"Капітальний ремонт країни" - Прем'єр-міністр представив звіт про роботу Уряду за І півріччя

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Кабінету Міністрів представив звіт про роботу Уряду за І півріччя поточного року. Глава Уряду відзначив позитивну динаміку змін і нагадав, що ріст економіки за І квартал року становив 2,5%, середня зарплата за підсумками першого півріччя перевищить 7 тис. грн, і бюджет перевиконано за доходами.


«Цю роботу можна назвати капітальним ремонтом країни, - сказав Глава Уряду. - Економічне зростання по першому кварталу на рівні 2,5%, реальна заробітна плата збільшилася на майже 20%, середня заробітна плата зросла на 13% - до 6 тис. 840 грн, а в червні–липні вона перевищить 7 тис. гривень. Обсяг капітальних інвестицій за січень-березень зріс на 20%, обсяг експорту товарів з України збільшився на 25%. Бюджет перевиконали (по доходах) на 29 млрл грн, а мали дефіцит. Це свідчить, що економіка оздоровлюється і відбувається реальна детінізація».


Прем’єр-міністр зазначив, що останнє десятиліття, на жаль, стало десятиліттям втрачених можливостей, і саме тому зараз стоїть завдання гармонійного вирішення проблем в багатьох сферах.


«Пріоритет – людина, і все, що її оточує. Людській капітал - найвища цінність. І треба виходити з інтересів людей», - підкреслив Прем’єр-міністр. Він додав, що йдеться про широкий спектр питань – від будівництва доріг та енергоефективності й енергонезалежності до підвищення рівня освіти та охорони здоров’я, а горизонт реалізації проектів – від одного до трьох років, так як передбачає політика середньострокового планування, започаткована цього року. 
Визначені орієнтири, зазначив Глава Уряду, отримали схвальну оцінку бізнесу та міжнародної спільноти. Підтвердженням тому стала велика Конференція з питань реформ в Лондоні (Велика Британія). Найбільш визначальними стали запуск електронного реєстру ПДВ, зміна принципу роботи митниці, що одразу дозволило збільшити митні платежі на 37% і перерахувати в бюджет «від 35 до 50 млрд грн».


«Уряд продовжує дерегуляцію, і скасовує регуляційні речі, що заважали бізнесу бути вільними, - сказав Володимир Гройсман. – Уряд створює Раду інновацій. Нам треба запускати індустріальні парки і технологічні парки. Ми пропонуємо переглянути процес приватизації в сторону її максимальної прозорості та забезпечення гарантій інвестицій».
Окреме питання – розвиток промислового потенціалу та експортних можливостей шляхом формування та підписання пакета угод про зони вільної торгівлі.
Глава Уряду також озвучив низку конкретних досягнень та планів в декількох найбільш важливих сферах.

Підтримка аграрного сектору
Уряд розпочав низку програм, спрямованих на підтримку аграрної сфери, яка формує 12% ВВП, понад 31% експорту та залучає значний обсяг інвестицій, який тільки за 1 квартал поточного року перевищив 10 млрд грн. Йдеться, зокрема, про програму здешевлення кредитів для аграріїв, підтримку сільськогосподарського машинобудування, на яку наступного року буде виділено 1 млрд грн, а також нову цільову програму підтримки фермерства. Ця ініціатива покликана сформувати умови розвитку малого та середнього бізнесу на селі. 

Модернізація інфраструктури
Активне будівництво та ремонт доріг, розпочате цього року в квітні, дозволило провести дорожні роботи на 372 км доріг. «І там, де ви бачите розбиті дороги, знайте: ми дійдемо до кожного куточку країни», - запевнив Прем’єр-міністр.
Він також торкнувся теми оновлення громадського транспорту в містах за рахунок, в тому числі міжнародних партнерів, а також теми розвитку авіасполучення – зокрема, транзитного потенціалу держави, яка може й повинна стати міжнародним авіахабом, і розвитку низки регіональних аеропортів, а саме - Львова, Вінниці, Івано-Франківська, Херсона. 

Енергетика і енергоефективність
Уряд почав інтеграцію української об’єднаної енергетичної системи до європейської енергосистеми ENTSO-E, запроваджує механізми функціонування ринку електроенергії, завершує роботу над Енергетичною стратегією України до 2035 року, а також здійснює необхідні кроки для нарощування власного видобутку газу. За І півріччя 2017 року видобуто 9,7 млрд кубометрів газу - на 360 млн кубометрів більше минулорічного показника. «Ми йдемо цим напрямком і маємо результат – видобуток власного газу зростає», - наголосив Прем’єр-міністр. Він також повідомив, що цього року Уряд виділяє 730 млн грн на програму «Теплі кредити». 

Охорона довкілля
Майже півмільярда гривень спрямовано цього року на екологічні проекти в регіонах, ведеться робота з перетворення Чорнобильської зони на безпечну територію. Уряд, за словами Прем’єра, хоче створити в зоні відчуження парк сонячної енергетики, і вже підготовлено відповідне протокольне доручення. Окреме питання - національна стратегія поводження з відходами, розробка якої вже на фінальній стадії. 

