Доки не зміниться свідомість людей — не з’явиться відповідальність

Попри складний для країни час Вінниччина активно наверстує виробництво, залучає інвестиції, займає лідируючі позиції у переробній та харчовій промисловості. А торік область зібрала рекордні за роки незалежності урожаї. Основна причина цьому — ставка на місцевого виробника, каже голова Вінницької ОДА Валерій Коровій.
«ПРАЦЕВЛАШТУВАТИ ЛЮДЕЙ, ЩОБ ВОНИ ПЕРЕСТАЛИ ВИЇЖДЖАТИ НА ЗАРОБІТКИ ЗА КОРДОН»

— У 90-х роках Вінниччина багато втратила — в першу чергу заводи-гіганти, які не змогли працювати у тогочасних ринкових умовах. Це стало базовою проблемою з огляду на те, що не вдалося провести ефективну приватизацію під інвестиційні зобов’язання, що дало б поштовх для розвитку. Це було обумовлено й рудиментами «тієї» управлінської системи, яка працювала у Вінницькій області. Але за останні 5-8 років у регіоні спостерігається відродження промисловості. У Вінниці, зокрема, працює найбільша в Україні кондитерська фабрика, молочний завод, польська компанія «Барлінек-Інвест» (Україна), компанія UBC-Group розпочинає будівництво свого заводу з виробництва холодильної техніки і цим самим закладає початок створення Вінницького індустріального парку. Фактично Вінниця генерує 70% промислового виробництва в області. Але відновити промисловий потенціал має уся Вінниччина. Для цього ми визначили чітку стратегію розвитку бізнесу, зробивши ставку на використання внутрішнього потенціалу.
Не так давно завершилися перемовини і з ПАТ «Миронівський хлібопродукт», який розпочинає другу фазу реалізації проекту, що передбачає будівництво потужного біогазового комплекту. Це рішення кардинально змінить структуру організації виробництва м’яса птиці на основі відновлювальної енергії. Завдяки проекту вдасться не лише зекономити на енергоресурсах, а й подбати про екологію. Окрім цього, буде додатково працевлаштовано ще три тисячі вінничан.
12 липня цього року в Державному концерні «Укроборонпром» (у Києві) була підписана угода про початок виробництва між ДП «Електричні системи» та компанією Delphi, в результаті якої буде налагоджено виробництво запчастин для автомобільного концерну Mersedes-Benz на базі одного з корпусів Вінницького 45-го експериментального заводу. На новому підприємстві, запуск якого планується вже 10 вересня цього року, буде створено 700 робочих місць, а до кінця 2018 року їхня кількість збільшиться до 2,5 тисячі. І це має важливе значення, бо таке виробництво дає можливість працевлаштувати велику кількість осіб, 80% з яких не потребує спеціальних знань, тобто це виробництво дозволить працевлаштувати людей з сільської місцевості, щоб вони перестали виїжджати на заробітки за кордон. Також ведуть перемовини із японською компанією Fujikura, яка наразі визначається з майданчиком для будівництва заводу, де буде працевлаштовано більше тисячі вінничан. А кожне робоче місце у промисловості створює навколо себе п’ять робочих місць інших видів діяльності.
Якщо узагальнювати, то входження великих компаній у промисловість створює конкурентне середовище на ринку області. А це ринкові механізми підвищення вартості орендної плати, підвищення зарплат, ефективність виробництва, розвиток інфраструктури, яка дає можливість збуту продукції. І дуже важливо, що довкола цього набувають досвід та знання молоді працівники, які виходять на ринки і проходять усі щаблі розвитку. Раніше важко було уявити, що наші аграрії продаватимуть продукцію у Південну Африку, наприклад. А тепер я бачу, що навіть невеликі підприємства знаходять шляхи збуту своєї продукції за кордоном.
«ВИКОРИСТАННЯ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОЇ ЕНЕРГІЇ — ПОТУЖНИЙ МОТИВАТОР ДЛЯ ЗМІН»

— Нині Вінниччина серед лідерів з виробництва сонячної електроенергії. На території області діє більше десятка «зелених» електростанцій. А понад 110 га у Чечельницькому і Піщанському (південних) районах планують передати інвесторам з Саудівської Аравії під будівництво подібних об’єктів. Чи вважаєте ви цей напрямок пріоритетним? Чому?

