Засідання Громадської ради при райдержадміністрації

 26 червня поточного року в актовій залі райдержадміністрації відбулось чергове засідання Громадської ради при  райдержадміністрації.

На порядок денний даного засідання винесено наступні питання:

1)     Обговорення розпорядження Кабінету Міністрів України  від 17.04.2014 року № 451-р. «Про організацію проведення обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади»

2)     Організація проведення в районі заходів з надання фінансової та матеріальної допомоги військовослужбовцям, які приймають участь в бойових діях на Південному  Сході України.

Засідання провів голова Громадської ради І.Низькоклон.

В засіданні Громадської ради взяли участь: керівник апарату райдержадміністрації Т.Павлишена, заступник голови районної ради, керуючий справами В.Загороднюк, члени громадської ради, голови політичних партій та громадських організацій району, районний військовий комісар О.Блах та представники районних ЗМІ.

По першому питанню, яке стосується організації проведення обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади, виступила керівник апарату райдержадміністрації Т.Павлишена, яка наголосила, що сьогодні у Верховній Раді України буде зареєстровано законопроект про внесення змін до Конституції стосовно децентралізації влади, який також буде спрямовано до Венеціанської Комісії Ради Європи. Метою даного законопроекту є надання  самоврядуванню реальних повноважень, яких ще ніколи не знала система місцевого самоврядування в історії України.

Т.Павлишена наголосила, що законопроект про внесення змін до Основного Закону передбачає ліквідацію обласних та районних державних адміністрацій і запровадження посад представників Президента. Також передбачається створення виконавчих комітетів місцевих рад, яким і буде делеговано основні функції державної влади на місцях.Децентралізація передбачає розширення повноважень місцевих громад, зокрема, й у питаннях історичної пам’яті, культурних традицій та мовної політики.

     В засіданні Громадської ради при Шаргородській райдержадміністрації взяв участь та виступив заступник голови районної ради, керуючий справами В.Загороднюк, який зазначив, що існуюча в Україні система місцевого самоврядування на сьогодні не задовольняє потреб суспільства, функціонування місцевого самоврядування у більшості територіальних громад не забезпечує створення та підтримки сприятливого життєвого середовища, необхідного для всебічного розвитку людини, захисту її прав, надання населенню якісних і доступних адміністративних, соціальних та інших послуг.

В.Загороднюк зазначив, що у більш як половині територіальних громад  чисельність жителів становить менше як 3 тис.осіб, у більшості з них не утворено виконавчих органів місцевих рад, комунальних підприємств, отже органи місцевого самоврядування таких громад фактично не можуть здійснювати наданих їм законом повноважень.

Також повідомив, що дотаційність 5419 місцевих бюджетів становить понад 70 відсотків, 483 територіальні громади на 90 відсотків утримуються за рахунок коштів державного бюджету.

Заступник голови районної ради підкреслив, що повноваження передаються державою органам місцевого самоврядування, що діють на тому рівні адміністративно - територіального устрою, на якому можливо і доцільно їх здійснювати з огляду на кадровий, фінансовий, інфраструктурний потенціал та ресурси, необхідні для реалізації повноважень на такому рівні.

На засіданні Громадської ради був присутній та виступив районний військовий комісар О.Блах, який підкреслив, що питання яке стосується організації проведення в районі заходів з надання фінансової та матеріальної допомоги військовослужбовцям, які приймають участь в бойових діях на Південному  Сході України є надзвичайно важливим. Оскільки маючи  виняткову мужність і героїзм, незламність духу,  герої – військовослужбовці стоять у боротьбі за мир, за незалежну Українську державу.

Обговоривши підняті питання на засіданні Громадської ради при райдержадміністрації, голова Громадської ради   І.Низькоклон запропонував 27 червня 2014 року внести на сесію районної ради обговорення питання, яке стосується надання фінансової та матеріальної допомоги військовослужбовцям, які приймають участь в бойових діях на Південному  Сході України, а також до вирішення даного питання підключити всю громадськість району.  

Дана пропозиція учасниками засідання Громадської ради була підтримана. Також члени Громадської ради вирішили подати письмове звернення у районну газету  «Шаргородщина», до населення району, щодо проведення відповідних заходів на місцях зі збору коштів для надання фінансової та матеріальної допомоги військовослужбовцям, учасникам АТО та їх сім’ям. 

 

 

 

Шановні шаргородчани! Щороку 21 лютого всі народи Землі за рішенням ЮНЕСКО відзначають Міжнародний день рідної мови. У світі налічується безліч мов. За попередньою оцінкою їх число становить близько 6 тисяч. Мова кожного народу має самобутні вислови, які відображають менталітет і традиції нації. Мова формує свідомість людини, знання мови допомагає розширити кругозір, глибше проникнути в культуру іншої країни. Ні для кого не є секретом, що українська мова входить в п’яті ....

20 лютого 2017 року в актовій залі дитячої бібліотеки м.Шаргород, для учнів старших класів загальноосвітніх навчальних закладів: Шаргородських СЗШ І-ІІІ ст. №1 та №2, районної гімназії, Гибалівської СЗШ І-ІІІ ст. та Слободо-Шаргородської СЗШ І-ІІІ ст., була проведена година-реквієм «На варті наших душ – Небесна сотня». Головною метою проведеного заходу - вшанування пам’яті учасників Революції Гідності, загиблих Героїв Небесної Сотні та всіх воїнів, загиблих пі ....

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні – наших мужніх співвітчизників, які віддали життя за свободу й незалежність України, за право свого народу стати рівноправним членом спільноти вільних націй, за демократичні принципи, що гарантують кожній людині повагу до її гідності та можливість вільно жити і розвиватися. Доленосні події, які відбулися три роки тому у самому серці України, сколихнули увесь світ. Перемога Революції Гідності зірвала давно виплекані пла ....

«Для мене – це є черговим доказом російської окупації та порушенням міжнародного права. Дуже символічно та цинічно, що це відбулося під час проведення Мюнхенської конференції по безпеці», - наголосив Глава держави під час спілкування з представниками ЗМІ у Мюнхені. Президент України зазначив, що під час зустрічі проінформував Віце-президента США Майка Пенса про це рішення президента Росії Путіна. ....

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у п'ятницю зустрівся з представниками Ініціативної групи постраждалих/поранених на Майдані. Сьогоднішня зустріч стала продовженням попередньої наради Володимира Гройсмана із учасниками Революції Гідності наприкінці листопада 2016 року. Тоді за результатами обговорення Прем'єр-міністр дав низку доручень щодо урегулювання окреслених "майданівцями" проблем, зокрема щодо внесення постраждалих/поранених на Майдані до єдиного держ ....

Доходи до місцевих бюджетів за 2015 рік склали 99,8 млрд гривень. У 2016 році ця цифра вже склала 144 млрд грн, що на 16% більше, ніж було закладено місцевою владою. Також додатково до місцевих бюджетів надійшло 49 млрд грн. Це результати розпочатої в 2014 році реформи децентралізації, і ці показники будуть збільшуватися. На цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко на з’їзді Української асоціації районних та обл ....