Доки не зміниться свідомість людей — не з’явиться відповідальність

Попри складний для країни час Вінниччина активно наверстує виробництво, залучає інвестиції, займає лідируючі позиції у переробній та харчовій промисловості. А торік область зібрала рекордні за роки незалежності урожаї. Основна причина цьому — ставка на місцевого виробника, каже голова Вінницької ОДА Валерій Коровій.
«ПРАЦЕВЛАШТУВАТИ ЛЮДЕЙ, ЩОБ ВОНИ ПЕРЕСТАЛИ ВИЇЖДЖАТИ НА ЗАРОБІТКИ ЗА КОРДОН»

— У 90-х роках Вінниччина багато втратила — в першу чергу заводи-гіганти, які не змогли працювати у тогочасних ринкових умовах. Це стало базовою проблемою з огляду на те, що не вдалося провести ефективну приватизацію під інвестиційні зобов’язання, що дало б поштовх для розвитку. Це було обумовлено й рудиментами «тієї» управлінської системи, яка працювала у Вінницькій області. Але за останні 5-8 років у регіоні спостерігається відродження промисловості. У Вінниці, зокрема, працює найбільша в Україні кондитерська фабрика, молочний завод, польська компанія «Барлінек-Інвест» (Україна), компанія UBC-Group розпочинає будівництво свого заводу з виробництва холодильної техніки і цим самим закладає початок створення Вінницького індустріального парку. Фактично Вінниця генерує 70% промислового виробництва в області. Але відновити промисловий потенціал має уся Вінниччина. Для цього ми визначили чітку стратегію розвитку бізнесу, зробивши ставку на використання внутрішнього потенціалу.
Не так давно завершилися перемовини і з ПАТ «Миронівський хлібопродукт», який розпочинає другу фазу реалізації проекту, що передбачає будівництво потужного біогазового комплекту. Це рішення кардинально змінить структуру організації виробництва м’яса птиці на основі відновлювальної енергії. Завдяки проекту вдасться не лише зекономити на енергоресурсах, а й подбати про екологію. Окрім цього, буде додатково працевлаштовано ще три тисячі вінничан.
12 липня цього року в Державному концерні «Укроборонпром» (у Києві) була підписана угода про початок виробництва між ДП «Електричні системи» та компанією Delphi, в результаті якої буде налагоджено виробництво запчастин для автомобільного концерну Mersedes-Benz на базі одного з корпусів Вінницького 45-го експериментального заводу. На новому підприємстві, запуск якого планується вже 10 вересня цього року, буде створено 700 робочих місць, а до кінця 2018 року їхня кількість збільшиться до 2,5 тисячі. І це має важливе значення, бо таке виробництво дає можливість працевлаштувати велику кількість осіб, 80% з яких не потребує спеціальних знань, тобто це виробництво дозволить працевлаштувати людей з сільської місцевості, щоб вони перестали виїжджати на заробітки за кордон. Також ведуть перемовини із японською компанією Fujikura, яка наразі визначається з майданчиком для будівництва заводу, де буде працевлаштовано більше тисячі вінничан. А кожне робоче місце у промисловості створює навколо себе п’ять робочих місць інших видів діяльності.
Якщо узагальнювати, то входження великих компаній у промисловість створює конкурентне середовище на ринку області. А це ринкові механізми підвищення вартості орендної плати, підвищення зарплат, ефективність виробництва, розвиток інфраструктури, яка дає можливість збуту продукції. І дуже важливо, що довкола цього набувають досвід та знання молоді працівники, які виходять на ринки і проходять усі щаблі розвитку. Раніше важко було уявити, що наші аграрії продаватимуть продукцію у Південну Африку, наприклад. А тепер я бачу, що навіть невеликі підприємства знаходять шляхи збуту своєї продукції за кордоном.
«ВИКОРИСТАННЯ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОЇ ЕНЕРГІЇ — ПОТУЖНИЙ МОТИВАТОР ДЛЯ ЗМІН»

— Нині Вінниччина серед лідерів з виробництва сонячної електроенергії. На території області діє більше десятка «зелених» електростанцій. А понад 110 га у Чечельницькому і Піщанському (південних) районах планують передати інвесторам з Саудівської Аравії під будівництво подібних об’єктів. Чи вважаєте ви цей напрямок пріоритетним? Чому?

