Пам’ятка щодо попередження отруєння грибами
Гриби - це одне з найцікавіших і найтаємніших явищ природи, цінний харчовий продукт, однак серед грибів багато отруйних, які можуть викликати сильні отруєння, а іноді і смерть. Це такі гриби, як бліда поганка, мухомори, опеньки несправжні та багато інших. Для отруєння досить з'їсти половину поганки, а смертність від неї досягає більш як у 50 % випадків.
Розрізняють чотири групи отруєння людей грибами, у тому числі:
І група - отруєння грибами строчками, виявляється через 6-10 годин, з'являється слабкість, нудота, блювота, іноді розлад шлунку.
ІІ група - отруєння блідою поганкою і близькими до неї видами грибів, виявляється через 8 - 24 години, раптові болі в животі, блювота, розлад шлунку, слабкість, зниження температури, висока імовірність смертельних наслідків.
ІІІ група - отруєння мухоморами виявляється через 30 хвилин - 6 годин, появляється нудота, блювота, розлад шлунку, запаморочення, марення, розширення зіниць. Рідко наступає смерть.
ІV група - отруєння опеньками несправжніми, жовчним і чортовим грибом та неспецифічне отруєння їстівними грибами при неправильному приготуванні, зберіганні та заготівлі. Відсутні загальні ознаки отруєння, яке виявляється через 30 хвилин - 2 години розладнанням шлунково-кишкового тракту.
Профілактика отруєння грибами заключається у наступному:
1. Збирайте тільки ті гриби, які добре знаєте.
2. Ніколи не вживайте у їжу незнайомі гриби.
3. Добре знайте відміни їстівних і отруйних грибів.
4. Не збирайте ніяких грибів близько від залізничних і автомобільних шляхів, атомних і теплових електростанцій, великих промислових зон.
5. Не робіть домашню заготівлю грибів у герметичній упаковці, що викликає захворювання ботулізмом.
6. Не купуйте на базарах суміші грибів із різних їх видів у якості грибної ікри, салатів, пирогів з грибами і інших виробів з подрібнених грибів.
7. Будь-яку заготівлю грибів на зберігання робіть тільки у відкритому посуді під марлею або папером.
8. Обов'язково перевіряйте гриби на радіоактивність.
9. Сушіть тільки певні види грибів, такі як білий гриб, підосичник, підберезник, маслюк, моховик, зморшок і трюфель білий; не користуйтеся сумнівними методами перевірки грибів на отруйність.
При збиранні грибів необхідно дотримуватись певних правил:
1. Збирайте в лісі лише ті гриби, про які ви знаєте напевне, що вони їстівні.
2. Гриби, яких ви не знаєте чи які викликають у вас сумнів, не кладіть у їжу і не пробуйте сирими на смак.
3. Ніколи не беріть і не їжте грибів, що мають біля основи ніжки подібне на бульбу потовщення, вольву (як у червоного мухомора), не куштуйте їх.
4. Коли збираєте пластинчаті гриби, особливо сироїжки та лісові печериці, намагайтеся брати їх цілою ніжкою, щоб не допустити помилки, про яку згадано у попередньому пункті.
5. Збираючи для засолювання вовнянки, чорнушки, грузді, підгрузди та інші гриби, що мають молочний сік, обов'язково вимочіть їх і добре виполощіть у холодній воді, аби вимити гірку шкідливу для шлунку речовину. Те саме треба зробити з валуями, сироїжками, що мають їдкий, гіркий присмак, та із свинушками.
6. Назбиравши сморжів і зморшків, не забувайте, що їх неодмінно слід перекип'ятити (7-10 хвилин) у воді, щоб виварити отруту; воду після кип'ятіння вилити.
7. Ніколи не збирайте і не їжте грибів перезрілих, переслизлих, зморхлих, червивих, зіпсованих.
8. Не їжте сирих грибів.
9. Якщо ж зустрінете в лісі бліду поганку, краще знищіть її. Червоний мухомор залишайте для лосів.
Нещодавно відкрито оздоровчий сезон та І-шу табірну зміну в дитячому оздоровчому комплексі імені Володимира Загурного в селі Клекотина. На урочистостях з цієї нагоди в урочистостях взяли участь представники влади: голова райдержадміністрації К.Кедик, заступник голови райдержадміністрації М.Гавліцький, заступник голови районної Ради В.Федоришин, заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ю.Щур, начальник відділу освіти райдержадміні ....
Під час зібрання голова обласної державної адміністрації інформував учасників наради про проведені на базі області масштабні навчання з питань територіальної оборони, що передбачали формування обласного та районних штабів, переміщення на міський та позаміські командні пункти. А також повідомив про хід реалізації проектів з відкриття на Вінниччині нових виробництв, які дозволять створити для області значну кількість нових робочих місць. Водночас Валерій Коровій заслухав оперативн ....
Фінансова основа місцевого самоврядування 366 об’єднаних територіальних громад (ОТГ) міцніє. Власні доходи їхніх місцевих бюджетів зросли майже удвічі за перше півріччя цього року. Ріст склав 1,9 млрд грн, якщо порівнювати з таким же періодом минулого року. Про це повідомила Яніна Казюк, Координатор з фінансової децентралізації Центрального офісу реформ при Мінрегіоні (за підтримки програми U-LEAD). Вона озвучила дані Міністерства фінансів, які свідчать, що власні доходи місцевих бю ....
Сьогодні, 07.07.2017р., Шаргородським районним центром зайнятості та Мурафською сільською об’єднаною територіальною громадою в особі голови Мурафської об’єднаної територіальної громади С.Партеки та директора Шаргородського районного центру зайнятості М.Ніжньовського було укладено угоду про співробітництво. Ця угода стала підсумком тісної співпраці між Шаргородським районним центром зайнятості та Мурафською сільською об’єднаною територіальною громадою, пі ....
7 липня 2017 року за ініціативи Шаргородського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в приміщенні районної бібліотеки відбулася чергова група зустрічей з прийомними батьками, батьками-вихователями, опікунами/піклувальниками на тему: «Міжособистісне спілкування: конфлікти дітей з батьками, педагогічна занедбаність, конфлікти з однолітками, конфлікти з педагогами». В даному заході взяла участь заступник начальника відділу « ....
Найбільш приємний і корисний відпочинок влітку — відпочинок на воді. Однак, перебуваючи на водних об’єктах, завжди потрібно пам’ятати про безпеку. У зв'язку з цим рятувальники звертаються до кожного громадянина з проханням відповідально ставитися до власного життя та здоров'я! Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Навчитись плавати потрібно кожному. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності м ....