— Нині Вінницька область генерує 20% сонячної енергії, яка виробляється в Україні. Більше того, оскільки в регіоні впроваджені прозорі механізми виділення земельних ділянок, ми маємо низку цікавих пропозицій з реалізації сонячної енергетики. В тому числі із залученням іноземних інвестицій. Тобто Саудівська Аравія не одна.
На сьогодні сонячна енергія продукує лише 5% від загального споживання електроенергії у Вінницькій області. Зрозуміло, що це не багато, але й не мало. Разом з відновлювальними джерелами енергії ми ставимо собі за мету найближчим часом зробити все для того, щоб вийти на позначку 10%. У межах країни це величезна економія для бізнесу, який також може працювати за програмою «зеленого тарифу».


За останні роки Вінниччина скоротила споживання природного газу більше, ніж удвічі. Найбільше зекономили промислові підприємства. ПАТ «Вінницький олійно-жировий комбінат», наприклад, за рахунок запровадження технології переробки відходів виробництва економить у місяць до 40 мільйонів гривень свого бюджету. Низка підприємств харчової промисловості перейшла від використання газу до пелетів, модернізувавши виробництво.
«СТВОРИТИ КРИТИЧНУ МАСУ ПЕРСПЕКТИВНИХ ГРОМАД»

— Останнім часом область активізувалася у питанні добровільного об’єднання громад, але є чимало районів, які вичікують або бояться. До чого може призвести така інертність? Чи може бути так, що райони просто поділять на громади за вказівкою зверху?

— Ми 25 років живемо в іншій країні, з іншим виміром, але досі окремі депутати та чиновники думають, що хтось за них має робити їхню роботу. Доки не зміниться свідомість людей — що це моя земля і я на ній господар, — не з’явиться відповідальність за рішення. Тому успіх об’єднаних територіальних громад у тому, що люди починають брати відповідальність на себе і стають господарями у своїй громаді. Нині на Вінниччині пройшли вибори в 24 ОТГ. Взагалі ми планували створити 107 ОТГ, при тому, що в нашій області 701 громада базового рівня, тобто сільське населення. Яке я ставлю перед собою завдання як голова Вінницької ОДА? Створити критичну масу перспективних громад. У моєму розумінні критична маса — це 50-60 громад, які зможуть задати темп іншим. І вже є низка громад, які ефективно розвиваються і можуть стати прикладами для інших. Але є й такі, які з огляду на те, хто переміг і не переміг на виборах, перебувають у стані внутрішнього конфлікту і через це не розвиваються. Негативний вплив справляють і деякі орендарі земельних паїв, які впливають на процеси з об’єднаннями територіальних громад.
Але базова проблема полягає в тому, що об’єднання територіальних громад розпочалося, а нормативно-правові акти, які б вирішували питання у соціальній сфері, затупцювали на місці. І тепер ми маємо ситуацію, коли 60% ПДФО, медична та освітня субвенція від держави йдуть у бюджет громади (і це позитивно), але райрада не має грошей на утримання об’єктів інфраструктури, наприклад, районного будинку, бібліотеки тощо. Ми намагаємося вирішити всі ці питання оперативно. Але, на жаль, наші районні ради сформовані у політичний спосіб, і ми бачимо, як в окремих громадах виникають конфлікти між районними чиновниками і новоствореними керівниками ОТГ через те, що перші виконують партійну вказівку з Києва, а другі працюють з людьми на місцях. Забагато політики. На всіх рівнях.
«МИ ПРИДУМАЛИ СВІЙ «АЙФОН» НА ПРИКЛАДІ ОПЕРНОГО ФЕСТИВАЛЮ У ТУЛЬЧИНІ»

— Не можу не згадати про Міжнародний оперний фестиваль «OPERAFEST-TULCHYN», який вже називають подією року. Головним його ініціатором директор фестивалю Ірина Френкель назвала вас, сказавши, що саме губернатор виступив з ідеєю «прокачати» Тульчин і показати, як через культуру можна піднімати економіку навіть у маленьких містах. На вашу думку, як фестиваль допоміг Тульчину?