— Нині Вінницька область генерує 20% сонячної енергії, яка виробляється в Україні. Більше того, оскільки в регіоні впроваджені прозорі механізми виділення земельних ділянок, ми маємо низку цікавих пропозицій з реалізації сонячної енергетики. В тому числі із залученням іноземних інвестицій. Тобто Саудівська Аравія не одна.
На сьогодні сонячна енергія продукує лише 5% від загального споживання електроенергії у Вінницькій області. Зрозуміло, що це не багато, але й не мало. Разом з відновлювальними джерелами енергії ми ставимо собі за мету найближчим часом зробити все для того, щоб вийти на позначку 10%. У межах країни це величезна економія для бізнесу, який також може працювати за програмою «зеленого тарифу».


За останні роки Вінниччина скоротила споживання природного газу більше, ніж удвічі. Найбільше зекономили промислові підприємства. ПАТ «Вінницький олійно-жировий комбінат», наприклад, за рахунок запровадження технології переробки відходів виробництва економить у місяць до 40 мільйонів гривень свого бюджету. Низка підприємств харчової промисловості перейшла від використання газу до пелетів, модернізувавши виробництво.
«СТВОРИТИ КРИТИЧНУ МАСУ ПЕРСПЕКТИВНИХ ГРОМАД»

— Останнім часом область активізувалася у питанні добровільного об’єднання громад, але є чимало районів, які вичікують або бояться. До чого може призвести така інертність? Чи може бути так, що райони просто поділять на громади за вказівкою зверху?

— Ми 25 років живемо в іншій країні, з іншим виміром, але досі окремі депутати та чиновники думають, що хтось за них має робити їхню роботу. Доки не зміниться свідомість людей — що це моя земля і я на ній господар, — не з’явиться відповідальність за рішення. Тому успіх об’єднаних територіальних громад у тому, що люди починають брати відповідальність на себе і стають господарями у своїй громаді. Нині на Вінниччині пройшли вибори в 24 ОТГ. Взагалі ми планували створити 107 ОТГ, при тому, що в нашій області 701 громада базового рівня, тобто сільське населення. Яке я ставлю перед собою завдання як голова Вінницької ОДА? Створити критичну масу перспективних громад. У моєму розумінні критична маса — це 50-60 громад, які зможуть задати темп іншим. І вже є низка громад, які ефективно розвиваються і можуть стати прикладами для інших. Але є й такі, які з огляду на те, хто переміг і не переміг на виборах, перебувають у стані внутрішнього конфлікту і через це не розвиваються. Негативний вплив справляють і деякі орендарі земельних паїв, які впливають на процеси з об’єднаннями територіальних громад.
Але базова проблема полягає в тому, що об’єднання територіальних громад розпочалося, а нормативно-правові акти, які б вирішували питання у соціальній сфері, затупцювали на місці. І тепер ми маємо ситуацію, коли 60% ПДФО, медична та освітня субвенція від держави йдуть у бюджет громади (і це позитивно), але райрада не має грошей на утримання об’єктів інфраструктури, наприклад, районного будинку, бібліотеки тощо. Ми намагаємося вирішити всі ці питання оперативно. Але, на жаль, наші районні ради сформовані у політичний спосіб, і ми бачимо, як в окремих громадах виникають конфлікти між районними чиновниками і новоствореними керівниками ОТГ через те, що перші виконують партійну вказівку з Києва, а другі працюють з людьми на місцях. Забагато політики. На всіх рівнях.
«МИ ПРИДУМАЛИ СВІЙ «АЙФОН» НА ПРИКЛАДІ ОПЕРНОГО ФЕСТИВАЛЮ У ТУЛЬЧИНІ»

— Не можу не згадати про Міжнародний оперний фестиваль «OPERAFEST-TULCHYN», який вже називають подією року. Головним його ініціатором директор фестивалю Ірина Френкель назвала вас, сказавши, що саме губернатор виступив з ідеєю «прокачати» Тульчин і показати, як через культуру можна піднімати економіку навіть у маленьких містах. На вашу думку, як фестиваль допоміг Тульчину?

— Ми придумали свій «айфон» на прикладі оперного фестивалю у Тульчині, бо палац Потоцьких треба було рятувати. Традиційні заяви, звернення не діяли, ми шукали нові шляхи і способи.
Вивчивши досвід Німеччини, Британії і Польщі, зрозуміли, що потрібна культурна революція. Мене постійно дивувало, що у нас культура фінансується за залишковим принципом. І коли починають говорити про культуру, то в першу чергу гроші закладають на зарплати. Так не повинно бути. І Тульчин показав, що, вкладаючи гроші в культурні проекти, можна отримати гарний економічний результат. І дуже важливо, щоб він дав поштовх до продукування подібних культурних ініціатив в інших громадах, бо Тульчин вже виграв. На фестивалі за загальними підрахунками було 15 тисяч відвідувачів. Завдяки цьому активізувався бізнес, зокрема готельно-ресторанний. Місто почало змінюватися.
Ми запросили на фестиваль потенційних інвесторів, які висловили зацікавленість у тому, щоб вкласти кошти в організацію другого фестивалю, підготовка до якого вже розпочалася. Будемо step by step працювати над тим, щоб зберегти і реконструювати палац Потоцьких. Окреме питання — це напівзруйноване приміщення лівого флігеля. Воно потребує капітальних вкладень. Тому плануємо віддати його в оренду і створити там готельний комплекс або художню майстерню. Будемо йти по тому ж шляху, що і Польща. Іншого способу зберегти культурну спадщину я не бачу.
«ПОТРІБНО СТВОРИТИ НОВУ СИСТЕМУ СТИМУЛІВ І ПРІОРИТЕТІВ»

