На Вінниччині обговорили ключові питання щодо реалізації реформи місцевого самоврядування
Сьогодні, 13 червня, під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Гижка відбулась нарада з питань впровадження реформи місцевого самоврядування в Україні.
У засіданні також взяли участь директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко та заступник директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Олександр Горба.
До заходу долучилися голови міст, селищ районного значення; голови сільських рад та голови об’єднаних територіальних громад, представники Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України та Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування.
Під час проведення наради керівник Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олег Левченко наголосив на перспективі впровадження реформи місцевого самоврядування на Вінниччині. За даними «Центру розвитку місцевого самоврядування», на сьогодні у Вінницькій області створено 35 об’єднаних територіальних громад, до складу яких увійшли 103 громади. З них – 19 сільських,10 селищних та 6 міських. Варто підкреслити, що наразі в ОТГ мешкає четверта частина населення регіону.
Крім цього, за кількістю договорів міжмуніципального співробітництва (ММС) Вінниччина посідає 2-ге місце в Україні. Зокрема, 98 громад використовують зазначені договори у таких сферах як: благоустрій, житлово-комунальне господарство, соціальні послуги та інші.
Під час обговорення нагальних питань щодо перебігу реформи місцевого самоврядування, значна увага була приділена ключовим викликам для невеликих громад, динаміці державної підтримки на місцях, вирішенню питання щодо подолання географічних відстаней між громадами, економічного обґрунтування необхідності приєднання територіальних громад на конкретних прикладах, формуванню шкільної мережі в малих територіальних громадах, включаючи питання відповідного кадрового забезпечення тощо.
Також керівник Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України Владислав Філатов поінформував присутніх про реалізацію вимог ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад, сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення». Зокрема, посадовець підкреслив необхідність урахування комплексу фінансово-економічних, соціальних показників під час практичної реалізації Перспективного плану.
Присутні також ознайомились із ключовими проблемами та перспективами об’єднання територіальних громад, особливостями їх фінансової спроможності тощо.
На завершення засідання, перший заступник голови ОДА Андрій Гижко наголосив на персональній відповідальності керівників на місцях щодо процесу об’єднання територіальних громад та їх подальшого становища. Також Андрій Гижко підкреслив наявність граничних термінів стосовно етапів об’єднання, передбачених нормами чинного законодавства. Зокрема, не пізніше 23 червня необхідно прийняти рішення сесії суміжної громади про надання згоди на добровільне об’єднання та делегування представника до складу спільної робочої групи. Натомість, підготовка проектів рішень щодо добровільного об’єднання та громадське обговорення має відбутися не пізніше 3 липня. Не пізніше 15 липня має бути рішення сесії всіх громад про схвалення проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Схвалені проекти рішень до облдержадміністрації необхідно подати не пізніше 17 липня.
Вже 1 серпня поточного року передбачено надання висновків обласною державною адміністрацією.
З моменту набрання чинності законів України № 2611-VIII та № 2612-VIII Вінницькою митницею ДФС за новим порядком оформлено 674 транспортних засоби. До державного бюджету сплачено платежі у сумі 41,5 млн грн. Зміна режиму тимчасового ввезення або транзиту на імпорт відбулась у 325 випадках, тобто громадяни легалізували 325 автівок і наповнили бюджет на 20,6 млн грн. В якості добровільної сплати за порушення строків та умов митних режимів тимчасового ввезення або транзиту громадяни сплати ....
Законом України “ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” (далі Закон № 2148) ”передбачено, що кожного року з 1 січня Пенсійним фондом України буде проведено масовий перерахунок пенсій, обчислених відповідно до частини другої статті 28 Закону України “ Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування ”. Це стосується тих осіб , які досягли 65 років, за наявності в матеріалах їхньої пенсійної ....
Відповідно до Закону України “ Про Державний бюджет України на 2018рік ” з 1 грудня 2018 року проведено планове підвищення соціальних стандатрів. Так розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність в Україні збільшився з 1435 грн до 1497 грн. У зв'язку з цим Пенсійним фондом України автоматизованим способом, без додаткових звернень проведено перерахунки пенсій, та вже у грудні мінімальний розмір пенсії за віком, по інвалідності, пенсії у ....
Президент України прийняв вірчі грамоти у послів низки іноземних держав: Посла Індії - П.Сатпатхі, Посла Угорщини І.Ійдярто та Посла Ісламської Республіки Іран в Україні М.Мораді. Під час зустрічі з Послом Індії П.Сатпатхі в центрі уваги були питання активізації політичного діалогу на найвищому рівні. Окрема увага була приділена стану та перспективам розвитку торговельно-економічного, інвестиційного та військо-технічного співробітництва. Відзначалася важливіс ....
Україна має унікальний шанс у найближчі 5 років сформувати нову модель територіального устрою, який базуватиметься на силі об’єднаних громад і таким чином сприятиме загальному зміцненню держави. Про це в інтерв’ю інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна» сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. За його словами, основа цих процесів – подальша реформа децентралізації, яка є однією з найуспішніших змін, що реалізує Уряд. «Зар ....
Сьогодні, 27 грудня 2018 року, під головуванням першого заступника голови районної комісії Юрія Щура відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На порядок денний було винесено наступні питання: - Щодо впровадження автоматизованих систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виявлення на об’єктах підвищеної небезпеки району. - Про стан забезпечення протипожежного ....