Ефективне врядування
Вже понад рік в Україні йде реформа державної служби. І невдовзі Уряд ініціюватиме перезавантаження 10 міністерств, куди будуть запрошені 1000 нових працівників за прозорим конкурсом. «В Україні на службі має бути професійний корпус державних службовців, і ми такий корпус будуємо», - наголосив Володимир Гройсман.

Розвиток електронного врядування
Цього року Україна посіла 44 місце серед 115 країн світу в рейтингу Оpen data barometer. Це результат роботи, яку Кабінет Міністрів розпочав в рамках реалізації Концепції розвитку системи електронних послуг в Україні на 2017–2018 роки. Уряд та органи влади поступово переходять на електронний документообіг, а електронні послуги поступово запроваджуються в сфері реєстрації бізнесу, призначення допомоги при народженні дитини, якою скористалися близько 1 тис родин, введення об'єктів в експлуатацію тощо. 
«Хотів би, аби кожен громадянин України заходив на портал Кабінету Міністрів, який найближчим часом буде оновлений, і мав можливість отримати будь-яку державну послугу без контакту з чиновником», - зазначив Володимир Гройсман.

Децентралізація
В Україні вже утворено 413 об'єднаних територіальних громад, ще 120 громад очікують рішення ЦВК на призначення нових виборів. Фонд регіонального розвитку має 3,5 млрд грн, які будуть направлені на понад 700 проектів у медичній сфері, соціальному захисті, культурі, спорті тощо. Приріст надходжень до місцевих бюджетів – 33% проти січня-червня 2016 року при урядовому прогнозі тільки 25%. «Тоді (під час ухвалення Держбюджету) деякі діячі кричали нам в Парламенті, що ми забираємо кошти у місцевих бюджетів, що руйнується фінансова децентралізація, а я тоді говорив, що буде ріст і вони (місцеві бюджети) отримають не менше 25% - будь ласка, я відповідаю за свої слова», - наголосив Глава Уряду. 

Розвиток людського капіталу. Охорона здоров’я
У квітні Уряд запустив програму «Доступні ліки» - забезпечення хронічно хворих громадян безкоштовними ліками. В програмі беруть участь вже 6 тис аптек, а понад більше 3,6 млн громадян скористувалися можливістю отримати ліки. «Я ще раз підкреслюю: програма «доступних ліків» нам по кишені, і ми будемо розширювати перелік препаратів програми, будемо забезпечувати доступ до них, аби наші люди були здорові», - запевнив Прем’єр-міністр.
Він нагадав про план будівництва 13 кардіоцентрів в 11 областях та проведення операцій із стентування, для чого закуплено вже 20 тис стентів за ціною вдвічі меншою, ніж закупалося раніше. Окрема увага – здоров’ю дітей, і незабаром буде відкрито першу чергу комплексу «Охматдит».
На часі, за словами Глави Уряду, ухвалення пакету законопроектів по медичній реформі, яку неможна «консервувати», оскільки страждають люди – «від неефективності і корупції» та продовження процесу створення госпітальних округів. 

Реформа освіти
Уряд очікує ухвалення у другому читанні проекту Закону України «Про освіту» і поступово впроваджує концепцію «Нової української школи». Так, розроблено проект нового державного стандарту початкової освіти, оновлено програми для основної школи (5–9 класи), затверджено нові типові навчальні плани для старшої школи, розроблено проекти нових навчальних програм для 10–11 класів. Визначено 100 шкіл – учасниць «пілотного проекту» оновленої системи освіти. Додатково - розпочато реформу професійно-технічної освіти, утворено Національну раду з питань науки і технологій, направлено 209 млн грн на формування середовища інклюзивної освіти.

Реформа системи соціальної політики
Вже півроку в Україні діє норма закону про збільшення мінімальної зарплати до 3200 гривень: 4,6 млн українських громадян у приватному та державному секторах збільшили свої доходи. «Люди мають отримувати гідну плату за свою працю», - наголосив Володимир Гройсман.
Не менш важливо – продовження програми надання та монетизації зекономлених субсидій. В опалювальний період 6,7 млн сімей в країні отримали субсидії, а у вересні розпочнеться перший етап монетизації зекономлених ресурсів.
Окремо увага – впровадженню пенсійної реформи. Прем’єр-міністр подякував народним депутатам за ухвалення у першому читанні розробленого Урядом законопроекту про підвищення пенсій. Майже 9 млн пенсіонерів з 1 жовтня отримають більші пенсії, буде скасовано оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів, при цьому пенсійний вік залишається незмінним - 60 років.

Розвиток культури й спорту 
Україна провела пісенний конкурс «Євробачення» на найвищому рівні - незважаючи на всі ризики. Цього року утворено Український інститут книги, Український культурний фонд, прийнято закон про державну підтримку кінематографії в Україні. І наразі Уряд опрацьовує можливості збільшення фінансування сфери культури у бюджеті на 2018 рік. 
Майже 10% бюджету Державного фонду регіонального розвитку цього року буде спрямовано на відновлення спортивної інфраструктури в країні. Наші спортсмени братимуть участь в різних спортивних змаганнях, тому числі у 379 міжнародних стартах. 

