Засідання Громадської ради при райдержадміністрації

 26 червня поточного року в актовій залі райдержадміністрації відбулось чергове засідання Громадської ради при  райдержадміністрації.

На порядок денний даного засідання винесено наступні питання:

1)     Обговорення розпорядження Кабінету Міністрів України  від 17.04.2014 року № 451-р. «Про організацію проведення обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади»

2)     Організація проведення в районі заходів з надання фінансової та матеріальної допомоги військовослужбовцям, які приймають участь в бойових діях на Південному  Сході України.

Засідання провів голова Громадської ради І.Низькоклон.

В засіданні Громадської ради взяли участь: керівник апарату райдержадміністрації Т.Павлишена, заступник голови районної ради, керуючий справами В.Загороднюк, члени громадської ради, голови політичних партій та громадських організацій району, районний військовий комісар О.Блах та представники районних ЗМІ.

По першому питанню, яке стосується організації проведення обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади, виступила керівник апарату райдержадміністрації Т.Павлишена, яка наголосила, що сьогодні у Верховній Раді України буде зареєстровано законопроект про внесення змін до Конституції стосовно децентралізації влади, який також буде спрямовано до Венеціанської Комісії Ради Європи. Метою даного законопроекту є надання  самоврядуванню реальних повноважень, яких ще ніколи не знала система місцевого самоврядування в історії України.

Т.Павлишена наголосила, що законопроект про внесення змін до Основного Закону передбачає ліквідацію обласних та районних державних адміністрацій і запровадження посад представників Президента. Також передбачається створення виконавчих комітетів місцевих рад, яким і буде делеговано основні функції державної влади на місцях.Децентралізація передбачає розширення повноважень місцевих громад, зокрема, й у питаннях історичної пам’яті, культурних традицій та мовної політики.

     В засіданні Громадської ради при Шаргородській райдержадміністрації взяв участь та виступив заступник голови районної ради, керуючий справами В.Загороднюк, який зазначив, що існуюча в Україні система місцевого самоврядування на сьогодні не задовольняє потреб суспільства, функціонування місцевого самоврядування у більшості територіальних громад не забезпечує створення та підтримки сприятливого життєвого середовища, необхідного для всебічного розвитку людини, захисту її прав, надання населенню якісних і доступних адміністративних, соціальних та інших послуг.

В.Загороднюк зазначив, що у більш як половині територіальних громад  чисельність жителів становить менше як 3 тис.осіб, у більшості з них не утворено виконавчих органів місцевих рад, комунальних підприємств, отже органи місцевого самоврядування таких громад фактично не можуть здійснювати наданих їм законом повноважень.

Також повідомив, що дотаційність 5419 місцевих бюджетів становить понад 70 відсотків, 483 територіальні громади на 90 відсотків утримуються за рахунок коштів державного бюджету.

Заступник голови районної ради підкреслив, що повноваження передаються державою органам місцевого самоврядування, що діють на тому рівні адміністративно - територіального устрою, на якому можливо і доцільно їх здійснювати з огляду на кадровий, фінансовий, інфраструктурний потенціал та ресурси, необхідні для реалізації повноважень на такому рівні.

На засіданні Громадської ради був присутній та виступив районний військовий комісар О.Блах, який підкреслив, що питання яке стосується організації проведення в районі заходів з надання фінансової та матеріальної допомоги військовослужбовцям, які приймають участь в бойових діях на Південному  Сході України є надзвичайно важливим. Оскільки маючи  виняткову мужність і героїзм, незламність духу,  герої – військовослужбовці стоять у боротьбі за мир, за незалежну Українську державу.

Обговоривши підняті питання на засіданні Громадської ради при райдержадміністрації, голова Громадської ради   І.Низькоклон запропонував 27 червня 2014 року внести на сесію районної ради обговорення питання, яке стосується надання фінансової та матеріальної допомоги військовослужбовцям, які приймають участь в бойових діях на Південному  Сході України, а також до вирішення даного питання підключити всю громадськість району.  

Дана пропозиція учасниками засідання Громадської ради була підтримана. Також члени Громадської ради вирішили подати письмове звернення у районну газету  «Шаргородщина», до населення району, щодо проведення відповідних заходів на місцях зі збору коштів для надання фінансової та матеріальної допомоги військовослужбовцям, учасникам АТО та їх сім’ям. 

 

 

 

Шановні жителі Шаргородщини! Від імені районної державної адміністрації та районної ради щиро і сердечно вітаємо всіх вас із 21-ю річницею прийняття Основного Закону українського народу - Конституції України! 28 червня 1996 року Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю громадян нашої держави і спираючись на багатовікову історію українського державотворення, на світовий досвід, прийняла Основний Закон України — Конституцію, яка стала реальною і дієвою основою розбудов ....

Районна державна адміністрація на виконання резолюції голови облдержадміністрації В.Коровія від 08.06.2017 р. №4975/03-05 до розпорядження Кабінету Міністрів України «Про атвердження плану заходів з відзначення 21-ї річниці Конституції України» та резолюції першого заступника голови облдержадміністрації А.Гижка від 19.06.2017р. №5282/02-07 до листа Глави Адміністрації Президента України І.Райніна від 16.06.2017 року №02-01/1057, повідомляє наступне. Керівництвом районної де ....

Сьогодні, 27 червня 2017 року, в актовій залі райдержадміністрації відбулось засідання 12 сесії Шаргородської районної Ради 7-го скликання. На засідання сесії районної Ради були запрошені та взяли участь: депутати обласної та районної Рад, начальники управлінь, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники районних служб, голови міської, сільських рад, голови районних осередків політичних партій та громадських організацій, представники районних засобів масової інфо ....

24, 25, 26 червня 2017 року пройшли випускні вечори в 25-ти середніх загальноосвітніх навчальних закладів району та Шаргородській районній гімназії. Цьогоріч атестат про повну загальну середню освіту отримали 366 випускників, з них 11 медалістів (8 золотих та 3 срібних медалі). 9 клас у 2017 році закінчили 608 дітей, з них 24 отримали свідоцтв з відзнакою. Випускні вечори стали знаменними подіями у житті кожної територіальної громади району. Зазначені урочистості привернули ....

Для тих пенсіонерів які мають страховий стаж і мають бажання надалі працювати нараховуватиметься додатковий стаж Відповідно до проекту пенсійної реформи за наявності 25 років (з 2028 р - 35 років) страхового стражу по досягненні 60-річного віку можна оформити пенсію. Якщо такий пенсіонер продовжує працювати далі, йому нараховується додатковий стаж. Кожний рік такого понаднормового стажу враховується при перерахунку пенсії по загальній формулі, тобто з коефіцієнтом 1. Якщо по досягненні ....

Сьогодні Шаргорощина урочисто відзначила, в актовій залі райдержадміністрації, за участі держслужбовців району: представників управлінь, відділів, структурних підрозділів райдержадміністрації, керівників районних служб, професійне свято держслужбовців району, з нагоди Дня державного службовця. З вітальними словами до учасників святкового дійства звернулась голова райдержадміністрації К.Кедик, яка щиро привітала держслужбовців з професійним святом та констатувала наст ....