Засідання Громадської ради при райдержадміністрації

 26 червня поточного року в актовій залі райдержадміністрації відбулось чергове засідання Громадської ради при  райдержадміністрації.

На порядок денний даного засідання винесено наступні питання:

1)     Обговорення розпорядження Кабінету Міністрів України  від 17.04.2014 року № 451-р. «Про організацію проведення обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади»

2)     Організація проведення в районі заходів з надання фінансової та матеріальної допомоги військовослужбовцям, які приймають участь в бойових діях на Південному  Сході України.

Засідання провів голова Громадської ради І.Низькоклон.

В засіданні Громадської ради взяли участь: керівник апарату райдержадміністрації Т.Павлишена, заступник голови районної ради, керуючий справами В.Загороднюк, члени громадської ради, голови політичних партій та громадських організацій району, районний військовий комісар О.Блах та представники районних ЗМІ.

По першому питанню, яке стосується організації проведення обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади, виступила керівник апарату райдержадміністрації Т.Павлишена, яка наголосила, що сьогодні у Верховній Раді України буде зареєстровано законопроект про внесення змін до Конституції стосовно децентралізації влади, який також буде спрямовано до Венеціанської Комісії Ради Європи. Метою даного законопроекту є надання  самоврядуванню реальних повноважень, яких ще ніколи не знала система місцевого самоврядування в історії України.

Т.Павлишена наголосила, що законопроект про внесення змін до Основного Закону передбачає ліквідацію обласних та районних державних адміністрацій і запровадження посад представників Президента. Також передбачається створення виконавчих комітетів місцевих рад, яким і буде делеговано основні функції державної влади на місцях.Децентралізація передбачає розширення повноважень місцевих громад, зокрема, й у питаннях історичної пам’яті, культурних традицій та мовної політики.

     В засіданні Громадської ради при Шаргородській райдержадміністрації взяв участь та виступив заступник голови районної ради, керуючий справами В.Загороднюк, який зазначив, що існуюча в Україні система місцевого самоврядування на сьогодні не задовольняє потреб суспільства, функціонування місцевого самоврядування у більшості територіальних громад не забезпечує створення та підтримки сприятливого життєвого середовища, необхідного для всебічного розвитку людини, захисту її прав, надання населенню якісних і доступних адміністративних, соціальних та інших послуг.

В.Загороднюк зазначив, що у більш як половині територіальних громад  чисельність жителів становить менше як 3 тис.осіб, у більшості з них не утворено виконавчих органів місцевих рад, комунальних підприємств, отже органи місцевого самоврядування таких громад фактично не можуть здійснювати наданих їм законом повноважень.

Також повідомив, що дотаційність 5419 місцевих бюджетів становить понад 70 відсотків, 483 територіальні громади на 90 відсотків утримуються за рахунок коштів державного бюджету.

Заступник голови районної ради підкреслив, що повноваження передаються державою органам місцевого самоврядування, що діють на тому рівні адміністративно - територіального устрою, на якому можливо і доцільно їх здійснювати з огляду на кадровий, фінансовий, інфраструктурний потенціал та ресурси, необхідні для реалізації повноважень на такому рівні.

На засіданні Громадської ради був присутній та виступив районний військовий комісар О.Блах, який підкреслив, що питання яке стосується організації проведення в районі заходів з надання фінансової та матеріальної допомоги військовослужбовцям, які приймають участь в бойових діях на Південному  Сході України є надзвичайно важливим. Оскільки маючи  виняткову мужність і героїзм, незламність духу,  герої – військовослужбовці стоять у боротьбі за мир, за незалежну Українську державу.

Обговоривши підняті питання на засіданні Громадської ради при райдержадміністрації, голова Громадської ради   І.Низькоклон запропонував 27 червня 2014 року внести на сесію районної ради обговорення питання, яке стосується надання фінансової та матеріальної допомоги військовослужбовцям, які приймають участь в бойових діях на Південному  Сході України, а також до вирішення даного питання підключити всю громадськість району.  

Дана пропозиція учасниками засідання Громадської ради була підтримана. Також члени Громадської ради вирішили подати письмове звернення у районну газету  «Шаргородщина», до населення району, щодо проведення відповідних заходів на місцях зі збору коштів для надання фінансової та матеріальної допомоги військовослужбовцям, учасникам АТО та їх сім’ям. 

 

 

 

В понеділок, 20 березня в селищі Водяне поблизу м. Маріуполь при бойовому зіткненні загинув 22-річний В’ячеслав Чернецький. Загиблий був призваний на військову службу за контрактом у 2013 році. У бійця залишилися мати та батько, з якими він проживав в с. Мурафа Шаргородського району. Вічна пам’ять Героям! Поховають загиблого Героя в с. Мурафа Шаргородського району. Станом на 21.03.2017 року загиблих у зоні АТО – 138, померлих – 59 ....

Під час засідання Ради з питань судової реформи Президент Петро Порошенко підписав та визначив як невідкладний для розгляду в Парламенті законопроект «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів». Законопроект був розроблений Радою з питань судової реформи. «Звертаюсь до Верховної ради, щоб найближчим часом ці зміни до законодавс ....

Уряд України готовий до корегування макропоказників розвитку економіки, але зберігає серед головних пріоритетів позитивну динаміку ВВП, оскільки саме це дозволить підвищити соціальні стандарти та осучаснити пенсійні виплати. Про це в ході засідання Уряду наголосив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. "Важливо, щоб ми продовжили процес економічного зростання, – сказав Прем’єр-міністр. – Зараз ми звісно будемо коригувати зростання ВВП, від якого фактично н ....

За даними Головного управління статистики у Вінницькій області у січні–лютому 2017 року оборот роздрібної торгівлі склав 2733 млн.грн. В порівнянні з відповідним періодом минулого року темп росту обороту роздрібної торгівлі склав 102,3%, що більше ніж в середньому по Україні на 1,8 в.п. За даним показником у січні–лютому 2017 року Вінниччина посідає шосте місце серед областей України. ....

З початку весни з кожним новим тижнем, як тільки Урядова програма безповоротної фінансової допомоги на утеплення житла знову запрацювала на повну силу, її популярність швидко зростає. Лише за останній тиждень понад 5 тисяч українських родин скористалися "теплими" кредитами, залучивши 119,3 млн грн. на утеплення житла. Для порівняння позаминулого тижня кількість нових учасників програми склала близько 4 тисяч сімей, а сума коштів – 89 млн гривень. "Результати по ....

„Якщо упродовж січня-лютого 2016 року до місцевих бюджетів регіону було перераховано понад 569,2 мільйонів гривень податків, зборів та інших платежів, то вже цьогоріч ця сума сягнула майже 887,4 мільйонів гривень”, – зазначає начальник ГУ ДФС у Вінницькій області Руслан Осмоловський, – тож наразі можемо констатувати зростання більш ніж у 1,5 рази”. За словами високопосадовця основним джерелом наповнення місцевих бюджетів залишається податок на доходи ф ....