Верховенство права і боротьба з корупцією
В Україні працюють 551 центр надання юридичної допомоги громадянам, послугами яких скористалися понад 600 тис. українців. Започатковано он-лайн будинок юстиції, державна програма розвитку системи пробації, відкрито Київський та Одеський центри ювенальної пробації.
Стабілізовано роботу реєстрів електронних декларацій державних службовців, де зберігаються дані 1,5 млн електронних декларацій. Утворено міжвідомчу робочу групу з питань координації антикорупційної реформи, стартував проект «Антикорупційна ініціатива ЄС».

Безпека і оборона
Фінансування Міністерства оборони України цього року збільшено на 19%, завершується формування об’єднаного оперативного штабу. Сформовано командування сил спеціальних операцій, продовжується приведення Генерального штабу та інших штабів до типової структури штабів НАТО.
На сферу безпеки і оборони виділено більше 5% ВВП, і окремий рядок - забезпечення військовослужбовців житлом . На ці цілі передбачено виділити 751 млн грн, буде закуплено 1400 квартир, що вдвічі більше минулорічного показника. 
Цього року активно ведеться робота з формування автопатрулів на українських автомагістралях. В планах - сформувати 324 автопатрулі та утворити 68 стаціонарних постів. Окрема увага – боротьбі із злочинністю. «Люди мають жити у безпеці», - наголосив Володимир Гройсман.

Реформа системи зовнішніх відносин та інформаційної політики
Кабмін активізує роботу міжурядових комісій як майданчиків для поглиблення співробітництва з іншими країнами. Вже розроблено стратегію інформаційної реінтеграції Донбасу, розпочато мовлення українського радіо на окуповані райони Донбасу, ведеться будівництво вежі у Бахмутівці, введено в експлуатацію телекомунікаційну вежу в с. Чонгар Херсонської області, збільшено присутність телеканалу UA|TV в інформаційному просторі Болгарії, Грузії, Польщі.

На ІІ півріччя Уряд концентрується над ключовими пріоритетами: повноцінний запуск пенсійної реформи, прийняття закону про освіту, завершення напрацювання концепції земельної реформи в інтересах українського фермерства, ухвалення реформи охорони здоров'я. На часі також подальша реформа державного управління, покращення бізнес клімату, оновлення процесу приватизації – на конкурентних засадах і за принципами англійського права.
«Ми готові нести (за ці рішення) персональну відповідальність. Україна стане на шлях пришвидшеного економічного зростання та відновлення соціальної справедливості. Глибоко в цьому переконаний. Нам треба усім об'єднуватися і боротися не за владу, а за Україну», - підкреслив Володимир Гройсман.

До уваги відвідувачів сайту! Наш сайт оновився і відтепер знаходиться за адресою http://sharrda.gov.ua/ ....

Уже традиційним стало проведення на Шаргородщині районного фестивалю народної творчості «Різдвяне мереживо». Ось і сьогодні, 11 січня 2019 року, до районного Будинку культури прибули делегації територіальних громад району, щоб знову великою шаргородською родиною поколядувати та защедрувати. У районному святковому заході взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Щур, голова районної ради Михайло Попов, депутат обласної Ради Вадим Соля ....

Сьогодні, 11.01.2019 р., у Громадській організації «Родина Кольпінга» м. Шаргород ранок розпочався з приємних моментів: діти - вихованці ІРЦ виготовляли святкову стрічку, надували повітряні кульки і чекали на гостей, а згодом з хлібом - сіллю зустрічали шанованих гостей із м. Чернівці: секретаря ГО «Справа Кольпінга в Україні» Василя Савку, молодіжного референта ГО «Справа Кольпінга в Україні» Галину Єрьоміну та проектного референта ГО Ігоря Гуц ....

10.01.2019 року в приміщенні Шаргородської районної філії Вінницького обласного центру зайнятості – відбувся інформаційний семінар для роботодавців на тему: «Затвердження Змін до Порядку надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян , що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню» Перед присутніми виступила директор Шаргородської філії – Ніна Кушнір, яка ознайомила присутніх з ситу ....

На території України, а також у інших країнах продовжує бути напруженою ситуація щодо захворювання свиней африканською чумою. Уже майже в усіх областях навколо Вінницької області були зареєстровані випадки захворювання свиней африканською чумоюпочинаючи із 2012 року. У зв’язку з різким ускладненням епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней на території України виникла реальна загроза розповсюдження збудника по всій території держави, де на протязі 2017 року з ....

Зростання економіки цього року має скласти не менше 3%, і це зростання буде реінвестоване в програми розвитку освіти, медицини, проекти енергоефективності, розбудови інфраструктури. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час першого в цьому році засідання Уряду. Глава Уряду наголосив, що минулий, 2018 рік, Україна пройшла достойно, сформовані рекордні за останні роки резерви, а пріоритети на 2019 рік залишаються незмінними. «Пріоритет – ....

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762