— Ми придумали свій «айфон» на прикладі оперного фестивалю у Тульчині, бо палац Потоцьких треба було рятувати. Традиційні заяви, звернення не діяли, ми шукали нові шляхи і способи.
Вивчивши досвід Німеччини, Британії і Польщі, зрозуміли, що потрібна культурна революція. Мене постійно дивувало, що у нас культура фінансується за залишковим принципом. І коли починають говорити про культуру, то в першу чергу гроші закладають на зарплати. Так не повинно бути. І Тульчин показав, що, вкладаючи гроші в культурні проекти, можна отримати гарний економічний результат. І дуже важливо, щоб він дав поштовх до продукування подібних культурних ініціатив в інших громадах, бо Тульчин вже виграв. На фестивалі за загальними підрахунками було 15 тисяч відвідувачів. Завдяки цьому активізувався бізнес, зокрема готельно-ресторанний. Місто почало змінюватися.
Ми запросили на фестиваль потенційних інвесторів, які висловили зацікавленість у тому, щоб вкласти кошти в організацію другого фестивалю, підготовка до якого вже розпочалася. Будемо step by step працювати над тим, щоб зберегти і реконструювати палац Потоцьких. Окреме питання — це напівзруйноване приміщення лівого флігеля. Воно потребує капітальних вкладень. Тому плануємо віддати його в оренду і створити там готельний комплекс або художню майстерню. Будемо йти по тому ж шляху, що і Польща. Іншого способу зберегти культурну спадщину я не бачу.
«ПОТРІБНО СТВОРИТИ НОВУ СИСТЕМУ СТИМУЛІВ І ПРІОРИТЕТІВ»

— Будучи на посаді голови ОДА, ви створили english-club у стінах адміністрації, де працівники різних відомств спілкуються англійською мовою. Як працює цей проект? Чи є у планах подібні креативні ініціативи?

— Я переконаний в тому, що базова перепона на шляху інтеграції України до Європи — це не відсутність грошей у людей чи недосконалість законодавства, а мовний бар’єр. Він не дає можливості українцям використовувати і представляти той великий потенціал, який ми маємо — в різних планах. Люди, які не можуть спілкуватися іноземною мовою, комплексують і не можуть претендувати на якісну і сучасну роботу.
Хочу, щоб і мої колеги, керівники структурних підрозділів ОДА, відчували себе комфортно в іноземному середовищі. Для цього організував бізнес-клуб, який вони можуть відвідувати безкоштовно. З 1 вересня розпочнеться другий курс навчання для усіх охочих.
Взагалі я переконаний, що потрібно створити нову систему стимулів і пріоритетів для керівників департаментів. Кожен державний чиновник має визначити, над чим він працює, бо просто ходити на роботу без результату більше не вийде — інший час і вимоги. Щороку кожен департамент Вінницької ОДА складає карту пріоритетів і звітує про їх досягнення.

Олеся ШУТКЕВИЧ

До уваги відвідувачів сайту! Наш сайт оновився і відтепер знаходиться за адресою http://sharrda.gov.ua/ ....

Уже традиційним стало проведення на Шаргородщині районного фестивалю народної творчості «Різдвяне мереживо». Ось і сьогодні, 11 січня 2019 року, до районного Будинку культури прибули делегації територіальних громад району, щоб знову великою шаргородською родиною поколядувати та защедрувати. У районному святковому заході взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Щур, голова районної ради Михайло Попов, депутат обласної Ради Вадим Соля ....

Сьогодні, 11.01.2019 р., у Громадській організації «Родина Кольпінга» м. Шаргород ранок розпочався з приємних моментів: діти - вихованці ІРЦ виготовляли святкову стрічку, надували повітряні кульки і чекали на гостей, а згодом з хлібом - сіллю зустрічали шанованих гостей із м. Чернівці: секретаря ГО «Справа Кольпінга в Україні» Василя Савку, молодіжного референта ГО «Справа Кольпінга в Україні» Галину Єрьоміну та проектного референта ГО Ігоря Гуц ....

10.01.2019 року в приміщенні Шаргородської районної філії Вінницького обласного центру зайнятості – відбувся інформаційний семінар для роботодавців на тему: «Затвердження Змін до Порядку надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян , що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню» Перед присутніми виступила директор Шаргородської філії – Ніна Кушнір, яка ознайомила присутніх з ситу ....

На території України, а також у інших країнах продовжує бути напруженою ситуація щодо захворювання свиней африканською чумою. Уже майже в усіх областях навколо Вінницької області були зареєстровані випадки захворювання свиней африканською чумоюпочинаючи із 2012 року. У зв’язку з різким ускладненням епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней на території України виникла реальна загроза розповсюдження збудника по всій території держави, де на протязі 2017 року з ....

Зростання економіки цього року має скласти не менше 3%, і це зростання буде реінвестоване в програми розвитку освіти, медицини, проекти енергоефективності, розбудови інфраструктури. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час першого в цьому році засідання Уряду. Глава Уряду наголосив, що минулий, 2018 рік, Україна пройшла достойно, сформовані рекордні за останні роки резерви, а пріоритети на 2019 рік залишаються незмінними. «Пріоритет – ....

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762