вдвічі і більше зменшують витрати на енергоефективні заходи, а рахунки за опалення скорочуються вдвічі і навіть втричі. ....
На Вінниччині у напрямку Немирова розпочали роботи по ремонту дороги. Ця ділянка входить до траси М-12 «Стрій – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка». Вона - одна із найдовших магістралей країни, у Вінницькій області проходить через 5 районів і належить до міжнародного коридору «Балтійське море – Чорне море». На кордоні з Хмельниччиною ремонті роботи розпочалися ще торік. «Зараз на трасі від Хмельниччини до Вінниці йде а ....