На Вінниччині обговорили ключові питання щодо реалізації реформи місцевого самоврядування
Сьогодні, 13 червня, під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Гижка відбулась нарада з питань впровадження реформи місцевого самоврядування в Україні.
У засіданні також взяли участь директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко та заступник директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Олександр Горба.
До заходу долучилися голови міст, селищ районного значення; голови сільських рад та голови об’єднаних територіальних громад, представники Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України та Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування.
Під час проведення наради керівник Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олег Левченко наголосив на перспективі впровадження реформи місцевого самоврядування на Вінниччині. За даними «Центру розвитку місцевого самоврядування», на сьогодні у Вінницькій області створено 35 об’єднаних територіальних громад, до складу яких увійшли 103 громади. З них – 19 сільських,10 селищних та 6 міських. Варто підкреслити, що наразі в ОТГ мешкає четверта частина населення регіону.
Крім цього, за кількістю договорів міжмуніципального співробітництва (ММС) Вінниччина посідає 2-ге місце в Україні. Зокрема, 98 громад використовують зазначені договори у таких сферах як: благоустрій, житлово-комунальне господарство, соціальні послуги та інші.
Під час обговорення нагальних питань щодо перебігу реформи місцевого самоврядування, значна увага була приділена ключовим викликам для невеликих громад, динаміці державної підтримки на місцях, вирішенню питання щодо подолання географічних відстаней між громадами, економічного обґрунтування необхідності приєднання територіальних громад на конкретних прикладах, формуванню шкільної мережі в малих територіальних громадах, включаючи питання відповідного кадрового забезпечення тощо.
Також керівник Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України Владислав Філатов поінформував присутніх про реалізацію вимог ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад, сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення». Зокрема, посадовець підкреслив необхідність урахування комплексу фінансово-економічних, соціальних показників під час практичної реалізації Перспективного плану.
Присутні також ознайомились із ключовими проблемами та перспективами об’єднання територіальних громад, особливостями їх фінансової спроможності тощо.
На завершення засідання, перший заступник голови ОДА Андрій Гижко наголосив на персональній відповідальності керівників на місцях щодо процесу об’єднання територіальних громад та їх подальшого становища. Також Андрій Гижко підкреслив наявність граничних термінів стосовно етапів об’єднання, передбачених нормами чинного законодавства. Зокрема, не пізніше 23 червня необхідно прийняти рішення сесії суміжної громади про надання згоди на добровільне об’єднання та делегування представника до складу спільної робочої групи. Натомість, підготовка проектів рішень щодо добровільного об’єднання та громадське обговорення має відбутися не пізніше 3 липня. Не пізніше 15 липня має бути рішення сесії всіх громад про схвалення проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Схвалені проекти рішень до облдержадміністрації необхідно подати не пізніше 17 липня.
Вже 1 серпня поточного року передбачено надання висновків обласною державною адміністрацією.
Змії розповсюджені майже всюди на земній кулі, за винятком полярних зон, а також деяких островів. На територіях країн нараховується десять видів отруйних змій. Вони, як правило, самі на людину не нападають. Вони кусають у випадках самозахисту, коли людина несподівано наступає, хватає рукою разом з травою, переслідує їх. До отруйних змій в Україні відносяться гадюка звичайна та гадюка степова. Найбільш небезпечні укуси в ділянці голови, шиї, поблизу великих кровоносних судин. Після укусу ....
Голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій 6 серпня провів робочу нараду з директорами департаментів та служб регіону з актуальних питань життєдіяльності Вінниччини. Голова облдержадміністрації заслухав оперативну інформацію щодо поточної ситуації за різними галузевими напрямами та озвучив низку доручень керівникам окремих підрозділів ОДА. Очільник області підкреслив важливість підготовки належних умов для навчання першокласників відповідно до вимог &l ....
В районі продовжується робота з питань легалізації тіньової зайнятості населення і попередження випадків використання найманої праці без оформлення трудових відносин. 02 серпня 2018 року районною робочою групою з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та реалізацію державної політики у сфері зайнятості населення були проведені чергові рейди-дослідження з питань легальної зайнятості населення на речовому ринку у м.Шаргород. Всього обстежен ....
Жнивна пора в самому розпалі. Після затяжних дощів, які охопили територію району в червні-липні місяці і не дали вчасно зібрати вирощений хліб, аграрії району, використовуючи кожну погожу годину, інтенсивно збирають урожай з полів. Шаргородський район – сільськогосподарський. І від результату роботи сільгосптоваровиробників великою мірою залежить благополуччя шаргородчан, адже зібраний врожай – це виплачена орендна плата за паї, заробітна плата, сплачені податки та ....
Чи часто люди, особливо молодь, замислюються над тим, якими вони будуть у старості? Який спосіб життя будуть вести, за що жити? Мабуть, більшість – не часто. Багатьом важливіше отримати гарну заробітну плату сьогодні, не задумуючись про день завтрашній. Сьогодні працівники не бачать проблем в нелегальному працевлаштуванні та отриманні заробітної плати в «конверті», однак, погоджуючись працювати неофіційно (без оформлення трудових відносин), людина позбавляє ....