— Будучи на посаді голови ОДА, ви створили english-club у стінах адміністрації, де працівники різних відомств спілкуються англійською мовою. Як працює цей проект? Чи є у планах подібні креативні ініціативи?

— Я переконаний в тому, що базова перепона на шляху інтеграції України до Європи — це не відсутність грошей у людей чи недосконалість законодавства, а мовний бар’єр. Він не дає можливості українцям використовувати і представляти той великий потенціал, який ми маємо — в різних планах. Люди, які не можуть спілкуватися іноземною мовою, комплексують і не можуть претендувати на якісну і сучасну роботу.
Хочу, щоб і мої колеги, керівники структурних підрозділів ОДА, відчували себе комфортно в іноземному середовищі. Для цього організував бізнес-клуб, який вони можуть відвідувати безкоштовно. З 1 вересня розпочнеться другий курс навчання для усіх охочих.
Взагалі я переконаний, що потрібно створити нову систему стимулів і пріоритетів для керівників департаментів. Кожен державний чиновник має визначити, над чим він працює, бо просто ходити на роботу без результату більше не вийде — інший час і вимоги. Щороку кожен департамент Вінницької ОДА складає карту пріоритетів і звітує про їх досягнення.

Олеся ШУТКЕВИЧ

Сьогодні, 18 січня, Верховна Рада ухвалила урядовий законопроект (№7066) «Про приватизацію державного майна». Законопроект дає можливість розморозити велику приватизацію і прискорити продаж малих об’єктів державної власності за новими, абсолютно прозорими, зрозумілими і конкурентними правилами. Але це не означає, що держава повністю позбудеться своїх активів. В державній власності залишаться стратегічні підприємства, а також об’єкти, які виконують важливі державні, соц ....

07 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» (опубліковано в газеті "Голос України" №4 (6759), яким внесено зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Зокрема, розширено доступ до безоплатної вторинної правової допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, а також – для дітей. Нагадаємо, безоплатна вторинна правова допомога (далі & ....

Внаслідок погіршення погодних умов у південно-східних районах Вінницької області, з 00:00 години 18 січня, введено тимчасове обмеження руху для водіїв багатоосних транспортних засобів на: - а/д М-12 "Стрий - Тернопіль - Кропивницький - Знам'янка" км 437 – 513 від м.Немирів до кордону з Черкаською областю; Також обмеження діє від м.Немирів в сторону Ямпільського, Бершадського, Чечельницького, Тульчинського районів. - а/д Р-08 "Немирів - Ямпіль", км 0 - 1 ....

У зв'язку із зниженням температури повітря, з метою запобігання переохолодженням та обмороженням людей, у Вінницькій області функціонує 144 пункти обігріву, серед них 2 мобільних. Станом на 13 січня мобільні пункти, які працюють в цілодобовому режимі, прийняли та надали допомогу близько двом сотням осіб. Детальну інформацію щодо розміщення пунктів обігріву можна знайти на сайті ГУ ДСНС України у Вінницькій області в розділі «Актуально» ....

Станом на 8 год. 18 січня спостерігаються опади у вигляді невеликого снігу у Волинській, Вінницькій, Київській, Чернігівській, Черкаській та Полтавській областях, невеликий сніг з дощем у Кіровоградській та Одеській областях, невеликий дощ у Миколаївській області. На решті території без опадів. Рух на автомобільних дорогах забезпечено, заторів немає. Напередодні частково обмежувався рух великогабаритного вантажного транспорту на окремих ділянках доріг у Вінницькій, Кіровоградській, Ч ....

17 січня 2018 року під керівництвом голови райдержадміністрації Катерини Кедик відбулося засідання районного оперативного штабу щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних з ускладненням погодних умов, мінімізації їх негативних наслідків та оперативного реагування на них в період з 17 по 18 січня 2018 року на території району. З метою запобіганнявиникненнюнадзвичайних ситуацій, пов’язаних з ускладненням погодних умовбуло прийнято рішення: - спеціалізова ....

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489