Засідання Громадської ради при райдержадміністрації

 26 червня поточного року в актовій залі райдержадміністрації відбулось чергове засідання Громадської ради при  райдержадміністрації.

На порядок денний даного засідання винесено наступні питання:

1)     Обговорення розпорядження Кабінету Міністрів України  від 17.04.2014 року № 451-р. «Про організацію проведення обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади»

2)     Організація проведення в районі заходів з надання фінансової та матеріальної допомоги військовослужбовцям, які приймають участь в бойових діях на Південному  Сході України.

Засідання провів голова Громадської ради І.Низькоклон.

В засіданні Громадської ради взяли участь: керівник апарату райдержадміністрації Т.Павлишена, заступник голови районної ради, керуючий справами В.Загороднюк, члени громадської ради, голови політичних партій та громадських організацій району, районний військовий комісар О.Блах та представники районних ЗМІ.

По першому питанню, яке стосується організації проведення обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади, виступила керівник апарату райдержадміністрації Т.Павлишена, яка наголосила, що сьогодні у Верховній Раді України буде зареєстровано законопроект про внесення змін до Конституції стосовно децентралізації влади, який також буде спрямовано до Венеціанської Комісії Ради Європи. Метою даного законопроекту є надання  самоврядуванню реальних повноважень, яких ще ніколи не знала система місцевого самоврядування в історії України.

Т.Павлишена наголосила, що законопроект про внесення змін до Основного Закону передбачає ліквідацію обласних та районних державних адміністрацій і запровадження посад представників Президента. Також передбачається створення виконавчих комітетів місцевих рад, яким і буде делеговано основні функції державної влади на місцях.Децентралізація передбачає розширення повноважень місцевих громад, зокрема, й у питаннях історичної пам’яті, культурних традицій та мовної політики.

     В засіданні Громадської ради при Шаргородській райдержадміністрації взяв участь та виступив заступник голови районної ради, керуючий справами В.Загороднюк, який зазначив, що існуюча в Україні система місцевого самоврядування на сьогодні не задовольняє потреб суспільства, функціонування місцевого самоврядування у більшості територіальних громад не забезпечує створення та підтримки сприятливого життєвого середовища, необхідного для всебічного розвитку людини, захисту її прав, надання населенню якісних і доступних адміністративних, соціальних та інших послуг.

В.Загороднюк зазначив, що у більш як половині територіальних громад  чисельність жителів становить менше як 3 тис.осіб, у більшості з них не утворено виконавчих органів місцевих рад, комунальних підприємств, отже органи місцевого самоврядування таких громад фактично не можуть здійснювати наданих їм законом повноважень.

Також повідомив, що дотаційність 5419 місцевих бюджетів становить понад 70 відсотків, 483 територіальні громади на 90 відсотків утримуються за рахунок коштів державного бюджету.

Заступник голови районної ради підкреслив, що повноваження передаються державою органам місцевого самоврядування, що діють на тому рівні адміністративно - територіального устрою, на якому можливо і доцільно їх здійснювати з огляду на кадровий, фінансовий, інфраструктурний потенціал та ресурси, необхідні для реалізації повноважень на такому рівні.

На засіданні Громадської ради був присутній та виступив районний військовий комісар О.Блах, який підкреслив, що питання яке стосується організації проведення в районі заходів з надання фінансової та матеріальної допомоги військовослужбовцям, які приймають участь в бойових діях на Південному  Сході України є надзвичайно важливим. Оскільки маючи  виняткову мужність і героїзм, незламність духу,  герої – військовослужбовці стоять у боротьбі за мир, за незалежну Українську державу.

Обговоривши підняті питання на засіданні Громадської ради при райдержадміністрації, голова Громадської ради   І.Низькоклон запропонував 27 червня 2014 року внести на сесію районної ради обговорення питання, яке стосується надання фінансової та матеріальної допомоги військовослужбовцям, які приймають участь в бойових діях на Південному  Сході України, а також до вирішення даного питання підключити всю громадськість району.  

Дана пропозиція учасниками засідання Громадської ради була підтримана. Також члени Громадської ради вирішили подати письмове звернення у районну газету  «Шаргородщина», до населення району, щодо проведення відповідних заходів на місцях зі збору коштів для надання фінансової та матеріальної допомоги військовослужбовцям, учасникам АТО та їх сім’ям. 

 

 

 

Шановні шаргородчани! 26 квітня 1986 року - чорною та гіркою датою увійшов у історію людства. На благодатній землі українського Полісся, майже в центрі Європи, за 110 км. від столиці України - Києва, сталася аварія, яку обґрунтовано вважають найбільшою в світі техногенною і екологічною катастрофою. Ось вже 31 рік ця невигойна рана ятрить українську землю. Чорнобильський смерч забрав життя багатьох людей, завдає шкоди здоров’ю мільйонів українців. Наслідки чорнобильсько ....

24 квітня поточного року, за ініціативи відділу освіти райдержадміністрації, проведено засідання «круглого столу» на тему: «Забезпечення права дітей з особливими потребами на здобуття якісної освіти. Відкриття навчально-реабілітаційного центру для дітей з ООП». Вирішенню даного проблемного питання, до якого останнім часом звернута увага в Україні, у нашому районі приділено значну увагу. На сьогодення в районі функціонують спеціально створені служби, покликані ....

Нещодавно в актовій залі райдержадміністрації відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Провів дане засідання заступник голови районної комісії, заступник голови районної державної адміністрації М.Гавліцький. На порядок денний було винесено наступні питання: І. Про стан та заходи щодо покращення протипожежного стану ППДНЗ «Дитячого оздоровчого комплексу ім. В.Загурного&raq ....

Сьогодні, 25 квітня, голова районної державної адміністрації К.Кедик провела чергову щотижневу оперативну нараду з начальниками управлінь, відділів структурних підрозділів районної державної адміністрації та керівниками територіальних органів з поточних питань щодо соціально-економічного та культурного розвитку району. В роботі оперативної наради взяв участь голова районної ради М.Попов. Розпочинаючи нараду К.Кедик привітала присутніх з Великодніми святами і побажалаусім гарних подій, ....

Нещодавно, в службі у справах дітей райдержадміністрації відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини. В роботі комісії взяли участь: спеціаліст служби у справах дітей Т.Гринчак, завідувач сектору сім'ї, молоді та спорту райдержадміністрації А.Ковтун, директор районного центру соціальних служб для сім'ї , дітей та молоді райдержадміністрації Н.Шалавінська,завідувач юридичного сектору апарату райдержадміністрації Т.Дмитришина, начальник відділу освіти райдержадм ....

Такої домовленості досягнуто в ході офіційного візиту делегації Вінницької області на чолі з головою обласної державної адміністрації Валерієм Коровієм до Ліберецького краю Чеської Республіки. Такої домовленості досягнуто в ході офіційного візиту делегації Вінницької області на чолі з головою обласної державної адміністрації Валерієм Коровієм до Ліберецького краю Чеської Республіки. Про деталі поїздки та реалізацію перших домовленостей між регіонами-партнерами керівник області інформу ....